Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Obozy powojenne w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dostałem e-mail ze słusznym apelem, by tłumaczyć w obcojęzycznych Wikipediach pojęcie "Polskie Obozy Koncentracyjne". Proszę o pomoc w kompetentnym wyjaśnieniu niemieckiego komentarza o polskich obozach powojennych.

Dostałem od Hansa Klosa e-mail ze słusznym apelem, by robić w obcych językach wpisy pojęcia "polskie obozy koncentracyjne" do obcojęzycznych wikipedii.  

"..niech zbrodnie tych Niemców, którzy ich dokonali nie zostaną zapomniane i niech ta hańba uderza po wsze czasy w zbrodniarzy i ich potomków.

Apeluję, aby dla przywrócenia prawdy, tłumaczyć z polskojęzycznej Wikipedii hasło "polskie obozy koncentracyjne" na inne języki i zamieszczać w obcojęzycznych wersjach tej internetowej encyklopedii.  Jeśli ktoś dobrze zna jakiś język, albo ma znajomych, czy przyjaciół, którzy biegle posługują się obcym językiem, to proszę, abyście tłumaczyli i publikowali hasła odnoszące się do tzw. "polskich obozów koncentracyjnych". W Wikipedii każdy może założyć sobie konto i tworzyć nowe hasła. Tłumaczcie ten zwrot na niemiecki, chiński, rosyjski, francuski, hiszpański i każdy inny język, tak, aby każdy człowiek mógł w swoim własnym języku dowiedzieć się czym naprawdę były "polskie obozy koncentracyjne" i jakich okropieństw i zbrodni dokonali w nich Niemcy.

Apeluję, gdy tylko pojawią się w Wikipedii tłumaczenia, kopiujcie z Wikipedii tekst i wklejajcie w komentarzach pod artykułami i wszędzie tam, gdzie tylko pojawi się zwrot "polskie obozy koncentracyjne". Sprawmy swoim działaniem, aby niemieckie ludobóstwo dokonane w tzw. "polskich obozach koncentracyjnych" już na zawsze pozostało niemieckim i aby niemieckie starania aby zdjąć z siebie odpowiedzialność za te zbrodnie poszły w dym."
 

http://hansklos.blogspot.com/2012/06/apel-w-sprawie-polskich-obozow.html

Proszę o pomoc w kompetentnym wyjaśnieniu niemieckiego komentarza  (nr 6 z Focus) o polskich obozach.

Tłumaczenie na polski:

W rzeczy samej jest faktem, że przy końcu wojny i potem były polskie obozy przykładowo w Jaworzno, Myslowitz, Schwientochlowitz/Zgoda i w Lamsdorf.

Polski Instytut Pamięci Narodowej podobny do naszego Urzędu Jahn już przed laty przeprowadził badania naukowe o latach powojennych i wydał je w formie książki. Już w 1997 wyświetliła Telewizja Polska film o obozach po 1945 o tytule " Losy tragiczne i nieznane", w 2008 roku film "Zgoda i miejsce niezgody"

Oryginał niemiecki:

.."Das polnische Instytut pamieci narodowe in etwa vergleichbar mit unserer Jahnbehörde hat schon vor Jahren Forschungsarbeiten zu den Nachkriegslagern aufgenommen und in Buchform veröffentlicht. Bereits 1997 strahlte Telewizja Polska einen Film mit dem Titel Losy tragiczne i nieznane (Tragische und unbekannte Schicksale) zu Lagern nach 1945 aus, 2008 Zgoda-miejsce niezgody (Zgoda-Ein Ort der Rache)"

http://www.focus.de/politik/ausland/praesident-tritt-ins-fettnaepfchen-obama-patzt-bei-ehrung-von-widerstandskaempfer_aid_760150.html

z 1 czerwca 2012 r  komentarz nr 6


Uzupełnienie z 11 czerwca 2012 roku. 

Znalazłem zapomniane już odpowiedzi. 

Leszek Pietrzak 

http://zakazanahistoria.neon24.pl/post/31477,jak-niemcy-polakow-wrabiali-w-mordowanie-zydow

artykuł z 28.10.2011 10:10 

Ale

Z podanego w przypisie cytowanego tekstu [1] wynika, że chodziło o Wydział 114 zorganizowany do dywersji przeciwko Związkowi Radzieckiemu, a nie jak błędnie podane w artykule Pietrzaka o Agencję 114 – jest to ważne, gdyż pod Agencją 114 wyszukiwarka Googla podaje Science Fiction Film Torchwood. 

Drugie uzupełnienie podane w niemieckiej książce – chodzi o wydział bezpośrednio podległy wywiadowi amerykańskiemu CIC! 

Trzecia uwaga, z powyższych faktów nie wynika pana doktora historii teza, że termin „polskie obozy koncentracyjne” wymyśliły w 1956 r. niemieckie tajne służby.  Mogli wymyślić kierujący wydziałem 114 Amerykanie.

Dr historii i wykładowca akademicki  Leszek Pietrzak, autor artykułu „Jak Niemcy Polaków wrabiali w mordowanie Żydów” powinien pokazać, wskazać, udostępnić dowody w tym temacie.

Niestety w swoim artykule tego nie zrobił. 

http://zakazanahistoria.neon24.pl/post/31477,jak-niemcy-polakow-wrabiali-w-mordowanie-zydow

artykuł z 28.10.2011 10:10 


[1] Aber schon die Alliierten hatten Wiederverwendung für Apparatganoven wie Krichbaum. Schon kurz nach Kriegsende wurde sein ehemaliger GFP-Kollege Feldwebel Alfred Benzinger mit dem Aufbau einer gegen die Sowjetunion gerichteten Spionageabteilung betraut, die "Dienststelle 114". Diese Dienststelle in Karlsruhe unterstand direkt dem amerikanischen Geheimdienst CIC und wurde - wie der spätere BND-Unterabteilungsleiter Crome kürzlich berichtete - zum "Haupteinfallstor" für ehemalige Leute aus dem Reichssicherheitshauptamt in den Bundesnachrichtendienst. Quelle: Frankfurter Allgemeine Zeitung, 12.07.2010, Nr. 158 / Seite 7

KOMENTARZE

 • @lju 04:34:19
  Dzięki, tak przetłumaczę, zobaczę czy mi zamieszczą.
 • W Focus.de nie możesz sprostować kłamstwa przeciwko Polsce
  Jak widzicie moja odpowiedź ta najkrótsza, możliwa (poniżej 800 znaków) nie została zamieszczona, gdyż jest niezgodna z regulaminem.

  FOCUS-Online: Kommentar abgelehnt
  Ihr Beitrag:

  EM in Polen, aber der Schoß ist fruchtbar noch,
  aus dem dies kroch!
  Nach Obamas Beleidigung - jetzt die deutsche Provokation.
  Der deutsche Verdrehungsversuch der historischen Fakten, um aus Opfern die Täter zu machen.

  Am 01.06.2012 Ladislaus schrieb:
  "Tatsache ist allerdings, dass es zum Ende des Krieges und danach konkret polnische Lager gegeben hat, ..."

  Nach dem Krieg wurden die deutschen KZ-Lager nicht geschlossen z. B. Majdanek in Lublin, Auschwitz, Birkenau. AUF KEINEN FALL DÜRFEN SIE ALS POLNISCHE LAGER BEZEICHNET WERDEN. Die Polen bildeten in diesen Lagern die größte Gruppe der Gefangenen. Die Organisatoren und die Verwalter der Lager waren die Russen. Das waren bolschewistisch-sowjetische Lager für einheimische Bevölkerung, das heißt für Polen, Deutschen usw. Die Schergen von NKWD/Smiersz/UB waren Handlanger der Sowjetunion.

  wurde von uns nach Prüfung durch einen Administrator nicht veröffentlicht.

  Die Gründe, die zu dieser Entscheidung geführt haben können, entnehmen Sie bitte unserer Netiquette:
  http://www.focus.de/community/netiquette

  Eine Erläuterung der Ablehnung ist aus personellen und zeitlichen Gründen nicht möglich.

  Ihr FOCUS-Online-Administrationsteam
 • @adevo 23:30:18 ZERO Obozów przed II WS
  Amerykańskiej Żydówce ( po niemiecku Judin) Debbi Kluczyk (po niemiecku Schlüssel) udało się podjudzić na Polaków. Ja jednak nie chcę zajmować się jej światem zbrodni, kłamstw i nienawiści. Ta wyrachowana osoba wskoczyła do pociągu ciągnącego oszczerstwa Obamy by zwrócić na siebie uwagę.

  Od lat strategia żydowskiej polityki to judzić i wrzeszczeć jak dzieci o cukierki.

  http://www.debbieschlussel.com/50114/poles-were-complicit-in-holocaust-outrage-over-obama-gaffe-is-fraudulent-ignorant/

  Pochwała dla wszystkich reagujących natychmiast na jej kłamstwa. Wyciąłem z jej strony istotne i krótkie fragmenty komentarzy:

  "There was ZERO concentration camps nor forcibly organized ghettos for Jews before Poland was invaded by Germans. ZERO!" sab kor on June 8, 2012 at 6:10 am

  oraz dobry link
  http://www1.yadvashem.org/yv/en/righteous/statistics.asp
 • Barack Obama i "polski obóz śmierci"
  http://youtu.be/v_epQX-tZbA
 • Ciekawy komentarz do notki europosła Wojciechowskiego
  Notka J. Wojciechowski:
  Na "polskie obozy śmierci" zapracowaliśmy sami
  http://januszwojciechowski.salon24.pl/421931,na-polskie-obozy-smierci-zapracowalismy-sami#comment_6185314

  Pan Janusz Wojciechowski
  Bardzo ciekawy i trafny tekst, ale problem jest znacznie szerszy niż tutaj zasygnalizowany. Dlaczego politycy po 1990 roku dopuścili do wyprzedaży mediów na Ziemiach Odzyskanych (określenie przedwojenne) przez wydawców niemieckich? Przepraszam, kto powinien za to trafić na resztę życia za kraty? Są winni, czy nie ma? Kiedy w Niemczech sprzedano wydawcy zagranicznemu jedną gazetę, doszło do burzy politycznej w Bundestagu. To co obserwujemy dziś na tych terenach, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim to jest atrofia Państwa Polskiego. Propaganda niemiecka, wywoływanie poczucia winy u Polaków, ideologia "wypędzeń", twierdzenia u polskich obozach koncentracyjnych na tych terenach - to jest medialna codzienność na Pomorzu Zachodnim. Prasa zamieszcza listy dziwnych fundacji, w których słowa "wypędzenie" jest używane bez cudzysłowu, bez próby objaśnienia tego pojęcia. Ludzie, którzy odważą się temu przeciwstawić, muszą liczyć się z konsekwencjami. W szerzeniu tej propagandy, pomagają mediom politycy (bez względu na przynależność), niektórzy historycy, urzędnicy zatrudnieni za pieniądze polskich podatników.

  Proszę zauważyć pewną prawidłowość - że głosy o zmianę ordynacji wyborczej płyną głównie z zachodnich terenów Rzeczypospolitej, z Wrocławia, Koszalina, Kłodzka, Nysy, Lubina. Tutaj lepiej widać, co się dzieje, niż z Warszawki. Jeśli w najbliższym czasie nie nastąpi polityczne upodmiotowienie Polaków, jeśli nie staniemy się Suwerenem we własnej Ojczyźnie, to ziemie zachodnie i północne już w następnym pokoleniu będą stracone. Mentalny podbój już w zasadzie się dokonał, teraz powolna germanizacja wkracza w fazę instytucjonalizacji.

  Dłużej Panowie czekajcie ze zmianą ordynacji wyborczej, zwlekajcie ze zwrotem zawłaszczonych przez partyjne oligarchie praw wyborczych, wstrzymujcie proces upodmiotowienia obywateli i tworzenia autentycznego społeczeństwa obywatelskiego, mocniej jeszcze zaciśnijcie na szyi Polski pętlę partyjniactwa, a nasi wrogowie jeszcze bardziej będą zacierać ręce, tanim kosztem i skłócenie wewnętrznym Polaków zapewniając sobie panowanie. To im właśnie zapewnia ordynacja wyborcza, to jest ta ich tajna broń o wiele skuteczniejsza od czołgów i pieniędzy.
  KORSARZ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY