Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

DO ORGANIZACJI I INSTYTUCJI OBYWATELSKICH, DO POLAKÓW O POSTAWACH PATRIOTYCZYCH, DO ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uroczyste, Obywatelskie, Patriotyczne Spotkanie w 94 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w r. 1918

Uroczyste, Obywatelskie, Patriotyczne Spotkanie w 94 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku.
 

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce we Wrocławiu zaprasza organizacje społeczne i obywateli o postawach patriotycznych do udziału  w uroczystości oraz godnym uczczenia pamięci i złożenia hołdu Walczącym o Niepodległość  oraz Ofiarom Stalinizmu.
 
Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu przed pierwszym w Polsce i na świecie Pomnikiem Ofiar stalinizmu (między operą i fosą) 11 listopada  o godz. 17-tej.   
 
 

Inicjatorzy spotkania apelują  by podobne uroczystości obywatelskie zorganizowane były w całym kraju i w środowiskach polonijnych za granicą.

 

Inicjatorzy Obchodów proponują by przypomnieć przykłady i zasługi aktywnych obywateli, patriotów polskich walczących o wyzwolenie społeczne, narodowe, niepodległość i demokrację w Polsce, takie historyczne postacie, jak:Józef Piłsudski Roman Dmowski


Ignacy Paderewski Józef Haller von Hallenburg


Ignacy Daszyński Wincenty Witos


Maciej Rataj Gabriel Narutowicz


Władysław Sikorski Kazimierz Pużak


Adam Ciołkosz Lidia Ciołkosz


Stanisław Mikołajczyk Eugeniusz Kwiatkowski

 

Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski,  Józef Haller,  Ignacy Daszyński, Wincenty Witos, Maciej Rataj, Gabriel Narutowicz, Władysław Sikorski, Kazimierz Pużak, Ciołkoszowie, Stanisław Mikołajczyk, Eugeniusz Kwiatkowski i inni, których zasługi dla Polski są niewymierne, choć mniej lub w ogóle nieznane dziś społeczeństwu.

 

Ponieważ wciąż obowiązuje w kraju zapis „nie istniejącej rzekomo cenzury” na informacje na temat patriotycznej działalności Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce i wielu podobnych polskich patriotycznych organizacji.

 

Prosimy uczciwe i odważne obywatelsko Środki Masowego Przekazu o upowszechnienie tej informacji, także za granicą i w Internecie.

 

Dziękujemy 

Przewodniczący  Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu

Leszek Skonka

Wrocław, 5 listopad 2013,
tel. kontaktowy 691830350,
Tel/fax (48) 71 7809081,

KOMENTARZE

  • -------- ech szkoda gadać ! pozostaje już tylko uswiadamiać młodzież
    -- dookoła słyszę jak to zle się żyje, że Naród biednieje z dnia na dzień -podjęłam temat stojąc w kolejce / uświadamiam :) / a gdzież tam !! ja o Mazowieckim ,że grabarz Polski , żyd a mohery mi na to !! jaki żyd co pani opowiada ! żyd i taka uroczystość kościelna ?! tyle dobrego dla Polski zrobił i tak pieprzą kupują 10 dkg. pasztetu
  • Brak gen Dowbór Muśnickiego (dca Kopusu rozwiązanego na zyczenie agitqatorów Piłswudskiego i dca powstan ia Wielkopolskiego)
    oraz brak gen Rozwadowskiego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY