Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Moje komentarze

 • @Rebeliantka 17:20:43
  A może podałabyś przykłady takiego orzecznictwa w BRD?
  Tylko, że nie znajdziesz takich przypadków.
  Nawet uchylenie wyroku będącego jawną obrazą prawa jest tu w BRD niesłychanie rzadkie. W Niemczech mamy do czynienia z w pełni wykształconym społeczeństwie klasowym. Warstwa zawodowa sędziów należy do tych nietykalnych, którzy kontrolują się sami.

  Skarga i wyrok na sędziego ze względu na permanentnie niezgodne z przepisami wyroki nastąpił tylko raz, jak casus Schill znalazł się wielokrotnie w mass mediach.
  Sędzia Barnabas Schill tak długo atakował swoją gildię sędziowską, prowokował poprzez skandaliczne wyroki, kasowane w wyższej instancji, aż na wniosek kilkunastu sędziów oraz izby adwokackiej zrobiono mu proces dyscyplinarny.

  Ten proces pomógł mu zdobyć wśród ludności ponad 20 procent głosów w wyborach i przyczynił się do zmiany rządów w Hamburgu. W wieku 42 lat przeszedł on na pełną emeryturę i po zawrotnej karierze politycznej należy do Jet Setu niemieckiego, jako były sędzia, były senator, aktualny narkoman i psychopata.

  Kokser Schill był wyjątkiem, który potwierdził regułę, że tu w Niemczech nikt nigdy sędziów nie skazuje. Wszystkie grupy społeczne w Niemczech, które brały udział w rozwoju III Rzeszy (des "Dritten Reiches") zostały w ten czy inny sposób uwidocznione, napiętnowane, czy skazane. Jedynym wyjątkiem stanowi do dzisiaj gildia sędziów. Sędziowie, którzy pod koniec wojny w funkcji tzw. sędziów ludowych skazywali na śmierć nawet za jedno złe słowo przeciwko Hitlerowi do dzisiaj nie zostali napiętnowani. Po wojnie wszyscy oni dalej funkcjonowali w aparacie państwowym. Przed bodajże 12 laty był nawet wyrok uniewinniający całą grupę zawodową za działalność w warunkach 3 rzeszy - ze względu na to, że sędziowie ludowi "die Volksrichter" wykonywali ważne wtedy prawo. Nigdy gildia sędziowska nie przeprosiła, czy wyraziła choćby ubolewanie za zbrodnie w ostatnich 2 latach wojny popełnione przez jej nigdy nieskazanych przedstawicieli.

  http://youtu.be/gebMD2Q9puo
  W Wielkopolsce orzekają tak, jakby stan wojenny trwał nadal
 • @circ 19:05:49
  Dobre.
  Bądźcie świadomi (Prawdy)
  Ale pewnie też
  Tego, co mówicie, co piszecie.

  Bądźcie świadomi

  2. Nie będziesz brał Imienia Pana Boga swego nadaremno.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

  Świadomie mówić, świadomie pisać wymaga czasu, ale może stać się bardzo dobrym duchowym ćwiczeniem.
  Idioto. Co robisz z Ekranu?
 • Wyzwiska na nazwiska
  Szczęść Boże,
  Moim zdaniem krytyka publiczna odnosząca się do prawdziwego nazwiska osoby bez funkcji publicznych, powinna spełniać odpowiednie warunki. Pan Paweł Pietkun pisze pod prawdziwym nazwiskiem. Ludzie piszący na NE pod prawdziwym nazwiskiem przypuszczam, są statystycznie w mniejszości. To już w Polsce widać duża odwaga cywilna wyjść z przyuczonej przez kary i nagrody konspiracji i pokazać własną twarz.

  Paweł Pietkun ma bardzo trudne zadanie. Robi wywiady z ludźmi na trudne tematy, a przygotowanie w tematach widać jest u niego bardzo małe.

  Jego wywiady (na temat energii oraz teraz na temat nlp) są powierzchowne oraz tendencyjne. Może on jednak uwzględnia poziom słuchaczy i oglądaczy NE. Może to po prostu brak talentu, nie tylko brak przygotowania. Z pewnością ma za mało czasu. Z drugiej strony ta pani o NLP nic nie powiedziała, ona wkręca ludziom kit pod marką nlp.

  Osobiście wypowiadać świadomie to, co się chce powiedzieć, nie uważam za bluźnierstwo, czy grzech.

  To chyba jest w licznych przykazaniach - mogłaby Pani CIRC napisać ile przykazań odnosi się do świadomości i kontrolowania własnych wypowiedzi.
  Idioto. Co robisz z Ekranu?
 • @nonscolar 16:57:36
  Fajna aluzja :)
  Założyciel Wikileaks Assange poprosił o azyl w Ekwadorze
 • @Roots 14:54:34 Dziękuję za uwagę i cześć!!!
  DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ I CZEŚĆ!!!

  Assange zasługuje na szczególną pomoc. To on pokazał światu umowność, dowolność, zakłamanie zachodnich mediów. Nie podałem jego życiorysu, oczywiście notka była by lepsza, ale o wiele dłuższa z jego kolejami życia. Aby dotrzeć do prawdziwego wariantu jego biografii trzeba się zapoznać z protestami Assange odnośnie życiorysu wydanego bez jego pozwolenia w Niemczech i w Anglii.

  Jego pełna przygód droga życia jest faktycznie warta analizy i publikacji. Ja tego nie zrobiłem, gdyż nie znalazłem na szybkiego wiarygodnego dokumentu. Assange: faktów w wydanej biografii nie sprawdziłem i nie mogę potwierdzić. Można zaufać po części dyskusjom w Wikipedii wokół tego tematu:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange

  Assange nie otrzymał żadnej pomocy ze strony swojej ojczyzny - Australii, stał się niewygodny dla produkujących kłamstwa mediów, dla interesów USA, oraz dla swoich wrogów np. z Niemiec. Tak, tak głównym współpracownikiem Assange'a był Niemiec Daniel Domscheit-Berg, który go zdradził, a Assange go wywalił z organizacji.

  To DD-B jest osobą w pełni nieprzejrzystą. Fakty pokazują, co to za typ przykleił się do organizacji Assange'a, ale to już inna sprawa. Mottem wobec takiego typu gnoi od których trudno się uwolnić jest od samego początku zostawiać gówno we właściwym miejscu, w toalecie.
  Założyciel Wikileaks Assange poprosił o azyl w Ekwadorze
 • Większość komentarzy to prywatne i bezmyślne wyzwiska
  Oczywiście wiem, że dzieci też się tutaj zawieruszają, ale przerażony jestem o zbydlęciałym poziomie wpisów tutaj. Czy wy nie chodzicie do szkoły? Gdzie logiczne myślenie, angielski i przede wszystkim gdzie wasza przyzwoitość??.
  Szkoła, kościół, rodzice - nikt was nie nauczył przyzwoitej debaty?
  Jakby artykuł był o jednym z moich głównych tematów jak PEM, shale gas, DB to by "rerak", "nonscolar", "Roots" dostali już wiecznego bana za brak poglądów i nazewnictwo.

  Wikileaks broni się sama. Film wideo, który zamieściłem oglądnęło już prawie 13 milionów osób. Wpisy na temat tego historycznego dokumentu pokazują jak ważny był on dla całego świata. Popatrzcie na youtube jak ludzie normalnie wychowani komentują

  Polskie dokumenty można było prawie 2 lata 'oglądać na Wikileaks. Każdy mógł sobie wyrobić opinię jak tajne depesze zmieniły świat mediów. Wstawiłem tutaj, gdyż widea mają charakter wojskowy. Właściwie dział Media Watch pasowałby lepiej.

  Polecane linki:

  http://wikileaks.ch/tag/PL_0.html

  Polskie depesze można jeszcze szybciutko ściągnąć, po paru sekundach włącza się Apel Wikileaks o pomoc.

  http://pl.indymedia.org/xx/2010/12/52595.shtml?comments=true
  Założyciel Wikileaks Assange poprosił o azyl w Ekwadorze
 • @Dusienka 15:39:39
  Wg katolików zwierzęta nie mają dusz, to powłoki z mięsa i tkanek. Dusze mają tylko ludzie.
  Dodatek do postu o okrucienstwie na Ukrainie - w imie czego...?
 • Zapadła decyzja. W związku z zakończeniem EURO dla Polaków rząd postanowił zwinąć autostrady i rozebrać stadiony...
  http://iddd.de/rys/zwijanieEuroKL.jpg
  Plany Premiera Tuska
 • historia poszła dalej
  Po liście Obamy i artykule durnej DS mamy nową sytuację. O tym autor nie pisze. W Niemczech atakują nas polskimi obozami koncentracyjnymi po 1945 roku.
  http://idb.nowyekran.pl/post/64348,obozy-powojenne-w-polsce
  Polecam tam o wiele lepszy artykuł, gdyż naukowy dr Leszka Pietrzaka. Został on w fazie Debbi całkowicie zapomniany..
  „Polskie obozy śmierci” efekt uboczny niemieckiej polityki historycznej – Bogdan Musiał
 • Nadzieja a proroctwa
  Proroctwa:
  Większość zdawała sobie sprawę ze słabości polskiej drużyny, nawet dziewczyny, cytuję "Jak wyjdziecie z grupy to damy dupy.."

  Inne wczesne proroctwo (z przed tygodnia):

  "Stadiony, lotniska, autostrady, drogi wszystko to zostaje w kraju długo po tym jak Mistrzostwa Europy się zakończą. UEFA nie zabierze tego ze sobą do domu. My tego nie oddajemy, wszystko to zostaje w kraju ! "
  - powiedział niemieckiej telewizji TV1 rzecznik Ministerstwa Sportu Mikołaj Piotrowski.

  http://idb.nowyekran.pl/post/64784,48-8-miliardow-euro
  Przegraliśmy ale oszczędzono nam podrygującego Komorowskiego
 • Lepiej późno niż wcale
  Widać jak to wszystko mało zorganizowane. Dopiero teraz sobie mieszkańcy z Bytomia przypomnieli o aktywizacji ludzi online.
  Oczywiście portale społeczne są najważniejsze róbcie zadymę na FB i na wykopie.

  Pozdrawiam, popieram wszystkie referenda lokalne w Polsce,
  proszę podawać terminy!!

  Inicjatywa Demokracji Bezpośredniej
  http://bejda.iddd.de/
  http://iddd.de/
  http://idb.nowyekran.pl/
  Bytomskie referendum!
 • @a1a 12:14:05 Bardzo dobre pytanie:)
  "Pytanie brzmi czy działalność wielkich koncernów w ogóle daje jakiekolwiek społeczne korzyści? Bo i gaz łupkowy i GMO itd.."

  Bardzo dobre pytanie:), które ma szczególne znaczenie przy wprowadzaniu ustroju demokracji bezpośredniej (DB).
  Jeśliby by szukać nadrzędnych celów wszystkich koncernów gospodarczych to znajdzie się tylko jeden: ZYSK!

  Społeczne korzyści inwestycji koncernów mogą być, więc tylko przypadkowe, czyli czasami jakieś są.

  Ocenę wpływu działalności koncernów powinny wg DB podejmować ludzie poddani tym wpływom i decyzjom. Dlatego potrzebna jest dla każdej dużej inwestycji ocena ludności w referendach lokalnych lub ogólnokrajowych – zależnie od zasięgu inwestycji.

  Nie ma dla koncernu innego celu, jak zysk, nie chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, nie chodzi o rozwój gospodarczy Polski, nie chodzi o modernizację, nie chodzi o świadomość społeczną itd. Zawsze chodzi tylko o ZYSK i jego zabezpieczenie.

  Weźmy np. temat SUPERMARKET w miasteczku. Każdy mieszkaniec wie, że będzie wygodniej i taniej robić zakupy (pozytywne skutki społeczne). Natomiast każdy właściciel małego sklepiku wie: jego egzystencja zostanie zagrożona i ewentualnie zlikwidowana. W rezultacie 6 z 7 niezależnych miejsc pracy ginie, pozostają tylko miejsca pracy niewolniczej w supermarkecie.

  Czy Supermarket będzie pasował do małego miasteczka itd. skorumpowani politycy, lokalni, regionalni czy ci z Warszawy odpowiedzą zawsze jak życzy sobie tego koncern. Dlatego takie pytanie czy supermarket jest korzystny dla miasteczka powinna odpowiadać zawsze społeczność lokalna, której inwestycja dotyczy.

  W innych przypadkach ekspansji koncernów jak w przypadku łupków, energii atomowej, GMO, komunikacji bezprzewodowej, produkcji żywności itd. następuje ekspansja przy pomocy korupcji bez względu na koszty społeczne i gospodarcze. Ekspansja następuje bez świadomości interesu społecznego.

  W rezultacie jest obciążany do granic wytrzymałości budżet finansowy oraz organizm gospodarczy i społeczny Polski.

  Dlatego pozostawienie decyzji zasiedlania koncernów elitom jest absolutnie błędne!

  Takie decyzje są ZAWSZE fałszywe i społecznie szkodliwe!
  Widać z tego jak błędne jest wprowadzanie iluzji o "wolnym rynku", o kapitaliźmie, przy obecnym stanie wiedzy i doświadczeń o Globaliźmie. Ale to bardzo duży temat.
  "Złote zasady" przy eksploatacji gazu łupkowego
 • GAZ ŁUPKOWY TO PRZEKLEŃSTWO. CHORUJĄ LUDZIE I ZWIERZĘTA
  Zobacz, co nam grozi.

  Wydobycie gazu łupkowego poważnie szkodzi ludziom i zwierzętom – wynika z nowych badań przeprowadzonych w USA.

  Naukowcy z University of Massachusetts zbadali stan zdrowia 24 rodzin rolników żyjących na terenach, w pobliżu których wydobywa się gaz łupkowy.

  Na terenie ich gospodarstw potwierdzili m.in. nagłą śmierć 17 krów (w ciągu jednej godziny). Zwierzęta padły z powodu niewydolności oddechowej – pisze serwis news.com.au.

  Na innej farmie padło 70 sztuk bydła (połowa stada) z powodu zatrutej wody.

  Ujawniono także przypadek dziecka, które zatruło się arszenikiem.

  Mieszkańcy tych terenów często odczuwali także bóle głowy. Lekarze mówią także o pladze krwawień z nosa i wysypek. Ich zdaniem zanieczyszczone środowisko pogarsza także ich zmysł powonienia i słuch.

  Autorzy badania nie mają wątpliwości: żądają wprowadzenia zakazu wydobywania gazu łupkowego obecnymi metodami.

  Wyniki badań przeprowadzonych w USA poważnie zaniepokoiły Australijczyków. Stosują bowiem te same środki chemiczne i techniki co Amerykanie.

  WSTAWIŁ W KOMENTARZE REDAKTOR 1966, SKRÓCIŁ ADEVO.

  Kochany redaktorze 1966 masz własny blog, dziękuję żeś wstawił kompilację, która znowu działa jak hamulec dla rzeczywistych komentarzy. Przenoszę całość do specjalnie przygotowanego dla Ciebie bloga. Okazuje się że jesteś jedyny, który deformuje, zmienia funkcję komentarzy. Brawo!

  Całość kompilacji redaktora1966 przeniesiona do bloga "Notki przeniesione"
  http://zakop.blogspot.de/2012/06/czyli-trzeba-wydobywac-gaz-z-upkow.html
  "Złote zasady" przy eksploatacji gazu łupkowego
 • Ciekawy komentarz do notki europosła Wojciechowskiego
  Notka J. Wojciechowski:
  Na "polskie obozy śmierci" zapracowaliśmy sami
  http://januszwojciechowski.salon24.pl/421931,na-polskie-obozy-smierci-zapracowalismy-sami#comment_6185314

  Pan Janusz Wojciechowski
  Bardzo ciekawy i trafny tekst, ale problem jest znacznie szerszy niż tutaj zasygnalizowany. Dlaczego politycy po 1990 roku dopuścili do wyprzedaży mediów na Ziemiach Odzyskanych (określenie przedwojenne) przez wydawców niemieckich? Przepraszam, kto powinien za to trafić na resztę życia za kraty? Są winni, czy nie ma? Kiedy w Niemczech sprzedano wydawcy zagranicznemu jedną gazetę, doszło do burzy politycznej w Bundestagu. To co obserwujemy dziś na tych terenach, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim to jest atrofia Państwa Polskiego. Propaganda niemiecka, wywoływanie poczucia winy u Polaków, ideologia "wypędzeń", twierdzenia u polskich obozach koncentracyjnych na tych terenach - to jest medialna codzienność na Pomorzu Zachodnim. Prasa zamieszcza listy dziwnych fundacji, w których słowa "wypędzenie" jest używane bez cudzysłowu, bez próby objaśnienia tego pojęcia. Ludzie, którzy odważą się temu przeciwstawić, muszą liczyć się z konsekwencjami. W szerzeniu tej propagandy, pomagają mediom politycy (bez względu na przynależność), niektórzy historycy, urzędnicy zatrudnieni za pieniądze polskich podatników.

  Proszę zauważyć pewną prawidłowość - że głosy o zmianę ordynacji wyborczej płyną głównie z zachodnich terenów Rzeczypospolitej, z Wrocławia, Koszalina, Kłodzka, Nysy, Lubina. Tutaj lepiej widać, co się dzieje, niż z Warszawki. Jeśli w najbliższym czasie nie nastąpi polityczne upodmiotowienie Polaków, jeśli nie staniemy się Suwerenem we własnej Ojczyźnie, to ziemie zachodnie i północne już w następnym pokoleniu będą stracone. Mentalny podbój już w zasadzie się dokonał, teraz powolna germanizacja wkracza w fazę instytucjonalizacji.

  Dłużej Panowie czekajcie ze zmianą ordynacji wyborczej, zwlekajcie ze zwrotem zawłaszczonych przez partyjne oligarchie praw wyborczych, wstrzymujcie proces upodmiotowienia obywateli i tworzenia autentycznego społeczeństwa obywatelskiego, mocniej jeszcze zaciśnijcie na szyi Polski pętlę partyjniactwa, a nasi wrogowie jeszcze bardziej będą zacierać ręce, tanim kosztem i skłócenie wewnętrznym Polaków zapewniając sobie panowanie. To im właśnie zapewnia ordynacja wyborcza, to jest ta ich tajna broń o wiele skuteczniejsza od czołgów i pieniędzy.
  KORSARZ
  Obozy powojenne w Polsce
 • Barack Obama i "polski obóz śmierci"
  http://youtu.be/v_epQX-tZbA
  Obozy powojenne w Polsce
 • @AnnaZofia 08:58:30
  Wyraźnie - nie zaspałeś. :)
  Ze zdjęcia podczas meczu sam jestem dumny :)
  Zdjęcie pokazuje jedyną sytuację przy której kamera na chwilkę zatrzymała się w okolicach transparentu z Gryfina.
  Gmina Gryfino bez atomu, mieszkańcy wybrali EURO 2012
 • @Maciej Ka 20:11:31
  Problem leży w doświadczeniu przeciwników i w zorganizowanym przez nich systemie wyzysku i władzy. Nie chodzi o pojedyncze osoby. To cały system władzy, do którego należą wszystkie ugrupowania sejmowe od PiS-u do POkota, mass media, a także naszdziennik i media Rydzyka. Wtedy trudno zwrócić się do ludności o pomoc. Nie ma gdzie pójść, trzeba się samemu organizować. Ludność nie zna naszych myśli. Ludność nie rozumie diabelskiej roli Rydzyka w jej zniewoleniu np. w tematach DVB-t, pól elektromagnetycznych, gazu łupkowego, elektrowni atomowych.

  TRZY SPOSOBY USA NA OBALENIE "DYKTATURY"

  http://youtu.be/KSRi3EXfj-s
  Kto spłaci tak powstałe długi?
 • @adevo 23:30:18 ZERO Obozów przed II WS
  Amerykańskiej Żydówce ( po niemiecku Judin) Debbi Kluczyk (po niemiecku Schlüssel) udało się podjudzić na Polaków. Ja jednak nie chcę zajmować się jej światem zbrodni, kłamstw i nienawiści. Ta wyrachowana osoba wskoczyła do pociągu ciągnącego oszczerstwa Obamy by zwrócić na siebie uwagę.

  Od lat strategia żydowskiej polityki to judzić i wrzeszczeć jak dzieci o cukierki.

  http://www.debbieschlussel.com/50114/poles-were-complicit-in-holocaust-outrage-over-obama-gaffe-is-fraudulent-ignorant/

  Pochwała dla wszystkich reagujących natychmiast na jej kłamstwa. Wyciąłem z jej strony istotne i krótkie fragmenty komentarzy:

  "There was ZERO concentration camps nor forcibly organized ghettos for Jews before Poland was invaded by Germans. ZERO!" sab kor on June 8, 2012 at 6:10 am

  oraz dobry link
  http://www1.yadvashem.org/yv/en/righteous/statistics.asp
  Obozy powojenne w Polsce
 • ciekawy wpis
  Na stronie tej DS znalazłem ciekawy istotny wpis.
  Polecam zobaczyć ciekawą żydowską statystykę holokaustu!

  Na pewno mój ojciec nie jest w niej uwzględniony, bo miał wtedy 14 lat i jego czyny były powiązane z biznesem ( musiał utrzymać matkę i brata).

  Wkradał się z narażeniem życia do getta Litzmannstadt (wtedy getto żydowskie w Łodzi) i przynosił zamówione mleko dla matek oraz strzygł Żydom włosy. Oczywiście to takie drobne rzeczy, ale jak by go złapali Niemcy to też by poszedł do obozu.

  Tu ten wpis z adresem:
  Are you kidding? Someone needs to remind You this

  http://www1.yadvashem.org/yv/en/righteous/statistics.asp

  Regards
  Have a nice day

  Jos on June 8, 2012 at 5:27 am
  Zablokowała witrynę dla Polaków.
 • @lancelot 17:02:57
  @ pirx
  Jak się nie podoba to możesz usunąć nie będę miał pretensji :)

  http://iddd.de/polishdebbieschlusselattackKL.jpg

  Jakby faktycznie blokowała to polecam iść przez dowolne serwery z poza Polski. Tu jest lista serwerów. ( Web Proxy)
  http://hidemyass.com/
  PS
  To co teraz dzieje się ze stroną Debbi to jest distributed denial-of-service attack (DDoS attack :)
  Zablokowała witrynę dla Polaków.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY