Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
209 postów 2463 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Utylizacja po polsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gaz łapówkowy – wyłapane zatrucie nr 1. Tak było i będzie w Polsce. Zatrują wam wody pitne i żadne przepisy nie pomogą.

Hydraulic fracturing.

The beginning of the disposal of waste in Poland. Illegal Waste of Frack fluid in the Village Głobino, ( near Slupsk). The first polluter of  the contamination of ground water in Poland is BNK Petroleum Inc.

Najnowsze wiadomości z 10.03.2012:

Nielegalna utylizacja płuczki w Głobinie koło Słupska. Chodzi o odpady z  odwiertu firmy BNK-Petroleum Inc.

Poznałem zasady utylizacji "po polsku":
 
Wylana płuczka nie spełniała zasady utylizacji wg Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  (WIOŚ), gdyż nie była zmieszana z cementem i kruszywem - przypowieść moja: co za bzdura!
 
To firma Max Eco z Komornik przywoziła nocami do wyrobiska w żwirowni w Głobinie płuczkę z odwiertów gazu łupkowego, ustaliłWIOŚ.
 
Płuczka pochodzi z odwiertów Miszewie w gminie Trzebielino wierconych przez koncern BNK-Petroleum Inc -media lokalne podają inną nazwę: BMK Petrolium. Nazwy BMK Petrolium nie ma na liście posiadaczy koncesji! Jest to nazwa konspiracyjna, by koncern nie poniósł strat w "Corporate Identity"czyli nie zepsuł sobie reputacji  jako firma niosąca "dobro", a nie jako firma rabująca i niszcząca, w przypadku odkrycia jej niszczącej działalności i publikacji w mass mediach. 
 
Właścicielem żwirowni jest Eugeniusz Helski. Do wyrobiska w Głobinie trafiło już 217 ton trującego szlamu. Będzie go więcej, bo na razie firma wwierciła się w głąb ziemi na około kilometr, a zamierza wiercić na głębokość ponad 3,5 kilometra.

(W Żurawlowie położonym w gminie Grabowiec przedstawiciel korporacji Chevron utrzymywał, że będą wywozić trującą płuczkę po szczelinowaniu hydraulicznym na odtrucie do Gdańska..)

 TVP 7 marca 2012 r. //www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/07032012/6685544

Ustawienia Flash Player- sterowanie jest spod prawego klawisza myszki, gdy strzałka myszki jest położona w obszarze widea.

KOMENTARZE

 • W USA już dawno temu armia odkryła że ta technologia jest
  niebezpieczna. Oprócz zatruwania wód gruntowych pojawia się problem trzęsień ziemi.
 • Dlaczego bzdura?
  Niektóre płuczki zestala się cementem. Od dawna.
 • @bez kropki 20:50:09
  "Bzdura", gdyż w sumie chodzi o utylizację 3000 m3 płynu technologicznego z jednego otworu - nie wiem ile worków cementu potrzeba by taką ilość zestalić. Nie wiem ile kosztuje w Polsce worek cementu, ale uważam, że nie jest za darmo. W Stanach nie ma mowy o takiej metodzie nie tylko z powodu kosztów, ale dlatego że nie jest to metoda utylizacji - zabetonować nie znaczy związać trucizny. Co z odparowaniem, kruszeniem betonu itd.? jest to metoda niekończąca procesu utylizacji, czyli nieusuwająca zanieczyszczeń. Ale masz rację kropko, jest to metoda taaaka polska.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Mobbing Agnieszki

  Elita moralna, z siłą do zmian w Polsce, powinna składać się z ludzi, starających działać z prawdą, a nie przed nią uciekać. „Alternatywnymi faktami” posługują się ludzie uciekający przed prawdą, ludzie walczący o przeżycie, szantażowani hakami, czytaj więcej

 • MEDIA

  Informatycy NEon24.pl przywrócili obsługę protokołu "HTTP"

  Pozostawienie obsługi http- protokołu sieci WWW (ang. World Wide Web), Neonowi24.pl i Panu Oparze w sumie będzie się opłacać. To racjonalna decyzja, która mnie ucieszyła. Dziękuję! czytaj więcej

 • MEDIA

  Neon24 this Connection is Untrusted

  Problemy z nowym certyfikatem przedstawiam poniżej w obrazkach. Pan Opara powinien żądać by "http" i "www" w połączeniu z poddomenami na .neon24.pl były też akceptowane jak na innych serwerach, np na iddd.de, czy Dakowski.pl. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY