Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3358 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Utylizacja po polsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gaz łapówkowy – wyłapane zatrucie nr 1. Tak było i będzie w Polsce. Zatrują wam wody pitne i żadne przepisy nie pomogą.

Hydraulic fracturing.

The beginning of the disposal of waste in Poland. Illegal Waste of Frack fluid in the Village Głobino, ( near Slupsk). The first polluter of  the contamination of ground water in Poland is BNK Petroleum Inc.

Najnowsze wiadomości z 10.03.2012:

Nielegalna utylizacja płuczki w Głobinie koło Słupska. Chodzi o odpady z  odwiertu firmy BNK-Petroleum Inc.

Poznałem zasady utylizacji "po polsku":
 
Wylana płuczka nie spełniała zasady utylizacji wg Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  (WIOŚ), gdyż nie była zmieszana z cementem i kruszywem - przypowieść moja: co za bzdura!
 
To firma Max Eco z Komornik przywoziła nocami do wyrobiska w żwirowni w Głobinie płuczkę z odwiertów gazu łupkowego, ustaliłWIOŚ.
 
Płuczka pochodzi z odwiertów Miszewie w gminie Trzebielino wierconych przez koncern BNK-Petroleum Inc -media lokalne podają inną nazwę: BMK Petrolium. Nazwy BMK Petrolium nie ma na liście posiadaczy koncesji! Jest to nazwa konspiracyjna, by koncern nie poniósł strat w "Corporate Identity"czyli nie zepsuł sobie reputacji  jako firma niosąca "dobro", a nie jako firma rabująca i niszcząca, w przypadku odkrycia jej niszczącej działalności i publikacji w mass mediach. 
 
Właścicielem żwirowni jest Eugeniusz Helski. Do wyrobiska w Głobinie trafiło już 217 ton trującego szlamu. Będzie go więcej, bo na razie firma wwierciła się w głąb ziemi na około kilometr, a zamierza wiercić na głębokość ponad 3,5 kilometra.

(W Żurawlowie położonym w gminie Grabowiec przedstawiciel korporacji Chevron utrzymywał, że będą wywozić trującą płuczkę po szczelinowaniu hydraulicznym na odtrucie do Gdańska..)

 TVP 7 marca 2012 r. http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/07032012/6685544

Ustawienia Flash Player- sterowanie jest spod prawego klawisza myszki, gdy strzałka myszki jest położona w obszarze widea.

KOMENTARZE

  • W USA już dawno temu armia odkryła że ta technologia jest
    niebezpieczna. Oprócz zatruwania wód gruntowych pojawia się problem trzęsień ziemi.
  • Dlaczego bzdura?
    Niektóre płuczki zestala się cementem. Od dawna.
  • @bez kropki 20:50:09
    "Bzdura", gdyż w sumie chodzi o utylizację 3000 m3 płynu technologicznego z jednego otworu - nie wiem ile worków cementu potrzeba by taką ilość zestalić. Nie wiem ile kosztuje w Polsce worek cementu, ale uważam, że nie jest za darmo. W Stanach nie ma mowy o takiej metodzie nie tylko z powodu kosztów, ale dlatego że nie jest to metoda utylizacji - zabetonować nie znaczy związać trucizny. Co z odparowaniem, kruszeniem betonu itd.? jest to metoda niekończąca procesu utylizacji, czyli nieusuwająca zanieczyszczeń. Ale masz rację kropko, jest to metoda taaaka polska.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY