Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Proatomowe referendum w Gryfinie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gryfino położone jest nad Odrą, bezpośrednio w strefie granicznej z Niemcami. Najwyższe organy PO ze Szczecina zainicjowały referendum w gminie Gryfino. Z dużym prawdopodobieństwem pomysł wyszedł od Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza.

Proatomowe referendum w Gryfinie

K.P., środa, 6 czerwca 2012
 
Gryfino położone jest nad Odrą, bezpośrednio w strefie granicznej z Niemcami. Najwyższe organy PO ze Szczecina zainicjowały referendum lokalne na terenie gminy Gryfino. Z dużym prawdopodobieństwem pomysł wyszedł od Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza. Tak podszeptują mi ludzie z Koszalina i Gąsek.
 
Ale Szczecin nie ma prawa wtrącać się w sprawy Gminy Gryfino!
 
 
Tajne plany Zydorowicza umiejscowienia elektrowni atomowej (EA) w regionie Gryfina przy pomocy mieszkańców gminy, niesie ze sobą wspaniałe pole działania dla neonazistów niemieckich - demonstrować niemieckiej ludności, jacy to oni są dobrymi patriotami i ochroniarzami. Jest całkiem możliwe, że miejscowości przy Odrze będą w dzień odwiedzane przez niemieckich antyatomistów, a w nocy rozświetlał będzie wioski ogień od niemieckich neonazistów, chroniących "swój" Uckermark. Jak przed trzema dniami w Hamburgu.
 
 
30 policjantów na jednego demonstranta to organizuje dla ochrony neonazistowskiego przemarszu Socjaldemokracja w Hamburgu, organizują także inne Landy, szczególnie wschodnie dla ochrony swoich nazistów. Dla ochrony polskich, bezbronnych wsi to Zydorowicz nie będzie nic organizować - tego jestem pewny.
 
 
Dla Niemców, którzy nie uznają traktatu o granicach na Odrze i Nysie nie trzeba lepszego scenariusza by zacząć działać dla "dobra" ludności niemieckiej wspólnie z ekologami!!! – Ostrzegam, decyzja o budowie tam EA może być przyczyną wieloletniego granicznego horroru – niemieckich prowokacji itd.
 
Takie plany lokalizacji EA w Gryfinie mogą wymyśleć tylko proniemieckie rewanżystyczne siły z PO.
Marcin Zydorowicz
 
Czyżby Marcin Zydorowicz zmierzał do przyłączenia Szczecina do Niemiec? Budowa EA w Gryfinie będzie miała takie konsekwencje.
 
Mafii atomowej nie o to chodzi tylko o jej brudny biznes. Dlatego jestem przekonany, że taka lokalizacja i tak się w Gryfinie nie zdarzy. Straty byłyby dla wszystkich zaprogramowane!  
 
Jak się w Koszalinie i w Gąskach podejrzewa, w referendum lokalnym Rady Miejskiej z Gryfina chodzi o zdradzieckie próby podważenia wyniku referendum w Gąskach.
 
Ludność Gryfina ma być użyta, jako masa argumentacyjna przeciwko legalnej decyzji ludności gminy Mielno wyrażonej w referendum na wniosek mieszkańców!
 
Te zamiary Zydorowicza jednak widać!
Ważne by o nich dowiedzieli się też mieszkańcy gminy Gryfino.
 
Z mojej wiedzy o okolicach dookoła Gryfina wynika, że niemieccy neonaziści mają w tych bardzo słabo zaludnionych okolicach swoje obozy szkoleniowe. Opanowali oni całe wioski. Policjanci boją się w dalszym ciągu nawet za dnia odwiedzać takie miejsca. Panuje w tych okolicach właściwie neonazistowski terror.
 
 
Ten niemiecki terror zaproszą mieszkańcy Gryfina do siebie głosując za lokalizacją EA!!
 
Dlatego oni na pewno będą przeciw. Pozytywny dla prowokatorów z PO wynik referendum może dojść do skutku tylko poprzez manipulację wyników referendum.
 
Trzeba ostrzec mieszkańców, że Rada Miejska z Gryfina planuje oszustwo w liczeniu głosów!!
 
 
Informacje odnośnie referendum
 
Referendum lokalne dotyczące lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym odbędzie się w dniu 10 czerwca 2012 roku.

Głosowanie odbędzie się w lokalach wyborczych określonych w Obwieszczeniu Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino o obowiązujących numerach i granicach obwodów głosowania w godzinach od 7:00 do 21:00.
 
UCHWAŁA NR XX/185/12 RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE z dnia 26 kwietnia 2012 r. w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego dotyczącego lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym
 
UCHWAŁA NR XX/185/12
RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE
z dnia 26 kwietnia 2012 r.
w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego dotyczącego lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym
 
Na podstawie art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym (Dz. U. Nr 88, poz. 985, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 113, poz. 984 Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 102, poz. 1055, z 2005 r. Nr 175, poz. 1457, z 2007 r. Nr 112, poz. 766, z 2011 r. Nr 21, poz. 113, Nr 134, poz. 777) uchwala się co następuje:
§ 1. Postanawia się przeprowadzić na terenie Gminy Gryfino referendum lokalne, dotyczące lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną  z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino.
§ 2. Datę referendum o którym mowa w § 1, wyznacza się na niedzielę 10 czerwca 2012 roku.
§ 3. Ustala się następującą treść pytania referendum:
1.     „Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino?”
2.     Pod pytaniem będą umieszczone dwa warianty odpowiedzi: „Tak”, „Nie”.
§ 4. Głosowanie w referendum przeprowadza się na kartach według wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały.
§ 5. Kalendarz czynności związanych z referendum zawiera załącznik Nr 2do niniejszej uchwały.
§ 6. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino
§ 7. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz bezzwłocznemu rozplakatowaniu na terenie Gminy Gryfino.
 
PRZEWODNICZĄCY RADY
Mieczysław Sawaryn
 
UZASADNIENIE
Rada Miejska w Gryfinie po analizie zaktualizowanej strategii PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. dostrzegła potrzebę zintensyfikowania swoich działań zmierzających do rozwoju branży energetycznej na terenie Gminy Gryfino. W związku z olbrzymimi trudnościami Grupy PGE na płaszczyźnie współpracy z samorządami lokalnymi, dotyczącej zwłaszcza lokalizacji pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, Rada Miejska w Gryfinie postanowiła włączyć się w ten istotny proces, poprzez tworzenie przyjaznej polityki podatkowej, a także wspieranie Grupy w promowaniu energetyki jądrowej. Przedmiotowa uchwała ma także w swej konsekwencji zachęcić PGE Polską Grupę Energetyczną S.A.
i polski rząd do włączenia Gminy Gryfino na listę potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej. Warunkiem koniecznym dalszej pracy Rady Miejskiej w Gryfinie na rzecz rozwoju przemysłu energetycznego na terenie Gminy Gryfino, w tym w szczególności gałęzi energetyki jądrowej, jest uzyskanie od mieszkańców wiążącej odpowiedzi na pytanie sformułowane w treści uchwały.
 
Polecane najnowsze linki:
 

KOMENTARZE

 • @
  Zobaczymy co da sie zrobić w Szczecinie !
 • Z tego co zauważyłem na ichnym gryfińskim forum
  każdy głos przeciwko budowie elektrowni atomowej jest sekowany, jako kontrargument oponentom zarzuca się brak "lokalnego patriotyzmu".
  Głównym powodem owego referendum jest to, że PGE ma zamiar w niedługim czasie zamknąć elektrownię Dolna Odra, głównego "żywiciela" Gryfina i dlatego Jedyną alternatywą dla organizatorów referendum jest wymuszenie zgody na wybudowanie w jego okolicach elektrowni atomowej, aby to miasto nie popadło w ruinę i zapomnienie.
  Jak przystało na demokratyczne referendum jedynie atomowi wizjonerzy mają głos.
 • @cyborg59 06:39:09
  Czy to przypadek?
  Ktoś natychmiast wstawił adres artykułu z NE na forum Gryfina:
  http://www.gryfino.info/viewtopic.php?p=153749#153749

  i parę godzin później jest rozsyłany antyatomowy list burmistrza.

  To dobrze, że burmistrz wreszcie zrozumiał, że lokalizacja EA na granicy z Niemcami to bardzo ciężka, ryzykowna sprawa. Ekolodzy niemieccy protestują już gdy przepływa przykryta barka z odpadami radioaktywnymi.

  http://iddd.de/rys/barkazodpadamiKL.jpg

  Dodałbym, że ekologia przeciwatomowa w wydaniu Niemców byłej NRD to nie będzie ekologia Zielonych z Hamburga tylko będzie ciężko brązowa jak koszule członków byłej NSDAP.

  dla przypomnienia polecam jeszcze mój pierwszy artykuł z tamtych regionów
  http://idb.nowyekran.pl/post/36422,maszerowac-dla-polski-czy-zginac-za-homonazistow
 • Może wystapimy wspólnie....
  do władz Ukrainy o azyl w Czarnobylu dla pana zydorowicza i jego kumpli z lobby EA.Mysle że każdy Polak złożyłby sie sia na wyprawke dla takich ludzi
 • @NSPAP 12:43:54 niemieckie skojarzenia w polskiej przestrzeni językowej
  Witaj, w tym momencie nie mam czasu by u Ciebie wszystko przeczytać i ocenić, o co chodzi. W stylu, jakim piszesz jest dużo ironii. Ale nie chcę robić Tobie krzywdy i oceniać pochopnie.

  Jeżeli masz faktycznie do zaproponowania wynalazki to muszą one mieć ocenę, opis funkcjonowania, podane zalety, wady, dane techniczne, adres sprzedawcy, targi, na których się przyrządy prezentuje, cenę i całe PR. Twoje PR nigdy nie będzie dobre, gdyż NSPAP budzi niemiłe skojarzenia i widać, że są one zamierzone.

  Ja widzę w skrócie NSPAP zamiast NSDAP – próbę wprowadzania niemieckich skojarzeń w polską przestrzeń językową, – jeśli to ironia to daj sobie spokój z promowaniem tego nieszczęśliwego adresu. Jak już w paru komentarzach sygnalizowałem i chyba ujmę moje przemyślenia w osobnym artykule: ja widzę w zniemczaniu polskiego patriotyzmu perfidną politykę niemieckiej dywersji i dlatego widzę Twoje nowotwory językowe na razie NEGATYWNIE, jako niemieckie potwory.
 • Cyniczne świnie - niemieccy patrioci odpalą już wam - chałupy..
  Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego UPR dziękuje wszystkim uczestnikom wczorajszego (6 czerwca) meetingu przedreferendalnego w Gryfinie za obecność. Dziękujemy członkom rady miejskiej w Gryfinie, w szczególności organizatorowi i wiceprzewodniczącemu rady, p. Pawłowi Nikitińskiemu, dziękujęmy również za obecność panu burmistrzowi i panu staroście powiatu gryfińskiego. Dziękujęmy również związkom zawodowym za organizacje i wkład finansowy.

  W meetingu brali oczywiście udział również nasi członkowie i sympatycy, gdyż od lat nasi działacze opowiadają się za atomem, jako źródłem czystej i taniej energii, a realizacja tak dużej inwestycji zawsze przyczynia się do rozwoju gminy i regionu.

  Osobne podziękowania należą się p. Jerzemu Lipce, jednemu z założycieli Stowarzyszenia Na Rzecz Energii Jądrowej (StoNaREJ), który do Gryfina przyjechał, aż z Warszawy, aby wśród mieszkańców przedstawić zalety budowy elektrownii atomowej.

  Dziękujemy również za obecność przeciwnikom energii jądrowej (Zieloni 2004 i Greenpeace), zwłaszcza radnej sejmiku województwa zachodniopomorskiego, p. Ewie Koś. Bardzo ważnym dla demokracji lokalnej jest, zwłaszcza w obliczu tak ważnego dla przyszłości gminy i regionu referendum, aby wszystkie strony się wypowiedziały. I choć nie podzielamy w większości ich opinii, nie zgadzamy się z nimi, to jednak szanujemy swoich oponentów i ich prawo do przedstawiania swoich racji. W tym miejscu jeszcze raz należy podziękować p. Nikityńskiemu, który pozwolił przedstawić swoją opinię przeciwnikom oraz zwolennikom energetyki jądrowej - w równym limicie czasowym.

  Możemy jedynie żałować, że nie było z nami naszych dawnych członków i sympatyków, jak i działaczy organizacji przecież tak bliskich programowo naszej partii, którzy by nas wspomogli w walce o lepszą przyszłość Gryfina i naszego regionu. Widocznie REALNE działania dla dobra mieszkańców, dla rozwoju gminy, nie są dla nich tak ważne jak promocja publicystyki i osoby ich prezesa (oraz swojej organizacji) oraz różnej maści happeningi (zwłaszcza PRZECIW czemuś, a nie ZA czymś), kiedy to potrafią wykazać swoją aktywność.

  Dlatego jeszcze raz dziękujemy wszystkim obecnym, i tym, którzy przyszli wypowiedzieć swoje zdanie nt. referendum i energetyce jądrowej, jak i tym, którzy przyszli tylko posłuchać argumentów za i przeciw.

  Drodzy mieszkańcy! Niezależnie od tego jakie macie zdanie gorąco Was zachęcamy, abyście 10 czerwca poszli uczestniczyć w referendum i zdecydowali o przyszłości: Waszej, Gryfina, ale przede wszystkim o przyszłości Waszych dzieci.

  Zbigniew P. Majzner,
  Unia Polityki Realnej,
  prezes okręgu zachodniopomorskiego
  _________________
  Unia Polityki Realnej
  Okręg Zachodniopomorski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY