Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Gmina Gryfino bez atomu, mieszkańcy wybrali EURO 2012

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Referendum proatomowe lokalne na wniosek Rady Miejskiej w mieście i gminie Gryfino z inicjatywy Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza jest nieważne!

Mieszkańcy odpowiadali na pytanie "Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino?".

Aby referendum było ważne musiało zagłosować, co najmniej 30 proc. uprawnionych. Frekwencja referendum wyniosła 13,79 proc, uprawnionych do głosowania w gminie było 25 278 osób. Głosów ważnych oddano 3 445, nieważnych 42. Patrz protokół wyników:

http://www.gryfino.pl/UMGryfinoFiles/file/protokol_wynikow_referendum.pdf

2 441 osób odpowiedziało TAK na pytanie referendalne, zaś 1004  odpowiedzi były na NIE. Analizując wynik referendum Rada Miejska ma poparcie tylko u 9,7 proc uprawnionych do głosowania to znaczy u tych, którzy zagłosowali na TAK. Inni, głosujący na NIE, oddający nieważne głosy oraz "głosujący" pilotem TV, czy biletem na EURO 2012 polityki Rady Miejskiej nie popierają. 

Mieszkańcy Gryfina nie dali się zmanipulować. Ludzie to nie masa przetargowa, mając własny rozum, zagłosowali pilotami do telewizorów, wybrali EURO 2012.

Wynik referendum pokazał poparcie rządzącej Rady Miejskiej w gminie i mieście oraz poziom zadowolenia z  jej pracy wśród uprawnionych do głosowania. Przy poparciu poniżej 10 proc. Rada Miejska powinna uczciwie zareagować- rozwiązać się i przeprowadzić nowe wybory.

Tutaj mogą pomóc mieszkańcy, organizując referendum lokalne na wniosek mieszkańców w sprawie odwołania aktualnej władzy. (patrz linki poniżej).

Referendum o odwołanie Rady Miejskiej byłoby również nauczką dla Wojewody Zydorowicza by nie manipulował ludźmi w podłej sprawie.

Referendum lokalne w Gryfinie to było już drugie atomowe referendum w województwie Zachodniopomorskim. W lutym tego roku w gminie Mielno przeprowadzono referendum lokalne w sprawie lokalizacji elektrowni atomowej. Przy frekwencji wynoszącej 57 proc. aż 94 proc. mieszkańców opowiedziało się przeciw takiej inwestycji.
Moje żądanie pozostaje:
instalacja energetyki atomowej w Polsce nie jest sprawą lokalną tylko ogólnokrajową.
Decyzja o energetyce atomowej powinna należeć do całego społeczeństwa, a nie do ugrupowań decydujących w rezultacie oszukanych wyborów. Oczywiście, przeprowadzenie takiego referendum nosiłoby zawsze ryzyko podobnej centralnej manipulacji wyników, jakie się zdarzyło podczas ostatnich wyborów, 2011  dlatego system przeprowadzania referendów i wyborów powinien być na nowo przemyślany.
Patrz również:
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Dobry wybór Gryfinian, choć to, sądzę, tylko pretekst - ten mecz.
  Dobra wieść. Magda Dudek apelowała: "Nie spać" wskazując i na sprawę, o której piszesz. Wyraźnie - nie zaspałeś. :)
 • @AnnaZofia 08:58:30
  Wyraźnie - nie zaspałeś. :)
  Ze zdjęcia podczas meczu sam jestem dumny :)
  Zdjęcie pokazuje jedyną sytuację przy której kamera na chwilkę zatrzymała się w okolicach transparentu z Gryfina.
 • @adevo 15:56:22
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY