Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2515 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Bohaterski Benedykt, zwolnił 384 księży

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak doniósł wczoraj 18 stycznia 2014 r. dziennik ogólnoniemiecki stacji rządowej ZDF.

Poprzedni Papież Benedykt XVI w latach 2011 i 2012 zwolnił ze służby kościelnej, w sumie 384 księży, z powodu gwałcenia dzieci.

Wg ZDF, wiadomość jest potwierdzona przez źródła watykańskie. Dalsze linki szukać pod tagiem "kościół". Np.: polecam
 
Ciekawe, czy tym razem zaczną pisać w Polsce o "molestowaniu", czy podadzą wiernie wg watykańskich źródeł, że chodzi o gwałcicieli dzieci.
 
Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że zwolnienie z pracy tak dużej ilości księży mogło doprowadzić do rezygnacji byłego papieża, który nie miał siły zwalniać następnych setek, czy tysięcy, a może natrafił na niebezpiecznie duży opór pedofilskiego lobby.
 
Benedykt XVI uratował sobie życie, gdyż nie popodawał przestępców do organów ścigania, ale tylko pozwalniał ich z pracy.
 
Bez seksu, to mogą żyć chorzy, wykastrowani, oraz wybrani przez Boga. Tylko, że tych wybranych, tych rzeczywiście nadających się do służby w błogosławieństwie, nie jest na tyle dużo by pokryć potrzeby administracyjne, nastawionego na ciągłą ekspansję kościoła.
 
Ostatnio nawet gdzieś przeczytałem o księżach katolickich w Niemczech, którzy ujawnili swoje żony i już dorosłe dzieci.
 
To duży problem kościoła: ratować przestarzałe zasady, czy ratować dzieci przed niebezpiecznymi zboczeńcami w czarnych sutannach?
 
Według mojego zdania kościół katolicki powinien swoich wyświęconych pracowników dopuścić do sakramentu małżeństwa i ich nie dyskryminować. Tego wymaga rzeczywistość.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY