Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Admin Adevo informuje 3

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Witam 27 lipca 2019 roku na moim trzecim dyżurze. Podziękowania dla naszego informatyka Pana Piotra.

 

Admin Adevo informuje

Witam 27 lipca 2019 roku na moim trzecim dyżurze. Podziękowania dla naszego informatyka Pana Piotra!

Cytuję jego list: "Skorygowałem problem zamieniania linków http:// w treści artykułu na linki https://, który sygnalizował Pan parę dni temu telefonicznie.

Przykładem był przedostatni link w treści tego artykułu:
https://fretka.neon24.pl/post/149846,mam-kilka-pytan


W razie zauważenia innych nieprawidłowości proszę dawać znać."

Jest to wielki sukces, gratuluję. Błędy trwały prawie że rok. Pan Opara informował o zmianach 20 sierpnia 2018. Ja 22 sierpnia 2018 zwracałem uwagę na błędy w notce.

Wskazania nieprawidłowości

Proszę pisać, opisywać, a ja spróbuję zrozumieć i przetłumaczyć na język naszego informatyka.

Ludzie z działu informatyki potrzebują dokładnych informacji, by zacząć działać. Dlatego podawajcie do mnie problemy, postaram się zrozumieć o co chodzi. Podczas dyżuru mam czas i wyrozumiałość.

Nie wyśmiewam za głupotę, czy niezrozumienie. W ten sposób mogę dyżurnemu informatykowi podać prawdziwy problem. Czas to pieniądz i ludzie pracujący nie chcą by im zawracać głowy pozornymi problemami, jak niezrozumienie funkcji portalu.

Nie ma też dla mnie sensu wchodzenie na Portal JR. Skrypt jest stary, a grupa o podobnym skrypcie wegetuje, gdzieś tam w Internecie. Tu ich adres http://polacy.eu.org/

Pozdrawiam i miłego wieczoru.

KOMENTARZE

 • Witaj
  Cieszę się, że administrujesz, dzięki temu wprowadzasz na Neon24 porządek i zobowiązujesz wiadomą grupę pod wezwaniem do kulturalnego zachowania. Niestety za chwilę skończysz dyżur, a poplecznicy Ruszkiewicza uwolnią go z aresztu i szambo na stronie znowu wybije. Na razie widzę szambo w lochu, jakie zrobiła Astra, jak teraz wrzucą tą ściekową notkę do góry to dopiero rozpocznie się nawalanka. Jaki jest sens pisania i komentowania tutaj w warunkach gównoburzy?

  Co do problemów technicznych to na stronie nie ma możliwości polecania na FB i Twitter. Na SG wyświetla się tylko linek polecania na Google+, którego już dawno nie ma.

  Ponadto przy redagowaniu notki jest problem z wstawianiem grafiki w jej treści. Obrazki są mocno pomniejszone. Ja sobie radzę, bo ręcznie dokonuję korekty w html-u, ale chyba nie tak powinno być?
 • Adevo
  Słuchaj - ważne - czy to znaczy, że pan Piotr już skończył urlop?

  Musimy zrobić naradę na Whatsappie.

  Pzdr
  Janusz
 • @Mind Service 21:03:48
  Dziękuję za cenne wskazówki.
  "polecania na FB i Twitter. "
  Twittera faktycznie nie znalazłem, Google+ nie ma. Natomiast FB jest.
  Do sprawdzenia używam przeglądarki googla ustawionej na standard.
  Znaczy to co widzisz jest spowodowane twoim niewyczyszczonym do końca Cache oraz indywidualnymi ustawieniami własnej przeglądarki.

  Nie rozumię trudności z wklejaniem grafiki. Masz treść to idziesz po kolei. Najpierw tekst, następnie robisz miejsce, odpowiadasz sobie na pytanie: ma być zdjęcie z lewa, z prawa, po środku. Jeżeli chcesz tekst opływający zdjęcie to wstawiasz wyrównanie do lewej strony.
  O co więc chodzi?
 • @Mind Service 21:03:48
  Bez obrazy, jeżeli będziemy szukać to co nas dzieli a nie tego co nas łączy to .........czytelnik się po nas przejedzie.
  Niech każdy z nas będzie sobą i tylko tyle
  Najwazniesze to szacunek dla człowieka
  Jestem pewny że i Ty i ja oraz kilkoro innych idziemy w dobrą stronę
  I tak trzymać

  8-))))))
  pzdr.
 • @Janusz Kamiński 21:09:28
  Witaj Janusz, ja telefonuję chętnie, natomiast mam problemy z wszystkimi narzędziami społecznymi, które zbierają dane. Ani Twitter, ani Pejsbook, ani Instagram itd nie mają moich prawdziwych danych. Zresztą moja komórka nadaje się tylko do potwierdzania, że jestem jej właścicielem. Ona funkcjonuje bez przekazu danych, tylko jako telefon. To mi wystarcza:) Moje dane są jednak w lepszych moich pracach w formacie pdf. Czyli jak chcesz zadzwoń, lub ja telefonuję. Mam Polskę, Australię i Kalifornię za 3,99 Euro miesięcznie.
 • @adevo 21:29:06
  "Google+ nie ma. Natomiast FB jest"
  - U mnie jest na odwrót. Na różnych urządzeniach i na różnych przeglądarkach, w tym na Androidzie, Linuxie, na laptopie i na iPadzie - wszędzie tak samo to wygląda. Ale może ja nie widzę, bo są za małe literki?

  https://ibb.co/6YQrdRs

  "O co więc chodzi?"
  - O to, że wstawiony obrazek jest automatycznie pomniejszony. Spróbuj sam to zrobić to zobaczysz:

  https://ibb.co/x2rvVYp
 • Polecanie u mnie
  - występuje tylko na stronie głównej neon24.pl i tylko u dołu strony:

  https://ibb.co/L8F9x7f
 • @Mind Service 21:44:29
  Jest na fotkach u Ciebie FB, Googla+ nie widać. Synchronizujesz swoje przyrządy to wszędzie tak samo wygląda. Masz zabrudzony cache. Tylko specjalnym narzędziem, ze specjalnymi ustawieniami można usunąć dokumenty googla z cache.
  Wszędzie jest Facebook jeżeli masz przeglądarkę przyjacielsko ustawioną na tracking, cookies i synchronizację. Firmy takie jak google, czy Twitter, czy Facebook postarały się o totalne śledzenie Twojej osoby przez cookies i synchronizację. Dlatego bardzo trudno jest usuwać zapisy w przeglądarkach w urządzeniach mobilnych.
  Radzę kup sobie antywirusa z dobrym firewallem ważnym na 5 twoich urządzeń, który pozwala na indywidualną kontrolę.

  2 pytanie o zdjęcia najlepeij zrobić wpis :szerokość 480 a neon24 automatycznie wyskaluje wysokość.
  Chcesz wstawić duże zdjęcie to na neonie masz możliwość podać w zakładce hyperłącze linka do zdjęcia. Jeżeli dodasz jeszcze, że ma się otwierać w nowym oknie, (zakładka hyperłącze, pole wpisu poniżej o nazwie "cel") to masz w nowym oknie zdjęcie w oryginalnej wielkości. Wszystko jasne?
 • @adevo 22:32:48
  Widzę, że kompletnie się nie rozumiemy.

  Pokaż mi na podstawie screenów jakie zamieściłem jak mam polecić daną notkę na FB i na Twitter.

  Nie mam żadnego zabrudzonego cache. Nie potrzebuję też żadnego antuvirusa, a firewall załącza się automatycznie. System operacyjny uruchamiam z płyty Linux live-cd, który instaluje się do RAM. Za każdym razem są więc to świeżo zainstalowane przeglądarki, jak Opera, Chrome, Palemoon i TOR. Na dzień dobry w cache mają zupełnie pusto. Aby cache mógł się zapełnić musiał bym zalogować się np. do mojego konta Google, albo wcześniej przeglądać jakieś strony.

  Drugie pytanie - widzę, że nie próbowałeś wstawić grafiki w treści notki, o co Cię prosiłem. Automatycznie rzeczywiście wyskakują liczby dot. rozdzielczości, ale po zapisaniu wszystkiego - grafiki są automatycznie pomniejszane.
  Ale jak napisałem wcześniej - ja sobie z tym radzę: ręcznie modyfikuję w html rozdzielczość obrazka. Tyle, że pewnie nie wszyscy tak potrafią i grafika jest wtedy rozmazana i nieczytelna.

  https://ibb.co/mR3y4Mq
 • @adevo 22:32:48
  Już wiem - Ty mylisz przycisk "Lubię to" FB z przyciskiem "Poleć notkę", którego nie ma.

  https://ibb.co/F3ZzHxF

  Ten przycisk FB "Lubię to" występuje u mnie nawet dwa razy - tutaj u góry strony:

  https://ibb.co/JQ3d6t2

  Niestety żaden z nich nie działa. Zwróć uwagę na słowo "error" w komunikacie. Nawet jak mam włączone konto na Facebooku w osobnej zakładce.

  Komuś to wogóle działa?
 • Tutaj przykład
  - jak powinien działać przycisk i mechanizm udostępniania danej strony/notki - na przykładzie strony ibb.co

  https://ibb.co/tQKKG8s
 • @Mind Service 22:55:14
  Masz na jakimś urządzeniu obrazek google + myślę że tu chodzi o synchronizację bezprzewodową z innymi urządzeniami.

  Rozdzielczość: wystarcza standardowa rozdzielczość systemu operacyjnego Windows: 96 DPI
  Jeżeli masz olbrzymią rozdzielczość to faktycznie trzeba się główkować. Niestety nie widzę tu błędu w skryptach neonu. To nie jest temat dla naszego informatyka tylko dla grafików internetowych.

  Natomiast brak funkcjonalności dla Pejsbooka, mogę zameldować niech Pan Piotr sprawdzi.

  Ja niestety jestem zbyt mało wtajemniczony w funkcjonalność FB. Cały czas mnie bojkotują. Natomiast na Twitterze filtrują i bojkotują.
  Wydaje mi się trzeba porozmawiać z Panem Kamińskim, czy on tak też to widzi? Dopiero wtedy melduję mistrzowi. Jeżeli będzie durnota to mogę ciężko oberwać.
  Pozdrawiam
 • Odnośnie mało oryginalnego tytułu "małpa z brzytwą"
  Mamy na Neonie24 jeszcze fajną fotkę w notce

  https://12345-abcde.neon24.pl/post/136655,malpa-z-brzytwa

  oraz

  https://jeznach.neon24.pl/post/137827,malpa-z-brzytwa-na-kontrakcie

  Słonecznej niedzieli i do następnego dyżuru.
 • @adevo 23:41:55
  "obrazek google + myślę że tu chodzi o synchronizację bezprzewodową z innymi urządzeniami"
  - Z całą pewnością o to nie chodzi. Jeżeli możesz to spróbuj zrobić zrzut ekranu u siebie i pokaż mi ten przycisk jak u Ciebie wygląda.

  "Jeżeli masz olbrzymią rozdzielczość to faktycznie trzeba się główkować"
  - Mam ustawioną standardową jak na laptopa rozdzielczość ekranu: 1366x768, font dpi 96. Nie w tym rzecz.
  Zresztą pisałem już, że na innych urządzeniach występuje ten sam problem. Na tablecie 7 cali z Androidem i na iPadzie z dużym ekranem 10 cali. Nie jest to więc kwestia urządzenia, systemu operacyjnego, rozdzielczości, rodzaju przeglądarki, antivirusa, firewalla, czy cache.

  Tak edytor automatycznie pomniejsza grafikę w notce:

  https://link.do/DG7rQ

  A tak wygląda ta grafika w pełnej wielkości:

  https://link.do/j8AEX

  Grafika ta ma wielkość: 346x124px
  Edytor automatycznie zmniejsza obrazek do rozdzielczości 198x71px

  Nawet jak sami wpiszemy rzeczywiste wielkości grafiki, to nie da się uzyskać pożądanej jakości, bo grafika jest wyświetlana rozmazana:

  https://link.do/4Eus3

  Kod HTML po zapisaniu wygląda tak:

  https://link.do/LuLaP
 • Jeszcze nie ma 24-ej, a już szambo wybiło!
  https://link.do/6MmNl
 • Tu kolejny cuchnący ściek
  https://link.do/oXR3N

  Dlaczego nikt z Administracji nad tym nie panuje?
 • Tu jest dowód kto rozrabia na Neonie24
  https://link.do/EBRAA

  Nawet sam się przyznał
 • @mindservice
  Tak to u mnie wygląda:

  https://iddd.de/AdminFotos/zrzutekranowykorsarz.png
 • @adevo 01:27:29
  Puknięcie powiększa.
 • @adevo 01:27:29
  No to wg mnie masz to samo, co ja tylko po niemiecku. Tam nie ma przycisku udostępnij na FB.
 • @adevo 01:28:32
  Przy okazji: jak zamieszczasz zdjęcia w komentarzach?
 • @Mind Service 01:29:41
  Ja taki przycisk widziałem na salonie ale to też dawno temu
 • @Mind Service 01:29:41
  Jaki adres na FB ma nowa strona neonu?
  Gdy ja tam wchodzę na neon24 to pokazuje się jakiś typ.
  https://iddd.de/AdminFotos/neon24FB.jpg
 • @adevo 01:36:26
  Taki:

  https://www.facebook.com/NEon24-429854470449601/
 • @Mind Service 01:39:17
  To jest bardzo zły adres. Nikt go nie znajdzie z zewnątrz- lepszy jest https://www.facebook.com/Neon24pl/
  Ten adres trzeba uaktywnić.
  Ja u Kamińskiego raz byłem, ale następnie nie mogłem powtórzyć odwiedzin.
 • @adevo 01:42:42
  To jest zupełnie inna strona, a ostatnie wpisy pochodzą z 2013-go roku.
 • @Mind Service 01:29:41
  >Tam nie ma przycisku udostępnij na FB.
  ---------------------
  Czy to czasem nie jest związane z ochroną danych osobowych. Okazało się przecież, że w tym przycisku siedzi za dużo funkcji do szpiegowania Internauty.
 • @adevo 01:45:41
  Dane osobowe nie mają z tym nic wspólnego. Chodzi o przycisk, którym można dany artykuł/notkę polecić gdziekolwiek, w tym na swoim profilu, na jakiejś facebookowej grupie dyskusyjnej, stronie, znajomym, itd.

  Tak to działa np. pod jakimś artykułem na stronie gazeta.pl i tak powinno działać na Neonie24:

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24997727,kobieta-ktorej-maz-mial-przedwczesny-wytrysk-powiedziala.html

  To nie jest żaden kosmos od strony informatycznej, bo takie pluginy są do automatycznego wygenerowania w parę chwil.
 • @Mind Service 01:59:40
  Tak, od strony technicznej nie ma problemu. Tylko, że wtedy Neon24.pl robi FB i Twitter za darmo reklamę. O ile wiem ani Facebook ani Twitter nie chcą płacić.

  Ja nie polecam, ale podam dalej, dziękuję i dobranoc :))
 • @adevo 02:14:22
  Widzę, że nie rozumiesz.
  Chodzi o to, żeby dany artykuł / notkę można było dalej polecać, gdzie się chce i jak się chce. - Jednym kliknięciem. Także, aby można było ją zamieszczać na różnych portalach społecznościowych, a FB jest jednym z wielu, aby można było jednym kliknięciem wysłać ją na Bloggera, na Wordpress albo przesłać ją komuś mailem.

  A jeśli chodzi o Facebooka, to już tak bardzo się rozwinął, że strony są jednym z wielu możliwych propagatorów treści. I wcale nie najlepszym. Już lepsze od stron są grupy, gdzie najczęściej toczą się zażarte dyskusje. Sama strona ma wielokrotnie mniejsze możliwości promowania treści. Tutaj zbiór funkcjonalności Facebooka:

  https://link.do/uj7IT

  A jeśli o korzystanie z portali społecznościowych, jak Facebook, czy Twitter, to - uważam - naprawdę nie ma się czego bać. Tylko trzeba poznać ich możliwości i w pełni wykorzystywać funkcjonalność i korzystać z zabezpieczeń jakie dają. A dają naprawdę zabezpieczenia na najwyższym możliwym poziomie. Trzeba tylko mądrze ustawić wszystkie opcje prywatności.
  Napisałem mądrze, bo sobie nie wyobrażam aby prywatne dane, rodzinne zdjęcia udostępniać publicznie i jeszcze przy tym kompromitować się prowadzeniem dyskusji na facebookowym profilu Neonu. Ja do takich celów mam aktywnych 8 fake kont i każdemu polecam takie rozwiązanie.
 • @
  https://4.bp.blogspot.com/-_JrqoHVt4UI/U-khQwsfhPI/AAAAAAAAaAc/jlN_bOeFvmA/s1600/ddf85f609211bccd16a436ab9d91326d,13,0.jpg
 • @adevo 21:29:06
  A ja używam Opery dla FF.

  Jasne - tak robię, jak opisujesz - wklejam link z krótkim cytatem-obrazka wkleić się nie da bo skąd wziąć URL - więc dodaję własny obrazek.

  Tymczasem na wielu dobrych portalach, jak moja Gazeta Bałtycka,klikniecie na "f" powoduje przesłanie zajawki całego artykułu z odpowiednią ilustracją.

  Pewno jest wiele innych sposobów i rozwiązań, ale jak rzekłem z operacji internetowych jestem bardzo cienki. Nie było jak i gdzie się nauczyć.
  Jestem prosty użytkownik.

  Pzdr

  Ps. Rozmyślam nad zmianą loga. To jest fatalne. Wprost odstraszające.
  Pomyśl o tym.
 • @adevo 21:36:25
  Puść kontakt na priv.

  Możemy zrobić naradę z r, d, m, a i ty.
 • @Mind Service 21:44:29
  Na samsungu, czyli androidzie, poprzez google neon24 otwiera się świetnie,jest sformatowany i często czytam.
  Obawiam się na razie interakcji, bo jak na poprzedniej Nokii, czyli windows mobile usiłowałem się zalogować, a hasła nie pamiętałem i od poczty też bylem daleko to fejs na sicher zablokował mi konto z gdzieś 10 tyś przyjaciół z całego świata. Wielokrotna korespondencja nic nie dała - rozmawiałem wyłącznie z maszyną.

  Ale jak mówiłem - cienki jestem.
 • @adevo 23:41:55
  Natomiast brak funkcjonalności dla Pejsbooka, mogę zameldować niech Pan Piotr sprawdzi.

  Już zameldowałem R.obiecał, że przekaże Piotrowi po urlopie.
 • @adevo 01:36:26
  Taki adres umnie na Operze świetnie działa:

  https://www.facebook.com/NEon24-429854470449601/
 • @Mind Service 03:49:39
  Tą waszą dyskusję fachową,mieliśmy z R jakieś 10 dni temu. Tylko jesteśmy obaj dosyć ciency w temacie.Toteż odesłał mnie do Marka.
  Tam dostałem kody i wejścia do administrowania i zarządzania do FF i TT.

  Czy dobrze poustawiałem -nie mam pojęcia. Ale uprzednio robiłem podobnie i wszystko było OK.

  Tylko... pieprzone FF i TT nieustannie się modernizują i to co było kiedyś, dzisiaj już nie istnieje, lub jest gdzieś ukryte.

  Pozdro
 • @Janusz Kamiński 06:35:34
  Dla mnie te sprawy są proste, a widzę że Adevo nie bardzo ogarnia. Wytłumaczyłem wszystko łopatologicznie, tak że każdy informatyk w lot powinien załapać o co biega i jak to zrobić. Ale chętnie osobiście komuś takiemu to wytłumaczę. Poprzez jakiegoś komunikatora np.
  A Ty zastanów się nad utworzeniem grupy neonowej na FB, to IMHO efektywniejsze od strony.
 • @Janusz Kamiński 06:35:34
  Przydała by się także wersja mobilna neonowej strony. Dorobić to w prosty sposób to też nie powinien być wielki problem. Ja się kiedyś bawiłem darmowymi narzędziami i utworzyłem sobie swoją stronę mobilną dla konta i własnych wpisów na Niepoprawni.pl jak jeszcze tam byłem. Informatyk w porządnym narzędziu zrobił by to dla Neon24 jeszcze lepiej.
 • @Mind Service 10:14:25
  Własnie wszystkich nawołuję do grupy.

  A ty już jesteś i lajkujesz na FF NEonie24?
 • @Mind Service 10:20:20
  Już o tym wczoraj pisałem.

  Ja ba Samsungu/Android świetnie stronę widzę.

  Boję się tylko zalogować, no kiedyś, gdy to robiłem z telefonu FF mi zablokował konto.
 • @Janusz Kamiński 06:18:55
  Wogóle nie rozumiem jak Facebook mógł Ci zablokować konto na FB z 10 tys. znajomych na amen. Chyba, że to było fake konto, a Ty nie potrafiłeś udowodnić, że Twoje i się odwołać. Mnie wiele razy FB blokował konta na FB, niekiedy dożywotnio, więc się nauczyłem z nimi postępować i parę razy uwzględnili moje tłumaczenia. A kłóciłem się z nimi zawzięcie, osobiście - mają swoje biuro w Dublinie. Kiedyś to nawet chcieli abym im wysłał nr tel komórkowego i kopię dowodu osobistego, ale ich zalałem. Ale dzięki temu odkryłem jak posługiwać się fałszywymi nr tel. z całego świata.
  Oczywiście - tak jak napisałem wcześniej - nigdy, ale to nigdy nie używam swojego prawdziwego konta na FB to publicznych celów, zawsze są to fake konta. Dlatego nikt nie zna mojego prawdziwego adresu, ani nazwiska.
 • @Janusz Kamiński 10:36:20
  Gdzie jest ta grupa, narazie wiem o stronie? Ja na stronie neonowej jestem od dawna, od lat, od czasu gdy ją polubiłem. Oczywiście poprzez moje fake konta.
 • @Mind Service 10:42:06
  GDYBYM JA ROZUMIAŁ I UMIAŁ SIĘ DOGADAĆ, TO BYM CI TUTAJ NIE OPOWIADAŁ O TYM.

  Byłem u siebie na wsi tylko z telefonem. Oczywiście hasła nie pamiętałem i do maili też. A usiłowałem bezskutecznie się zalogować. Po bodajże tygodniu, po powrocie, na poczcie Facebook, Google i chyba nawet Firefox pytają się czy to byłem wtedy ja. No byłem.

  Firefox - ok, google - ok, a fejs nie. Każe się uwiarygodnić -podaj telefon.
  Po co -się pytam. No dobrze... to podaj przyjaciół z fejsa, którzy potwierdzą, że ty to ty. To podałem. I co? I nic. Wszyscy mówią, że widzą moje konto. Ja też widzę -ale tylko jako gość. Nie mam nad nim kontroli. I do dzisiaj ono istnieje.
  Musiałem założy nowe konto z pewnym wysiłkiem (mam tylko jeden adres mailowy, wiec mi piszą, że jest już zajęte). Ale założyłem w końcu.

  Potem usiłowałem połączyć nowe ze starym -nie ma szans, lub niestety jestem za głupi.

  Najgorsze, że cały czas rozmawiam z maszyną, żadnego kontaktu z żywym człowiekiem.

  Może TY byś dał radę, ale ja nie dałem.
 • @Mind Service 10:45:20
  Przyjdzie czas na formalną grupę wsparcia.
  teraz chcę pozbierać przychylnych blogerów i komentatorów z NEonu, by stworzyć jakiś trzon.

  Sytuacja jest dynamiczna, bo odchodzi sporo starych komuchów i przychodzą nowi prawicowcy. Więc w statystyce jest wysoki przyrost nowych, a sumarycznie lekko się zmniejsza. Nie chce mi się tego Słupianek tłumaczyć.

  Mimo postępu mam sporo problemów technicznych, o czym dyskutowałeś z Adevo i praktycznie wklejam ręcznie.
  Poprzednio to wyglądało strasznie bo cała strona to był rząd naszego okropnego logo i krótki link.
  teraz jest lepiej, jak na początek. Parę razy dziennie trzeba tam chwilę popracować.

  Pozdrawiam

  Ps. Mogę prywatnie coś zapytać? Córa podrzuciła mi polisingowego Della Latitude, z Winem 7 i otwartym Officem. Ale mam problem.
  Ponieważ laptop jest z drugiej ręki, to widocznie poprzednik to był jakieś karczycho i w klawiaturę walił z siłą młota. Czy da się jakoś podstroić siłę nacisku na klawisz? Czyli czułość klawiatury. Obłędu mogę dostać z długą pauzą. A jestem przyzwyczajony lekko klawisze muskać.

  Pzdr
 • @Mind Service 01:02:29
  Może warto zmienić ustawienie zegara na swoim sprzęcie stacjonarnym/laptopie i ustawić do obecnie panującego czasu? Na załączonych screen'ach mamy do czynienia z GMT+1 (czyli "Polskim czasem zimowym").
 • @Mind Service 10:14:25
  "A Ty zastanów się nad utworzeniem grupy neonowej na FB, to IMHO efektywniejsze od strony."

  Jedno pytanko nurtuje - ile % blogerów ma jeszcze tam konto?
 • @lipao45 13:07:34
  No własnie.
 • @Janusz Kamiński 11:24:13
  "usiłowałem połączyć nowe ze starym -nie ma szans"
  - Dobrym rozwiązaniem jest używanie różnych aliasów do tego samego konta mailowego. Dany alias w każdej chwili można wyłączyć.
 • @Janusz Kamiński 11:38:29
  "praktycznie wklejam ręcznie"
  - To rzeczywiście dobre i proste rozwiązanie. Tylko taka uwaga, dobrze by było, aby zawsze było widać trochę więcej niż tylko sam linek z napisem Neon24. Ja zawsze wklejam najpierw obrazek, potem kilka linijek tekstu z danego artykułu, a następnie adres url do notki. Na FB najlepiej działają obrazki - to najbardziej zachęca kogoś do wejścia głębiej.
 • @lipao45 13:02:15
  "Polskim czasem zimowym"
  - Sam jesteś zimowy, widać jak mocno jesteś uwsteczniony. Zmiana czasu była już dobre kilka miesięcy temu.
 • @Janusz Kamiński 11:38:29
  "Córa podrzuciła mi polisingowego Della Latitude, z Winem 7 i otwartym Officem. Ale mam problem.
  Ponieważ laptop jest z drugiej ręki, to widocznie poprzednik to był jakieś karczycho i w klawiaturę walił z siłą młota. Czy da się jakoś podstroić siłę nacisku na klawisz? Czyli czułość klawiatury. Obłędu mogę dostać z długą pauzą. A jestem przyzwyczajony lekko klawisze muskać."
  - Wszystko można jak się chce, ale najlepsze są najprostsze rozwiązania. Ja bym się w to nie bawił. Kupno nowej klawiatury to grosze, a jej wymiana to może z 15 minut.
  Nie tak dawno odkupiłem od kogoś laptopa, który uchodził za zupełny złom, Windows 7 uruchamiał się do pewnego momentu, a potem resetował, ekran migał, klawisze powyrywane... Kupiłem klawiaturę na eBayu w wersji US - bo taki układ preferuję - za cenę równowartość bodaj 40PLN, dokupiłem pamięci - do 8GB RAM, wgrałem Windowsa 8.1 - bo takiego najbardziej lubię (10-ki nie cierpię), zainstalowałem najnowszego MS Office w najwyższej wersji, najnowszego Photoshopa - oczywiście wszystko ściągnięte z Freenetu i pięknie spiracone. Oczywiście na Windowsa postawiłem najnowszego Antivirusa, bo ten system jest podatny na ataki. Na drugą partycję wgrałem najnowszego KUbuntu uruchamianego z bootloadera, który automatycznie rozpoznał peryferyjne urządzenia, czym mnie mile zaskoczył - w tym drukarkę sieciową działającą bezprzewodowo przez WiFi - i teraz ten laptop to jest rakieta. Tak to jest jak się ludzie nie znają. A kupiłem go po tym, gdy jakiś serwisant oznajmił tej klientce, że nie opłaca się tego naprawiać.
 • @lipao45 13:07:34
  "ile % blogerów ma jeszcze tam konto?"
  - Na FB?
  - Praktycznie wszyscy. Im młodszy tym bardziej portale społecznościowe są oczywistością. Trzeba z duchem czasu iść, a nie oglądać się za siebie, bo to co było to już se ne vrati.
  Ja wiem, że leśnym dziadkom piszącym na takich portalach jak Neon24, czy Salon24 trudno to pojąć, ale prawda jest taka, że to margines marginesu. Dobre tylko dla tych, którzy chcą pisać we własnym gronie kilku/kilkunastu znajomych - kółku wzajemnej adoracji.
 • @Mind Service 13:31:52
  Administratorzy mają wgląd do pewnego narzędzia, które umożliwia sprawdzić, kto czego dokonywał, w którym miejscu zaplecza NEon-u, oraz o której godzinie miało to miejsce.
  Tych danych nie da się zmanipulować bez możliwości wejścia na serwer do którego dostęp ma tylko jedna osoba (informatyk).
 • @lipao45 14:03:11
  Nie wiem o czym do mnie rozmawiasz i jaki to ma związek?
 • @Mind Service 14:04:48
  Proszę zajrzeć na PW
 • @lipao45 14:44:35
  Nie pisz do mnie na priv poprzez neonową skrzynkę mailową, to mało bezpieczne.

  Podaję mój email. Skrzynka funkcjonuje zarówno w:
  -> Darknecie: naprox@mail2tor3yf6k42e.onion
  -> Internecie: naprox@mail2tor.com

  Przy okazji - zauważyłem, że administrujesz z systemu Windows na swoim komputerze. Czy ten programik do zrzutu ekranu jest darmowy z jakimś adware? U mnie mówiąc szczerze nie budzi dużego zaufania, chociaż producent zastrzega, że jest czysty.

  https://www.joesandbox.com/analysis/38582/0/executive

  Wszelkie zagrożenia powinno się wyeliminować z uwagi na bezpieczeństwo danych. Najbardziej obawiam się w tym momencie o moje dane do logowania i dostęp do mojego konta, co łatwo w takim razie złamać.
  Wiele razy obserwowałem ataki typu brute force na serwer ze stroną internetową. Praktycznie nie ma dnia by nie odbyła się seria takich ataków przez automaty próbujące zalogować się na konto administratora. Przeważnie odbywa się to popularną metodą słownikową i jeżeli zachowane są podstawowe zasady bezpieczeństwa to atak taki nie powinien się zakończyć sukcesem. Ale Windows jest tak dziurawy, że złamanie zabezpieczeń jest bardzo łatwe.
  Problemem jest też duże obciążenie jakie generują takie ataki - automaty potrafią wywoływać plik logowania, np. wp-login.php po kilka - kilkanaście razy na sekundę. O ile dla użytkownika strony mało istotne jest obciążenie serwera - w końcu to administrator ma zadbać by maszyna była wystarczająco wydajna, to dla nas takie ataki mogą stanowić spore utrapienie. Wystarczy kilka stron, które poddane są takim atakom jednocześnie by skutecznie zwiększyć obciążenie bazy danych do niebezpiecznego poziomu - zauważalnego przez wszystkich użytkowników serwera. Stąd już tylko krok do zablokowania portalu.
 • @Mind Service 13:56:12
  Masz rację. Zamontuje nowe klawisze. (Kiedyś sam chciałem naprawiać. Na pamiątkęmam pełne pudełeczko dupereli)

  Anty wira nie montuję, bo kablówa zapewnia mi sieciowego.

  A o Ubuntu wolę zapomnieć. Raz byłem inspektorem i robiłem egzaminy na Ubuntu. Dużo mnie to kosztowało.

  Najgorsze, że w mojej kajucie mam biureczko 80 x 60 i dwóch laptopów nie pomieszczę. Więc ciągle przekładam.

  Dzięki
 • @Janusz Kamiński 16:01:56
  "o Ubuntu wolę zapomnieć"
  - No co Ty? Kiedyś to może nie było łatwo, kompilowanie programów i jąder :) , ale teraz to samograj. I jakie atrakcje. - Zmiana tapety co 10 sek, dock z popularnymi programami, zegar analogowy w prawym górnym rogu z sekundnikiem, cztery zmienne pulpity w formie obracanego sześcianu - he, ha - ja uwielbiam wodotryski.
  A zainstalowane programy działają od instalacji bez żadnego problemu.

  Tyle, że ja ani Windowsa, ani Ubuntu zainstalowanego na twardym dysku praktycznie nie używam. Tylko wtedy, gdy muszę, na co dzień uruchamiam OS Linux z płyty Live-cd instalowanego do pamięci operacyjnej. Tam wogóle nie ma się co popsuć, a wszystko skonfigurowane pod potrzeby indywidualnego użytkownika, czyli mnie - łącznie z automatycznym logowaniem do WiFi.
 • @Mind Service 16:33:31
  Patrzyłem w sieci. taka ledowa klawiatura 50 - 60 zł.

  Poszukam, czy dam radę samemu wymienić.

  pzdr
 • @Janusz Kamiński 17:00:20
  "Poszukam, czy dam radę samemu wymienić"
  - Włącz sobie instrukcję wymiany klawiatury dla konkretnie tego modelu laptopa na Youtube. Teraz praktycznie można znaleźć wszystko.
 • @Janusz Kamiński 11:38:29
  Witam
  >Czy da się jakoś podstroić siłę nacisku na klawisz? Czyli czułość klawiatury. Obłędu mogę dostać z długą pauzą.
  -----------------
  Sprawdziłeś już 5-krotne wciśnięcie klawisza shift? Wtedy włącza się opcja "sticky" - przy tej opcji klawisze wchodzą osobno z opóźnieniem. To jest zrobione dla ludzi niepełnosprawnych. By to ustawienie wyłączyć wystarczy nacisnąć 5 razy shift - to ten klawisz z lewej strony z grubą strzałką w górę.
  Pozdrawiam
 • informacja w sprawie LOCHU
  Wstawiony przeze mnie do lochu post Astry został wyciągnięty wg uznania admina Lipao45. Dobrze, ja respektuję jego decyzję pomimo, że on mojej nie uznał. Dlatego nie czuję się zobowiązany dyskusję z piwnicy od której się zdystansowałem przez kwalifikacje LOCH, kontynuować na świetle dziennym.
 • @adevo 19:11:51
  Wg mnie to jest jakaś masakra, trwa goownoburza, bo na górę wyciągnięto z lochu notki Ruszkiewicza, Astry, dołączył później Hades i znowu Ruszkiewicz. Neon24 przypomina ściek. Admin, który powinien dbać o porządek i kulturę na portalu sam dolewa oliwy do ognia promując szambo. Notki Ruszkiewicza i jego zgrai powinny z klucza trafiać do lochu, albo być wysyłane w kosmos. Na żadnym szanującym się portalu nie promuje się ścieku, nawalanek i trollowania. Tutaj jak widać to norma.
  Widać, że Ruszkiewicz jest bardzo rozżalony i koniecznie chce wrócić na stanowisko głównego cenzora z ruskiego nadania.
  A jeśli R. Opara zmądrzał i stał się teraz dobrym człowiekiem i pogonił ruską agenturę - czyli Ruszkiewicza z jego zgrają, to uważam, że należy puścić w niepamięć to co dawniej wyprawiał, a Kamiński i wielu innych opisywało w sieci, w tym ja, a teraz trzeba mu pomóc odbudować portal, który Ruszkiewicz doprowadził do ruiny - tak aby stał się wreszcie Forum Wszystkich Polaków, a nie tylko grupki ruskich trolli wypisujących brednie na poziomie debila.
 • @adevo 19:04:41
  On chyba ma inny problem niż opcja "sticky". Pisał o sile nacisku, ale może nieprecyzyjnie się wyraził?

  W każdym razie jak wyłączyć Sticky Keys - tu jest szczegółowy opis: https://pl.tipard.com/resource/how-to-turn-off-sticky-keys.html
 • @Mind Service 19:43:03
  >Pisał o sile nacisku
  ----------------------
  Jeżeli najpierw klawisz nie działa to człowiek ciśnie silniej, przez to wydłuża się czas nacisku. Wtedy dopiero włącza się jeden sticky-klawisz- czysta psychologia :))
 • @adevob
  To ja poproszę o skorygowaniu błędu polegającego na tym, że nie aktualizują się informacje o obserwowanych notkach i blogach. Powinno być tak, że czerwona liczba oznaczające ile jest nowych notek czy komentarzy resetowała się po wejściu na notkę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY