Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3358 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Zmiana w promocji tekstów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teksty bez polskich znaków diakrytycznych nie będą promowane na stronie głównej i pozostają na prawym pasku SG portalu Neon24.pl.

Zmiana w promocji tekstów na portalu Neon 24.pl

Witam wszystkich. Od dzisiaj dołączam raz w tygodniu do aktualnych administratorów.

Informuję, że Pan Ryszard Opara, właściciel portalu, przekonał się do argumentów dotyczących respektowania kultury polskiego pisma, ostatnio przedstawionych w notce

Osadzić polskie krzaczki! 

Szanowanie polskiego pisma  to ziarenko, z którego może wyrosnąć patriotyczny odpór, cały krzak lub drzewo z setkami owoców. Chodzi, o wspomaganie wzrostu korzonków, aby krzaczki rosły. 

Cytuję Pana Oparę:

"Zgadzam się z propozycjami autora tego artykułu - Adevo."

W związku z powyższym, obrzezane z polskich znaków diakrytycznych teksty nie będą promowane na stronie głównej i pozostają na prawym pasku SG portalu Neon24.pl.

Pozdrowienia

Adevo

 

KOMENTARZE

 • "gra swój najlepszy tenis"
  nie da się oglądać gry w tenisa z niby polskim komentatorem,

  to co wyrabiają z polskim językiem niewydolni umysłowo wielojęzyczni ludzie, woła o pomstę do .. ?

  Od początku nE byłem wołającym na puszczy "polaczkiem", przekonującym do wymuszenia poprawności językowej, do używania języka polskiego, a nie polorykańskiego.

  Żadnej sensownej reakcji. Może tak przekonać właściciela, aby witryna nie posługiwała się makaronizmami, jak np. widoczne niżej "ostatnie posty".
 • Popieram!
  :)
 • Jestem zwolennikiem nie tylko polskiego alfabetu, ale i polskiej klawiatury
  polska klawiatura, a dokładniej polski układ klawiatury, to układ występujący na maszynie do pisania, a nie układ "programisty", czy układ "maszynistki", narzędzia wynarodowienia Polaków oferowane przez Microsoft.

  W DOSie nie było problemu, układ klawiatury był programowalny z punku widzenia przeciętnego użytkownika. Gdy weszła w użycie winda (windows), nie było to już takie łatwe. Ja nie zainwestowałem swojego czasu, aby stworzyć polski układ klawiatury. Przez całe lata pisząc teksty męczyłem się w ten sposób, iż pisałem je w oknie DOSowym, edytorem pod DOSa, co ułatwiało pisanie, a gotowy tekst przenosiłem do WORDa i formatowałem graficznie. Powstawało dodatkowe zawirowanie, gdy tekst trzeba było zmienić lub uzupełnić.

  Potem różni autorzy zaczęli oferować w sieci programy do modyfikacji układu klawiatury, i zacząłem je stosować, pisząc bezpośrednio w edytorach pod windą. Nie bez problemów, bowiem owe programy nie działały dobrze. Po następnych kilku latach Microsoft się złamał pod wpływem owej konkurencji, i sam wypuścił program modyfikacji układu klawiatury, który działa prawie dobrze. (aczkolwiek z ograniczeniami, nie można np. zmienić klawiatury 102 na 101). I go używam. Nikt na moim komputerze nie napisze tekstu ze znakami specjalnymi, bo nikt już nie pamięta, gdzie one były na maszynach do pisania.

  A jak mogę siąść i na zabytkowej maszynie napisać również szybko jak na kompie.

  Rzadko korzystam do czytania cwaniaczka (smyrfona), a jeszcze rzadziej do pisania. Klawiatura na cwaniaczku jest dla mnie ekstremalnie nieporęczna. Słownik to koszmar. Jak piszę na cwaniaczku wstępuje we mnie diabeł i piszę bez polskich liter. Ponieważ teksty są telegraficzne, wprowadza to często niejednoznaczność. Trudno.
 • Ja już dawno zauważyłem, że...
  poprawiarki słów w edytorach tekstów zamieniają niektóre słowa zawierające polskie znaki diakrytyczne, na słowa nie zawierające tych znaków.
  Jest to kolejna forma walki z polskością, która wpisuje się w likwidację polskiej państwowości, polegającej na likwidacji (bądź marginalizowania znaczenia) filarów polskiej państwowości takich jak PKP, Poczta Polska, Lot, Polskie Radio i TV (już dawno nie realizuje polskich narodowych misji), próbuje się dobierać do Polskich Lasów Państwowych, polska Policja zamiast polskiego Orła posiada już jakieś dziwne logo, próbowano dokonać tego samego w Wojsku Polskim idt.
  Zachęcam do obserwowania tego procesu, bo kolejne polskie pokolenie nie będą już mieszkały w Polsce a euroregionach na czele których królować będą wstawieni przez NWO oligarchowie
 • Autor
  ciekawy ruch Pana Opary - ciekawe co z niego wyniknie...
 • Poprawność języka Polskiego to norma
  Kto się nie dostosuje winna być forma
  Zepchnięcia wpisu do piwnicy dla myśli
  By miał czas na refleksję, niech się namyśli
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Andrzej Tokarski 14:51:22
  Kiedyś to analizowałem , co ważniejsze treść czy forma ?. Wyszło że treść , ponieważ karanie Autorów za brak np : polskiej klawiatury , czy słownika to zwykła cenzura . Zostawialiśmy to ocenie czytelników . Teraz jak widać idą zmiany . Salute .
 • @Repsol 19:04:11
  Cenzura, którą można porównać do nie wpuszczenia kogoś w stroju kąpielowym na koncert do filharmonii narodowej.

  Jak sądzisz, czy to dlatego, źe kiedyś przeważyła treść nad formą, promowane są na jedynkę - czyli na górę strony głównej, artykuły pisane na zasadzie kopiuj i wklej?
 • @Lotna 19:38:59
  Szanowna Pani . przypominam że to już nie moja robota , teraz macie Adevo który zadba już o" kulturę " tu pisania . Salute :) https://www.dhresource.com/0x0/f2/albu/g6/M00/6D/7F/rBVaSFrXa2uAK4gvAAHjo5Urzo4634.jpg
 • @Repsol 21:02:17
  dobry wieczor
  czy bylbys tak mily i wyjasnil mi jak zamieszczac tutaj na neonie zdjecia
 • @rowszan 21:08:35
  Oczywiście znajdż grafikę następnie sprawdż czy zawiera jpg. jeżeli jest krótki i zawiera jpg ,to wejdzie jeśli jest bardzo długi i bez jpg to nie wejdzie . Skrypt jest uszkodzony i mamy problem . Salute . https://www.dw.com/image/39769630_303.jpg Proste jak drut , podobno ?. Filmów nawet nie próbuj , no chyba że nasz nowy Admin to przeskoczy . Życie drogi Panie . :)
 • @Repsol 21:02:17
  Ależ Szanowny Panie, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, zwracam się do Pana jako eksperta, nie administratora. :)
 • @Lotna 21:46:35
  Chodzi o notkę, czy komentarz?
 • @adevo 21:51:54
  Raczej o nutkę m a nie notkę . Tu nutka dla Szanownej Lotniej . :) https://www.youtube.com/watch?v=z_ZJPt27a5g Salute :)))
 • @adevo 21:51:54
  :))))) Dobre .
 • @adevo 21:51:54
  Tekst może poruszać sprawy ważniejsze. Nawet ze złym edytorem tekstu.

  O bohaterach co im nawet potop nie przeszkadza pamiętają pieśni.
  https://www.youtube.com/watch?v=FhL0hCGgMj4&pp=QAA%3D
 • Proponuje od razu uczyc sie jidisz
  Jesli mozna na tym forum prawde pisac to pisze; Rozum wam odebralo.

  https://www.youtube.com/watch?v=pUaV2S9CEoE
 • @Mistrz 01:17:29
  Co, masz ochotę nauczyć się pisać po polsku?
  Gdzie masz problem? Jaki system operacyjny?
 • @adevo 02:47:18
  Jak to dobrze, że NIE zależy mi na promowaniu moich tekstów!
 • @Bara-bar 20:25:07 Zmiana wycofana!
  Dla Pani osobiście i oficjalnie dla wszystkich.
  ------------------------------------------------------
  Pan Opara już po 12 godzinach, złamał ustną i pisemną umowę ze mną, potwierdzoną emailem i komentarzem pod moją notką. Wpuścił "Mistrza" na promocję, m. in. na pudło. Dlatego zmiany zapowiedzianej w ostatnich notkach już nie ma i nie będzie.

  Neon24.pl pozostaje forum dla wszystkich, także dla analfabetów, (jeżeli są żydami).

  Ja szukam czytelników gdzie indziej, np. tu:
  Profesor Bhakdi: sztuczna konstrukcja epidemii w Niemczech
  https://www.wykop.pl/link/5716051/profesor-bhakdi-sztuczna-konstrukcja-epidemii-w-niemczech/

  Powyższy artykuł dostał się przy poparciu wykopowiczów na stronę główną wykopu i otrzymał 8,1 tysięcy wyświetleń i 124 komentarze.
  Bez promocji redakcji salonu ten artykuł zaczął swoją premierę w lochu, z którego spadł szybciutko w czeluść nazywaną "Pokaż starsze". Pomimo tego czytelnicy wywindowali go na 3,6 tysięcy unikalnych odsłon.

  Moją najlepszą notką tu na Neonie pozostaje stara notka z roku 2013 z około 33 tysiącami odsłon.
  https://idb.neon24.pl/post/100903,skorki-owocow-cytrusowych-z-polskich-importow-nie-nadaja-sie-do-spozycia

  Na Neon z notkami już nie wrócę. Jest tu za mało patriotów, za dużo żydów i żydłaczenia. Ja zawiadomię Panią o notce, w Pani temacie- za około 3 tygodnie. Będzie mnie ciekawiło, czy Pani ją przeczyta z otwartymi oczami.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY