Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Konferencja Gaz Łupkowy - Oś zła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj, 20. marca 2012 r. konferencja PIS-u. Jak widzi PIS rolę suwerenów w obronie kraju przed kruszeniem i zatruciem chemią 2/3 podziemia i wód podziemnych kraju przez koncerny wydobywcze?

Jarosław Kaczyński jeden z punktów krystalizacyjnych Osi zła Po-PiS.Kaczyński nie wspomina o kosztach zniszczenia zasobów wodnych. Tak przemawia człowiek, który chce panować terrorem przykrytym "praworządnością". O zmianach w prawach suwerena Kaczyński osobiście nie mówił. Zmiany ustaw o referendach uwidocznił Jacek Wróblewski, Prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wróblewski zwrócił szczególną uwagę na kwestię współpracy z samorządami. - Od ich decyzji zależy rozpoczęcie poszukiwań, a uzyskanie pozwoleń zależy od współpracy między podmiotami. To kwestia wizerunku nie tylko firmy, ale i branży. Brak współpracy powoduje komplikacje i niepowodzenie dla inwestora – mówił prezes POPiHN. W sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach potrzebne będą konsultacje ze społeczeństwem. Wróblewski zaznaczył, że potrzebna jest też dobra polityka informacyjna, zarówno dla samorządów jak i mieszkańców.

Wniosek: Kaczyński chce osłabić ustawę samorządową o referendach! Z wypowiedzi Wróblewskiego można zrozumieć jak on się boi zakazów poszukiwań uzyskanych w wyniku decyzji suwerenów w referendach lokalnych na wniosek mieszkańców.


 

 

Czy PiS ma zamiar po dojściu do władzy szanować Polską Konstytucję i uznawać zwycięskie referenda lokalne zakazujące w województwach i gminach poszukiwań gazu w złożach niekonwencjonalnych? 

FAKTY: Słupsk, Głobino, żwirowisko położone bezpośrednio nad głównym zbiornikiem wód podziemnych Bytów. Tam pozbywa się koncern BNK Petroleum Inc. swoich odpadów z szczelinowania hydraulicznego.

Polecane Ulotki 1, Ulotka 2 (ze strony iddd.de), więcej odnośnie zatrucia zbiornika wody Bytów w "Utylizacja po polsku"

'Konferencja Gaz Łupkowy - Warunki Konieczne' - zaproszenie
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
serdecznie zaprasza na konferencję

GAZ ŁUPKOWY – WARUNKI KONIECZNE
która odbędzie się 20 marca 2012 roku,
godz. 13.00 – 15.30
Sala 106, Sejm RP
ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 19 marca 2012 r.:
Telefon 22 694 26 30, mail: konferencjapis@wp.pl


PROGRAM  KONFERENCJI
Godz. 12.30 - 13.00 – Rejestracja uczestników
Godz. 13.00
WprowadzenieJarosław Kaczyński, Prezes Prawo i Sprawiedliwość
Otoczenie prawne – Krzysztof Kwiecień, ekspert ds. energetycznych
Dyskusja
Współpraca z samorządami i społecznościami lokalnymi – Wiesław Prugar, Prezes Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo - Wydobywczego
Dyskusja
Rola rządu i miejsce nowego sektora gazowego w strategii rozwoju kraju – Piotr Naimski, Poseł na Sejm RP
Dyskusja
Podsumowanie
Moderator: Dawid Jackiewicz, Poseł na Sejm RP

KOMENTARZE

 • DB
  Won z okupantem,
  Juz lepiej zginąć odrazu niż powoli w męczarniach
  DO BOJU POLACY ZA WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ
 • @ Autor
  Parszywe świństwo jest w tym, co wywalono do żwirowiska i obawiam się, że to nie jedyna taka sytuacja, Na filmie Gasland widziałem, że w USA to odparowują, też parszywa sprawa, u nas pokazywali w telewizji, że jest to zamknięte w zbiornikach i przewożone do następnego otworu.

  Ciekawe, czy pod ziemią mamy tą samą sytuację z wodą.
 • @R.Zaleski 21:47:37
  Pod ziemią jest różnie, tam gdzie nie ma zbiorników wodnych, pozostaje woda gruntowa do picia. Tak jest np na Zamojszczyźnie, gdzie w Rogowie Chevron zatruł całej wsi wodę w studniach. Jak przyszło do odszkodowań to koncern twierdzi, że woda była już wcześniej zatruta przed poszukiwaniami gazu. By udowodnić nieprawdę, musiałaby każda wieś robić analizy składu wody gruntowej przed wejściem firmy, wyniki oddawać do notariusza i dopiero wtedy mieć szansę na jakieś porównanie. Co nie oznaczałoby sukcesu tylko spełniałoby pierwszy warunek koncernu by rozmawiał o odszkodowaniach. Czy nie lepiej w ogóle ich nie wpuszczać i pędzić jak się da. Trzeba pamiętać Polacy mają aktualnie trudny wybór gdyż są osaczeniu przez Oś zła PoPis.
  Nie mogą więc liczyć na jakieś ustępstwa ani od PiS ani od PO.

  W obszarach gdzie są zbiorniki wodne jest łatwiej o prognozy. Przed 2 laty obliczyłem na podstawie wartości granicznych ile zatruje jeden składnik używany także w przemyśle spożywczym jako konserwant tak zwany biocid
  http://iddd.de/Frac.htm#680k

  Jeśli jako granicę krytyczną wziąć stężenie dopuszczalne dla przemysłu spożywczego (biocid używany jest do dezynfekcji papieru toaletowego) to okazuje się, że ilość biocidu z jednego odwiertu jest w stanie zatruć duże jezioro. To znaczy przesiąknięcie przez piaski 560 kg Biozidu do głównego zbiornika wody podziemnej Lubin zatruje - czyli zniszczy zasoby wody pod Słupskiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY