Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
206 postów 2342 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

AWN a Eurotrutnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjaśnienie trendu. "Skoro zna pan trzecią drogę do zmiany systemu - proszę mnie łaskawie oświecić. Można przez ustanowienie władzy z zewnątrz, bądź sterowaną rewolucją. Ale była mowa o ewolucyjnej a nie rewolucyjnej formie zmiany władzy." K. Wojtas

PS. Odbanowuję pana. Krzysztof J. Wojtas 01.02.2014 21:24:55

Witam i dziękuję.  Złym założeniem szczegółowym i zbanowaniem nie tylko mojej osoby, usztywnił Pan sobie i zakładce PRS rozwój.  Tak to jest z ustaleniami szczegółowymi.

TREND, który popieram i popycham od lat przynajmniej 20-tu ogarnął już młodych ludzi i w tym kierunku idzie rozwój polityczny.

Jest nim dążenie do współrządzenia i przejrzystości władzy, poprzez wspólną świadomość człowieczeństwa i wspólne narzędzia do komunikacji. Mamy wspólne granice gry, wspólną piaskownicę, wspólny piasek - na razie wirtualny.

Rozwój współudziału i przejrzystości w kierunku wyparcia struktur władzy przedstawicielskiej poprzez Biurokrację Narodową, to główne cele AKTU WOLI NARODU (AWN), http://petycjeonline.com/akt

Droga Biurokracji Narodowej nie jest ani drogą ewolucyjną ani drogą rewolucyjną 1 (jak niektórzy komentatorzy się obawiają) tylko drogą biurokratyczną, przy kontroli całego Narodu.
 
AKT WOLI NARODU widzę w tradycji Współwłaścicielstwa Zakładów Produkcyjnych przez ich załogi, zapoczątkowanego w Niemczech w swoich koncernach, jeszcze w latach 60-tych, przez  Carla Backhausa, Elmara Pierotha, oraz Philipa Rosenthala, w tradycji Ruchów Referendalnych i Referendów skutecznych z ostatnich lat,  jak w Mielnie, Lubinie, czy w Niemczech (w Hamburgu, Stuttgarcie i Bawarii), Danii, Irlandii, Francji, Hollandii, a także w tradycji ducha  ruchu Fluxus z lat 60-tych ubiegłego stulecia, oraz akcji facebookowych  Flashmob  z lat 10 -tych naszego stulecia.
 
Zdrowi ludzie, przede wszystkim chcą współudziału i przejrzystości, dlatego w Akcie Woli Narodu są proponowane warunki wyjściowe. W każdej chwili większość może je zmienić. Zresztą warunki dla zmian zostały podane w komentarzu z 2012-12-26 19:40 
-----------------------------------
(Korekta merytoryczna AWN musi zostać poddana głosowaniu wszystkich sygnatariuszy. Zmiany merytoryczne inicjować mogą tylko podpisani sygnatariusze. Aktualnie musi się zgodzić przynajmniej ich większość, podpisanych na stronie http://petycjeonline.com/akt do 23:59 godz. następnego dnia, w którym zaproponujesz zmiany merytoryczne treści w komentarzach i w emailu.
Podpisy niezgadzające się ze zmianami merytorycznymi treści stają się wtedy nieważne i muszą być usunięte. Jak widzisz, już w tej początkowej fazie nie jest to "moja" petycja, tylko należy ona do wszystkich sygnatariuszy.)
-----------------------------------
 Wg mojej percepcji, społeczeństwo nie ufa nowym prorokom i nie chce ludzi myślących za wszystkich i o wszystkim.
 
Ludzie chcą odzyskać ukradzione Polsce i w zyskach partycypować, a to proponuje AWN.
 
AWN jest czyste i spójne. Porównaj Pan sobie AWN z Ruchem Narodowym. Niby wszyscy są w Ruchu Narodowym przeciw Unii Europejskiej, nawet uczą ludzi na obozach Młodzieży Wszechpolskiej palić flagi UE, a teraz chcą oni się zorganizować jako Eurotruteń - WSTYD!!
 
 
 
Co za brak spójności! Dla mnie to jest kompromitacja tych młodych ludzi. Przypominam
 

 
Z notki "Z wiatrówką do Sejmu RP". W artykule, zadałem ludziom z RN 13 pytań, na żadne nie dostałem odpowiedzi, pomimo że wysłałem je do A. Zawiszy, D. Grabowskiego, R. Winnickiego, M. Kowalskiego, P. Holochera, również indywidualnie.
 
Druga Kompromitacja Ruchu Narodowego zdarzyła się  8 czerwca 2013 roku, podczas Kongresu RN.

Podsumowanie
Panie Wojtas, Polska Racja Stanu to dynamiczna walka o silnych Polaków we własnej, niezależnej Ojczyznie. Będzie nas 40 milionów silnych, bogatych, zdrowych Polaków to będzie Polska polską.
Ja życzę każdemu Polakowi z Obywatelstwem Polskim i tylko Polskim zdrowia i bogactwa.
 
Wszelkie posunięcia osłabiające Obywateli Polskich w kraju i za granicą powinny być traktowane, jako przestępstwo wobec PRS.
 
Ujęcia PRS z punktu widzenia filozoficznego, historycznego mają małe znaczenie, gdyż PRS jest kategorią polityczną, a nie filozoficzną, czy historyczną. Ujęcia szczegółowe, bez wpływu na władzę w kraju nie mają sensu, gdyż warunki ramowe zmieniają się zbyt szybko. Dlatego rozważania o ekonomii, przyszłej gospodarce, przyszłych sojuszach politycznych, etc. to strata czasu.
 
Inteligencja bogacenia się Narodu polega na kształtowaniu PRS i odpowiedniej rzeczywistości, oraz w zbiorowym reagowaniu na zmiany warunków zewnętrznych.  
 
(Dla lepszego zrozumienia przytaczam jeszcze jedną grafikę i w ten sposób z odpowiedzi pod Pana komentarzem powstaje notka.)
 
Chodzi o propozycję polskich matematyków podziału głosów według pierwiastka kwadratowego. Została ona zakrzyczana w Niemczech, a nowa generacja Eurotrutni z krajów Europy Wschodniej nie będzie miała od roku 2017 w UE ani NIC do rządzenia, ani NIC do powiedzenia, gdyż nawet nie będzie miała przedstawiciela w Komisji Europejskiej. Cała władza w Unii wraca praktycznie od roku 2017 do 2 krajów założycielskich: Niemiec i Francji.
 
Na taką sytuację można reagować biadoleniem, narzekaniem albo solidarnie z całym Narodem kształtować nową sytuację AWN, wyjścia z UE, w której Traktat Lizboński przestaje mieć swój negatywny wpływ.
 

http://idb.neon24.pl/post/93761,10-lat-referendum-przystapienia-polski-do-ue

 


1 Czy AKT WOLI NARODU jest aktem rewolucyjnym?

By znaleźć odpowiedzi na te ważne pytanie, podałem tekst "AKT WOLI NARODU" do Prokuratury Generalnej RP. W odpowiedzi widać, że prokurator nie miał zastrzeżeń !

 Plik oryginalny .pdf, 241,74 KB

KOMENTARZE

 • Opubikowana także w S24
  http://iddd.salon24.pl/565070,awn-a-eurotrutnie
 • @adevo 06:36:23
  Dopiero dzisiaj, bo zaistniało trochę przepychanek. To zaś zawsze u mnie powoduje wyrwanie z trendu myślowego.

  Co do tekstu.
  Jest kilka spraw zbieżnych np. AWN. Tyle, że powstaje pytanie - jak często to może się zmieniać?
  Wolą całego narodu, który chce uczestniczyć w rządzeniu, ale jednocześnie są małe szanse, aby każdy z uczestników głosowania miał świadomość zmian?

  Znany jest fakt (kiedyś to opisywałem), że dzieci w grupie zachowują się jak najgłupsze.
  Podobnie jest ze społeczeństwem; w grupie bardzo łatwo o manipulację, a samoświadomość grupy jest na poziomie najniższej. Dotyczy to także przewidywania skutków działania. Grupa myśli tu i teraz, Żadnej przyszłości nie uwzględnia.

  Rozważania o zmianach powinny uwzględniać ideę jaką chce się realizować i warunki w jakich będzie to możliwe.
  Czyli obecnie - zero realizacji, bo nie istnieją warunki dla zmian. A zmiany rzeczywiście może dokonać całe społeczeństwo.
  Kiedy to może nastąpić?
  Przy kryzysie zrywającym obecne więzi społeczne.
  To zawsze jest groźne, bo nie ma instrumentów sterowania.
  Czyli - teraz trzeba przygotować założenia, aby w sytuacji kryzysowej był plan w który ludzie uwierzą.
  Jeśli będzie to propozycja wyprzedzająca na min. 100 lat - to da się stworzyć nowe warunki współżycia. Inaczej będzie chaos.

  Referendum powinno być jedno - ustalające podstawy ideowe zmian. Później - nie wolno tego zmieniać, chyba, że całkowicie . To jednak już będzie anarchia.

  Jeśli zgodzi się Pan na taki początek - to możemy dalej rozmawiać.
  Jeśli od razu chce Pan wszystko zmieniać - szkoda zachodu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY