Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Ostatni gasi światło.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego oraz bezpośredniej transmisji w Internecie Gali Języka Polskiego opublikowałem odpowiednią notkę, którą zespół redakcyjny Ryszarda Opary pozostawił do szybkiego spadnięcia na prawym pasku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego oraz bezpośredniej transmisji w Internecie Gali Języka Polskiego opublikowałem odpowiednią notkę: "Dla patriotów języka polskiego, my nie na pustyni, obrzezania nie potrzebujemy!", którą zespół redakcyjny Ryszarda Opary pozostawił w dniu Gali do szybkiego spadnięcia na prawym pasku.

 
Godziny przed transmisją, notka o akcji pisania polskim pismem, o terminie i adresie transmisji, była już w piwnicy.
 
Z wytłumaczenia pana Opary przez pocztę wewnętrzną (PW) wynika, że dla niego polskie znaki nie są takie ważne- patrz poniżej. ▼ ▼
 
Moja propozycja zakazu pisania językiem polskim, bez polskich znaków diakrytycznych, została odrzucona. Widzę, że nie mam  u administracji  neonu24.pl potrzebnego wsparcia.
 
Wczoraj, 21 lutego, Żyd Kodiak, vel Ranger miał w promocji redakcji neonu24.pl, na stronie głównej 4 teksty, w tym jeden, na najwyższej pozycji zwanej "pudłem".
 
Wszystkie własne teksty Kodiaka są pisane w bełkocie podobnym do polskiego, w piśmie, obrzezanym z "ogonków i antenek".
 
Pomiędzy godzinami 17-20 (w przybliżeniu), jego notka, będąc na topie strony głównej neon24.pl, była  najbardziej wartościowym, poleceniem redakcji portalu...
 
W tym czasie, tam powinna stać moja. Ta prowokacja (żydowskiego?) admina X, nieustanna promocja żydowskich tematów, wskazuje, że w redakcji zagnieździli się Żydzi (Opara neguje), gdyż czyny i skutki wskazują, że tematy ważne dla przemian oddolnych w Polsce, nie były i nie są na neonie24.pl polecane, rozwijane i praktykowane, (za wyjątkiem zagłuszonego tematu PRS).
 
Tematy  przy pomocy, których można zmieniać Polskę, jak oddolne współzarządzanie, Akt Woli Narodu, referenda,  pisanie po polsku, tematy energetyczne: jak energia atomowa,wydobycie gazu z łupków, niszczenie zasobów wód pitnych i geotermalnych, są traktowane marginalnie.
 
Promowana jest głównie  Hasbara- żydowska propaganda, oraz wachlarz nieszkodliwych dla establishmentu zachowań, będący typową i dozwoloną metodą rozładowywania napięć społecznych. 
 
Ten proces jest sterowany i dlatego nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Biadolenie i tresura w atakach osobistych, (aktualne przykłady podaje w komentarzach do mojej poprzedniej notki, Radzioron), to nie dla mnie. Z takim poziomem nie chcę mieć nic wspólnego.
 
Rezygnuję z pisania i komentowania na portalu neon24.pl
Żegnam
Krzysztof Puzyna
 
 

 
▲ ▲Ryszard Opara:
2 cytaty z PW.
 
Moim  zdaniem najważniejsze jest co człowiek pisze, co sobą prezentuje - tzn - jakie wartości. Kwestia wymowy czy pisowni jest oczywiście ważna - ale nie najważniejsza.
Bo cóż jest ważniejsze - treść czy forma?
 
Bardzo mi zależy aby Pan kontynuował współpracę z NEon24.pl
 

 
Szanowny Panie,

pozwalam sobie umieścić moją odpowiedź jako ostatni wpis na moim blogu, gdyż widzę nie tylko u Pana brak zrozumienia funkcji kopiowania w Internecie, a przecież żyjemy w wieku KOPIOWANIA. 

 

Pisze Pan o jednym człowieku, ale zapomina, że chodzi o komunikację w Internecie. Pana nastawienie do wyższości treści nad formą jest bardzo szlachetne, ale nie odpowiada rzeczywistości i możliwości Internetu. 

 

W Internecie błędy tylko jednego człowieka są kopiowane przez setki, następnie nawet przez miliony innych. Odpowiedzialność w Internecie jest znacznie większa, niż we własnej firmie, czy we własnej rodzinie. 

 

W Internecie każdy bloger może spowodować miliony kopii własnych błędów. Są to potęgujące się błędy własne, czyli narastające grzechy, jak by powiedzieli katolicy.  

 

Dlatego walczę z niebezpieczną METODĄ, by nie stawała się regułą.

 

Na szczęście Rada Języka Polskiego dostrzegła  przed rokiem również to niebezpieczeństwo.   

 

Pisanie bez polskich znaków jest metodą do degeneracji pisma polskiego, powodującą istotne zmiany w piśmie, prowadzące do zmian w języku i w konsekwencji nawet do zabrania nam polskiego języka. 

 

Zresztą piszę o tym w poprzednim artykule "Bon ton Ę-Ą. Aby pismo było polskie." Ostatecznie taki język może się za 40 lat nazywać Ponglish. 

 

Z mojego punktu widzenia, takie zmiany są niepożądane i niebezpieczne. Czy one zaistnieją, zależy od właścicieli dużych i małych portali, a więc też od Pana Opary!  

 

Proszę Pana, jestem za granicą od 35 lat, znacznie dłużej niż mieszkałem w Polsce.

 

Czytanie bzdetów bez polskich znaków jak przykładowo u Kodiaka, czy wcześniej u Lipskiego, powoduje u mnie  wyczuwalną degenerację językową.  

 

Proszę mi wierzyć, podawanie każdemu z Polonii okaleczonego z ogonków i kreseczek, języka polskiego, jest bardziej szkodliwe i niebezpieczne niż miłościwa pielęgnacja błędów paru leniwców, lub udających zacofanie umysłowe moherów.  

 

Nie ma już problemów technicznych, jakie były jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia, jest tylko bezwładność umysłowa, są zlecenia instytucji USA do spraw ekspansji języka angielskiego, oraz brak wymagań ze strony właścicieli portali.  

 

>Bardzo mi zależy aby Pan kontynuował współpracę z NEon24.pl ----------------------------

 

Dziękuje za uznanie, każdą współpracę kontynuuję chętnie, gdy jest ona obustronnie owocna.  

 

Na zakończenie parę przykładów zagadek bez antenek i ogonków:

 

Kodiak  napisałby: Panie Opara zrob mi laske. 

Rebeliantka walczy z sadownictwem.  

Opara niechetnie chodzi do sadu.  

Wojtas chetnie pracuje w sadzie, a niechetnie w sadzie.  

 

Słonecznej niedzieli życzy

Krzysztof Puzyna

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie Adevo,
  Szanowny Panie Adevo,

  Napisał Pan do mnie na PW, że Pana artykuł na temat pisowni, została przez osobę w administracji - szybko "spuszczona" na dół, do piwnicy - dlatego, że mam z pewnością w Redakcji, czy za plecami jakiegoś Żyda.

  To są całkowicie nieprawdziwe insynuacje. Administracja NIC nie robiła z Pana notką - tego dnia było nowych notek ok. 100 i dlatego w prawej kolumnie (najnowsze posty), był duży ruch i Pana notka zjechała w dół.

  Stwierdził Pan też, że Pana notka jest bardzo ważna i powinna być na samej górze. Zgodziłem się z tym - i Pana notka wisi na 1 w polecanych już od wczoraj. Starałem się więc jak mogłem. Napisałem o tym na PW.

  Ale widzę, że Pana nic nie jest w stanie usatysfakcjonować.
  Tylko Pan ma rację - i tylko Pan jest najważniejszy.

  Szanowny Panie,

  Jeżeli Panu tak bardzo nie podoba się NEon24.pl - trudno - życzę Panu szczęścia gdzie indziej - ma Pan przecież taki olbrzymi wybór.
  Pana decyzja!

  Tylko po co pisać o tym publicznie, pod tytułem "Ostatni gasi światło"...
  Rozumiem, że to niby Pan ma być tym co gasi światło...

  Zapewniam Pana, że NEon24.pl jeszcze przynajmniej trochę pociągnie - nawet bez Pana - damy sobie radę.

  A tak na marginesie, mam wielu znajomych, bardzo porządnych ludzi, którzy nie używają liter ą,ę itd - a mimo to bardzo ich cenię. Znam wielu bardzo przyzwoitych ludzi, którzy nie potrafią dobrze pisać.

  I ja nie dzielę ludzi według rasy, przekonań czy religii.

  Dzielę ludzi wedle ich wartości na dobrych i złych (ogólnie biorąc)

  A w dodatku dla mnie ważniejsze są wartości i treść - niż forma.
 • @Ryszard Opara 08:48:04
  Szanowny Panie Adevo,

  Jako Post Scriptum - proponuję, żeby Pan również zaczął bojkotować
  internet i nie używał maili, tel komórkowych etc.

  Tam przecież w adresach internetowych - oni nie honorują Polskich znaków.
  To nie jest do przyjęcia.

  Przesyłam pozdrowienia

  Ryszard Opara
 • x
  Tak i nie.
  Wielce chwalebna jest twoja dbałość i troska.
  Jestem przeciwny germanizacji, rusyfikacji, anglosaksonizacji i innym -acjom. Również w warstwie języka.
  Jednakże język giętkim jest i dostosowuje się. Taka np łacina tego nie robi ale ona ma wyrok - język martwy.
  Wcześniej były wtręty np właśnie łacińskie, czy francuskie i one funkcjonują do dzisiaj z powodzeniem.
  Siła tego procesu zależy nie od czyjejś deklaracji, tylko siły grawitacji ośrodków, powiedzmy cywilizacyjnych, ale bardziej chyba gosp i dyplomatycznych, stref silnych wpływów.

  Widziałem wczoraj twój post, w środkowej kolumnie.

  Poszedłeś na wojnę językową sam i obrażasz się że inni na niej nie są. No ok.
  To powinno być zrobione tak, że każdy kto czuje się Polakiem, chce i dokłada starań, aby pisać po polsku jak najlepiej. Nie powinno to wyglądać tak, że będziemy teraz patrole wyznaczać do tropienia błędów i wypaczeń.
  To jak pisze Kodiak, to jest najwyżej strata dla niego. To, że ktoś się upiera nie używać polskich znaków, mimo że ma taką techniczną możliwość, to świadczy o nim. Tyle. Ot, gamoń.

  Osobiście miałem jakiś czas padnięty alt. No i? Popełniałem zbrodnie pisząc bez znaków?
 • jak najbardziej popieram
  zwłaszcza, że windy są od lat wielojęzykowe, i nie ma żadnego wytłumaczenia dla kogoś, kto się posługuje obcojęzyczną.

  Ci, co piszą bez polskich znaków, jako ci, którzy nie potrafią posługiwać się tym, co od dawna jest dostępne, powinni być wyrzuceni z każdej pracy za niedbalstwo.

  A witryna, patriotyczna, nie tylko powinna zmuszać do pisania polskimi znakami, ale również do pisania po polsku.
 • @Ryszard Opara 08:48:04
  Pan po prostu nie potrafi rozpoznać ludzi, którzy dobrze Panu życzą.

  Czy coś to Panu mówi?
 • @Ryszard Opara 10:02:53
  Panie Opara,

  a cóż to za termin "mail",

  przecież chyba Pan wie, co to znaczy w obcym języku.
 • @interesariusz z PL 13:13:07
  A cóż to znaczy Adevo pisane przez "v"?
 • @Torin 12:54:28
  a dlaczego brak owego klawisza Alt Ci przeszkadzał ?

  Ja go w ogóle nie używam, no może czasem w jakiś skrótach.

  Ci, którzy piszą z użyciem Alta, już dali się wynarodowić z polskiego układu klawiatury.
 • @Talbot 13:19:09
  dla mnie to imie własne, może nic nie znaczyć.
 • @interesariusz z PL 13:40:27
  Racja - mam zainstalowaną polską klawiaturę i nie mam problem z polskimi znakami.
  Problem jest z wysyłaniem wiadomości pocztowych zagranicę. Wiadomość stawała się nieczytelna, dla odbiorcy angielskojęzycznego.
 • @Talbot 13:56:16
  Dla anglojęzycznego to chyby każdy tekst po polsku jest niezrozumiały.

  A jeśli chodzi o znaki, to jednak czytelność zależy od tego, czym czyta, no i czy nie okradł systemu z obcych czcionek.
 • @interesariusz z PL 14:01:26 dzielnie walczysz! tak trzymać!
  Adevo - szkoda, bardzo szkoda! Respektuję Twoją decyzję, choć żal mi jak nie wiem. Może spotkamy się w innym wcieleniu i bardziej sprzyjających okolicznościach?
  Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam najserdeczniej!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY