Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 2412 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Piaskownica dla agresywnych dzieci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W medycynie mamy pojęcie kwarantanny (dawn. 40-dniowego z łac. quarantena, czyli 40) - czasowego odosobnienia od reszty środowiska ludzi, zwierząt, roślin lub towarów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być roznosicielami chorób zakaźnych.

Pod Hamburgiem, w mojej okolicy, leży na głębokości 1,5 km laboratorium Bernhard-Nocht-Instytutu dla Medycyny Tropikalnej. Ma ono zabezpieczenia o najwyższym stopniu bezpieczeństwa na świecie. Jak słyszałem, to tylko USA dysponują 2-3 laboratoriami o podobnie wysokim stopniu zabezpieczeń.

Tam przechowują Niemcy najgroźniejsze wirusy i bakterie świata. Gdy w Hamburgu w roku 2011 wybuchła śmiertelna epidemia EHEC, to podejrzewałem właśnie to laboratorium, szczególnie, że jego naukowcy zostali kompletnie wyłączeni z publicznej dyskusji i siedzieli cichutko jak myszki. Znaleziona jakoby "przyczyna" - bakterie w kiełkach z Egiptu, poświadcza tylko moją hipotezę, że sprawę wybuchu EHEC zatuszowano.
 
Piaskownica (sandbox) w informatyce znaczy obszar odizolowany od reszty komputera, w którym można sobie bezpiecznie wypróbowywać różne rzeczy, np. obserwować działanie wirusów, bez szkody dla systemu operacyjnego komputera.
 
Najbardziej znaną wirtualną piaskownicą dysponuje oprogramowanie platformy internetowej Java.
 
Wirusy z Internetu nie mają prawdziwego dostępu do systemu użytkownika. Mogą jednak wykonywać swoje złośliwe wpisy w strzeżonym przez podwójną architekturę (Core Java  Security Architecture oraz Java Cryptography Architecture) pudełku z wirtualnym piaskiem.
 
Ten model zabezpieczenia stał się bardzo popularny, a platforma Java, firmy Oracle została zainstalowana na niemal wszystkich nowoczesnych komputerach świata. W sierpniu 2012 roku pojawił się w Internecie publicznie dostępny program (Exploit), który całą tą architekturę zabezpieczeń w Javie po prostu wyłączał. Wpuszczone na wirtualny piasek armie wirusów, raptem mogły przedostać się do systemów komputerowych i je niszczyć, sterować, przeszukiwać.
 
Trzeba było licznych poprawek oprogramowania javy, by dopiero od około kwietnia 2013 roku uznać platformę javy za bezpieczną. Internauci w piaskownicy portalu Neon24 jak dzieci mają prawo się bawić, mogą nawet sikać w piasek, ale nie mają kompletnie żadnego wpływu na działalność portalu.
 
Kto napisze wreszcie program, czy decyzję, która odłączy ślepych, niewykształconych administratorów np. takiego anonimowego admina1 od neonu24, sprowadzających portal do poziomu piaskownicy dla dzieci.
Dosyć się nabawili!
 
 

 

 

KOMENTARZE

 • Zgadza się, są niewykształceni, ale przyczyną nie jest
  brak demokracji bezpośredniej, ale pieniądze w rękach głupich..
 • @Katogoria 14:56:47
  >Zgadza się, są niewykształceni, ale przyczyną nie jest
  brak demokracji bezpośredniej, ale pieniądze w rękach głupich..
  -----------------------------------------------------------------------------

  Witam, można być niewykształconym, ale bardzo skutecznym. Deleguje się po prostu czynności, o których nie ma się pojęcia na innych, jak Opara, (do tego chętnie za darmo) - w tym wypadku na jakiegoś smarka z informatyki (admin1 - wielu chętnie da temu duchowemu karłowi po pryszczatej mordzie, jak się ten uwidoczni).

  Ale właściwie nie ma, o co biadolić. Piaskownica "neon24.pl" jest mała, zasikana, pełna "kasztanów" i mało ludzi tutaj zagląda.

  >…ale pieniądze w rękach głupich
  -------------------------------------
  Szanowno Katogorio,
  demokracja bezpośrednia to wpływy nas wszystkich: "tego wykształconego" i tego "niewykształconego" na rozdział danych pieniędzy. Mój wpływ, Twój wpływ i wielu milionów obywateli.

  Wypadkowa tych wpływów, to nasza wspólna wola i idea w temacie wydawania pieniędzy. Ta wspólna wola wykazuje, na podstawie różnych, pozytywnych doświadczeń, że pieniądze by były wtedy w rękach mądrzejszych!

  A przynajmniej by było jakieś wysokie prawdopodobieństwo, że pieniądze wydawane by były przez Naród Polski dla Narodu Polskiego.

  Aktualnie, gdy pieniądze są w rękach tych, którzy łatwo do nich doszli, gdyż w ten czy inny sposób, nie były one przez nich zarobione, MAMY 100 procent pewności, że są wydawane i będą wydawane, w pierwszej kolejności NIE dla polskich celów.

  To jest zasada okruszków z "pańskiego" stołu. Ludzie mają się tym cieszyć, co złodzieje im pozostawią w swojej łasce i zamyśle - utrzymać niewolników przy życiu.

  A Demokracja Bezpośrednia w wydaniu Demokracji Kulistej (Budujemy Nowe Podstawy Państwa http://www.petycjeonline.com/akt) dąży do równomiernego podziału władzy i zysków, wśród równouprawnionych członków wspólnoty narodowej - bez przywilejów!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY