Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Norbertanki - te co się intensywnie modlą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szczęść Boże, pomagać siostrom zakonnym, które godzinami, przez cały rok modlą się zamknięte w klauzurze, cieszy nie tylko Boga. Polecam list sióstr Norbertanek z prośbą o pomoc. Krzysztof Puzyna

Korzystając z gościnności na koncie mailowym Pana Krzysztofa z całego serca prosimy o wsparcie cegiełką naszych starań podźwignięcia z rażących zniszczeń barokowego zespołu kościelno-klasztornego w Imbramowicach, którego część zamierzamy przeznaczyć dla pożytku pielgrzymów i wiernych, zwłaszcza dzieci i młodzieży z okolicznych wiosek w celu krzewienia duchowości i kultury chrześcijańskiej, nade wszystko zaś dla rozwoju kultu Pana Jezusa Cierpiącego w tutejszym łaskami słynącym obrazie.  

 
Bardzo pragnęłybyśmy, aby wszyscy nasi Bracia i Siostry żyjący wśród zgiełku świata mieli możliwość (niezależnie od stanu swojej zamożności) spędzić choć trochę czasu w zaciszu klasztornego Sanktuarium, gdzie bije dla nich najczulsze Serce Cierpiącego Zbawiciela, zawsze pragnące nieść pociechę i pomoc w rozlicznych problemach życia. Ponieważ dwudziestoletnie rozmowy i korespondencja z różnymi ośrodkami filantropijnymi w kraju i zagranicą nie przyniosły dotąd znaczących efektów zdecydowałyśmy się w maju tego roku na przyjęcie twardych warunków dofinansowania z Funduszy Europejskich.
 

Spichlerz z otoczeniem - projekt, na który obecnie zbieramy fundusze, nieco szczegółowiej o nim pod linkiem:

http://www.imbramowice.norbertanki.org/pl/remont-i-przebudowa-zabytkowego-spichlerza-na-cele-kulturowe-wraz-z-rewitalizacja-klasztornego-dziedzinca

 
Ów zbożny projekt obejmujący cele rewaloryzacji zabytku i kultu religijnego wymaga od nas ogromnych wysiłków organizacyjno-finansowych, ponieważ w prace renowacyjne musimy wnieść olbrzymi finansowy wkład własny. Pierwszy kwartał mamy już szczęśliwie za sobą, ale problem stanowią kolejne, gdyż ze względu na szczupłość środków odmówiono nam pomocy w ministerstwie oraz fundacjach ewangelizacyjnych, które dotąd nas wspierały. Niechętnie też w taki sponsoring angażują się wielcy biznesmeni, gdyż nasz klasztor położony jest na uboczu a przedsięwzięcie zbyt małe, by mogło się skutecznie przyczynić do budowania dobrego wizerunku ich firm. Ostatecznością zaś, której bardzo chciałybyśmy uniknąć jest zaciągnięcie pożyczki w Generalacie Zakonu w Rzymie, gdyż i tak byłoby to rozwiązanie tymczasowe.
 

Ze względu na pilną potrzebę zebrania w krótkim czasie funduszy specjalnie wzięłyśmy udział w Międzynarodowej Konferencji Fundraising`u w Warszawie, aby dowiedzieć się jak efektywnie, etycznie i profesjonalnie zorganizować zbiórkę pieniężną w warunkach ścisłej klauzury. Doradzono nam, aby wykorzystać klasztorną bazę adresów mailowych wszystkich Osób, na których życzliwość i skuteczną pomoc możemy liczyć. Wg szacunków statystycznych można się spodziewać, iż gdyby WSZYSCY, do których dotrze ta prośba, mogli i zechcieli nas wesprzeć swoją cegiełką - nasz problem byłby naprawdę  cudownie rozwiązany!

 

SERDECZNIE I GORĄCO PROSIMY O PILNĄ POMOC!

Jeśli zaś ośmielamy się na taki krok, to wybaczą Państwo, że jeszcze "w przypadku pozytywnego odzewu" sprecyzujemy naszągorącąprośbęw następujących punktach:

 

1. Przekazanie ofiary na rachunek bankowy klasztoru:

Klasztor Sióstr Norbertanek

Imbramowice 105, 32-353 Trzyciąż

Nr rachunku: 96124014311111001006090925

(BANK POLSKA KASA OPIEKI S.A.

I Oddział w Krakowie 

Kraków, ul. Rynek Główny 31)

Dla zagranicy:

IBAN: PL96124014311111001006090925

code SWIFT: PKOPPLPW

 


Można to uczynić także za pomocą bezpiecznego i wygodnego systemu PayPal uruchamianego na stronie internetowej naszego klasztoru:

http://www.imbramowice.norbertanki.org/kontakt

 (przycisk "Przekaż darowiznę")

 


 

2. Ze względu na możliwość odliczania od dochodu darowizny na cele kultu religijnego zachęcamy, by zaznaczyć w tytule przelewu: "Norbertanki -darowizna na cele kultu religijnego", co umożliwi Państwu udokumentować dokonaną darowiznę.

 

3. Serdecznie prosimy o jednoczesne przesłanie na adres mailowy naszego klasztoru norbertanki@kielce.opoka.org.pl  krótkiej informacji o przekazanej cegiełce. Informacja ta posłuży do naszej wewnątrzklasztornej orientacji, które datki wpłacone zostały na konto klasztorne w ramach niniejszej akcji, przybliży nam grono osób, których intencje pragniemy objąć wdzięczną pamięcią modlitewną oraz umożliwi przesłanie drogą mailową podziękowania i ciekawej informacji o postępie naszych prac.

 

4. Rozesłanie niniejszego maila do wszystkich znajomych, od których można spodziewać się pomocy. Zważywszy na fakt, iż adresaci mailowi zmęczeni są mnożącymi się łańcuszkami - za wielkąuprzejmośćiłaskępoczytałybyśmy sobie dodatkowo to, gdyby Państwo zechcieli rozesłaćniniejsząinformacjęnie hurtem lecz osobno do każdego adresata z osobistym komentarzem: "Myślę, że warto pomóc siostrom"czy podobnym.

 

5. Ponieważ pilnie staramy się o fundusze na pokrycie kosztów IV kwartału 2011, bardzo byłybyśmy zobowiązane, gdyby zechcieli Państwo wesprzeć nas jeszcze przed 6 grudnia, gdyż ustalenia co do ostatecznego terminu płatności faktur na grudniowej radzie budowy zależne będą m.in. od efektu zbiórki.

 
 
Szanowni Państwo,

serdecznie i gorąco prosimy pomóżcie nam! Ponieważ nasza zbiórka to mozaika wielu drobnych datków, całościowy jej efekt zależy od łaskawości każdego z Was a każda drobna cegiełka ma w tej akcji naprawdę wielkie znaczenie. Licząc na wielkoduszność Państwa już dziś z góry dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Chociaż my same nie będziemy w stanie należycie się za nie odwdzięczyć, zabieramy w sercu wszystkie intencje Państwa na nasze codzienne modlitwy ufając, że Ten, który widzi w ukryciu stokrotnie wynagrodzi każdy dobroduszny, ewangeliczny gest wsparcia.

 

Z poważaniem i serdecznym Chrystusowym pozdrowieniem

s. Faustyna Maria Przybysz

 

Klasztor Sióstr Norbertanek

Regionalne Sanktuarium Męki Pańskiej

Imbramowice 105, 32-353 Trzyciąż

Tel.: 12 389-48-06, faks: 12 380-61-59

norbertanki@kielce.opoka.org.pl

imbramowice.norbertanki.org/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY