Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2515 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Norbertanki - te co się intensywnie modlą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szczęść Boże, pomagać siostrom zakonnym, które godzinami, przez cały rok modlą się zamknięte w klauzurze, cieszy nie tylko Boga. Polecam list sióstr Norbertanek z prośbą o pomoc. Krzysztof Puzyna

Korzystając z gościnności na koncie mailowym Pana Krzysztofa z całego serca prosimy o wsparcie cegiełką naszych starań podźwignięcia z rażących zniszczeń barokowego zespołu kościelno-klasztornego w Imbramowicach, którego część zamierzamy przeznaczyć dla pożytku pielgrzymów i wiernych, zwłaszcza dzieci i młodzieży z okolicznych wiosek w celu krzewienia duchowości i kultury chrześcijańskiej, nade wszystko zaś dla rozwoju kultu Pana Jezusa Cierpiącego w tutejszym łaskami słynącym obrazie.  

 
Bardzo pragnęłybyśmy, aby wszyscy nasi Bracia i Siostry żyjący wśród zgiełku świata mieli możliwość (niezależnie od stanu swojej zamożności) spędzić choć trochę czasu w zaciszu klasztornego Sanktuarium, gdzie bije dla nich najczulsze Serce Cierpiącego Zbawiciela, zawsze pragnące nieść pociechę i pomoc w rozlicznych problemach życia. Ponieważ dwudziestoletnie rozmowy i korespondencja z różnymi ośrodkami filantropijnymi w kraju i zagranicą nie przyniosły dotąd znaczących efektów zdecydowałyśmy się w maju tego roku na przyjęcie twardych warunków dofinansowania z Funduszy Europejskich.
 

Spichlerz z otoczeniem - projekt, na który obecnie zbieramy fundusze, nieco szczegółowiej o nim pod linkiem:

//www.imbramowice.norbertanki.org/pl/remont-i-przebudowa-zabytkowego-spichlerza-na-cele-kulturowe-wraz-z-rewitalizacja-klasztornego-dziedzinca

 
Ów zbożny projekt obejmujący cele rewaloryzacji zabytku i kultu religijnego wymaga od nas ogromnych wysiłków organizacyjno-finansowych, ponieważ w prace renowacyjne musimy wnieść olbrzymi finansowy wkład własny. Pierwszy kwartał mamy już szczęśliwie za sobą, ale problem stanowią kolejne, gdyż ze względu na szczupłość środków odmówiono nam pomocy w ministerstwie oraz fundacjach ewangelizacyjnych, które dotąd nas wspierały. Niechętnie też w taki sponsoring angażują się wielcy biznesmeni, gdyż nasz klasztor położony jest na uboczu a przedsięwzięcie zbyt małe, by mogło się skutecznie przyczynić do budowania dobrego wizerunku ich firm. Ostatecznością zaś, której bardzo chciałybyśmy uniknąć jest zaciągnięcie pożyczki w Generalacie Zakonu w Rzymie, gdyż i tak byłoby to rozwiązanie tymczasowe.
 

Ze względu na pilną potrzebę zebrania w krótkim czasie funduszy specjalnie wzięłyśmy udział w Międzynarodowej Konferencji Fundraising`u w Warszawie, aby dowiedzieć się jak efektywnie, etycznie i profesjonalnie zorganizować zbiórkę pieniężną w warunkach ścisłej klauzury. Doradzono nam, aby wykorzystać klasztorną bazę adresów mailowych wszystkich Osób, na których życzliwość i skuteczną pomoc możemy liczyć. Wg szacunków statystycznych można się spodziewać, iż gdyby WSZYSCY, do których dotrze ta prośba, mogli i zechcieli nas wesprzeć swoją cegiełką - nasz problem byłby naprawdę  cudownie rozwiązany!

 

SERDECZNIE I GORĄCO PROSIMY O PILNĄ POMOC!

Jeśli zaś ośmielamy się na taki krok, to wybaczą Państwo, że jeszcze "w przypadku pozytywnego odzewu" sprecyzujemy naszągorącąprośbęw następujących punktach:

 

1. Przekazanie ofiary na rachunek bankowy klasztoru:

Klasztor Sióstr Norbertanek

Imbramowice 105, 32-353 Trzyciąż

Nr rachunku: 96124014311111001006090925

(BANK POLSKA KASA OPIEKI S.A.

I Oddział w Krakowie 

Kraków, ul. Rynek Główny 31)

Dla zagranicy:

IBAN: PL96124014311111001006090925

code SWIFT: PKOPPLPW

 


Można to uczynić także za pomocą bezpiecznego i wygodnego systemu PayPal uruchamianego na stronie internetowej naszego klasztoru:

//www.imbramowice.norbertanki.org/kontakt

 (przycisk "Przekaż darowiznę")

 


 

2. Ze względu na możliwość odliczania od dochodu darowizny na cele kultu religijnego zachęcamy, by zaznaczyć w tytule przelewu: "Norbertanki -darowizna na cele kultu religijnego", co umożliwi Państwu udokumentować dokonaną darowiznę.

 

3. Serdecznie prosimy o jednoczesne przesłanie na adres mailowy naszego klasztoru norbertanki@kielce.opoka.org.pl  krótkiej informacji o przekazanej cegiełce. Informacja ta posłuży do naszej wewnątrzklasztornej orientacji, które datki wpłacone zostały na konto klasztorne w ramach niniejszej akcji, przybliży nam grono osób, których intencje pragniemy objąć wdzięczną pamięcią modlitewną oraz umożliwi przesłanie drogą mailową podziękowania i ciekawej informacji o postępie naszych prac.

 

4. Rozesłanie niniejszego maila do wszystkich znajomych, od których można spodziewać się pomocy. Zważywszy na fakt, iż adresaci mailowi zmęczeni są mnożącymi się łańcuszkami - za wielkąuprzejmośćiłaskępoczytałybyśmy sobie dodatkowo to, gdyby Państwo zechcieli rozesłaćniniejsząinformacjęnie hurtem lecz osobno do każdego adresata z osobistym komentarzem: "Myślę, że warto pomóc siostrom"czy podobnym.

 

5. Ponieważ pilnie staramy się o fundusze na pokrycie kosztów IV kwartału 2011, bardzo byłybyśmy zobowiązane, gdyby zechcieli Państwo wesprzeć nas jeszcze przed 6 grudnia, gdyż ustalenia co do ostatecznego terminu płatności faktur na grudniowej radzie budowy zależne będą m.in. od efektu zbiórki.

 
 
Szanowni Państwo,

serdecznie i gorąco prosimy pomóżcie nam! Ponieważ nasza zbiórka to mozaika wielu drobnych datków, całościowy jej efekt zależy od łaskawości każdego z Was a każda drobna cegiełka ma w tej akcji naprawdę wielkie znaczenie. Licząc na wielkoduszność Państwa już dziś z góry dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Chociaż my same nie będziemy w stanie należycie się za nie odwdzięczyć, zabieramy w sercu wszystkie intencje Państwa na nasze codzienne modlitwy ufając, że Ten, który widzi w ukryciu stokrotnie wynagrodzi każdy dobroduszny, ewangeliczny gest wsparcia.

 

Z poważaniem i serdecznym Chrystusowym pozdrowieniem

s. Faustyna Maria Przybysz

 

Klasztor Sióstr Norbertanek

Regionalne Sanktuarium Męki Pańskiej

Imbramowice 105, 32-353 Trzyciąż

Tel.: 12 389-48-06, faks: 12 380-61-59

norbertanki@kielce.opoka.org.pl

imbramowice.norbertanki.org/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY