Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Niemcy, łupki, krytyka umowy przez Zielonych.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie tylko blogerzy, administratorzy oraz redaktorzy neonu24 nie rozumieją znaczenia energetyki dla zapewnienia rozwoju gospodarczego Polski i poziomu życia jego obywateli.

Ponieważ piszę dużo o łupkach, o atomie, czyli tematach należących do kategorii energetycznej, dziwię się, że w dalszym ciągu nie ma zakładki "Energetyka".  Do śmiechu mi nie jest. Moje artykuły antyłupkowe, antyatomowe są porozrzucane po różnych zakładkach, z których żadna tak naprawdę nie pasuje.

Dla blogerów neonu24.pl, ale nie tylko tu, dyskusja na tematy Dupy Maryni  Dyletantki, czy Wojtasowej Racji Stanu jest ważniejsza, a przede wszystkim atrakcyjniejsza.

 
Może Polacy mają za dużo węgla i gdy żywiciel rodziny nie ma pieniędzy na opał, to idzie sobie na tory i zbiera węgiel wyrzucany przez Robina Hooda z wagonów.
 
My Polacy problemów energetycznych nie mamy..., ale mają Niemcy.
 
Kilonia, Minister Środowiska Szlezwik-Holsztynu Robert Habeck z partii Zielonych skrytykował moratorium dotyczące hydroszczelinowania w umowie przyszłej koalicji rządowej z unii CDU i CSU oraz SPD. Postanowienia tej umowy nie idą wystarczająco daleko. "Potrzebujemy jasnej regulacji prawnej, aby wyeliminować toksyczny dla środowiska Fracking. Sformułowania w umowie koalicyjnej partii unijnych CDU/CSU oraz SPD brzmią dobrze, ale po dokładnej analizie nie stanowią prawdziwego przełomu" powiedział Habeck.
 
Zarzucił on przyszłej koalicji rządowej, że umowa koalicyjna opierająca się na postanowieniach, które w zasadzie już zostały wdrożone (patrz poprzedni artykuł "Koalicja w Niemczech: woda pitna i zdrowie ludzi mają absolutne pierwszeństwo.").
 
"Koalicjanci sprzedają umowę, jako skuteczny zakaz hydroszczelinowania (Frackingu). Natomiast zmiany do ustawy o gospodarce wodnej oraz w raporcie oddziaływania na środowisko przykrywają tylko konieczność reformy prawa górniczego. Naturalnie moratorium jest lepsze niż nic, ale perspektywa prawdziwego zakazu nie powinna zostać przymglona" powiedział dzisiaj 30 listopada 2013 r. Minister Robert Habeck.
 
Niemcy przez moratorium chcą obejść żądania koncernów, jak np. Exxon Mobile, mających stare licencje na zatruwanie hydroszczelinowaniem, na podstawie przepisów umowy górniczej, którą słusznie krytykuje minister Habeck.
 

 
Aby uwolnić ze skały łupkowej gaz ziemny, firmy wydobywcze stosują szczelinowanie hydrauliczne polegające na wpompowywaniu pod wysokim ciśnieniem, w skałę żrących i po części bardzo trujących chemikaliów (Marcellus Shale), a tu wariant zbiorczy zebrany przez Agencję Środowiska EPA, USA (nazywanymi w Polsce: "przyjaznymi dla środowiska dodatkami, środkami dezynfekującymi, mydłem lub perfumami" itd.
 
Dalszym polskim aspektem robienia z Polaków debili, jest jakieś tajne rozporządzenie zabraniające ustalać konkretne nazwy składników płynu szczelinującego, lub być może polscy chemicy zWIOŚ, czy PiG (Raport końcowy, 10MB) nie mają wiedzy ani analizatorów spektralnych by ustalać nazwy związków chemicznych, by sprawdzać dopuszczalne stężenie składnika wg norm UE, oraz jego dopuszczenie do hydroszczelinowania.
 
Wydaje się, że jest to specjalny wpływ koncernów wydobywczych, głównie z USA, nad zainstalowaną grupą przestępczą u władzy w Polsce, by zamieniać  przez "proroków" polską opinię publiczną- patrz propaganda w Radio Maryja, na opinię nieświadomych baranów i owieczek. 
 
Skutki uboczne Frackingu to przedostawanie się chemikaliów do pokładów wodonośnych. Pokłady wodonośne transportują, mieszaninę trucizn z wodą na każdą wysokość i głębokość m.in. do podziemnych zbiorników wody pitnej i nawet gruntowej.  
Następuje karygodne niszczenie zasobów wody pitnej oraz wody gruntowej. Zatrucie wody gruntowej następuje m. in. przez rozszczelnianie i pękanie rur w procesie starzenia się izolacji, zmęczenia betonu i rur pod wpływem wysokiego ciśnienia, agresywnych chemikaliów oraz upływu czasu i oddawania do pokładów wodonośnych i środowiska naturalnego trującej płuczki, płynu hydroszczelinującego oraz metanu..
 
Statystykę pękania (lub tu http://iddd.salon24.pl/397656,lupki-i-mikrofale-list-do-ojca-dyr-rydzyka ) zrobiono na podstawie ponad 6700 otworów w zatoce meksykańskiej.)
 
Napisał powyższy tekst, na zlecenie "czerwonych", "bolszewik", "agent Gazpromu" i przyjaciel "Timura i jego drużyny", którego ulubioną piosenką jest "Кипучая, могучая, страна моя".
 

Krzysztof Puzyna

KOMENTARZE

 • Hej herosie
  Twoja praca nie idzie na marne .Musisz wiedzieć ze twoja robota pomaga i mi w argumentowaniu moich poglądów i walce z betonem urzędniczych darmozjadów .Nowa czysta energia jest jak Ci wiadomo nie w mrzonkach a na wyciągniecie reki ale ....cala ekonomie i lad gospodarczy by szlak trafił.
  Ostatnio nasz ulubiony truciciel wydaje niemałe pieniądze na reklamę w mainstreamowych mediach i argumentami jakimi się posługuje czyści zdrowy rozsadek biednego narodu .
  Ostatnio i ja mam kłopoty bo wywalili mnie z fejsa za rzeczowa wiedzę i mnóstwo argumentów przeciwko energetyce jądrowej.Mam bana na Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią https://www.facebook.com/poznaj.atom?fref=ts
  akcja prowadzona przez urzędników marnujących pieniądze podatników .
  Jakbyś chciał to może wspomógłbyś w walce .A Mam nadzieje ze ktoś się przyłączy do naszej akcji.Walka z propagowaniem energii jądrowej w Polsce po tym co się wydarzyło na świecie to niezły tupet i kurewskie oszustwo .
  Pozdrawiam i wiedz ze dla nielicznych a jednak twa praca ma znaczenie trudno szukać poklasku u tych co nie za bardzo wiedza nawet jak to ocenić a nie znają się na zagadnieniu totalnie.
 • Do skutków frakowania należy dodać:
  - wzrost wstrząsów sejsmicznych,
  - wycieki metanu do powietrza (który jest gazem cieplarnianym).
  Ciekawe że ekolodzy się nie przejmują szczególnie tym ostatnim punktem skoro metan jest znacznie gorszym gazem cieplarnianym niż CO2.
 • wyrazy uznania dla Autora
  od razu zaznaczam, że jestem przeciwniczką partii zielonych, ale wszelkie mądre akcje zdecydowanie popieram.
 • @Witkacy 00:06:20
  A o jakiej czystej energii wspominasz? Są informacje o różnych technologiach.
 • @zadziwiony 13:48:29
  Zimna fuzja - Cold Fusion-LENR .
 • @Witkacy 13:58:35
  ostatnio ucichł ten temat. Nikt nie podaje żadnych nowych informacji.
 • @Witkacy 00:06:20
  Dziękuję za słowa poparcia.
  >Walka z propagowaniem energii jądrowej w Polsce po tym co się wydarzyło na świecie to niezły tupet i kurewskie oszustwo.
  ------------
  Wydaje mi się, że się przejęzyczyłeś.
  Walkę z propagandą energii jądrowej sam popieram i to nie jest kurestwo.
  Kurestwem jest propaganda proatomowa!
  Natomiast bohaterstwem w Polsce jest propaganda antyatomowa.
  -------------
  Wydaje mi się, że aktualnie dobrą aktywnością jest poruszanie sumienia posłów- uważam że niektórzy takie jeszcze mają. Referendum antyatomowe to doskonała okazja by ludzie zrozumieli zdradę interesów Narodu Polskiego przez kolaborantów u władzy.

  Cytuję z artykułu puszczonego do piwnicy
  http://idb.neon24.pl/post/102190,budowanie-atomowego-grobowca-pis-chce-referendum-w-polsce

  "Konstytucja mówi, że referendum ogólnokrajowe może zostać przeprowadzone w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z własnej inicjatywy na wniosek złożony przez Prezydium Sejmu, komisję sejmową lub co najmniej 69 posłów.

  Izba podejmuje uchwałę w sprawie przyjęcia wniosku o referendum ogólnokrajowe bezwzględną większością głosów (głosów za jest więcej niż przeciw i wstrzymujących się) w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów; niepodjęcie takiej uchwały oznacza nieuwzględnienie wniosku."

  Natomiast jeżeli chodzi o FB to jestem tam wrogiem nr 1 Co się zaloguję i zmienię kod dostępu to mnie blokują.

  Wynika to z tego, że chciałbym by była tam inicjatywa AWN
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Na moim nazwisku mi nie zależy. Natomiast FB zależy na tym bym miał komórkę i identyfikację i profil poruszania itd.
  Dlatego blokują i nie jestem w stanie czytać żadnych treści na FB.

  Jestem namierzony i treści są dla mnie widoczne tylko po zalogowaniu, a te jest regularnie blokowane- FB dla mnie jest nieosiągalne.
 • @NUS 09:58:53
  >Ciekawe że ekolodzy się nie przejmują szczególnie tym ostatnim punktem skoro metan jest znacznie gorszym gazem cieplarnianym niż CO2.
  -------------------------------
  Przejmują się, tylko metan ma przecież wielu odpowiedzialnych producentów, jednym z nich są krowy..
  Natomiast radykalne zniszczenie podziemnych zasobów wody pitnej, geotermii, wody gruntowej następuje jednoznacznie przy produkcji gazu z łupków. Jednoznaczną przyczyną jest technologia hydroszczelinowania, a przestępcami przeciwko Narodowi Polskiemu - wszyscy ci, którzy stosują tą metodę, popierają i bronią. Przypuszczam, że gdyby zdarzył się cud i naród się obudził, to wprowadzą dla popierających, technologię hydroszczelinowania status prawny jak dla hitlerowców, których zbrodnie się nie przedawniają.
 • Dla jasności
  chciałbym zobaczyć statystyki spękań w otworach lądowych, takie tylko wchodzą w grę w Polsce.

  Ogólnie to bzdety nastawione na przestraszenie laika. Takie same zagrożenia występują również przy eksploatacji wód geotermalnych.

  1.Płuczka i płyn szczelinujący tłoczone są tylko w okresie wiercenia i badania ZANIM powstaną pęknięcia obudów.
  2. Płyn szczelinujący pozostaje w złożu po wsze czasy.
  3. Amerykańskie łupki zalegają na głębokości ok. 1,5 km a polskie 3-4 km.
  4. Maksymalny osiągnięty zasięg szczelinowania to 200m od odwiertu.
  5. Osiąga się już do 3,5 km poziomego wiercenia więc jedna wiertnia/ujęcie może zbierać gaz z obszaru o średnicy 7 km czyli ok. 38km kw.
  6. Miąższość pokładów łupków waha się w granicach 200-600m.
  7. Zatrucia wód powierzchniowych mogą wystąpić tylko w wyniku niechlujstwa przy przygotowaniu lub magazynowaniu zużytego płynu szczelinującego.

  To może pomóc:
  http://iddd.de/rys/gazlupkowy/shalegasEURaportpl.pdf

  Należy raczej straszyć niekompetencją, złym prawem i skorumpowaną władzą pozwalającą na rabunkową eksploatację. Jeśli wypadki zatruć wody pitnej występują najczęściej w promieniu do 1km od wiertni należy zmusić inwestorów do przestrzegania technologii lub wykupu nieruchomości a w razie wypadku puszczać w skarpetkach.
 • @korwinista 19:33:00
  >Jeśli wypadki zatruć wody pitnej występują najczęściej w promieniu do 1km od wiertni

  Podziemne szlaki wodonośne są niezbadane, jeżeli jest przelew w promieniu 1 kilometra to może dość do zatrucia całego podziemnego zbiornika nawet w odległości 20 km.

  >chciałbym zobaczyć statystyki spękań w otworach lądowych, takie tylko wchodzą w grę w Polsce.
  ------------------------------
  Takie oglądałem, są podobne, tylko wyniki nie są statystycznie znaczące, gdyż badanych było 30 - 40 odwiertów, a to jest za mało dla wypowiedzi o prawdopodobieństwie pęknięcia w zależności od czasu. Autor zresztą powołuje się na podaną przeze mnie statystykę o 4600 odwiertach, udowodniając, że ponieważ konstrukcja rur, technologia i parametry pracy są te same, to wyniki badań autora na podstawie 40 odwiertów są całkowicie poprawne. Gdyż przy 4600 odwiertach to można już przeprowadzać obliczenia statystycznie znaczące.

  Panie Korwinisto,
  Nie chodzi przecież o pękanie rur w morzu tylko w gruncie.
  Nie chodzi o "wyszukiwanie gazu" z zatoki tylko pompowanie gazu ze złóż.

  Panie Korwinisto
  Pisanie że hydroszczelinowanie robi się "..tylko w okresie wiercenia i badania" ma tyle do czynienia z prawdą ile wolny rynek z globalizmem, czyli dla tych prostych w duchu i wiedzy, powtarzam dosłownie nie ma nic wspólnego.

  O hydroszczelinowaniu multilateralnym to się pan Korwinista nie doczytał. Aktualnie takie się tylko stosuje, wymaga one wielokrotnego hydroszczelinowania do 14 -20 razy dla zwiększenia wydajności otworu.

  Stara metoda polegała na 3-4 krotnych wpompowywaniu płynu szczelinującego.

  Tu obrazek z mojej głównej strony http://iddd.de/Frac.htm

  http://iddd.de/rys/hydraulicfracturingKl.jpg
 • @adevo 20:28:01
  Odnosiłem się tylko do strachów z notki. Najważniejsza jest konkluzja.

  Bogaci wiedzą i duchem mają przekazywać wiedzę a nie straszyć maluczkich. Ta notka ewidentnie służy straszeniu.
 • @korwinista 21:26:59
  Twoja odpowiedź zainspirowała mnie do paru uwag. Uważałem je za zbyt cenne by opublikować je tylko jako komentarz. Tu link:
  http://idb.neon24.pl/post/102569,polacy-nie-sa-ludzmi-religijnymi
 • W Polsce jest brak wody nie tylko do eksploatacji gazu z lupków
  Więc może nie będzie problemu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY