Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 2411 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Aha Gminy Lubin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zlekceważenie przez ugrupowanie Tuska ważnych wyników referendów lokalnych pozbawia koalicję PO z PSL legitymacji do rządzenia.

Krzysztof Puzyna, 03.02.2012

Władze RP ostatecznie  zlekceważyły wyniki referendów gminnych 27 września 2009 r. w sprawie planu budowy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego.
Mieszkańcy sześciu gmin: Lubin, Miłkowice, Kunice, Ruja Ścinawa, Prochowice (woj. dolnośląskie) jednocześnie opowiedzieli się przeciw planom budowy odkrywki głosując na NIE. Referendum było w świetle ustawy o referendach lokalnych ważne i wiążące.
Podobne referenda w roku 2009, w tej samej sprawie i z takim samym skutkiem przeprowadziły gminy Brody i Gubin (woj. lubuskie). Mimo prawomocnej woli mieszkańców wyrażonej w referendach, wezwań, pism i apeli, 13 grudnia 2011  roku na posiedzeniu Rady Ministrów rząd RP przyjął uchwałę w sprawie Planu*** Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030, w której znajdują się zapisy, że złoże Legnica zostało zabezpieczone.
Z uchwałą RM z 13 grudnia 2011 r. nastąpiło wprowadzenie ochrony złoża przed dalszą zabudową infrastrukturalną niezwiązaną z energetyką, z jednoczesną możliwością wydobycia. Spowoduje to całkowity zakaz zabudowy infrastrukturalnej niezwiązanej z przemysłem wydobywczym i energetycznym, czyli wstrzymanie inwestycji i modernizacji, masowe wywłaszczenia i w konsekwencji exodus tysięcy mieszkańców! PO i PSL pogwałciły ważną umowę społeczną, jaka jest ustawa o referendach lokalnych.  
W naturze tak jest, że na przemoc następuje odwrotnie skierowana reakcja, chyba, że wszyscy Polacy stali się już Chrystusami..

*//iddd.de/dsrk1.pdf   (8MB)

**//iddd.de/dsrk2.pdf  (13MB)

KOMENTARZE

  • All
    Kolejny argument dla szerszego dostępu do broni palnej w tym długiej. Nie wyobrażam sobie, że przychodzi mi ktoś na posesje i mnie wyrzuca z mojej własności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY