Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Zwycięstwo w Gąskach, jak pod Grunwaldem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Referendum w gminie Mielno (elektrownia atomowa w Gąskach) ma pozostać zwycięstwem bez konsekwencji, gminną sondą by nie można jego wyników wykorzystywać dla dalszych referendów i do zachęty suwerenów do legalnej walki z postanowieniami rządowymi.

 Ciąg dalszy od "Dajcie mi referendum, a dźwignę świat"

Zwycięstwo w Referendum w gminie Mielno, cienie sejmowe chcą sprowadzić do lokalnego Grunwaldu.

Szanujmy wolę suwerenów, w innym wypadku nie będzie Konstytucji RP i nie będzie Państwa Polskiego, natomiast rozpocznie się krwawa wojna domowa. Ucierpią wszyscy, a najwięksi złodzieje stracą najwięcej.

 

Pani Janicka w swojej "Opinii prawnej dotyczącej referendum lokalnego" (pdf), z 19 marca 2012 roku pisze:

"Wynik przedmiotowego referendum, nie może bowiem zastąpić rozstrzygnięć wojewody w sprawie wskazania lokalizacji obiektu jądrowego"

(Anna Janicka
Zespół Konsultacji Poselskich  w Biurze Analiz Sejmowych
Akceptował:  p.o. Dyrektora Biura Analiz Sejmowych
Jakub Borawski)
 
Komentarz (pdf), do tej Opinii podaje Andrzej Hendzel - jeden z głównych organizatorów referendum lokalnego w Gąskach.
 

Komentarz

do opinii prawnej dotyczącej referendum lokalnego

Biura Analiz Sejmowych, BAS-WAL-450/12

 

Cytując z opinii:

„Zaznaczyć jednocześnie należy, że opinie BAS mają charakter abstrakcyjny – podejmują istotne zagadnienia prawne w oderwaniu od toczących się sporów i spraw.” – tu się zgadzam, dla nich to abstrakcja. Reszta to niedorzeczności, które mogę dokładnie wypunktować.

 

Nie napiszę żadnych konkretów. My robimy swoje. Podważyliśmy konstytucyjność ustawy z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej (zwanej dalej UPRIEJ). 

Jest to ustawa kuriozum.

Mamy pełen komplet argumentów przeciw tej ustawie.

 

Zakwestionowaliśmy to pismo wojewody, które on nazywa „decyzją” jako całkowicie niezgodne z trybem administracyjnym. Mamy tu bardzo mocne argumenty i to o charakterze zarówno z Kodeksu postępowania administracyjnego jak i Konstytucji.

 

A tak napisana opinia BAS to dowód na to, że oni nawet nie przeczytali tej ustawy.

 

Co do mocy wiążącej referendum lokalnego o tym zakresie spraw nie ma zgody na to nawet wśród wybitnych prawników, bo żaden z nich nie umiał podać dokładnej definicji roli referendum lokalnego w strukturach samorządowych i państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Są to zatem ich własne (prywatne) opinie, które nawet tu określili słowami: „Z tych względów, jak się wydaje, wojewoda nie mógł naruszyć przepisów wyżej wskazanej ustawy. Nie mógł również naruszyć, co wykazane zostało w pierwszej części opinii, przepisów Konstytucji odnoszących się do referendum lokalnego.”

 

Owo „jak się wydaje” skłania do tego, że oni nie podpiszą się pod tym nigdzie, gdzie to miałoby znaczenie prawne. Tu napisali to tylko z uwagi na to, że to opinia bez żadnego prawnego znaczenia.

 

Bo wojewoda naruszył przepisy Konstytucji i kilku ustaw włącznie z UPRIEJ.  I tak na zakończenie:  W jakim języku napisany był oryginał tej opinii i tego UPRIEJ?  Czy na pewno po polsku?

 

Andrzej Marek Hendzel

hendzel.pl

KOMENTARZE

 • autor
  Czy ci durnie forsujący budowę elektrowni atomowej nie rozumieją, że przeciwko Polakom nie można występować?
  Był już Żarnowiec. Teraz powtórzenie - na pewno budowa będzie taka, że żadna komisja tego nie odbierze.

  Była kiedyś taka wielka, najwyższa w Europie, wieża radiowa - 512 m.
  I upadła.
  Tak sama z siebie.

  Durniów ci u nas dostatek. Najwięksi - premierami zostają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:16:56
  *Była kiedyś taka wielka, najwyższa w Europie, wieża radiowa - 512 m. upadła. Tak sama z siebie*
  Panu na pewno chodzi o maszt radiowy w Konstantynowie zwany również radiostacją w Gąbinie. Radiostacja w Gąbinie funkcjonowała w latach 1974-91 (do zawalenia się masztu podczas naprawy). W 1995 było planowane wznowienie jej pracy z poprzednimi parametrami technicznymi: częstotliwość 225 kHz, moc nadajników 2000 kW, wysokość masztu antenowego 646 m. Dzięki ofiarnym akcjom m.in. głodówce protestacyjnej i wyrokom procesów sądowych grupy wokół pana mgr inż. M. Kłoszewskiego rząd musiał zrezygnować z odbudowy masztu w Gąbinie.

  Było to wspaniałe zwycięstwo suwerenów oraz ośmieszenie rządzącej ekipy, gdyż rząd wydał nawet ustawę o odbudowie masztu w Gąbinie. Okazało się, że przy zdecydowanym oporze ludności można plany finansjery pokrzyżować. Trzeba jednak mieszkańców bez wypranych mózgów. Aktualnie trudno o takich..

  Odnośnie lokalizacji- decyzja już w PGE zapadła. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że PGE planuje pierwszą EA w Bełchatowie.
 • @adevo 17:05:27
  No właśnie.
  podczas remontu zapomniano, że jak nie ma odciągów z wszystkich stron, a tylko po jednej, to nawet słaby wiatr ja przewróci.
  Zadziwiające, że nie poleciała w kierunku budynków.

  ;-)))
 • Podpalili i utopili sprzedawczyka w jego mieście Gdańsku!
  W otoczeniu symboli skrajnych narodowców topić Marzannę symbolizującą Donalda Tuska zdecydowali się przeciwnicy budowy elektrowni atomowej w Gąskach.

  - Chcemy pokazać światu nasz problem, nie wiedzieliśmy, kto organizował demonstrację. Nie jest nam z nimi po drodze, ale chcemy, by dostrzeżono problem - podkreślają mieszkańcy Gąsek.

  Manifestacja zakończyła się podpaleniem trzech kukieł z podobizną premiera Donalda Tuska i utopieniem ich w Motławie.

  http://www.youtube.com/watch?v=yxJyr3BVbns&feature=player_embedded#!

  http://www.youtube.com/watch?v=nIGMAyiBcug&feature=player_embedded

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY