Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

NOWA ERA: WIECOWANIE TEKSTU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wiecowanie tekstu: wspólna praca nad tekstem z jednoczesnym głosowaniem, lepsze niż w Wikipedii - cenzura nie gra roli. Wspaniali ludzie też nie - liczy się tylko akceptacja większości.

11 grudnia 2011 r. Protest wyborczy 2011  idzie dalej! Mam zaszczyt poinformować o nowej formie wiecowania w Internecie. Tylko dla ludzi, co znają polski i angielski, lub niemiecki, lub francuski.

W wiecowaniu tekstu chodzi o wspólną naradę i jednoczesne głosowanie. Tekst, pomysł, który ma więcej zwolenników jest pchany przez głosowanie do góry, tekst zły, mniej atrakcyjny spada.  Na początek robię próbę konkretną z listem Protestem Wyborczym do Strassburga. Ciekawe czy znajdę ludzi, co zrozumieją atrakcyjność wspólnej pracy w Internecie? Macie pytania, proszę pytać!  Postaram się znaleźć odpowiedź. Nikt nie jest przy tym projekcie sam sobie pozostawiony!

Domokracja Płynna

 

Jako próbę i to od razu z dużym zastosowaniem ma służyć protest wyborczy 2011.

Protest wyborczy przeciwko wynikom wyborów 2011 ma na celu weryfikację ręczną z protokołów okręgowych skandalicznego wyniku wyborów. Sąd Najwyższy, Państwowa Komisja Wyborcza i Prokurator Generalny boją się zwerifikować komputerowe wyniki wyborów poprzez policzenie ręczne z protokołów Okręgowych Komisji Wyborczych. Można z grubsza powiedzieć, że Tusk i Palikot boją się weryfikacji wyników jak diabeł święconej wody.

 

Na stronie tzw. płynnej demokracji utworzyłem projekt WIECE.

http://oddd.adhocracy.de/instance/oddd

 

Zachęcam do jego wypróbowania. Trzeba się ewentualnie zameldować. Jako język macie do wyboru angielski, niemiecki i francuski.

Życzę nie tylko wam, ale i sobie

 

Powodzenia!

Krzysztof Puzyna

KOMENTARZE

  • To dobry element
    ...by filtrować treści. Odsiewać ziarna od plew, ale on sam nie wystarcza. Potrzebne jest też narzędzie do tworzenia i czytelnego graficznego przedstawiania, pojawiających się wątków pobocznych. Także rankingowanie autorów by się przydało, a także postów i wątków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY