Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Polacy nie są ludźmi religijnymi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polacy są ludźmi przede wszystkim Kościoła Katolickiego, ale czy oni są religijni? Ja wątpię. Z inspiracji komentarza Korwinisty, który mi..

napisał: "Odnosiłem się tylko do strachów z notki.", powstał wydaje mi się interesujący tekst, który polecam Wiernym, ale wg mojej oceny mało religijnym ludziom w Polsce.

 
Tekst dotyczy zagrożeń dla środowiska i ludzi przez nową technologię wydobywania gazu z łupków, przy pomocy trucizn. Omówiłem je w ostatniej części notki "Niemcy, łupki, krytyka umowy przez Zielonych."
 
Tak, Hydraulic Fracturing (HF), czyli szczelinowanie hydrauliczne, jest straszną technologią, która w sumie skutków ubocznych, Społeczeństwu, Państwu, Narodowi się nie opłaca!
 
Ostrzegam radykalnie przed hydroszczelinowaniem dla wydobywania gazu z łupków od roku 2010,
(zresztą jako pierwszy w Polsce, wcześniej niż Niemcy i Francuzi, na podstawie alarmujących dokumentów i autentycznych materiałów filmowych z USA - jeszcze przed filmem Gasland) http://iddd.de/ZatruciewodyprzezFrac.pdf
 
Niemcy zbudowali po wsiach potężne organizacje antyłupkowe.
 
Francuzi zabronili w roku 2011 (po ogólnokrajowych akcjach samorządów francuzkich) wydobywania gazu przy pomocy HF.
 
 26 lutego 2011 r. demonstrowało we Francji, w okręgu de l'Ardéche (Sud-est) ponad 15000 urzędników, lokalnych polityków, przedstawicieli urzędów i pozarządowych organizacji.
 
A Polacy? Tak bym pragnął, by POLACY RAZ w życiu STALI się mądrzejsi PRZED szkodą. Niestety przegrywamy. Przegrywamy przeciwko kłamstwom firm wydobywczych, łajdactwom rządowej maszyny propagandowej, do której trzeba zaliczyć partie PO, PiS-u oraz wszystkie wielkie media, w tym media Rydzyka i Sakiewicza.
 
Uważam, że Polakom w wirtualnym dochodzeniu do prawdy, przeszkadza w dużym stopniu ich zakłamane podejście do praktyk religijnych. Kłamstwo brudzi, zasłania, wręcz blokuje jasne widzenie i empatię na prawdę.
 
U człowieka religijnego, przez kontakt z Bogiem wytwarza się odporność na propagandę, wyczulenie na prawdziwe informacje oraz zdolność odróżniania kłamstw od prawdy.
A u słuchaczy np. Radia Maryja - NIE!
 
Większość Polaków, nie wykazuje empatii do wyciągania właściwych wniosków z informacji i doświadczeń innych, bez przymusu, własnych, namacalnych doświadczeń.
 
Polacy muszą sami przecierpieć, ukrzyżować się, by rozumieć, by uwierzyć. Jakie to głupie i godne cierpień.
 
Cierpieć, zamiast wierzyć sygnałom prawdy, to dowód, że Polacy nie byli i nie są ludźmi religijnymi. Proszę nie mylić religijności z przynależnością do Kościoła Katolickiego. Oni zostali tylko zniewoleni, upokorzeni, wychowani, wręcz zmuszeni do wiary, a z cierpień powstawały i powstają dalsze cierpienia.
 
O wiele godniej jest robić rzeczy zgodne z sumieniem własnym, z Dekalogiem, niż chować się za przyswojoną dulszczyzną.
 
Jako uzupełnienie tego tekstu polecam "O potrzebie prawdy."
 
Powyższy tekst napisał, na zlecenie "czerwonych", "bolszewik", "agent Gazpromu" i przyjaciel "Timura i jego drużyny", podśpiewując "Кипучая, могучая, страна моя".
 
Krzysztof Puzyna

KOMENTARZE

 • autor
  ""Uważam, że Polakom w wirtualnym dochodzeniu do prawdy, przeszkadza w dużym stopniu ich zakłamane podejście do praktyk religijnych. Kłamstwo brudzi, zasłania, wręcz blokuje jasne widzenie i empatię na prawdę.""

  czy autor dysponuje jakimiś badaniami w tym zakresie, czy sobie tak napisał bo mu się spodobało?

  Chętnie bym zobaczył jakieś badania, na potwierdzenie tej tezy. Historycznie ujmując Polska jest najbardziej tolerancyjnym religijnie krajem w Europie, co potwierdza również historia powszechna, np. Unia Brzeska. Za sprawa której kraje Europy Zachodniej nazywały wprost Polskę rajem heretyków.

  Z uwagi na powyższe sądzę, że udaje się udowodnić, że Polacy są bardziej religijni - w codziennym życiu, niż wiele społeczeństw zachodu. A ponieważ po owocach poznaje się drzewo - historia Polski potwierdza, że Polacy to ludzie religijni w dobrym tego słowa znaczeniu.
 • @poldek34 22:16:46
  >Chętnie bym zobaczył jakieś badania, na potwierdzenie tej tezy.

  To jest teza na pracę doktorską.
  Mnie chodziło o zaakcentowanie różnic pomiędzy religijnością, religią oraz rzeczywistością.

  Jak ma się religia do rzeczywistości, jak ma się prawdziwe życie w Prawdzie do rzeczywistości, a jak życie religijne przeciętnego katolika?
  Są to trudne pytania o życiu w ogóle, bez jednoznacznych odpowiedzi.

  Notka sygnalizuje moją troskę i apel patrzeć bez strachu, samemu patrzeć jak jest faktycznie i reagować, NATYCHMIAST!!!

  Wszedłem w internetową Polskę w roku 2003 z pomysłem by Polacy rewolucjoniści, którzy wyzwolili Europę i Niemców, od ruskiego niedźwiedzia, pomogli mi dać przykład Niemcom skutecznego zlikwidowania komunikacji bezprzewodowej opartej na naświetlaniu ludzi i środowiska mikrofalami.

  A tu się po 10 latach okazało, jak fałszywie wtedy widziałem rolę Wałęsy, Solidarności i funkcji w tym wszystkim Narodu Polskiego. Eh, aż się nie chce pisać. Totalne nieporozumienie. Nawet pomocy nie chcecie, a otumaniona większość wydeptuje dalej znane ścieżki, prowadzące do całkowitej utraty Polski.

  Przykre to wszystko. Pomimo tego życzę Tobie spokojnych świąt i do siego roku.
 • @adevo 23:56:59
  Sądzę, że trudno ukryć rozczarowanie ale nie tyle brakiem dokonania pewnego zwrotu od Polski komunistycznej do Polski wolnej, co zatrzymanie zmian w pół kroku. Tzn. lęk aby nie pójść zbyt głęboko w odbudowę Państwa.

  De facto mieliśmy kilka lat rządów które mogły zrobić ten krok dalej od roku 1980 ale okazuje się, że na razie niewielu jest zainteresowanych takimi dogłębnymi zmianami. Jest nadzieja, że może blamaż PO da większościowe poparcie obozowi głębokich zmian w Polsce.

  Dziękuję za życzenia, Tobie życzę również wszystkiego najlepszego a nade wszystko nadziei na lepsze jutro, byśmy żyli w suwerennej w pełni Polsce a nie "wyrobie suwerenno-podobnym".

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY