Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

AWN a Eurotrutnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyjaśnienie trendu. "Skoro zna pan trzecią drogę do zmiany systemu - proszę mnie łaskawie oświecić. Można przez ustanowienie władzy z zewnątrz, bądź sterowaną rewolucją. Ale była mowa o ewolucyjnej a nie rewolucyjnej formie zmiany władzy." K. Wojtas

PS. Odbanowuję pana. Krzysztof J. Wojtas 01.02.2014 21:24:55

Witam i dziękuję.  Złym założeniem szczegółowym i zbanowaniem nie tylko mojej osoby, usztywnił Pan sobie i zakładce PRS rozwój.  Tak to jest z ustaleniami szczegółowymi.

TREND, który popieram i popycham od lat przynajmniej 20-tu ogarnął już młodych ludzi i w tym kierunku idzie rozwój polityczny.

Jest nim dążenie do współrządzenia i przejrzystości władzy, poprzez wspólną świadomość człowieczeństwa i wspólne narzędzia do komunikacji. Mamy wspólne granice gry, wspólną piaskownicę, wspólny piasek - na razie wirtualny.

Rozwój współudziału i przejrzystości w kierunku wyparcia struktur władzy przedstawicielskiej poprzez Biurokrację Narodową, to główne cele AKTU WOLI NARODU (AWN), http://petycjeonline.com/akt

Droga Biurokracji Narodowej nie jest ani drogą ewolucyjną ani drogą rewolucyjną 1 (jak niektórzy komentatorzy się obawiają) tylko drogą biurokratyczną, przy kontroli całego Narodu.
 
AKT WOLI NARODU widzę w tradycji Współwłaścicielstwa Zakładów Produkcyjnych przez ich załogi, zapoczątkowanego w Niemczech w swoich koncernach, jeszcze w latach 60-tych, przez  Carla Backhausa, Elmara Pierotha, oraz Philipa Rosenthala, w tradycji Ruchów Referendalnych i Referendów skutecznych z ostatnich lat,  jak w Mielnie, Lubinie, czy w Niemczech (w Hamburgu, Stuttgarcie i Bawarii), Danii, Irlandii, Francji, Hollandii, a także w tradycji ducha  ruchu Fluxus z lat 60-tych ubiegłego stulecia, oraz akcji facebookowych  Flashmob  z lat 10 -tych naszego stulecia.
 
Zdrowi ludzie, przede wszystkim chcą współudziału i przejrzystości, dlatego w Akcie Woli Narodu są proponowane warunki wyjściowe. W każdej chwili większość może je zmienić. Zresztą warunki dla zmian zostały podane w komentarzu z 2012-12-26 19:40 
-----------------------------------
(Korekta merytoryczna AWN musi zostać poddana głosowaniu wszystkich sygnatariuszy. Zmiany merytoryczne inicjować mogą tylko podpisani sygnatariusze. Aktualnie musi się zgodzić przynajmniej ich większość, podpisanych na stronie http://petycjeonline.com/akt do 23:59 godz. następnego dnia, w którym zaproponujesz zmiany merytoryczne treści w komentarzach i w emailu.
Podpisy niezgadzające się ze zmianami merytorycznymi treści stają się wtedy nieważne i muszą być usunięte. Jak widzisz, już w tej początkowej fazie nie jest to "moja" petycja, tylko należy ona do wszystkich sygnatariuszy.)
-----------------------------------
 Wg mojej percepcji, społeczeństwo nie ufa nowym prorokom i nie chce ludzi myślących za wszystkich i o wszystkim.
 
Ludzie chcą odzyskać ukradzione Polsce i w zyskach partycypować, a to proponuje AWN.
 
AWN jest czyste i spójne. Porównaj Pan sobie AWN z Ruchem Narodowym. Niby wszyscy są w Ruchu Narodowym przeciw Unii Europejskiej, nawet uczą ludzi na obozach Młodzieży Wszechpolskiej palić flagi UE, a teraz chcą oni się zorganizować jako Eurotruteń - WSTYD!!
 
 
 
Co za brak spójności! Dla mnie to jest kompromitacja tych młodych ludzi. Przypominam
 

 
Z notki "Z wiatrówką do Sejmu RP". W artykule, zadałem ludziom z RN 13 pytań, na żadne nie dostałem odpowiedzi, pomimo że wysłałem je do A. Zawiszy, D. Grabowskiego, R. Winnickiego, M. Kowalskiego, P. Holochera, również indywidualnie.
 
Druga Kompromitacja Ruchu Narodowego zdarzyła się  8 czerwca 2013 roku, podczas Kongresu RN.

Podsumowanie
Panie Wojtas, Polska Racja Stanu to dynamiczna walka o silnych Polaków we własnej, niezależnej Ojczyznie. Będzie nas 40 milionów silnych, bogatych, zdrowych Polaków to będzie Polska polską.
Ja życzę każdemu Polakowi z Obywatelstwem Polskim i tylko Polskim zdrowia i bogactwa.
 
Wszelkie posunięcia osłabiające Obywateli Polskich w kraju i za granicą powinny być traktowane, jako przestępstwo wobec PRS.
 
Ujęcia PRS z punktu widzenia filozoficznego, historycznego mają małe znaczenie, gdyż PRS jest kategorią polityczną, a nie filozoficzną, czy historyczną. Ujęcia szczegółowe, bez wpływu na władzę w kraju nie mają sensu, gdyż warunki ramowe zmieniają się zbyt szybko. Dlatego rozważania o ekonomii, przyszłej gospodarce, przyszłych sojuszach politycznych, etc. to strata czasu.
 
Inteligencja bogacenia się Narodu polega na kształtowaniu PRS i odpowiedniej rzeczywistości, oraz w zbiorowym reagowaniu na zmiany warunków zewnętrznych.  
 
(Dla lepszego zrozumienia przytaczam jeszcze jedną grafikę i w ten sposób z odpowiedzi pod Pana komentarzem powstaje notka.)
 
Chodzi o propozycję polskich matematyków podziału głosów według pierwiastka kwadratowego. Została ona zakrzyczana w Niemczech, a nowa generacja Eurotrutni z krajów Europy Wschodniej nie będzie miała od roku 2017 w UE ani NIC do rządzenia, ani NIC do powiedzenia, gdyż nawet nie będzie miała przedstawiciela w Komisji Europejskiej. Cała władza w Unii wraca praktycznie od roku 2017 do 2 krajów założycielskich: Niemiec i Francji.
 
Na taką sytuację można reagować biadoleniem, narzekaniem albo solidarnie z całym Narodem kształtować nową sytuację AWN, wyjścia z UE, w której Traktat Lizboński przestaje mieć swój negatywny wpływ.
 

http://idb.neon24.pl/post/93761,10-lat-referendum-przystapienia-polski-do-ue

 


1 Czy AKT WOLI NARODU jest aktem rewolucyjnym?

By znaleźć odpowiedzi na te ważne pytanie, podałem tekst "AKT WOLI NARODU" do Prokuratury Generalnej RP. W odpowiedzi widać, że prokurator nie miał zastrzeżeń !

 Plik oryginalny .pdf, 241,74 KB

KOMENTARZE

 • Opubikowana także w S24
  http://iddd.salon24.pl/565070,awn-a-eurotrutnie
 • @adevo 06:36:23
  Dopiero dzisiaj, bo zaistniało trochę przepychanek. To zaś zawsze u mnie powoduje wyrwanie z trendu myślowego.

  Co do tekstu.
  Jest kilka spraw zbieżnych np. AWN. Tyle, że powstaje pytanie - jak często to może się zmieniać?
  Wolą całego narodu, który chce uczestniczyć w rządzeniu, ale jednocześnie są małe szanse, aby każdy z uczestników głosowania miał świadomość zmian?

  Znany jest fakt (kiedyś to opisywałem), że dzieci w grupie zachowują się jak najgłupsze.
  Podobnie jest ze społeczeństwem; w grupie bardzo łatwo o manipulację, a samoświadomość grupy jest na poziomie najniższej. Dotyczy to także przewidywania skutków działania. Grupa myśli tu i teraz, Żadnej przyszłości nie uwzględnia.

  Rozważania o zmianach powinny uwzględniać ideę jaką chce się realizować i warunki w jakich będzie to możliwe.
  Czyli obecnie - zero realizacji, bo nie istnieją warunki dla zmian. A zmiany rzeczywiście może dokonać całe społeczeństwo.
  Kiedy to może nastąpić?
  Przy kryzysie zrywającym obecne więzi społeczne.
  To zawsze jest groźne, bo nie ma instrumentów sterowania.
  Czyli - teraz trzeba przygotować założenia, aby w sytuacji kryzysowej był plan w który ludzie uwierzą.
  Jeśli będzie to propozycja wyprzedzająca na min. 100 lat - to da się stworzyć nowe warunki współżycia. Inaczej będzie chaos.

  Referendum powinno być jedno - ustalające podstawy ideowe zmian. Później - nie wolno tego zmieniać, chyba, że całkowicie . To jednak już będzie anarchia.

  Jeśli zgodzi się Pan na taki początek - to możemy dalej rozmawiać.
  Jeśli od razu chce Pan wszystko zmieniać - szkoda zachodu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY