Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Czy partie znikną z sejmu? Poseł Majka!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstaje oddolna, społeczna lista wyborcza! W nadchodzących wyborach - być może po raz pierwszy wyborcy będą mieli wreszcie szansę wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Brzmi zaskakująco, niewiarygodnie? A jednak.

PKW potwierdziła ostatnio na piśmie to, na co od dawna zwracają uwagę niektórzy publicyści - że wybory w Polsce są właściwie niekonstytucyjne, ponieważ kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości samodzielnego kandydowania do sejmu - tym samym odbierając obywatelom możliwość realizacji biernego prawa wyborczego zapisanego w Konstytucji.

Efekt? W praktyce - to partie polityczne - a nie wyborcy - decydują o tym kto zostanie posłem na Sejm! (ponieważ to partie polityczne - a nie wyborcy - układają listy wyborcze, decydując o tym kto może - a kto nie - kandydować do Sejmu w wyborach powszechnych)

I to partie polityczne - a nie wyborcy - mają w Sejmie swoich przedstawicieli.

Czy to nie jest aby źródłem większości - jeśli nie wszystkich - patologii w polityce? Tego wszystkiego co słusznie nazywamy “partyjniactwem”, “partiokracją” czy “upartyjnieniem życia publicznego”? Źródłem marnowania publicznych pieniędzy - bo przecież każda partia musi się wyżywić. Źródłem podziałów w społeczeństwie - bo przecież system partyjny polega na dzieleniu ludzi na “grupy społeczne” i “elektoraty.” I co gorsza - żywi się podburzaniem tych “elektoratów” przeciwko sobie.

Czy my - wyborcy - możemy to zmienić? Czy społeczeństwo może wybrać do Sejmu swoich przedstawicieli - skoro w wyborach głosować można tylko na przedstawicieli partyjnych?

Tak, możemy! Możemy “obejść” partyjny kodeks wyborczy organizując oddolnie społeczną listę wyborczą, na własnych, niepartyjnych zasadach.

My - wyborcy - możemy się zorganizować aby wystawić w wyborach naszych przedstawicieli, czyli kandydatów wybranych przez nas, samodzielnych i niezależnych kandydatów - tworząc w ten sposób jeden, wspólny, społeczny komitet wyborczy wyborców. A następnie w dniu wyborów, umówmy się ,że będziemy wybierać pomiędzy samodzielnymi kandydatami naszego społecznego komitetu wyborczego - a nie pomiędzy partiami!

I tym właśnie jest inicjatywa powołania na wybory wspólnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW “JEDNA POLSKA - RUCH ODDOLNY” - inicjatywa społeczna, która przywraca Polakom bierne prawo wyborcze - a więc umożliwia samodzielne, niezależne od partii kandydowanie do Sejmu. Po to aby to wyborcy mogli wreszcie wybrać swoich posłów, reprezentujących społeczeństwo - a nie byli skazani tylko na wybór “mniejszego zła” pomiędzy kandydatami reprezentującymi partie polityczne.

W tym celu przygotowywany jest oddolny Komitet Wyborczy Wyborców, którego pełnomocnik musi respektować wyniki prawyborów w okręgach wyborczych w aspekcie składu i kolejności kandydatów na listach wyborczych - i który zostanie zarejestrowany jak tylko ogłoszone zostaną wybory parlamentarne. Wszyscy wyborcy mogą włączyć się w organizację tego wspólnego, społecznego i oddolnego przedsięwzięcia dołączając do okręgowych grup kontaktowych 1Polska w mediach społecznościowych - szczegóły na stronie kontaktowej: 1Polska.pl/kontakt

-----

Kontakt dla mediów: Mariusz Olczak +48 510 789 412

 

PS. Zanim zdecydujesz się poprzeć tę słuszną inicjatywę

1. Przeczytaj:

Żadnego Żyda - ani w cieniu, ani z tyłu, ani z przodu!

 

2. Posłuchaj:

Lista społeczna, zasady gry

 

3. Posłuchaj:

Poseł na Sejm RP Robert Majka dołącza do 1Polska!

 

KOMENTARZE

 • Propozycja taka, jakby Polacy umieli wybrać odpowiednią do stanowiska osobę
  https://m.neon24.pl/868
  ale nie umieją, ani do senatu, ani na prezydenta, ani na burmistrza.

  Za komuny wszyscy ci wybrani w wolnych wyborach oficjele do KC by się nie dostali, nic nie mówiąc o biurze politycznym.

  Kto z tych list ma kandydować? Zawzięci psychopaci z plecami szmalcowników. Inni, co się dorobili? Czy może gwiazdy "z domu wielkiego brata"?

  Gdyby Al Capone mógł kandydować, wygrałby w cuglach.

  To jest właśnie polskie piekiełko.

  Konia z rzędem temu, kto umie rozpoznać bRZyda.

  Dwa konie temu, kto umie rozpoznać człeka uczciwego.
 • @interesariusz z PL 20:28:12
  Zobaczymy.
  Spotkania w okręgach, na których potencjalni kandydaci będą się prezentowali i konfrontowali są nagrywane kamerą. Ludzie przed kamerą powinni odpowiadać tylko prawdę. Będzie zobowiązanie notarialne do ustąpienia w wypadku kłamstwa.

  Jeżeli kandydat okazuje się fanem urlopów w Izraelu, opowiada jak to fajnie jest w kibucach, a chce do władzy to powinien sobie kandydaturę darować.

  Wrzucam do tekstu głównego wytłumaczenie o zasadach gry kandydowania na listę społeczną.
  https://www.youtube.com/watch?v=Wry9yFfYymU
 • @adevo 22:47:18
  Film, a kto ma czas oglądać filmy ?

  Moja uwaga miała na celu zrócenie uwagi, iż Polacy wybierają zawsze znanych złodziei, bowiem uważają, że sprawiedliwi, którzy ich krytykują, chcą ich zastąpić przy korycie.

  A to jest nie do zniesienia. Dlaczego tych przy korycie ma zastąpić ten, czy tamten, a nie JA?

  Jest to problem soscjologiczny, i dopóki nie zostanie wymyślony sposób, aby go obejść, nie ma co się bawić w zbawicieli.

  A może powyższe przypuszczenie jest błędne. Może po prostu Polacy złodziei traktują jak ludzi sukcesu, a krytykantów i zbawicieli jak nieudaczników?

  A więc jak? Jak zrobić, aby Polacy odsunęli szumowiny od władzy ?
 • @interesariusz z PL 23:01:18
  Tak jest na całym świecie, kto głośniej krzyczy ma rację. Dlatego ja w ogóle nie jestem za dawanie władzy jednostkom. Problem w tym, że demokrację kulistą przybliżę ludziom, gdy się okaże, że są wśród nich uczciwi. Obserwuję grupę 1Polska oraz grupy związane ze studentami z Wrocławia.
  Są grupy oddolne i je popieram.
  Co z tego wyniknie nie wiem.
  Tylko w demokracji kulistej fałsz i kłamstwa pojedyńczych osób nie mają znaczenia, gdyż u władzy są wszyscy. Większość jest w stanie wyrzucić nieuczciwego sędziego, premiera, czy marszałka.
  Polskę zabija kult jednosti i hierarchia, dlatego demokracja kulista.
 • Popieram
  Oczywiście popieram! I jak tylko zbierzemy podpisy, to jestem. Ale na wszelki wypadek, gdybyśmy ich nie zdobyli, to jestem też w Konfederacji.
 • @adevo 23:17:54
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  a kto zaingerował w moją pierwszą uwagę?
 • @interesariusz z PL 07:31:51
  Ja nie wiem o co chodzi? Ktoś Ci zmienił komentarz?
 • @adevo 23:17:54
  Polski nie stać intelektualnie na samodzielną konstrukcje demokracji.
  Brak elit które mogły by to skonstruować...
  Elity są ale nie mają dojścia do władzy.
  A te "elyty" które są przy korycie władzy (PIS, PO, kanapy) nie mają zdolności intelektualnych i moralnych utworzenia w Polsce demokracji a większość z nich wcale tego nie chce...bo koryto ważniejsze od Polski i zasranej ich zdaniem demokracji a innej części ważniejsza "Maryja"...
 • @Oscar 09:49:43
  Ty się nie nadajesz. Zamiast narzekać trzeba coś robić, próbować. 1Polska to próbuje, ja też. Wymagany jest jeden krok od wyborcy, z myślą o dzieciach, o przyszłości.
 • @adevo 12:58:10
  Ja się na polityka nie nadaje... bardziej na komentatora.
  Jeśli chodzi o ten jeden krok wyborcy .. to wyborca stąpa po polu minowym...
  i nie ma pewności cze ten krok nie wysadzi go oraz jego dzieci w powietrze...
  stąd wahania nieufność.. wyborca już raz zaufał solidaruchom.. i cała polska gospodarka, dorobek życia powojennych pokoleń wyleciał w powietrze.

  Nie ufa się ludziom którzy już raz podłożyli minę pod Polskę..
  nie ufa się ludziom znikąd...
  a tych którym można by zaufać bo dowiedli swoją walką o Polskę że chcą walczyć o Polskę już nie ma...(seryjny piątkowy samobójca)...

  Na tym polega problem...
  Dopiero jak upadnie globalna mafia żydowska a za nią lokalna mafia żydowska w Polsce... łatwiej będzie wyborcy zaufać nowym kandydatom an elity. Tu też doradzałbym krytyczną ostrożność.. by nie powstała Polska "Maryjna" albo jakiś inny dziwoląg.
 • Mały krok ale w dobrym kierunku
  dlatego popieram

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY