Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Budowanie atomowego grobowca, PIS chce referendum w Polsce.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żądanie PiSu referendum atomowego w Polsce, może znowu pokazać, że Sejm jest kupiony i zniechęcić ludzi do walki politycznej o suwerenną Polskę.

Z drugiej strony, ewentualne referendum ogólnopolskie może  stać się testem przedwyborczym, czy PiS jest w stanie skontrolować wyniki podliczone drogą komputerową.

Wg mojego zdania każde głosowanie w Polsce powinno być ręcznie podliczane i protokołowane na każdym szczeblu hierarchii sumowania głosów.

Do roboty PiS:   trzeba przekonać zaledwie ośmiu posłów prorządowych, by zagłosowali w referendum.  Znam człowieka, który wie jak to się robi..

Polecam tekst:

Mafia atomowa jak jaszczurka bez ogona

http://www.iddd.de/umtsno/bocianatomowytytul.htm#oben2

Tam wnioski

M. in.:

:„czy jesteś     PRZECIW     budowie elektrowni jądrowych w Polsce”.


PiS chce referendum ws. budowy elektrowni jądrowych w Polsce  PiS chce, by Polacy odpowiedzieli w referendum ogólnokrajowym na pytanie, czy są za budową elektrowni jądrowych w kraju. Klub PiS przedstawił w poniedziałek wniosek w sprawie referendum, który tego dnia ma zostać złożony w Sejmie.

„Uważamy, że ta sprawa powinna być rozstrzygnięta przez naród” - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak przekonywał, w Polsce podstawowym źródłem energetycznym jest węgiel brunatny i kamienny, i tak być powinno ze względu na to, że mamy największe zasoby węgla. „Polska energetyka jest oparta właśnie o wykorzystanie tego surowca i jest to dla nas najtańszy surowiec” - wskazał.

„Negatywnie podchodzimy do prób natychmiastowego zastąpienia węgla energetyką jądrową, bo tak można odczytać pewne postulaty, poczynania ze strony wielkiego kapitału, czy też pewnych środowisk działających w naszym kraju” - powiedział szef klubu PiS.

A - jak zauważył - energetyka jądrowa niesie ze sobą zagrożenia, a opinia publiczna powinna zapoznać się ze wszystkimi aspektami tej sprawy. „Wysiłkiem władz państwowych powinno być doprowadzenie do tego, aby źródła energii w Polsce były zróżnicowane, stąd projekt PiS, wciąż realizowany, który dawno już powinien być zakończony, budowy gazoportu w Świnoujściu” - powiedział Mariusz Błaszczak.

Ale, jak ocenił, „dziś sprawą podstawową jest referendum dotyczące przyszłości energetycznej naszego kraju” z jednym prostym pytaniem:

„czy jesteś za budową elektrowni jądrowych w Polsce”.

„Oczekujemy, że Sejm wniosek klubu PiS uwzględni i do takiego referendum dojdzie” - powiedział Mariusz Błaszczak. W uzasadnieniu do wniosku klub PiS podkreślił, że zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed Polską w najbliższych latach.

„Fakt uzależnienia od dostaw surowców energetycznych pochodzących z Federacji Rosyjskiej jest realnym problemem politycznym, który musi zostać rozwiązany poprzez szeroką dywersyfikację źródeł energii” - czytamy. Według PiS działania w tym kierunku powinny zmierzać do jak najszerszego wykorzystania źródeł rodzimych.

„Dysponujemy zasobami węgla kamiennego i brunatnego, które powinny stanowić podstawę polskiej energetyki. Jednocześnie nasz kraj dysponuje złożami gazu łupkowego oraz jesteśmy w stanie wykorzystać źródła geotermalne. Polska powinna również zmierzać do maksymalnego wykorzystania źródeł odnawialnych”- uważa PiS.

Ugrupowanie wskazało też, że w swoim programie przedstawiło kwestię budowy w Polsce elektrowni atomowych. „Postulat ten traktowany jest w sposób racjonalny, z uwzględnieniem zarówno szans takiego rozwiązania, jak i związanych z nim zagrożeń. Podstawą realizacji tej koncepcji powinno być jednak uzyskanie zgody społeczeństwa, poprzedzonej rzetelną kampanią informacyjną - warunek ten wprost zapisany został w programie PiS” - podkreślono.

Według PiS referendum ws. energii jądrowej „da najlepszą okazję do rzetelnej i wyczerpującej debaty informacyjnej z udziałem ekspertów i przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z energetyką oraz ochroną środowiska”. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad wnioskiem PiS upoważniło posła Jana Szyszkę.

Konstytucja mówi, że referendum ogólnokrajowe może zostać przeprowadzone w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z własnej inicjatywy na wniosek złożony przez Prezydium Sejmu, komisję sejmową lub co najmniej 69 posłów.

Izba podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia wniosku o referendum ogólnokrajowe bezwzględną większością głosów (głosów za jest więcej niż przeciw i wstrzymujących się) w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów; niepodjęcie takiej uchwały oznacza nieuwzględnienie wniosku.

Pliki do pobrania:

Wniosek PiS o zarządzenie ogólnopolskiego referendum ws. ws. budowy elektrowni jądrowych w Polsce

[wniosek_pis_o_zarzadzenie_ogolopolskiego_referendum_ws._.pdf] (1,15 MB)

Uwaga 1

PIS uważa: .."Jednocześnie nasz kraj dysponuje złożami gazu łupkowego oraz jesteśmy w stanie wykorzystać źródła geotermalne."
Trzeba koniecznie dodać, że agresywna i bardzo trująca płuczka stosowana w procesie uwalniania gazu z łupków (tzw. szczelinowanie hydrauliczne), niszczy zasoby wody pitnej, niszczy zasoby wód geotermalnych. Nie nadają się one wtedy do celów balneologicznych. Dyskusyjna jest też odporność na korozję w skażonym środowisku części maszyn np. rur i pomp.
Opinie na podstawie doświadczeń z USA i KANADY, produkujących gaz z łupków:
 
Wydobycie gazu z łupków:
 
1.- blokuje geotermię, (zatrucie zasobów geotermalnych przez pokłady wodonośne)
2.- blokuje zabudowę terenów, (brak wody pitnej, hałas, smród)
3.- blokuje turystykę (okolica śmierdzi gazem)
4.- blokuje wykorzystanie pitnych wód mineralnych dla ludzi (przypadek koncernu z USA Chevrona, który chce korzystać ze źródeł Kryniczanki dla potrzeb hydroszczelinowania.
5.- blokuje rolnictwo ze względu na zatrucie wód gruntowych
powoduje wysuszenie okolicy (brak wody gruntowej poprzez jej zatrucie i odpompowanie patrz - hydroszczelinowanie).
 
Uwaga 2
Instrument demokracji bezpośredniej jakim jest referendum trzeba używać w sensie władzy bezpośredniej Narodu Polskiego.  Pytanie referendalne powinno  więc być też dyskutowane wśród wszystkich Obywateli Polskich!!
 
Wg mnie pytanie powinno brzmieć:
 

:„czy jesteś     PRZECIW     budowie elektrowni jądrowych w Polsce”.

 
Wydanie się na łaskę skorumpowanego Sejmu RP, który już przegłosował ustawy proatomowe, wspólnie 13 maja 2013 roku (m.in. ZA głosowali wszyscy z PiSu- oprócz prof. Szyszko[1]) tworzy nowe rozdanie w politycznym cyrku.
 
Poważni Obywatele Polski będą mieli wpływ na decyzje polityczne, gdy będą mieli władzę. Dlatego popieram Demokrację Kulistą, popieram
Przy pomocy Biurokracji Narodowej
Budujemy Nowe Podstawy Państwa
 


[1] Patrz  29.05.2011 - Budowanie atomowego grobowca - gotowy list do panów posłów.
 

 
 
Polecam dla zainteresowanych oporem przeciw energetyce jądrowej grupę dyskusyjną:
 
Aby opublikować w tej grupie, wyślij e-maila na adres antyatom@googlegroups.com
Aby anulować subskrypcję tej grupy, wyślij e-maila na adres antyatom+unsubscribe@googlegroups.com
https://groups.google.com/forum/?hl=pl.#!forum/antyatom

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY