Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3358 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Czy partie znikną z sejmu? Poseł Majka!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstaje oddolna, społeczna lista wyborcza! W nadchodzących wyborach - być może po raz pierwszy wyborcy będą mieli wreszcie szansę wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Brzmi zaskakująco, niewiarygodnie? A jednak.

PKW potwierdziła ostatnio na piśmie to, na co od dawna zwracają uwagę niektórzy publicyści - że wybory w Polsce są właściwie niekonstytucyjne, ponieważ kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości samodzielnego kandydowania do sejmu - tym samym odbierając obywatelom możliwość realizacji biernego prawa wyborczego zapisanego w Konstytucji.

Efekt? W praktyce - to partie polityczne - a nie wyborcy - decydują o tym kto zostanie posłem na Sejm! (ponieważ to partie polityczne - a nie wyborcy - układają listy wyborcze, decydując o tym kto może - a kto nie - kandydować do Sejmu w wyborach powszechnych)

I to partie polityczne - a nie wyborcy - mają w Sejmie swoich przedstawicieli.

Czy to nie jest aby źródłem większości - jeśli nie wszystkich - patologii w polityce? Tego wszystkiego co słusznie nazywamy “partyjniactwem”, “partiokracją” czy “upartyjnieniem życia publicznego”? Źródłem marnowania publicznych pieniędzy - bo przecież każda partia musi się wyżywić. Źródłem podziałów w społeczeństwie - bo przecież system partyjny polega na dzieleniu ludzi na “grupy społeczne” i “elektoraty.” I co gorsza - żywi się podburzaniem tych “elektoratów” przeciwko sobie.

Czy my - wyborcy - możemy to zmienić? Czy społeczeństwo może wybrać do Sejmu swoich przedstawicieli - skoro w wyborach głosować można tylko na przedstawicieli partyjnych?

Tak, możemy! Możemy “obejść” partyjny kodeks wyborczy organizując oddolnie społeczną listę wyborczą, na własnych, niepartyjnych zasadach.

My - wyborcy - możemy się zorganizować aby wystawić w wyborach naszych przedstawicieli, czyli kandydatów wybranych przez nas, samodzielnych i niezależnych kandydatów - tworząc w ten sposób jeden, wspólny, społeczny komitet wyborczy wyborców. A następnie w dniu wyborów, umówmy się ,że będziemy wybierać pomiędzy samodzielnymi kandydatami naszego społecznego komitetu wyborczego - a nie pomiędzy partiami!

I tym właśnie jest inicjatywa powołania na wybory wspólnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW “JEDNA POLSKA - RUCH ODDOLNY” - inicjatywa społeczna, która przywraca Polakom bierne prawo wyborcze - a więc umożliwia samodzielne, niezależne od partii kandydowanie do Sejmu. Po to aby to wyborcy mogli wreszcie wybrać swoich posłów, reprezentujących społeczeństwo - a nie byli skazani tylko na wybór “mniejszego zła” pomiędzy kandydatami reprezentującymi partie polityczne.

W tym celu przygotowywany jest oddolny Komitet Wyborczy Wyborców, którego pełnomocnik musi respektować wyniki prawyborów w okręgach wyborczych w aspekcie składu i kolejności kandydatów na listach wyborczych - i który zostanie zarejestrowany jak tylko ogłoszone zostaną wybory parlamentarne. Wszyscy wyborcy mogą włączyć się w organizację tego wspólnego, społecznego i oddolnego przedsięwzięcia dołączając do okręgowych grup kontaktowych 1Polska w mediach społecznościowych - szczegóły na stronie kontaktowej: 1Polska.pl/kontakt

-----

Kontakt dla mediów: Mariusz Olczak +48 510 789 412

 

PS. Zanim zdecydujesz się poprzeć tę słuszną inicjatywę

1. Przeczytaj:

Żadnego Żyda - ani w cieniu, ani z tyłu, ani z przodu!

 

2. Posłuchaj:

Lista społeczna, zasady gry

 

3. Posłuchaj:

Poseł na Sejm RP Robert Majka dołącza do 1Polska!

 

KOMENTARZE

 • Propozycja taka, jakby Polacy umieli wybrać odpowiednią do stanowiska osobę
  https://m.neon24.pl/868
  ale nie umieją, ani do senatu, ani na prezydenta, ani na burmistrza.

  Za komuny wszyscy ci wybrani w wolnych wyborach oficjele do KC by się nie dostali, nic nie mówiąc o biurze politycznym.

  Kto z tych list ma kandydować? Zawzięci psychopaci z plecami szmalcowników. Inni, co się dorobili? Czy może gwiazdy "z domu wielkiego brata"?

  Gdyby Al Capone mógł kandydować, wygrałby w cuglach.

  To jest właśnie polskie piekiełko.

  Konia z rzędem temu, kto umie rozpoznać bRZyda.

  Dwa konie temu, kto umie rozpoznać człeka uczciwego.
 • @interesariusz z PL 20:28:12
  Zobaczymy.
  Spotkania w okręgach, na których potencjalni kandydaci będą się prezentowali i konfrontowali są nagrywane kamerą. Ludzie przed kamerą powinni odpowiadać tylko prawdę. Będzie zobowiązanie notarialne do ustąpienia w wypadku kłamstwa.

  Jeżeli kandydat okazuje się fanem urlopów w Izraelu, opowiada jak to fajnie jest w kibucach, a chce do władzy to powinien sobie kandydaturę darować.

  Wrzucam do tekstu głównego wytłumaczenie o zasadach gry kandydowania na listę społeczną.
  https://www.youtube.com/watch?v=Wry9yFfYymU
 • @adevo 22:47:18
  Film, a kto ma czas oglądać filmy ?

  Moja uwaga miała na celu zrócenie uwagi, iż Polacy wybierają zawsze znanych złodziei, bowiem uważają, że sprawiedliwi, którzy ich krytykują, chcą ich zastąpić przy korycie.

  A to jest nie do zniesienia. Dlaczego tych przy korycie ma zastąpić ten, czy tamten, a nie JA?

  Jest to problem soscjologiczny, i dopóki nie zostanie wymyślony sposób, aby go obejść, nie ma co się bawić w zbawicieli.

  A może powyższe przypuszczenie jest błędne. Może po prostu Polacy złodziei traktują jak ludzi sukcesu, a krytykantów i zbawicieli jak nieudaczników?

  A więc jak? Jak zrobić, aby Polacy odsunęli szumowiny od władzy ?
 • @interesariusz z PL 23:01:18
  Tak jest na całym świecie, kto głośniej krzyczy ma rację. Dlatego ja w ogóle nie jestem za dawanie władzy jednostkom. Problem w tym, że demokrację kulistą przybliżę ludziom, gdy się okaże, że są wśród nich uczciwi. Obserwuję grupę 1Polska oraz grupy związane ze studentami z Wrocławia.
  Są grupy oddolne i je popieram.
  Co z tego wyniknie nie wiem.
  Tylko w demokracji kulistej fałsz i kłamstwa pojedyńczych osób nie mają znaczenia, gdyż u władzy są wszyscy. Większość jest w stanie wyrzucić nieuczciwego sędziego, premiera, czy marszałka.
  Polskę zabija kult jednosti i hierarchia, dlatego demokracja kulista.
 • Popieram
  Oczywiście popieram! I jak tylko zbierzemy podpisy, to jestem. Ale na wszelki wypadek, gdybyśmy ich nie zdobyli, to jestem też w Konfederacji.
 • @adevo 23:17:54
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  a kto zaingerował w moją pierwszą uwagę?
 • @interesariusz z PL 07:31:51
  Ja nie wiem o co chodzi? Ktoś Ci zmienił komentarz?
 • @adevo 23:17:54
  Polski nie stać intelektualnie na samodzielną konstrukcje demokracji.
  Brak elit które mogły by to skonstruować...
  Elity są ale nie mają dojścia do władzy.
  A te "elyty" które są przy korycie władzy (PIS, PO, kanapy) nie mają zdolności intelektualnych i moralnych utworzenia w Polsce demokracji a większość z nich wcale tego nie chce...bo koryto ważniejsze od Polski i zasranej ich zdaniem demokracji a innej części ważniejsza "Maryja"...
 • @Oscar 09:49:43
  Ty się nie nadajesz. Zamiast narzekać trzeba coś robić, próbować. 1Polska to próbuje, ja też. Wymagany jest jeden krok od wyborcy, z myślą o dzieciach, o przyszłości.
 • @adevo 12:58:10
  Ja się na polityka nie nadaje... bardziej na komentatora.
  Jeśli chodzi o ten jeden krok wyborcy .. to wyborca stąpa po polu minowym...
  i nie ma pewności cze ten krok nie wysadzi go oraz jego dzieci w powietrze...
  stąd wahania nieufność.. wyborca już raz zaufał solidaruchom.. i cała polska gospodarka, dorobek życia powojennych pokoleń wyleciał w powietrze.

  Nie ufa się ludziom którzy już raz podłożyli minę pod Polskę..
  nie ufa się ludziom znikąd...
  a tych którym można by zaufać bo dowiedli swoją walką o Polskę że chcą walczyć o Polskę już nie ma...(seryjny piątkowy samobójca)...

  Na tym polega problem...
  Dopiero jak upadnie globalna mafia żydowska a za nią lokalna mafia żydowska w Polsce... łatwiej będzie wyborcy zaufać nowym kandydatom an elity. Tu też doradzałbym krytyczną ostrożność.. by nie powstała Polska "Maryjna" albo jakiś inny dziwoląg.
 • Mały krok ale w dobrym kierunku
  dlatego popieram

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY