Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Moje komentarze

 • @obserwator2 15:39:37
  Podano stężenie biocydów jak w płynie szczelinującym.
  Ja nie kłamię, ale ty wyzywasz. Napisz jeszcze raz bez wyzywania..
  Polecam "O przeklinaniu i wyzywaniu na NE."
  http://idb.nowyekran.pl/post/70455,o-przeklinaniu-i-wyzywaniu-na-ne
  Bytów, wypadek cysterny BNK Petroleum, wyciek przekracza 8000 razy normę dla trucizn - biocydów
 • @obserwator2 15:51:28
  "Przy moich obliczeniach wychodzi stężenie w tych płynach ok 1 ml biocydu/ litr płynu"
  Witam, proszę pokazać mi te swoje obliczenia zamiany miligramów w mililitry ha, ha,he,hi:)

  "wg Puzyny daje to 16 kg (czemu nie litrów?) biocydu"
  Ponieważ tak podaje się stężenia.

  "..zużyto na 2 000 m3 wody 15 kg biocydu" - informacja nieprawdziwa.

  Ja nie kłamię, ale ty wyzywasz. Napisz jeszcze raz bez wyzywania..
  Polecam "O przeklinaniu i wyzywaniu na NE."
  http://idb.nowyekran.pl/post/70455,o-przeklinaniu-i-wyzywaniu-na-ne
  Bytów, wypadek cysterny BNK Petroleum, wyciek przekracza 8000 razy normę dla trucizn - biocydów
 • Super!
  Szczególnie trzeci rysunek od góry, opiera się na prawdziwym zdarzeniu. Następnie sędziemu ringowemu podziękowano i wsadzono w samolot chyba do Turkmenistanu, ale nie jestem pewien.
  Olimpiada LONDYN 2012 w paru rysunkach.
 • Nie jest to żadna histeria!
  Wpis z mojego bloga http://bejda.iddd.de/

  Tym wypadkiem skażili nam środowisko truciznami i wmawiają wedle zasady” Nic się nie stało”.

  Od kiedy rakotwórcze biocydy są „cukierkami” dla Polaków?
  Ten numer bezczelnego kłamstwa i ignorancji nie przejdzie!

  Koniec! Ciemnotę wciskajcie w USA a nam dajcie spokój i wynoście się z Polski!

  Stanowcze Nie dla skazania 3/4 rolniczego terytorium Polski na pole wydobywcze okupantów!

  Nikt nie sprawuje kontroli nad neokolonialnym wyzyskiem Polskich Bogactw Naturalnych przez okupantów, którzy przekupili wszelkie służby kontrolne, urzędy i realizują cele strategiczno – militarne USA.

  „Biedni” amerykanie żalą się w YouTube jak drogo ich kosztuje przekupywanie polskich urzędników, zdrajców Narodu Polskiego…


  http://www.youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0
  Bytów, wypadek cysterny BNK Petroleum, wyciek przekracza 8000 razy normę dla trucizn - biocydów
 • Autor nie podaje sensu referendum
  Referendum lokalne na wniosek mieszkańców ma siłę uchwałodawczą. Jak referendum jest wygrane to prezydent nie ma nic do powiedzenia. Musi podpisać odpowiednią uchwałę lub rozporządzenie.

  Mnie cieszy odkrycie przez Nową Prawicę narzędzia referendum do walki politycznej. Z drugiej strony narzędzie referendum jest całkowicie przeciwko hierarchii i instytucji np. króla. Referendum lokalne na wniosek mieszkańców należy do instrumentów demokracji bezpośredniej.
  Chcą zlikwidować straż miejską. I słusznie
 • Ojcowie są dyskryminowani przez sądy
  Sądy niemieckie zwykle oddają opiekę nad dzieckiem matce.
  Zdarza się to w Niemczech ojcom niemieckim i innych narodowości.

  W ostatnich latach niemieckie urzędy "Jugendamty" doświadczyły wielu procesów i oskarżeń, gdyż była cała seria nieszczęśliwych wypadków, gdyż urzędnicy źle pracowali. Z Hamburga znam przypadki zagłodzenia dzieci przez matkę, przez rodziców, morderstwa dzieci przez przyjaciela matki, opiekuna dzieci, seria gwałtów na dzieciach przez rodziców zastępczych, uzależnienia dzieci od metadonu, gdyż rodzice zastępczy byli narkomanami itd. Są to, więc historie jak w horrorze - w których główną rolę grają leniwi pracownicy Jugendamtu oraz politycy psychopaci. Bardzo smutne historie, dlatego nie będę o tym pisał żadnej notki.
  JUGENDAMT - Program 1 Polskie Radio
 • Nieudolność, czy dobre wychowanie?
  Nieudolność -
  pan Pietkun znowu nie zapytał, gdzie są te nowoodkryte pokłady gazu konwencjonalnego na 100 lat - patrz cz.1, a prof. wszedł w ten temat.
  Te znane złoża konwencjonalne koło Kutna szacowane na 100 mld m3 dają przecież gaz na ok. 7 lat, przy zapotrzebowaniu średnio 15-16 mld m3 / rok.
  Może dobre wychowanie -
  ale w tematyce sądowej, prawnej, jest pan Pietkun całkiem inny, dlatego jednak przypuszczam braki wykształcenia technicznego i związaną z tym niepewność i brak zrozumienia tematów technologicznych. Panie Pietkun bierz pan do wywiadów z technikami pomoc techniczną - dodatkowego fachowca.
  ---------
  Aktualnie jest badanych 6 różnych prototypowych rozwiązań nazywanych ogólnie reaktorami "4 generacji". Chińczycy pracują nad HTR-PM, czyli reaktorem wysokotemperaturowym, chłodzonym gazem na kule paliwowe. Po Fukushimie pozwolenie na budowę 30 HTR-ów w Chinach cofnięto, aż do sprawdzenia bezpieczeństwa. Uwaga Chińczycy mają cenzurę - nie podają wypadków i problemów związanych z reaktorem doświadczalnym HTR-10.
  ---------
  Spytaj się p. Pietkun o bezpieczeństwo, tego typu reaktory ze względu na dużo mniejszą gęstość mocy wykluczają wybuch typu Czarnobyl, ale mają wiele innych problemów. Np.: z 10 krotnie większą ilością paliwa, które przy dużej ilości tlenu prowadzi do samozapalenia. 10-Krotnie większe odpady radioaktywne - trzeba już przed budową ustalić miejsce "ostatecznego składowiska". Niemcy takiego nie znaleźli przez 60 lat!!
  Jak piszą, czy się mówi, że takie odpady można składować bezpiecznie przez 1 milion lat to mamy znowu do czynienia z PROPAGANDĄ MAFII ATOMOWEJ

  Pan profesor powinnien trochę bardziej obszernie opisać trudności reaktoru HTR w Jüllich, amerykańskich i dlaczego RPA zrezygnowała z HTR-ów.
  HTR produkuje TRYT niezbędny do budowy bomby jądrowej.

  Porusz pan temat najprostszego rozwiązania:
  Występujemy z UE i spalamy certyfikaty CO2, wraz z naszym tanim węglem :))
  Jak wybrnąć z przygotowanej na nas pułapki energetycznej ?
 • Paradoks?
  Paradoks ?
  Zarówno prezes Dworak jak i naczelny antyklerykał RP - niejaki Janusz Palikot to absolwenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  Niejaka H.G. Waltz - prezydent Warszawy, usuwająca krzyże przydrożne i zapraszająca bluźnierczych "artystów" to uczestniczka bodajże Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, która występowała niegdyś w RM.

  Czyżby brak asystencji Ducha Św. w Kościele ?

  Fragment komentarza:
  http://dariuszdrazek.nowyekran.pl/post/70851,wladza-o-bezczelnej-twarzy#comment_573922
  Bp T. Pieronek versus Oj.-Dyr. T. Rydzyk
 • @panMarek 11:02:25 - Prawdziwe fakty !
  Przejąłem 2 ważne komenty pod artykułem księdza Dariusza Drążka
  http://dariuszdrazek.nowyekran.pl/post/68870,przestepstwo-scigane-z-urzedu#comment_570232

  OPŁATA KONCESYJNA TO CO INNEGO NIŻ ZA NADAWANIE

  Z opłat koncesyjnych nie są finansowane nadajniki. Koszt nadawania to obecnie 7 mln zł/kanał/rok, a więc jest to inny rząd wielkości kosztów. 10 lat nadawania to 70 mln zł, koncesja na 10 lat kosztuje ok. 10 mln.
  rzm 07.08.2012 17:45:51

  FLV

  Założycielami fundacji Lux Veritatis były trzy prywatne osoby (o. T. Rydzyk, o. J. Król i o. St. Kwiatkowski), nie było wśród nich żadnej kościelnej osoby prawnej.
  O. Rydzyk jest prezesem tej fundacji.
  rzm 07.08.2012 17:54:53

  PS. Doszliśmy do prawdziwych szczegółów -
  to mi mówi mój nos! :)
  Bp T. Pieronek versus Oj.-Dyr. T. Rydzyk
 • @Madara 22:00:46
  Ad 1 //Skodyfikowanie w przystępnej formie, łatwej do stosowania dla wszystkich - zasad postępowania obywatelskiego//

  Tu mam ważną uwagę - dotyczy wszystkich inicjatyw DB.
  Każdy sobie swoją rzepkę skrobie. W naszym wieku DB się rozpocznie jak przestanie się wypracowywać, a zacznie się konsultować ludzi.

  Potrzeba narzędzia. Takie narzędzie zaproponowałem: wiecowanie przez Internet. Następnie był na NE taki z reanimowanej na fali protestów przeciwko ACTA partii piratów polskich, który chciał tu robić reklamę dla polskiej wersji tego samego programu. Ale pierwsze, co zrobił to usunął "konkurencję" - czyli moje komentarze, (wcale nie, negatywne).

  Dlatego potrzebujemy dla każdej dyskusji o DB od etapu wstępnego, prostego narzędzia podobnego do guzika "to lubię" lub systemie głosowania kciuków jak na wykopie.pl

  Jeżeli mi jakaś grupa ( tu na NE Rzbik, czy Rada Blogerów) podsuwa pod nos gotowe rozwiązania i zasady do zaakceptowania to nie jest to DB - takie coś śmierdzi mi na odległość. Pierwsze posunięcia powinny być przekonsultowane i wcześniej ogłoszone. Nie potrzebuję gotowców do głosowania. Na gotowcach to funkcjonują marionetki w Sejmie RP.

  Nie ruszymy z miejsca bez internetowego narzędzia - przykre. Trzeba szukać sponsora. Ja próbowałem od lat znaleźć chętnych informatyków, ale dla nich to jest za dużo pracy za darmo, następnie sponsora, ale nie ma w ogóle zainteresowania.
  Klub w Niemczech wypuścił właśnie nowy update swojego programu. Jest popierany przez Rząd i Unię Europejską. By go wypróbować trzeba jednak znać języki obce i tylko w grupie - dotyczy oczywiście rozwiązań dla grup i społeczności lokalnych.

  Ad 2 // Tworzenie komórek obywatelskich zajmujących się monitorowaniem problemów na poziomie lokalnym oraz w późniejszym etapie ich rozwiązywaniem//

  One same powinny się tworzyć lub nie - jestem zwolennikiem samoorganizacji. Trzeba tylko pokazać i przekonywać do istniejących już legalnych możliwości - jak fundusz sołecki, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, referendum lokalne na wniosek mieszkańców - ostatnio nawet JKM zorganizował ze swoimi ludźmi referendum w Rybniku, czyli referenda są nawet atrakcyjne dla rzekomych "zwolenników" Króla i hierarchii.

  Ad 3 // Rozpoczęcie programu badawczego- demokracja bezpośrednia z wykorzystaniem technologii zdalnych// W ustroju DB na pewno się na to pieniążki znajdą.

  //Dla mnie z punktu widzenia Polaka, rozwój Chin oznacza głównie możliwość osłabienia Rosji, co może dla Polski okazać się korzystne.//

  Mylisz się - rozwój Chin znaczy rozwój Syberii. Chińczycy mają olbrzymie ilości ludzi wykształconych, którzy szukają pracy i chleba. Przenikają wszędzie, gdzie mogą, zostają i robią małe chińskie dzieci. W Chinach mają zabronione robienie ponad 2 dzieci. Natomiast za granicą mogą się rozmnażać jak chcą.

  Mamy naturalnie olbrzymie ilości nieświadomych przeciwników, czuwających by lud nie zrozumiał swojej siły i możliwości. Dlatego praca oddolna jest wskazana. Od politycznego establishmentu nie możemy oczekiwać pomocy.

  Zobacz sobie ciekawą odpowiedź księdza Dariusza Drążka, przedstawiciela Radia Maryja na pytanie odnośnie zaangażowania mas RM dla referendum i obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

  http://dariuszdrazek.nowyekran.pl/post/68870,przestepstwo-scigane-z-urzedu#comment_557299

  Pozdrawiam
  Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?
 • @ninanonimowa 23:28:17
  W Niemczech oddzielenie Kościoła od Państwa rozwiązali przez podatek kościelny od wszystkich wiernych. Można się wypisać z kościoła wtedy się podatku nie płaci. Kościół przez te podatki jest bardzo bogaty, ale dziesiątki tysięcy wiernych rocznie mu uciekają.

  W Polsce jak ja to rozumiem, usługi kościelne są płatne: za chrzty, za śluby, pogrzeby itd., ale nie ma podatku. Kościół pracuje na własny rachunek.

  Natomiast ciekawy jestem, czy masz jakąś wizję, filozofię uwolnienia Polski od wpływu KK?
  Uważasz, że jest dla Polaków korzystne pozbawienie ich wiary katolickiej?
  Tak rozumiem Twoje motywy wpisów.
  Bp T. Pieronek versus Oj.-Dyr. T. Rydzyk
 • @ratus 00:05:26
  Hej Ratus!
  PRL to ja sam wybierałem. W PRL-u się troszczyło o poprawne wybory, przychodzili do mnie do domu spytać, dlaczego jeszcze nie byłem i nie głosowałem, następnie pokazywali gdzie się podpisać i tyle:)
  Wszyscy byli zadowoleni:)

  Taki poziom świadomości nie tylko ja miałem, ale miliony innych.
  Wszystko było legalne, gdyż teorii państwa, sposobów dotarcia do władzy, utrzymania władzy nikt w PRL-u nie nauczał.
  O teorii władzy Foucaulta, o roli panoptikum Jeremy Benthama to oprócz studentów kryminalistyki to pewnie tylko studenci filozofii uczyli się w PRL-u.

  Natomiast teraz w "wolnej" Polsce oszustwa wyborcze przy pomocy manipulowanego rozwiązania informatycznego to jest znowu coś poza horyzontem niewtajemniczonych ludzi i prawie nikt nie rozumie, o co chodzi.

  Od lat jest używane to samo rozwiązanie dla wszelkich wyborów i referendów w Polsce i nikt tego nie dostał do sprawdzenia i nikt tego nie może skontrolować. To jest nielegalne jak SN, CBA, PG, PKW blokują sprawdzenie wyników i zdarzeń dookoła wyborów 2011!
  Patrz
  http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka
  lub
  http://umtsno/com
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?
 • @adevo 14:51:02 Jak dyskutować merytorycznie
  Tu propozycja profesora Zybertowicza, jak dyskutować merytorycznie:
  (..) Otóż to jest pewien automatyzm myślowy, nawyk myślowy, jednym z naszych zadań jest zakazanie formułowania diagnoz, za którymi natychmiast nie idą propozycje i rekomendacje pozytywnych działań. (...)
  0:12:07

  http://www.youtube.com/watch?v=UulJffG2nmk
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?
 • @Madara 23:57:33
  //To potrwa pokolenia, ale warto już zaczynać i najlepiej od siebie.//

  To próba pozytywnego rozwiązania:)
  Wg prof. Zybertowicza tak się powinno dyskutować merytorycznie, patrz video z Berlina powyżej.

  Profesor Zybertowicz:

  (..) Otóż to jest pewien automatyzm myślowy, nawyk myślowy, jednym z naszych zadań jest zakazanie formułowania diagnoz, za którymi natychmiast nie idą propozycje i rekomendacje pozytywnych działań. (...)
  0:12:07

  Moje pozytywne rozwiązania to
  1. Referenda lokalne na wniosek mieszkańców
  2. Propozycje ustaw obywatelskich
  3. Apel do sponsorów - patriotów o sfinansowanie odpowiedniego narzędzia do głosowań w Internecie - rejestracji i czegoś podobnego do rozwiązania na wykopie.pl

  Co do Chin, to uważam je już teraz za bardzo niebezpieczne- oni się rozlewają po Europie, wykupują technologie. Np przed paru laty kupili w Niemczech u Siemensa farmę wiatrakową. Teraz po paru latach nie tylko wszystko skopiowali, ale są teraz tańsi. Niemcom szczęka opadła. Nawet nie wiedzą jak się pocieszać.
  Moja pozytywne rozwiązanie to spytanie się społeczeństwa, czy zakazać chińskie importy bez proporcjonalnego polskiego eksportu?

  Kto importuje powinien powodować też eksport polskich towarów:)
  Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?
 • @Pan Marky 08:51:16 - pisanie polskim pismem
  Przede wszystkim, panie Marky nie będzie pan mi tu okaleczał pisma polskiego i udawał patriotę. Jest to ostatni post od pana bez polskich akcentów.

  Nie będzie mi taki Andrzej22 robił z bloga spluwaczki, a ja nie jestem sprzątaczką.

  Na wyzwiska idą, jako REAKCJE obrzydzenia też wyzwiska- to jest całkowicie zrozumiałe i usprawiedliwione. Andrzej 22 zaczął pierwszy i to w wielkim stylu. On w swoich atakach nie tylko pluje, ale charka.

  Z wydzielinami to się nie argumentuje tylko je innymi przykrywa lub je sprząta. Taki brud nie jest nikomu potrzebny, ale gdybym wyczyścił charki Andrzeja22 to musiałbym zdjąć reakcje wstrętu na nie. Niech pan Marky zauważy, ja NIC nie usunąłem - czyli inaczej niż pan kłamliwie pisze :)

  Nie zastosowałem cenzury, tylko zablokowałem hamulcowego Andrzeja22.
  Wyzwiska hamują wszystkich w merytorycznych wypowiedziach.

  Pan też pisze po raz następny bez polskich znaczków, a komentarz widać. Dlaczego kaleczy pan z premedytacją polskie pismo?

  Swego czasu profesor Jędrysek na takie pytanie odpowiedział mi, że nie potrafi sobie skonfigurować programu.
  http://iddd.de/Frac.htm#wyli

  Jak pan ma podobne trudności to proszę podać dane - technicy na NE, a nawet ja jesteśmy w stanie pomóc, w każdym systemie operacyjnym.

  Ja pisałem polskimi czcionkami na amerykańskich komputerach, pod amerykańskim systemem operacyjnym na takich systemach jak MACINTOSH (Os 6.7; 7.1) w 1992 roku, czy Be (Os 1.1) w 1996.

  Proszę się, więc nie wstydzić jak ma pan przestarzały system na antycznym komputerze. Chodzi o poszanowanie polskiego pisma. W czasach amerykanizacji języków europejskich jest to akt patriotyczny, który oprócz intelektualnego wysiłku prawie nic pana nie będzie kosztował.

  Każdego prawdziwego Polaka powinno być stać na pisanie pismem polskim!!
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?
 • @adevo 19:15:20
  http://www.youtube.com/watch?v=7R4tp_o-RBU
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?
 • @gorylisko 11:02:43
  Jakoś chińscy patrioci mieli coś przeciwko imperialistom zachodnim, gdyż z nimi walczyli w 2 wojnach.
  Chińskie uogólnienia niestety nie mogą funkcjonować. Chińczycy stosowali, jako pierwsi na świecie kredyt i papierowe pieniądze już od początku XI wieku.
  Ja myślę, że właśnie niesamowite oddziaływanie opium na Chińczyków przyczyniło się do rozwoju świadomości u panującego mieszczaństwa i burżuazji zachodniej o szkodliwym wpływie na gospodarkę uzależnienia 2 milionów robotników od narkotyków. W rezultacie zabroniono narkotyki też w Europie.. To takie moje przypuszczenie, nie badałem tej sprawy.
  Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?
 • @Madara 08:42:33
  "Św. Florjanie, miej mój dom w obronie, niechaj
  płomieniem od ognia dom sąsiada płonie!"
  cytat z
  http://idb.nowyekran.pl/post/50412,atomowa-bron-referendum

  Występując w polskim Internecie od roku 2003, wreszcie mi zaświtało (po lekturze odpowiedzi Wałęsy odnośnie bliźniaczego Bolka): Polacy nie byli w czasie Solidarności społeczeństwem obywatelskim i teraz też nie są. Trzeba ich poganiać albo rozwijać w kierunku społeczeństwa obywatelskiego.

  Chińczycy nie odkryli Ameryki tylko odwrotnie. Nawet chciałem bojkotować firmę Apple, ale faktycznie nie ma wyboru - cały świat montuje, wytwarza, szyje, kupuje w Chinach.
  Prosta zasada kapitalizmu: produkować tam gdzie jest najtaniej. Tym zwabiły Chiny cały świat zachodni do siebie.
  Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?
 • @ratus 23:01:27
  //Jakby nie oceniać motywacji, to USA są u nas na zaproszenie legalnie wybranych władz//
  To nie są legalnie wybrane władze!! Było niejedno oszustwo wyborcze.
  Ich ustawy są nielegalne, ich umowy są nielegalne. Cały rząd, SN, PKW nadają się do wymiany.

  Patrz "Jak oszukać w wyborach informatyką?"

  http://umtsno.com
  lub
  http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?
 • @adevo 18:28:08
  Co do amerykańskiej dywersji i wtrącania się w inne części świata. Jest fajny film, niestety znowu go na youtube ocenzurowano. Ja go szukam może znajdę. Polecam wszystkim od roku.

  http://iddd.de/rys/3USAobalenie.jpg
  Amerykanie chronią tarczą antyrakietową Europę środkową i Izrael. Obronią Polskę ruskie tirówki?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY