Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Moje komentarze

 • Technika- prawda obiektywna
  Cytuję: "Obecnym etapem tej walki jest wspomiane na początku pozbawienie TV Trwam miejsca na multipleksie telewizji cyfrowej, która niebawem będzie jedynym (poza oczywiście przekazem satelitarnym) przekazem telewizji i radia tzw. naziemnej."

  Technika nie ma ani z polityką ani z wiarą nic wspólnego. Prawdy techniczne, są obiektywne, ważne dla wszystkich, jak nie ma awarii są 100 procentowo powtarzalne, przez wiernych i niewiernych, przez pozbawionych praw obywatelskich i przez siostry zakonne.

  Naciska się guzik pilota i telewizja się włącza. Jak mamy ustawiony odbiór i aparat telewizyjny pracuje bez zarzutu to mamy 100 procentowo obraz na ekranie.
  Natomiast inaczej jest z propagandą: kłamstwa i propagandę daje się tak kręcić subiektywnie w zależności jak konsumenci takich "wiadomości" na to pozwalają.

  Dlatego nie zgadzam się z podawaniem fałszywych faktów technicznych o przekazie telewizyjnym.
  Przekaz naziemny dla danej okolicy z multipleksu następuje w systemie podawania sygnałów DVB-t od lokalnej stacji telewizyjnej do lokalnej stacji telewizyjnej, lub poprzez satelitę do stacji naziemnej.
  Mamy, więc zawsze 3 drogi rozprowadzania i trzy drogi dostarczania sygnałów telewizyjnych:
  3 drogi bezpośrednie
  1. Przez lokalne stacje telewizyjne w standardzie DVB-t (tzw. multipleks) i odbiór sygnałów przez antenę zewnętrzną indywidualną lub zbiorczą lub indywidualną w pokoju, stawianą najczęściej przy oknie.
  Mamy jeszcze systemy mobilne, działające w systemie roamingu ( jak telefonia komórkowa), – wprowadzane także w Polsce, – ale zostawmy ten sposób rozprowadzania w spokoju (on się nie przyjął na zachodzie to i się w Polsce nie przyjmie)
  2. Przez satelitę i odbiór sygnałów przez antenę zbiorczą lub indywidualną.
  3. Przez Internet i odbiór sygnałów przy pomocy odpowiednich programów zainstalowanych na komputerze, laptopie, smartphones lub komórce.
  Czwartym system rozprowadzania i odbioru sygnałów telewizyjnych jest realizowany przy pomocy sieci kablowej.
  Źródłami sygnałów przekazywanych kablem są wszystkie podane powyżej. Siecią kablową można przekazywać do odbiorców sygnały z Internetu, z satelity i z systemu telewizji naziemnej DVB-t.
  Aktualnie TV TRWAM przekazuje swój program drogą satelitarną i internetową.
  Obydwa rodzaje sygnałów mogą być obierane w sposób bezpośredni bezprzewodowy lub poprzez wprowadzenie ich do sieci kablowej i być odbierane kablem.
  Szczególnie odbiór satelitarny jest bardzo atrakcyjny, – jeśli ktoś ma indywidualną antenę satelitarną i dekoder to ma do dyspozycji wśród ponad 300 programów, liczne już programy, w jakościach HD. Pozwala to podczas meczów sportowych obserwować numery zawodników z ogólnej perspektywy. Telewizja naziemna DVB-T nie jest i nie będzie rozprowadzała sygnałów o wyższej rozdzielczości HD - gdyż dla standardu DVB-T to się nie opłaca!! DVB-t jest rozprowadzana, w jakości standardowej, numery zawodników w perspektywie ogólnej boiska są zamazane, podobnież twarze. Jest to niezależne, od jakości telewizora!
  Wniosek
  Postępem na zachodzie jest wyższa jakość obrazu i dla takiej nie wystarcza odpowiedni aparat telewizyjny, ale musi jeszcze być zagwarantowana odpowiednia jakość sygnału. Tylko sygnał satelitarny jest podawany przez niektóre stacje np. SKY w systemie najwyższej, jakości HD.

  Polecam mój ostatni komentarz
  http://idb.nowyekran.pl/post/67363,klamstwa-maja-krotkie-nogi-i-dlugie-nosy#comment_548121

  PS. Tytuł Polin wydaje mi się naciągany - o co w nim chodzi?
  POLIN
 • @koolart
  Spójrz do poczty wewnętrznej.
  Gdyby zablokowali - tu masz mojego e-maila:
  webmaster@iddd.de
  Wynalazek.
 • @rip LunarBird CLH 09:29:02
  Hej, wydaje mi się, że nie posuwamy się do przodu.
  Przekręcasz.
  Rydzyk ma władzę nad ponad 100 000-cami Polaków. Jak on by zaapelował - róbcie obywatelską ustawę o Radiu i Telewizji, lub by zaapelował - podpisujcie moją ustawę o KRRiT to by mu wierni i niewierni podpisali. Są takie przepisy w Konstytucji itd.
  Powiedziałby Rydzyk: róbcie referendum lokalne z zakazem przepływu prądu do stacji nadających telewizję naziemną to by mu ludzie w danej okolicy takie referendum zrobili i wygrali.
  To jest władza, to jest wpływ.
  Tym sposobem mógłby drogą polityczną wycisnąć zgodę na DVB-t, własnymi siłami, na podstawie aktualnych przepisów i ustaw.

  Niestety Rydzyk nie wykorzystuje swojej władzy nad ludźmi by legalnie ludziom pokazać prawdziwą bezkonfliktową drogę polityczną, by ich dowartościować, jako podmioty Polski, zamiast tego puszcza wiernych na pochody marketingowe PiS-u. Ja swoją ocenę, co o takiej strategii sądzę już dałem. Nie chcę się powtarzać.

  Odnośnie Twojej oceny czy jestem religijny, czy jestem katolikiem to mam swoje wątpliwości. Nie dla Ciebie taka ocena!

  Mojego fiuta nie widziałeś i nie zobaczysz.
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @koolart 14:04:58
  Przed rokiem w marcu wybuchła epidemia EHEC w Hamburgu. Główne szpitale wprowadziły przymus szczepień u lekarzy. Większość z nich zrezygnowała z posady (znam to z głównej kliniki uniwersyteckiej Eppendorf w Hamburgu), także dyrektor ten, który zarządził szczepienia nie chciał się zaszczepić. Odnośnie szczepionek świńskiej grypy to Niemcy zniszczyli zapasy za olbrzymią ilość milionów Euro - liczby nie podaję, gdyż w tym momencie nie mogę sobie jej przypomnieć. Hamburczycy próbowali szczepionki sprzedawać nawet krajom afrykańskim, następnie wprowadzili zarządzenie mobilnych szczepień ubezwłasnowolnionych w domach opieki i starców.
  Jak to wyszło w parlamencie to natychmiast zakazałem dla ludzi będących pod moją opieką wszelkich szczepień. Staruszkowie byli zwykle szczepieni dodatkowo przeciwko zwykłej grypie (Influenza A). Teraz tych szczepień moich podopiecznych też zakazałem, (jako mający takie prawa z tytułu upoważnienia sądowego).

  PS. Podobnież ten z GIS-u pieprzy jak mały kazio wykazując zupełną niewiedzę stanu faktycznego.
  Po północy wstawię konkrety.
  List dr Jaśkowskiego był dyskutowany w sejmie!
 • @cyborg59 10:33:52
  Cieszę się, że pan Mirosław Kraszewski nas poinformował i podał właściwą instancję zajmującą się problemami tytułów naukowych: Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów (pl. Defilad 1 ( PKiN, 00 - 901 Warszawa, tel 22 826 82 38). Dzięki dla niego. Mam teraz pewność, że zainteresowane osoby tam zadzwonią, zrobią termin i pójdą porozmawiać z kompetentną osobą. Apeluję nie rozmawiać przez telefon merytorycznie, tylko zrobić termin na rozmowę. To ważna sprawa, prawdopodobnie trzeba tam napisać formalne zażalenie, po którym dostanie się pisemną odpowiedź. Dlatego najlepiej jest samemu zanieść zażalenie i sobie kopię w urzędzie poświadczyć. Tak bym ja zrobił, jakbym mieszkał w Warszawie.
  Naukowe tytuły Andrzeja Strupczewskiego
 • @bar-bara 22:20:17
  Jak chcesz znieść ban to musisz napisać pocztą wewnętrzną. U mnie nie masz już pozwolenia na kaleczenie polskiego pisma. Obrażanie ludzi widzę to Twoja specjalność. Inna wielka dewotka to przy Tobie maleje.
  Prof. Dakowski z posłem Rozenkiem przeciwko Mafii Atomowej
 • @bar-bara 13:28:59
  Bardzo Ciebie proszę o używanie polskich znaczków. Wyjaśnienie w Vita na 1 stronie bloga. Masz trudności to pytaj. Ten blog jest dla osób, które nie kaleczą pisma polskiego i szanują polską kulturę.
  Szczęść Boże.
  Prof. Dakowski z posłem Rozenkiem przeciwko Mafii Atomowej
 • @Mirosław Kraszewski 01:45:08
  Przy wstawianiu artykułu umknęła mojej uwadze część z odpowiedzią Strupczewskiego. Niech pan przeczyta u góry. Teraz ona już jest ! :)
  Naukowe tytuły Andrzeja Strupczewskiego
 • @cyborg59 15:17:09
  http://iddd.de/umtsno/bocianatomowy2.htm#9epr

  (...) Co uwidoczniłem u góry opisując niemieckie eksperymenty z plutonem. Polska chwali się i mówi ": .. Polska wprawdzie nie produkuje w ogóle energii elektrycznej z reakcji rozszczepiania, nie ma energetyki jądrowej, ale mamy trzy tysiące instytucji, które stosują różne technologie jądrowe. ... Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że ta ilość materiałów jądrowych, które mamy, wystarczyłaby do wyprodukowania trzynastu bomb jądrowych." Prezes Polskiej Agencji Atomistyki Jerzy Niewodniczański. (...)

  (z Mafia atomowa jak jaszczurka bez ogona
  część 2, wersja 1.6, 4 marzec 2008 r.)
  Prof. Dakowski z posłem Rozenkiem przeciwko Mafii Atomowej
 • @rip LunarBird CLH 13:19:41 Jak rozwydrzone dzieci!
  Wypraszam sobie nazywać mnie wrogiem Ojca Dyrektora Rydzyka, wrogiem wolnych mediów, wrogiem wolności słowa, wrogiem TV TRWAM, czy wrogiem RM. Wiele moich artykułów zostało przez portal Wolne Media udostępnione innym grupom internautów, nawet w Radiu Maryja został odczytany jeden z moich referatów (także bez pytania się mnie o zgodę)

  Ja teraz rozumiem, dlaczego dzielne kobiety i jeden odważny aktywista, mnie prosiły, bym pisał do ojca Rydzyka i go popierał. Natomiast same bały się ujawnienia pozycji w hierarchii, czy nazwisk. Kobiety są w ogóle w hierarchii kościoła katolickiego i tak całkiem u dołu, nawet jak .. Nie chcę tego kończyć.

  Oczywiście one się pomyliły, gdyż Polacy w Polsce zwykle nie rozumieją, co to znaczy być przeciwko hierarchii, miałem, więc napisać UCZCIWY LIST do Rydzyka i go jednocześnie poprzeć.
  Niestety ludzie myślą, że ja siadam i piszę.
  Ja przede wszystkim staram się temat zgłębić.
  Okazało się po zgłębieniu tematu, że jest wręcz niemożliwe napisać uczciwie i być po stronie POLITYKI MEDIALNEJ ojca Dyrektora.
  Wybrałem w moich listach do Rydzyka uczciwość i fakty.
  Artykuł powyżej nie jest adresowany do ojca Dyrektora! To pomyłka.

  Napisałem tą notkę, by nie zapomnieć nieoficjalnych, ale bardzo prawdopodobnych przyczyn odmowy licencji. Już w pierwszej godzinie po publikacji jakiś dyżurny redaktor ukradł mi pomysł z długim nosem to znaczy zamienił zdjęcie karykatury Rydzyka na piękniutkie jak u góry. Zrobił to wchodząc na mojego bloga - nie chodzi nawet o SG.
  Teraz ty wyzywasz mnie regularnie od najgorszych, a przecież chodzi mi tylko o otworzenie oczu u biednych i prostych w rozumie.

  Jest mi po prostu żal o te stracone kilometry, tą straconą energię na marsze protestacyjne. Przecież te setki tysiące istot żywych, które wydeptują od miesięcy ulice miast i miasteczek, dysponuje prawami obywatelskimi- mogą być w masie przez te przywileje bardzo skuteczne w swoim protestach, mogą zrobić referendum, mogą spowodować zmianę ustawy –one MAJĄ TAKIE PRAWA, jako istoty boskie i obywatelskie.
  A one nic - chodzą i protestują nie jak istoty suwerenne, obywatelskie, ale jak stado owieczek i baranów.
  Dlatego nie widzę nic dobrego w naśladowaniu bezowocnych protestów z zagranicy, gdy się jeszcze dysponuje prawdziwymi narzędziami walki obywatelskiej.
  Te protesty organizowane są jakby ci ludzie mieli tak mało praw jak we Francji, Niemczech, czy Rosji lub USA. Tylko, że w Polsce oni wg Konstytucji RP mają lepsze prawa ustawodawcze niż większość krajów zachodnich. Zamiast się skoncentrować na przeforsowaniu tego, co jest możliwe- ojciec Dyrektor ustawia ludzi na pozycji rozwydrzonych dzieci - "Bo inni mają, to my też chcemy"- tak potrafią żądać rozwydrzone dzieci, ale dorośli ludzie?
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @rip LunarBird CLH 19:25:26 - Jemu chodzi o rzeź, o baraninę
  --Udowodnij, że konkurencja RM te dane zna, cwaniaku.--

  Jeśli Rydzyk od początku walki o multipleks rozgłasza, że licencje podostawały firmy bez kapitału i bez programu telewizyjnego. To musiał jakoś się o tym dowiedzieć.

  Widzisz, ja uważam, że Rydzyk dostanie licencję na DVB-t. Problem w tym, że to jest forma telewizji, która w Polsce będzie się słabo rozwijała - gdyż jest najdroższa w utrzymaniu.

  Potrzebne są stacje nadawcze, jak przy telefonii komórkowej. Różnica leży w tym, że abonamenci finansują usługi bezprzewodowe stacji nadawczych telefonii komórkowej swoimi opłatami.

  Natomiast przy DVB-t to oni nie muszą nic stale opłacać by odbierać programy DVB-t. Czy Polska ma na tyle potężny przemysł marketingowy, by utrzymać rozprowadzanie programów naziemnych - nie wiem, ale mam wątpliwości.

  Do dzisiaj po dziesięciu latach DVB-t w Niemczech wiadomo, że nie ma pełnego pokrycia, gdyż są okolice, które się nie kalkulują.
  Na satelicie masz 300 programów, w kablu możesz mieć to samo w całej Polsce!

  Natomiast DVB-t, zależnie od okolicy ma tylko około 15 -25 programów.
  Dlatego DVB-t dla Rydzyka jak dostanie on licencję to skończy się regionalnie, pewnie w okolicach Torunia.

  Chyba, że zmusi władzę do zmiany ustawy i finansowania TV Trwam z budżetu państwa.

  Przy poparciu jego stada to nie byłoby nic trudnego - potrzeba przecież "tylko" 100 000 głosów do projektu obywatelskiego zmiany ustawy o mediach.

  On mógłby to zrobić, ale nie chce zakutych własnoręcznie łbów prowadzić ku wyzwoleniu. Jemu chodzi o rzeź, o baraninę, o skórę i futra. O obdarcie ze skóry.
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @rip LunarBird CLH 01:44:42 składki na stocznię
  Dokumentacja finansowa Lux Veritatis przedstawiona w KRRIT jest na pewno znana konkurencji z biznesu Media. Tylko słuchacze Rydzyka pod wymówką on chroni swoją tajemnicę firmową nie wiedzą, jaka jest sytuacja. Z tego wynika, że "tajemnica firmowa" ma chronić Rydzyka nie przed biznesową konkurencją, ale przed własnymi klientami!

  Jakby zobaczyli, że składki ze zbiórki na ratunek Stoczni Gdańskiej zostały zaksięgowane, jako dochody firmy to pewnie ci z Gdańska zaczęliby bluzgać.
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @Piotr F. Świder 15:50:57
  Dziękuje, jak będzie to ważne to poproszę o namiary :))
  Słoneczne Pozdrowienia
  O potrzebie lobbingu obywatelskiego.
 • @adevo 12:58:01
  Przez to wideo chcę powiedzieć, że bez prawdziwej władzy, bez liczących się mediów, taki Przewodniczący może na swoim posiedzeniu niszczyć niewygodne treści i forsować te zlecone. Nie ma merytorycznej dyskusji tam gdzie jest walka interesów. Przypominam u władzy jest grupa na podstawie elektronicznie zmanipulowanych wyborów!

  http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka
  O potrzebie lobbingu obywatelskiego.
 • Do dzieła..
  Jak wygląda Lobbing Obywatelski już w praktyce możecie sobie zobaczyć:

  Aktualizacja: wideo ▼ Posiedzenie nr 17 senackiej komisji zdrowia 04.07.2012 ▼ akcja lobbystki żydowskiej

  http://idb.nowyekran.pl/post/67443,list-otwarty-do-senatu-rp-w-sprawie-nowelizacji-ustawy-o-chorobach-zakaznych#wideo

  Wydaje mi się że ten Przewodniczący zasługuje na naganę. Obrzydliwe zachowanie!.
  O potrzebie lobbingu obywatelskiego.
 • @rip LunarBird CLH 01:43:31
  Ja się tylko cieszę, że nie wstawiłem tego posta do kącika wielkiej dewotki. Ta by mi dała jeszcze gorsze lanie.

  Odnośnie plotek, to ja mam talent inaczej nazywany węchem. Potrafię rozróżniać prawdę od kłamstwa. W tym wypadku było to nietrudne.

  Poza tym, co warta jest DVB-t to mieliście okazję obserwować podczas Euro 2012. Szczególnie takie sporty jak piłka nożna pokazały, że rozdzielczość standardowa (SD) powoduje w ujęciu panoramicznym rozmycie numerów zawodników. Wynika to ze specyfiki standardu DVB-T. Ale to już inna historia. Może kiedyś napiszę o standardzie DVB-T2 jak Rydzyk dostanie DVB-T :))
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @adevo 19:58:31
  Ten adres jest też nieaktualny:
  senator.gorski@neostrada.pl
  ALERT: Zatrzymajmy ustawę o przymusowych szczepieniach
 • @Faber 08:16:09 Rydzyk zrobił ludziom wodę z mózgu.
  "Każdy, kto stuka do bramy, będzie mu otworzona. I tak ma być... w naszej kochanej Polsce."

  Pleciesz. Ja stukałem, za mnie stukali w sprawie poszukiwań gazu z łupków i ochrony wody pitnej, wcześniej za mnie stukali, nawet w moim imieniu różne siostry zakonne, w sprawie nadajników na obiektach konsekrowanych, pan Kłoszewski pisał grube listy popatrz sobie - są znowu. Zdjąłem je na życzenie sióstr zakonnych na ponad 2 lata!

  http://iddd.de/umtsno/odpsejm/radioRMrydzyk.htm

  Nawet jak na prośbę prof. Dakowskiego miałem się włączyć do dyskusji na RM w unikalnych audycjach antyatomowych prof. Dakowskiego, które on wymodlił i odpokutował, to pomimo połączeń telefonicznych, wielokrotnych prób, na antenę się nie dostałem.
  Nawet profesor Kozłowski uważa propozycje dyskusji wśród różnych opcji katolickich dotyczących gazu łupkowego na forum RM i TV TRWAM za godne poparcia, zobacz sobie film tak od 10 minuty, pod koniec artykułu.

  http://idb.nowyekran.pl/post/58575,obrona-konieczna-w-sprawie-lupkow

  .."medialnym biznesie"..
  Tak to jest biznes, każda firma ma prawo walczyć o swój biznes jak uważa, że jest dyskryminowana, ale wara wciągać w biznes imię Boga nadaremno: "Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno."

  Rydzyk powinien zostawić Boga w spokoju i uczciwie walczyć biznesowo.
  Wiesz ten biznes lokalnie w Niemczech zamykają nawet takie firmy jak bardzo bogata RTL - tam gdzie telewizja naziemna się nie opłaca, bo jest za mało ludności, co powoduje za mało oglądalności i z tym za mało reklam do finansowania programu.

  Nawet w Niemczech nie ma ogólnoniemieckiej stacji religijnej naziemnej DVB-t.
  To jest po prostu jest za drogo, nawet bogatym organizacjom żydowskim.
  Dlatego i tak nie mógłby Rydzyk pokryć całej Polski stacjami DVB-t i dostępem do NAZIEMNEJ TV TRWAM, nawet gdyby dostał licencję!!!!

  To następny jego przekręt - oszustwo, gdyż on sprawia wrażenie, że mu chodzi o pokrycie stacjami całej Polski!

  Natomiast przez kabel, przez satelitę, przez Internet każdy Polak ma lub może mieć dostęp do TV TRWAM - jak chce, płatny, bezpłatny.
  Tych możliwości nikt Fundacji Lux NIE ZABIERA!

  Co tu dużo gadać, Rydzyk zrobił ludziom wodę z mózgu.
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • gwiazdki - dno
  Czy 1,4 to już jest dno?
  Mnie interesuje dno dna.
  Myśle, że dopiero poniżej 1 to będzie prawdziwe dno..
  W ocenie mojej dziennikarskiej uwagi, :) :)
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.
 • @Faber 11:43:23 Czego się Rydzyk naprawdę boi.
  Droga do społeczeństwa obywatelskiego niestety nie prowadzi przez Media Rydzykowe. Patrz, co robi PiS, co robi Rydzyk: ludzie mają spacerować. Dobre na niedzielę, ale nieskuteczne.

  A Polska ma jeszcze tak WSPANIAŁE prawo o referendach lokalnych. Niemcy takiego nie mają, Francuzi też nie mają. W całej Europie nie ma tak mocno usadowionego w konstytucji i prawie ustawodawczym referendum lokalnego. Ludzie mają lokalnie władzę ustawową, ale zamiast z niej korzystać, chodzą z transparentami po prośbie.

  Tego uczy hierarchia kościelna, a ludzie zapominają, że Polska to nie Watykan. Rydzyk i PiS uczą ludzi proszenia i demonstrowania pomimo, że mają najlepsze możliwości ludzi przekonywać do referendów lokalnych. Ale referendów lokalnych, demokracji bezpośredniej to Rydzyk się chyba więcej boi niż Tusk.
  Kłamstwa mają krótkie nogi i długie nosy.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY