Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3358 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Pięta achillesowa NEOS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaką perspektywę ma zbiór nazw i pojęć, którymi żongluje Mateusz Jarosiewicz? Tu promuje go ninanonimowa. Czas się zająć tym światkiem.

Jaką perspektywę ma zbiór nazw i pojęć, którymi żongluje Mateusz Jarosiewicz [MJ]? Na Neon24.pl pisze o jego działalności ninanonimowa. Czas się zająć tym (pół-?) światkiem.

Przewodnią nazwą w systemie Jarosiewicza jest "NeOS".

Przypomniały mi się kłopoty, przeprowadzki i straty związane z kradzieżą Panu Oparze adresu NowyEkran.pl.

NE w połączeniu z OS. NE to nie NowyEkran tylko skrót z angielskiego new- nowy. OS to skrót od operating system - oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań.

Dlatego zadałem sobie pytanie, skąd pomysł na nazwę NeOS? Czy jest ona chroniona?

Można by przyjąć, że jeżeli MJ ją reklamuje, to ją zabezpieczył prawnie. W innym wypadku stanie się jak z nazwą Pana Opary, zostanie ukradziona, lub zostanie zabronione inicjatywie posługiwanie się nazwą NeOS. MJ wie o tym. MJ faktycznie używa na YouTube nazwy MJ NeOS.

Zdziwiło mnie przy znaleziskach z MJ, że strona MJ https://NeOS.com.pl zrobiona jest w CMS (content management system) WordPress, a nie w cms NeOS.

Byłoby przyzwoiciej, gdyby informatyk używał trudniejszego, ale wydajniejszego w obsłudze CMS NeOS, systemu pasującego do nazwy firmującej nowy system polityczny. Szukałem śladów MJ świadczących o jego działalności informatycznej wychodzącej poza przeciętne umiejętności zwykłego internauty. Takich u MJ nie znalazłem. CMS WordPress, to każdy potrafi uruchomić.

Proponuję przyjrzeć się wynikom wyszukiwania:

https://www.linkedin.com/ + Mateusz Jarosiewicz

Z członkostwa w linkedin ściągnął najbardziej rozsądną propozycję: by wymieniać się karteczkami z adresami i co kto robi.

Z wyszukiwania w Wikipedii, widać, że istnieje już w Austrii nawet neoliberalna partia NeOS.

 

Ciekawe jest też, że właściciel adresu NeOS.pl sprzedaje adres za prawie 15 tysięcy złotych!

 

W sumie z analizy tylko jednej nazwy, którą się posługuje MJ istnieje duże prawdopodobieństwo, że właściciel nazwy, gdy MJ zacznie produkować pod tą nazwą, lub bogaty właściciel adresu internetowego NeOS zabroni nielegalnego używania nazwy, jako marki, to strona NeOS się rozpadnie, lub społeczność będzie musiała zbierać się na roczny haracz. To ryzyko - opłacanie jakiegoś Żyda, jest od samego początku wpisane w działalność pod egidą NeOS!

MJ powinien udostępnić, kto w Polsce ma prawa autorskie do nazwy NeOS.

Bez takiej informacji, to każdy z członków, może już teraz zapomnieć o swoich kredytach w NeOS. Sądowa likwidacja nazwy dla MJ spowoduje rzeczywistą plajtę i partyzantkę, a realne pieniążki i realna praca przepadną.

Ludzie zaangażowani powinni się przede wszystkim poinformować o gwarancjach wyjścia z NeOS, gdy zabronią posługiwania się tą nazwą w Polsce. Z informacji o godz. 17 z dnia 21 kwietnia 2020 roku, z Niemiec, opłata za nazwę "Spuckschutz"- ochrona przed pluciem, tak nazywane są przeźroczyste bariery ochronne przed Korona wirusem.  Firma która produkuje bariery ze szkła akrylowego dla sklepów, przychodni lekarskich, szpitali i lekarzy raptem ma płacić 16250 Euro na firmę, która jest właścicielem nazwy "Spuckschutz".

 

Popatrzałem na nazwę NeOS. Prawa autorskie na Europę i marki należą do niemieckiej firmy produkującej innowacyjne meble biurowe Wilkhahn Wilkening + Hahne GmbH + Co., w Fritz-Hahne-Str. 8, 31848 Bad Münder

 

Inicjatywę 1Polska.pl zniszczył tylko jeden prowokator i jeden agent. Każda oddolna inicjatywa oparta na jednostkach, jeżeli stanie się niewygodna dla mocodawców istniejącego reżimu, nie będzie długo istnieć.

Wydaje mi się, że gdyby to byli Szwedzi to nie martwiłbym się, ale to Niemcy są właścicielami nazwy!

Dlatego, przeciąć błędne połączenia lub założyć partię NeOS na Polskę...

Z Wikipedii:

NeOS or NEOS may refer to:

     NeOS (airline), an Italian airline

     NeOS (pistol), a type of Beretta pistol

     NeOS (record label), a German record label

     NeOS Finance, an Italian bank

     NEOS Server, mathematical optimization software system

     Near-Earth objects

     NEOS – The New Austria, a political party in Austria

     NEOS Library Consortium, a Canadian network of Libraries

     TYPO3 NeOS, an opensource content management system

     Yamaha NeOS, a moped

See also

     Neo (disambiguation)

     NeOS Flow, a free and open source web application framework

KOMENTARZE

 • ----------Polak , Polakowi WILKIEM.
  -- a wystarczy napisać mj@city2.pl , wyłuszczyć wątpliwości , BA !! ZWRÓCIĆ UWAGĘ na zagrożenia . Nie znam się kompletnie na informatyce , ale znam się na ludziach.
  Świat , który znamy skończył się , co Pan proponuje w zamian ?? panie adevo , jaką Polskę pozostawi Pan swoim dzieciom ?, tą skłóconą ? czy już nieistniejącą ale z radiem ma ryja. Ludzie uzależnieni od KK NIE NADAJĄ się na reformatorów czegokolwiek, niestety. Wasz czas bezpowrotnie minął.
 • @ninanonimowa 21:49:37
  >Nie znam się kompletnie na informatyce , ale znam się na ludziach.
  --------------------
  A ja znam się na inicjatywach.
  Jakoś Ciebie ominęła inicjatywa 1Polska. Czy Inicjatywa NEOS wyciąga wnioski ze zrobienia w konia ponad 200 ludzi?
  Moim zdaniem nie!
 • @ninanonimowa 21:49:37
  >-- a wystarczy napisać mj@city2.pl , wyłuszczyć wątpliwości , BA !! ZWRÓCIĆ UWAGĘ na zagrożenia
  -------------------
  Ja zebrałem fakty.
  Następne wkrótce :))
 • Dobra robota Adevo, polecam wszystkim pkt. 6 tego manifestu:
  Manifest 2012 – 10 kroków do Wolności

  1. Zdecyduj, że od dzisiaj nie chcesz już być niewolnikiem i przestań się bać;

  2. Bądź nieposłuszny wobec władzy centralnej, która Cię gnębi, wykorzystuje i okrada;

  3. Uwierz, że możemy zwyciężyć i rozpocznij współpracę z innymi, którzy myślą podobnie;

  4. Przerwij współpracę z Systemem i zacznij „sypać piach” w jego tryby;

  5. Edukuj siebie i innych, wskaż im drogę do prawdy;

  6. Wobec przywódców i organizacji stosuj zasadę ograniczonego zaufania, wyznaczaj im zadania i sprawdzaj;

  7. Wyznaczaj sobie nowe cele, nie spoczywaj na laurach;

  8. Rozlicz twórców, beneficjentów i aktywistów Systemu;

  9. Gdy zwyciężymy, bądź czujny, gdyż zwycięstwo nigdy nie będzie ostateczne;

  10. Wyrusz dzisiaj i postaw pierwszy krok.
 • @Demaskator. 13:24:00
  Witam u mnie. Widzę, że miał Pan dłuższą przerwę na NE24 niż ja.

  Trąbię od dawna, że trzeba kontrolować tych co mają władzę i pieniądze. Skąd je mają i dlaczego?

  Na kanale MJ pytałem się parę razy, skąd ma MJ tyle czasu i kto go finansuje? Jaki ma plan biznesowy? - Bez odpowiedzi.

  Podstawy kontroli prowodyra, któremu się chce zaufać, to znać jego prawdziwe wykształcenie, dochody i finansowanie życia.

  Jeżeli służby specjalne to wiedzą, tak to zakładam, to dlaczego jego potencjalni współpracownicy tego nie mają wiedzieć?

  To należy do elementarnych czynności by nie wpaść do następnego dołu.

  Jestem dumny, że Pana Konrada Daniela, tego od "robią nas w konia" zakwalifikowałem w Inicjatywie 1Polska jako pierwszego Reprezentanta, któremu nie zaufałem. Stamtąd też polecam punkt 7 mojego programu:

  7. Uważaj!
  Gdy masz wrażenie, że popierasz plany grupy osób nieprzynoszące Tobie w rzeczywistości żadnych korzyści, to jesteś psychicznie uzależniony (jak ćpun).

  http://1polska.pl/reprezentanci/awn_akt_woli_narodu_564
 • @adevo 15:02:51
  Brawo, brawo, dokładnie.
  Co do mnie, to nie zamierzam tu dłużej zabawić. Przeglądam po aktywnych autorach i tematach, to poza panem i Nikanderem, to chyba nikt sensowny tu nie został, i nie powrócił ;-)

  Opara tylko reklam teraz licznych nawkładał, wszędzie pełno widzę tu zdjęć butów, które kupiłem w sklepie on-line tydzień temu, gdzie nie kliknę na NE24, to te buty wszędzie za mną chodzą ;-) Obawiam się, że jak tu dłużej zostanę, to mi zbrzydną te kupione buty i przestanę w nich chodzić ;-)

  Co do Jedna Polska, faktycznie szkoda inicjatywy, też tam byłem zarejestrowany. Wysłuchałem oświadczenia Jana Sposoba i Konrada, to co zalinkowaliście z Klimczykiem pod tym drugim pana tekstem, i widzę że się okazało iż miałem nosa, co do tego Olczaka - śmierdział mi tak samo jak ten Dobrzyński z NISS. Ale Konrad też zawiódł, no nie rozumiem, tyle mądrowania się było, szkoleń w jego produkcjach video, a teraz udaje takiego gówniarza, słąbego chłopca lat 10 (?). Jezu, co to za naród, skąd ci ludzie się biorą. No nie dodaje się to wszystko do kupy. Wygląda na to, że bez służb, to nic w tym kraju nie da się z rodakami naszymi zorganizować oprócz libacji u pani Kazi na melinie ;-)
 • @Demaskator. 05:14:33
  >Brawo, brawo, dokładnie.
  Co do mnie, to nie zamierzam tu dłużej zabawić. Przeglądam po aktywnych autorach i tematach, to poza panem i Nikanderem, to chyba nikt sensowny tu nie został, i nie powrócił ;-)

  Opara tylko reklam teraz licznych nawkładał, wszędzie pełno widzę tu zdjęć butów, które kupiłem w sklepie on-line tydzień temu, gdzie nie kliknę na NE24, to te buty wszędzie za mną chodzą ;-)
  -------------------------------------------
  Witaj, dziękuję za miłe uwagi.
  Opara reklam nie nawkładał. Robi to z automatu Google w połączeniu z trackerami. Google analizuje wszystko. Gdy Google widzi zwiększony ruch to dokłada reklamy automatycznie.

  Pozwoliłem sobie wywlec na światło dzienne pracujące na idb.neon24.pl trackery. Nie jest tego dużo. Także reklam nie jest za dużo. Przy Twoich problemach z reklamami polecam zainstalowanie ABP oraz wchodzenie w Internet przy ustawieniach np. Firefoxa czyszczących cache przy wyłączaniu. W Firefox ustawienia te nazywają się "Streng".

  Odnośnie walki politycznej na odległość, to zwracam uwagę na wewnętrzne sprzeczności u człowieka.
  Nie można mając w łapie najnowszego smartfona krytykować 5G przez tego smartfona. O tym będę znowu pisać.

  Serdecznie pozdrawiam ze słonecznego Hamburga :))

  https://iddd.de/rys/ReklNaNE.jpg

  https://iddd.de/rys/BATnaNE.png

  https://iddd.de/rys/ABPnaNE.png

  https://www.googletagmanager.com/gtm.js
  http://www.facebook.com/plugins/like.php
  http://www.google-analytics.com/ga.js

  ads.rubiconproject.com1
  https://ads.rubiconproject.com/ad/10163.js

  pagead2.googlesyndication.com1
  http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/a
 • @Demaskator. 13:24:00
  Bardzo słuszna uwaga.

  Nota bene, kiedy widzę słowo „manifest” zapala mi się czerwona lampka. Ten w dodatku w dziesięciu punktach, jak 10 przykazań.

  „i nic się, ach, nic nie zmienia,
  a ci Polacy modlą się i grają Szopena”

  Dobrze by było, aby również ci niemodlący się zaczęli w końcu myśleć, zamiast co rusz szukać jakiegoś guru, który ich wyratuje, najczęściej żydka udającego gorącego polskiego patriotę, który ich uśpi, a przy okazji może i także nabije w butelkę.
 • @Lotna 14:29:23
  Jeśli przy manifeście 10. punktowym juz jest czerwona lampka, to co dopiero będzie się działo przy 17. punktowym (?) ;-)

  Taki jak ten:
  https://socjologiakrytyczna.wordpress.com/2017/11/19/eko-minarchizm-manifest/

  Ci rozmodleni Polacy pobiegną ratować się egzorcystą chyba ;-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY