Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Głobino - wyniki badań wylanych trucizn

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno napisałem do WIOŚ w sprawie badań próbek płuczki z otworu poszukiwawczego gazu łupkowego koncernu BNK- Petroleum Inc wylewanej na zasadzie utylizacji "po polsku" w nocy do wyrobiska w Głobinie. Tu odpowiedź z WIOŚ.

Jestem zainteresowany, dlaczego oni badają tylko występowanie metali, a nie podają związków chemicznych. Może ktoś z was jest mocny w chemii i przyjrzy się tym wynikom.

Pytanie jest czy analizy pokazują, że były to badania wylanego płynu szczelinującego?
Dlaczego laboratorium pisze bar zamiast siarczan baru? Czy to jest poprawnie? Dla mnie nie jest to sprawozdanie pomiarowe wystarczające. Pytanie jest czy analizy próbek pokazują, że badana maź zawiera wylewany tam płyn szczelinujący?
Tu jest wykaz środków chemicznych używanych przez amerykańskie firmy podczas hydroszczelinowania.

http://iddd.de/rys/gazlupkowy/Fracking/chemicalsinfrac.png 

 
 
patrz też: Utylizacja po polsku
 
Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuje:
w trakcie prowadzonej kontroli WIOŚ wszystkie odpady z terenu żwirowiska zostały usunięte i przemieszczone na właściwe miejsce magazynowania, wskazane w decyzji Starosty Słupskiego z dnia 21 stycznia 2011 roku i są tam magazynowane wraz z odpadami przekazywanymi na bieżąco z wiertni  w Miszewie.
 
Dopiero po wydaniu decyzji rekultywacyjnej przez Starostę Słupskiego i spełnieniu warunków w niej określonych będzie możliwe zastosowanie tych odpadów, po uprzednim przetworzeniu, do rekultywacji terenu.
 
Wyniki badań prób odpadów, pobranych w trakcie czynności kontrolnych, przesyłam w załączeniu.
W stosunku do standardów jakości gleby i ziemi (Dz.U.Nr 165/2002, poz.1359) stwierdza się przekroczenie dopuszczalnej zawartości baru. Wiąże się to z używaniem na wiertni płuczki zawierającej baryt (siarczan baru). Stwierdza się również wysoką zawartość jonów chlorkowych i sodowych (nie są normowane jako standardy).
 
Po zakończeniu kontroli przez inspektorów Delegatury w Słupsku wydano zarządzenie pokontrolne obligujące dyrektora spółki „Żwirbet” m. innymi do przestrzegania warunków określonych w decyzji Starosty Słupskiego. Wystąpiono również do Starosty przekazując informację o wynikach kontroli oraz wnosząc o nadzór i podejmowanie działań w celu egzekucji zapisów wydanej przez siebie decyzji (art. 30 ustawy o odpadach).
   
Poinformowano Wójta Gminy oraz Straż Gminną, jako zgłaszających interwencję, o wynikach kontroli i podjętych działaniach.
 
W załączeniu przekazuję wyniki  badań.
z poważaniem
Śliwa Zygmunt

KOMENTARZE

 • KU CHWALE OJCZYZNY!
  Słyszałem że za tydzień ma Pan zostać odznaczony za zasługi dla nauki i techniki Orderem Kaczora Wielkiego Nielota.
  Prawdaż li to?
  http://nspap.livejournal.com/38676.html
 • @APGP-Maciej Kowalski 21:29:54
  To świadczy o waszym poziomie. NSPAP faktycznie odgrzewa bełkot nazi-new age, znany od początków lat 80-ch. Prostokątna gęba Nowaka jaką on przedstawia na swojej stronie jest czysto niemiecka. NSPAP to znowu przykryte źródło niemieckiej propagandy. Dzięki, że mi na tą stronkę w ten sposób zwróciłeś uwagę. Tylko, że mylisz działy.

  Tu jest dział "Nauka i technika" a nie niekonwencjonalne science fiktion i tym podobne z branży rozrywka naukowa. Ja chciałbym naprawdę w tym dziale rozmawiać z ludźmi po studiach.

  PS proszę nic więcej o tej stronce nowaka - Ja staram się nawet tak stare gówno omijać.
 • No, bar w dużej ilości,
  ale to akurat nie dziwne. Reszta - spoko.
 • @bez kropki 19:49:20
  Pytanie jest czy analizy pokazują, że były to badania wylanego płynu szczelinującego?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY