Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

PiS otwiera drogę dla GMO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powolutku, powolutku, małymi kroczkami. PiS, czy PSL? - która partia bardziej Polsce szkodzi?

Notki powiązane:

PiS otwiera drogę dla GMO  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?, cz. 2


Przypominam za Wikileaks depeszę

z 2008-08-07 14:06
od FM AMEMBASSY WARSAW
TO RUEHC/SECSTATE WASHDC PRIORITY 6871
https://wikileaks.org/plusd/cables/08WARSAW940_a.html

O amerykańskim kolaborancie Waldemarze Pawlaku, który sugerował agentom CIA, że jego rząd powolutku, powolutku, małymi kroczkami, niezauważenie (oczywiście dla Polaków) będzie dążył do "otwarcia Polski" na GMO..

Pawlak said he is looking for a "soft exit" from that stance. (…) and suggested that his ministry is prepared to take small steps toward more openness to GMOs."


W tej samej depeszy: Departament USA odnotował o amerykańskim lobbyście Pawlaku:, (…) że Pawlak mocno działa i jego polityka "cichego wprowadzenia GMO" może otworzyć nie tylko Warszawę (Polskę) na GMO, ale i więcej krajów. 

"… can help open EU markets to U.S. production."

 

Rząd PiSu w projekcie ustawy o GMO zastosował podobnie parszywą taktykę dezinformacji jak Pawlak:

 

Art. 49a. 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2.

2. Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej "strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO"… 

Według mojej opinii były wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak tej taktyki nie wymyślił. Pawlak wtedy, a rząd Beaty Szydło aktualnie z odpowiedzialnym za polską przyrodę ministrem Janem Szyszko wykonują rozkazy ambasady USA i pewnie też zalecenia strony niemieckiej. Oba te trzymające swoje łapy na polskiej gospodarce mocarstwa zarabiają bezpośrednio na zniszczeniu polskiej dobrej żywności przez produkty koncernu Monsanto.

10 marca 2017 roku amerykański koncern Monsanto (ten od GMO, Orange i trucizn) został przejęty za około 60 miliardów Euro (254,4 miliardów zł) przez niemiecki koncern Bayera, z Leverkusen.

Co można zrobić?

Krzyczeć z rozpaczy i wściekłości: chcą zniszczyć sztucznymi genami zdrową żywność w Polsce! Polacy nie poddawajcie się!

Nagłaśniajcie petycję. Nagłośnienie jest najważniejsze!

---------------------

Szanowni Państwo,

Mamy przed sobą kolejne starcie w obronie Polski przed uprawami GMO. Prosimy o duże zaangażowanie!

W Sejmie jest procedowana propozycja ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw.

Zawiera ona bardzo złe zapisy, które w praktyce otworzą Polskę na uprawy GMO:

Art. 49a. 1. Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem (!!!) ust. 2.

2. Uprawę GMO prowadzi się (!) wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej "strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO"...

Nie pozwólmy, aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO!

WYŚLIJ SWÓJ LIST do Pani Premier, Ministra Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sejmowej Komisji Rolnictwa i Komisji Środowiska, oraz spotkaj się ze swoimi posłami i senatorami.

DOMAGAJ SIĘ:

Wprowadzenia w proponowanej ustawie zapisu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie uwalniania GMO do naturalnego środowiska (w celach komercyjnych i eksperymentalnych).

Wydania odpowiednich rozporządzeń dla służb w celu skutecznego egzekwowania wyżej wspomnianego zakazu.

Aby Rząd PiS wypełnił swe zobowiązania dane wyborcom w sprawie bezwarunkowego zakazu GMO.

Podpisz Petycję 

http://www.petycje.pl/petycja/12423/zakaz_uwalniania_gmo_do_zrodowiska.html

Z pozdrowieniami,

Edyta Jaroszewska-Nowak (Ekoland i Solidarność RI o/ Zachodniopomorski), Anna Szmelcer (Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO), Jadwiga Łopata, Sir Julian Rose i prof. Jacek Nowak (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi), Dorota Staszewska i Anna Bednarek (Koalicja Polska Wolna od GMO)

 


Notki powiązane:

PiS otwiera drogę dla GMO  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?, cz. 2

KOMENTARZE

 • @
  Dopisałbym,
  "DLACZEGO zakazać GMO?": filmy na YT "Świat w/g Monsanto" i linki które przy nich się pojawią.

  POraża...
 • k..wy
  Nie tylko wprowadzają GMO , ale także niszczą polskie drobne rolnictwo i indywidualne wytwarzanie żywności na wszelkie możliwe sposoby. Wszystko po to by zlikwidować nawet tę drobną konkurencję i odgrodzić Polaków od zdrowej żywności. Wprowadzają to w podstępny sposób bo nie stosują zakazów, ale takie wyśrubowane , niepotrzebne normy sanitarne ,że nawet produkcja jajek na własne potrzeby stanie się niemożliwa.
  Dochodzi do tego totalna głupota ludzi, którzy budując domy w podmiejskich wsiach i przeprowadzając się tam zaczynają robić donosy na piejące koguty. Zaczynam dochodzić do wniosku , że ludzie mają to na co zasłużyli i wcale ich nie żałuję. Problem tylko w tym , że ci którzy mają świadomość otaczającej rzeczywistości nie będą mieli żadnej alternatywy żywieniowej, bo zostanie wszystko zlikwidowane. Nawet własna marchewka , czereśnia czy własnie jajko o świniach nie wspominając. Dysponując techniką satelitarną , dronami i wykorzystując donosicielstwo głupców,wychwycą każdą " zakazaną " działalność która będzie oczywiście spenalizowana.
 • przyszłość to zwykła niewola.
  Centralizacja skupisk ludności oraz uzależnienie ludzi od korporacyjnej żywności to dwa czynniki które muszą być spełnione aby osaczyć ludzi i ich uzależnić. Jesteśmy na "dobrej" drodze do spełnienia czarnego scenariusza.
  To co pozwalało Polakom i Polsce przetrwać ciężkie czasy oraz nie dopuścić za czasów PRL do powstania w kraju prawdziwej komuny to jest właśnie prowincja która podstępnie jest likwidowana. Likwidowana jest rekami
  ogłupionych Polaków przez korporacyjne żmije. Posunęło się to tak daleko
  że śmiem twierdzić iż aby odwrócić tą sytuację potrzebna nam jest prawdziwa patriotyczna rewolucja która pozbędzie się elementu Polsce szkodliwego a ludziom zwiedzionym przemówi do rozumu. Rewolucja to zła
  i krwawa rzecz lecz czasami nieunikniona. Tak ja to z boku widzę.
 • Rewolucja??
  Z okazji szczytu G20 w Hamburgu, na początku lipca policja opracowała plan zajść z przeciwnikami. Przygotowują się do ofiar śmiertelnych. Podają przeciwnikom swoje pomysły dla sabotażu w sensie na co jest już policja przygotowana.

  Przeciwnicy planują podobno sabotażowe akcje. Się zaczyna. Na początek pewnie dla odnowienia pojazdów, w nocy na poniedziałek "nieznani sprawcy" puścili z dymem 4 samochody policyjne i 4 suki.
  To znana tu taktyka. Sami się podpalają, sami się biją, by mieć zdanie racji.
  Już krzyczą: atak na policję będzie atakiem na całe społeczeństwo.

  A ludzie się pytają - dlaczego w Hamburgu, w centrum miasta terroryzować ludzi? Dlaczego uczestnicy G20 nie wyjadą sobie gdzieś na wyspę lub statkiem gdzieś na morze. Niech się tam bawią i zostawią ludzi w spokoju.

  Jak mądrzy ludzie z dzielnicy rządzonejalternatywnym samozwańczym samorządem wydali hasło my się nie walimy z policją, to prawdopodobnie agenci pościągali z prowincji oszołomów i chętnych do walenia się z policją.

  Tak Panie drogę gwałtu to każda policja trenuje codziennie. Oni są specjalistami i mają świetne wyposażenie.
  Czekają tylko na pretekst by się bić.

  Gwałt w Polsce nie jest alternatywą.
  Alternatywą jest inny ustrój.

  Alternatywą dla Polaków jest uznanie, że będąc szaraczkami powinni działać i rządzić się w kupie, gdyż kupy się nie rusza, a syjoniści żydowscy byliby w mniejszości. Podobno jest 100 000 syjonistów na stanowiskach państwowych w Polsce.

  Polecam bezpośrednie rządy mas dla większości Polaków!
  Polecam Demokrację Kulistą.

  A może na obudzenie przeciwników GMO dobre by było opublikowanie zdjęcia ogona (ka) Dudy by udowodnić, że jest kryptożydem.
  JEDWABNE się nie doczekało spełnienia obietnic wyborczych żydowskiego przechrzty.
 • @adevo 16:59:44
  :-) Albo w tą albo w tamtą. Innej drogi nie ma. Jeżeli sytuacja w Polsce zostanie porzucona sama sobie żadnych zmian nie będzie i powoli upodobni się do państw pozostałych. Jak już gdzieś pisałem, to sami Polacy przywrócili pozwolenie na "ubój rytualny zwierząt". To w przyszłości sami Polacy będą dążyć do zasiewania pól nasionami GMO. Prawda jest okrutna i nic tego nie zmieni.
  To co Pan poleca to mrzonki. Tak otaczający świat nie działa. PiS miał niecałe 30% głosów w wyborach a rządzi się jak Królowie.

  PS: ja nie namawiam do rewolucji. Ja "mówię jak jest". Albo, albo... , wybór należy do ludzi.
 • @Stara Baba 17:29:38
  Pana "wyjście" to nic innego jak mrzonki służb i naukowców od indect.
  Za gwałt, terror i false flag powinny być z Polski wydalone specjalne oddziały armii USA: Black Opps. Zresztą sprowadzane za nasze 2 procent z budżetu.

  Utrzymuję, że ludzie powinni zacząć starać się nie popełniać w nieskończoność tych samych błędów. Po prostu zacząć wyciągać wnioski. Gwałt oddolny byłby kolejnym błędem.

  Mój apel "O błędach" ( http://idb.neon24.pl/post/136344,o-bledach) powinien czytać każdy powtarzający ciągle te same błędy.

  Najskuteczniejszym środkiem zdobycia przez Polaków suwerenności, jest przybliżenie Polakom w Polsce techniki większościowego porozumienia i zgody.

  Tego się najbardziej w Polsce boją mniejszości narodowe jak Żydy i dalsi semici.
  Ludzie, nigdy więcej na kierownicze stanowiska polityczne w Polsce nie wybierajcie Żydów!
  Chyba, że sami jesteście syjonistami.
 • @adevo 18:14:25
  :-) "... techniki większościowego porozumienia i zgody".

  Tam gdzie dwóch Polaków tam trzy racje i opinie.
  Pana poglądy są zbieżne z poglądami od 1921 roku aż po czasy dzisiejsze. No i co? No i nic! W kółko to samo. Polskie większościowe porozumienie polega na porozumieniu i ustaleniu faktu że Polacy nie mogą dojść do porozumienia.
  Pamiętam czasy wczesnej solidarności, zawsze to samo.
  No ale teraz na przemiany to już wasza kolej, powodzenia.
 • @Stara Baba 18:26:52
  Różnica do roku1921: mi się marzy Narodowe Porozumienie dotyczące sprawiedliwego podziału dochodu narodowego, nie przy pomocy elit, gdyż one się skompromitowały, ale przy udziale całego narodu i przy pomocy środków technicznych XXI wieku.

  Wiem Amerykanie nie dopuszczą.
  Ale, gdy teraz wiemy, na jakim poziomie oni manipulują, to może się znajdą lepsze rozwiązania. Szwajcarzy opracowali pewne dosyć bezpieczne systemy.

  Ja byłem w temacie też w kontakcie z pewnym profesorem od matematyki, niestety wyrzucili mnie z Twittera i kontakt się urwał.

  Moja nadzieja w technice i big data. Podobna jest ona do strategii koncernów ubezpieczeniowych. W big data jest siła!
 • @adevo 18:46:27
  Sadystyczny(?) pomysł (dla pracowników restauracji robiących catering dla "wybrańców"): karmić ZWOLENNIKÓW GMO właśnie GMO.

  A po np roku im o tym POwiedzieć, reakcja byłaby "bezcenna"...

  To samo ze SZCZEPIENIAMI, albo się NIE dadzą zaszczepić, co byłoby przyczynkiem na SZKODLIWOŚĆ, albo dadzą i "nie ma problemu"...
 • @laurentp 09:50:28 - Gdybym miał władzę to bym jej reprezentantom nie oddał.
  Witaj, niestety moje doświadczenie jest takie, że pomysły, akcje to za mało. Bez władzy nic im nie narzucisz.

  Jestem za skróceniem kadencji i rotacją. W urzędach, z którymi współpracuję urzędnicy, co miesiąc są w innych pokojach i mają do czynienia z inną alfabetycznie, grupą klientów.

  Przeciwko ludziom na stanowiskach kierowniczych, w polityce, podejmującym złe decyzje, wrogie własnemu narodowi, na podstawie korupcji lub błędnych podszeptów, błędnych kalkulacji trzeba mieć SKUTECZNE i szybkie prawo ich odsunięcia ze stanowiska na podstawie referendum lokalnego lub woli niezadowolonych większości petentów.

  Jak widzisz chodzi o siłę przebicia, którą nam ludowi zabiera tzw. demokracja przedstawicieli. Siłę przebicia dla takich pomysłów jak Twoje gwarantuje natychmiast, gdy masz jakąś część władzy.

  TY JEJ NIE MASZ I NARÓD JEJ NIE MA. JESTEŚMY OSZUKANI!
  JA WŁADZY NIKOMU INNEMU NIE DAŁEM ANI SEJMOWI ANI KOŚCIOŁOWI ANI SĘDZIOM, GDYŻ JEJ NIE MAM.
  GDYBYM WŁADZĘ MIAŁ TO BYM JEJ REPREZENTANTOM NIE ODDAŁ.

  Każdy z nich powinien podlegać weryfikacji zadowolenia ich suwerennych wyborców z ich pracy i to przynajmniej 6 razy w roku.
 • @adevo 18:52:03
  Ja jej nie mam, Ty jej nie masz...

  Ale, co powstrzymałoby np 20 "wściekłych rodziców" (w małej przychodni) od ZASZCZEPIENIA personelu?
  Jak to "nie szkodliwe", to nawet IMO nie dało by się oskarżyć o "uszczerbek na zdrowiu"! Co najwyżej o rozbity nos...

  Tak samo, CO mogłoby powstrzymać 100-200-500tys "wściekłych ludzi" w Wwie? Dzisiejsze ZOMO? Chyba ostrą amunicją. Wojsko? Poszłoby na tłum?
  A taka liczba, jak pokazują przykłady (no, mniejsze) z chyba Londynu, może się "DZIŚ" skrzyknąć choćby na Pejszbooku...
 • @adevo 18:52:03
  PS, a co do tytułu...
  to NIEZBĘDNE jest po prostu uświadamianie młodych(!), że po tym, co im chce "zafundować" "lewactwo", to:
  - pić nie będzie wolno,
  - za palenie długoletnie więzienie,
  - a od GMO to IM "nie stanie" (wide "Świat w/g Monsanto" w części o hodowli świń w DE),

  i z "przyjemności życia" zostanie im,
  "POWOLI PO PASACH..."
 • @laurentp 09:50:28
  Bardzo dobry pomysl.Sluzba zdrowia powinna byc szczepiona pakietem szczepionek co roku aby dowiesc brak szkodliwosci i poparcie dla tej idei a zwolennicy GMO powinni byc karmieni produktami GMO i zwierzat karmionych przez pasze GMO.Mozna tez rozwinac ta idee np. zwolennicy supermarketow i hipermarketow powinni miec ograniczona alternatywe wyboru zywnosci wlasnie do tych sieci handlowych ktore promuja.
 • @mac 20:54:21
  Trzeba "tylko" odpowiedniej grupy ludzi:
  - zmotywowanych (rodzice),
  - gotowych dać się pociągać po sądach w imię zdrowia własnego / dzieci / innych...
  - potrafiących "nagle" zadziałać RAZEM.

  "tylko"...
 • @laurentp 20:03:28
  >Co mogłoby powstrzymać 100-200-500tys "wściekłych ludzi" w Wwie?
  ----------------------------
  Wydają na to 2 procent z budżetu narodowego.
  Np. na indect, na takie sprawy

  http://iddd.de/umtsno/polizeimeld/EMFGun/EMFAutoGunKl.jpg

  policyjni prowokatorzy
  http://iddd.de/rys/MNtajniacyprowokatorzy.jpg

  broń EM
  http://iddd.de/umtsno/total.htm#newgun
  itd przypominam tu też o pierwszej polskiej ofiarze tasera Robercie Dziekańskim

  http://iddd.de/umtsno/total/mordRobertDziekanski.jpg
  http://iddd.de/umtsno/total.htm#robert
 • @adevo 01:37:41
  Jak pokazuje historia,
  "Polak potrafi", jedyne czego potrzebuje,
  to umieć nazwać WROGA...

  Ciekaw jestem liczebności "resortów siłowych" w latach 70/80/90 i dziś...
 • @laurentp 05:19:27
  >"Polak potrafi", jedyne, czego potrzebuje, to umieć nazwać WROGA...
  ------------------------------
  TAK podziały to duży problem dla Polaków.
  Podsunęło im się fałszywe podziały: "lewactwo", "prawica", ruski agent.

  Wysoka (dla tego bloga i przeciwko trendowi) ilość wejść pod ten artykuł udowadnia, że podziały na lewicę i prawicę, itd. nie oddają rzeczywistego podziału społeczeństwa. Rzeczywistego to znaczy wg problemów, które dotyczą ponad wszelkimi podziałami wszystkich ludzi.

  Prawdziwy polityczny podział dotyczy Polaka i Polaczka.

  Polak działa w interesie Polski, polskiego społeczeństwa i własnej rodziny.
  Polaczek działa w interesach dookoła własnego nosa i własnej rodziny.

  Polaczki w Niemczech masowo garneli się drzwiami i oknami do współpracy z niemieckimi służbami. Wszyscy z nich mają podwójne obywatelstwa.

  Tych Polaczków nazwałbym polskojęzycznymi obcymi i odebrałbym im ich polskie paszporty. Oczywiście podobnie bym zrobił z polskojęzycznymi Żydami, czy Amerykanami, czy Kanadyjczykami.
 • Monsanto
  https://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/2009/12/19/gmo-i-monsanto/

  "Rolnicy, którzy kupują ziarno GM, są uzależniani od wielkich korporacji. Modyfikowane ziarna są bowiem opatentowane. Rolnik po zebraniu nasion z pola nie ma prawa ich wysiewać w kolejnym sezonie. Musi je kupować co roku. W przeciwnym razie grożą mu procesy sądowe i wielkie kary, włącznie z więzieniem. Musi także płacić koncernom opłaty technologiczne i licencyjne.

  •Rolnicy uprawiający tradycyjne odmiany oskarżani są o przywłaszczanie „intelektualnej
  własności”, gdy do ich upraw przypadkowo dostaną się genetycznie modyfikowane nasiona lub nawet jeśli ich uprawy zostaną zapylone pyłkiem z takich roślin rosnących na sąsiednich polach. Wtedy też korporacje wymuszają na nich opłaty licencyjne."
 • @Pedant 23:42:05
  Powyższy cytat brzmi jakbym sam go przed laty napisał. Działam przeciw GMO od ok. roku 2002 (na Polskę od 2003)
  Optymistyczne posłuchałem sobie dzisiaj tu:
  https://www.youtube.com/watch?v=Dze51ISjl8w

  Minister Szyszko dał ludziom wolną rękę w poprawie ustawy. Ciekawe w rzeczy samej, jak sformułują "Zakaz GMO" w Polsce. Cieszy świadomość tych ludzi, którzy wystąpili podczas spotkania Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz
  Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 21 kwietnia 2017 roku.

  Wygląda na to, że ponad 80 procent Polaków, chce totalnego zakazu GMO. W Niemczech ponad 80 procent ludności, też nie chciała i nie chce GMO. Koncerny w drodze kompromisu "my jesteśmy ZA a nawet przeciw" pozwoliły wspaniałomyślnie na strefy wolne od GMO...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY