Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2769 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Japonia, partia Zielonych - przeciw atomowemu ciemnogrodowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Katastrofa atomowa w Fukushimie z marca 2011 roku wstrząsnęła Japonią, a teraz zmienia w tym azjatyckim kraju polityczne zachowania. Początkowy, niezdecydowany protest kilku setek Japończyków rozwinął się w masowy ruch protestacyjny.

Tekst wideo z dziennika telewizyjnego niemieckiej telewizji publicznej ZDF z 28.07.2012 r.

Przetłumaczył Krzysztof Puzyna.

 

Z niego powstała właśnie pierwsza partia Zielonych przy pomocy której antyatomowi aktywiści chcą podjąć walkę z wszechmocnym japońskim atomowym lobby. ( Przyp. tłumacza: nazywanym na zachodzie mafią atomową). Z Tokio mówi Nicola Albrecht:
 
Kto zna ten kraj, nigdy by nie powiedział, że taki moment będzie kiedyś możliwy: Japonia ma swoją pierwszą partię Zielonych.
 
 
Tak dużo ludzi straciło zaufanie w istniejące partie i wiele z nich jest przeciwko energii atomowej. Dokładnie dla tych wyborców mieliśmy dzisiaj naszą godzinę narodzin.
 
Opiekę porodową dostarczyła Bärbel Höhn (przyp. tłum. - wiceprzewodnicząca frakcji Zielonych w niemieckim parlamencie)
oraz
inni politycy zielonych z całego świata.
 
Ze względu na to, że przy około 1000 członków partii, japońscy zieloni  wyglądają na razie, zbyt  słabo, ale to może się wkrótce zmienić.
Na początku miesiąca podłączono znowu do sieci jako pierwszą - elektrownię jądrową w Ōi  [Oi], (w prefekturze Fukui). Elektrownia Oi leży na aktywnej rysie tektonicznej i dlatego jest uważana za bombę z opóźnionym zapłonem.
 
Wiadomość o ponownym podłączeniu Oi do sieci wywołała wśród ludności gniew ludu w nieznanych dotychczas wymiarach. Japonia stoi być może teraz w punkcie zwrotnym. Japończycy nie chcą się więcej usypiać mitologią bezpieczeństwa i żądają od swoich polityków by zaczęli reprezentować interesy ludności!
Jest to walka przeciwko tzw. atomowemu ciemnogrodowi- wszechmocnej mafii, złożonej z koncernów atomowych, polityków, oraz ministerstw.
 
Niektórzy politycy w dalszym ciągu masywnie popierają lobby atomowe.  Oni nie chcą by firma Tepco zbankrutowała, gdyż jakoby miałoby to złe konsekwencje dla całej gospodarki.
Tylko to co aktualnie się liczy są demonstracje organizowane przy pomocy Twittera i Facebooka. Przez to przeżywa Japonia właśnie swoją arabską wiosnę.
 

 
Ta walka osiągnęła dzisiaj następny punkt zwrotny.  Ponad 170 tysięcy przeciwników energii atomowej demonstrowało, pomimo upałów dzisiaj (29 lipca 2012 roku) w Tokio. Przed tygodniem było ich 100 tysięcy. Wielu z nich było ubranych w białe kombinezony ku pamięci  anonimowych bezdomnych, którzy zostali pozbierani z ulic i wciśnięci do pracy na "ochotnika" w rozerwanym reaktorze w 1 tygodniu katastrofy (jako pracownicy firmy Tepco). Poświęcili się za "grube" obiecane przez Tepco pieniądze dla Japonii lub dla własnych dzieci. Koncern Tepco do dzisiaj milczy i udaje, że nie wie, co się z nimi stało.
Oczekuje się, że aktualny rząd Japonii dotrwa tylko do jesieni.
 

KOMENTARZE

 • @
  Obecne elity światowe muszą upaść. Musi wytworzyć się nowy system bez żadnych przywilejów.
 • Cóż za wycmokane słówka..
  atomowy CIEMNOGRÓD

  Ciekawe kiedy, okaże się że uran jest moherowy.

  Widać że socjalistyczna agentura z ue chce spenetrować Japonię.

  Mało kto wie lub pamięta, że Japonia jest bardzo zamkniętym krajem jeśli chodzi o emigrację. Jeszcze trudniej tam o obywatelstwo.
 • @Naes 21:03:47- ATOMOWY CIEMNOGRÓD
  ATOMOWY CIEMNOGRÓD - tak przetłumaczyłem: ...das so genannte "Atomdorf".
  Niemcy chcieliby mieć tak piękne słowo jak "ciemnogród" - ale nie mają, to fakt. Tłumaczenie wioska atomowa nie oddaje sensu, o co chodzi w komentarzu. :))
 • @Naes 21:03:47
  --Ciekawe kiedy, okaże się że uran jest moherowy.--
  Uran jest moherowy, gdyż energetykę atomową popiera PiS wspólnie z PO.
  patrz czarny piątek 13 maja 2011 roku. http://iddd.de/umtsno/bocianatomowy2.htm#budo. 13 maja 2011 cały sejm przyjął w całości projekt prawa atomowego, ( wyjątek prof. Szyszko).
  To nie był przypadek. Teraz Ziobro nic nie chce o tym wiedzieć, ale on był też ZA!
 • @adevo 21:36:08
  "Ciemnogród" nie jest zły, ale może "atomowy zaścianek" byłby lepszy w przyszłości ?
  Nie pomyliłem się ! Jesteś natychmiast "przykrywany" Mojsiewiczem ;
  na łapu-capu skleconym artykułem o atomie i Ziobrze.
 • @cyborg59 23:27:29
  Cieszę się, że mamy podobną percepcję. Mojego artykułu nie dali nawet na środkową kolumnę SG. Dlatego wystawiłem dzisiaj notkę również na salunie.
  W tym kontekście "atomowy zaścianek" dotyczy technicznego zacofania, natomiast "ciemnogród" pokazuje, że osoby propagujące atom nie nadążają duchowo. Uważam, że "ciemnogród" lepiej odzwierciedla komentarz Niemki na wideo.
  Pozdrawiam :)
 • @adevo 03:59:21
  A mnie chodziło o to że Cejrowski miał koncepcję odbrązowienia słowa
  "ciemnogród" którym uparcie nazywa się tradycjonalistów, katolików.
  Taka przewrotność Cejrowskiego.
  Ale oczywiście ; ciemnogrodzianie to ludzie absolutnie przekonani że są
  awangardą i równocześnie ostoją cywilizacji.
  Zastanawiam się gdzie jest ten sklepik , do którego chodzą cwaniaczki
  i pytają : namieszam dookoła atomu, Ziobry, Pis'u - ile dostanę ?
  Albo : dopiszę atak na Fotygę (ze zdjęciem !) do notki na zupełnie inny
  temat - ile dostanę ?
 • @cyborg59 07:09:51 "ciemnogród" cd.
  Słowo "ciemnogród" używane na początku równie często jak "średniowiecze", czy "skansen" poznałem osobiście, w roku 2003, gdy opublikowałem w Internecie moje pierwsze artykuły po polsku. Wcześniej publikowałem na mojej stronie http://iddd.de/ tylko po angielsku i niemiecku.

  Zacząłem przypominać Polakom, jakie wspaniałe osiągnięcia polscy uczeni mieli w temacie badań wpływu słabych pól elektromagnetycznych z zakresu mikrofal na istoty żywe. W latach 60 do 90-tych polscy badacze byli w czołówce światowej, jeszcze przed USA!

  Ich wiedza, osiągnięcia naukowe były już wtedy wymazywane - książki niszczone, publikacje zmieniane - pełna cenzura do dzisiaj.

  Szczytem była likwidacja opisu naukowego choroby mikrofalowej tak ot przez sejmowe głosowanie. Zlikwidowano wtedy przez głosowanie "osłów" w Sejmie RP (na żądanie Verheugena komisarza d/s przypasowania polskiej gospodarki do wymogów UE) status choroby mikrofalowej, jako choroby zawodowej.

  Moje opisy choroby mikrofalowej wprowadzane kilkakrotnie do polskiej Wikipedii były blokowane, podobnież jak próby poddania wpisu pod głosowanie.
  Patrz tu
  http://www.iddd.de/umtsno/odpsejm/hum3.htm#73

  W tematach dyskusyjnych, niewygodnych jak np. dotyczących szczelinowania hydraulicznego przy poszukiwaniu gazu z łupków, do dzisiaj nie wpiszesz po polsku do Wikipedii nic oddolnego, co by ci jakiś szeryf pod byle pretekstem nie usunął.

  Polska jest całkowicie w łapach różnych służb, gdyż jakoś ani szkoła ani własne zdolności nie pozwalają myśleć ludziom w Polsce samodzielnie. Nie ma też obywatelskiego wychowania - każdy sobie..

  Jak widzisz "ciemnogród" zaczęły stosować służby w kontekście dyskredytacji przeciwników telefonii komórkowej.. Mnie, jak wszedłem w polski Internet próbowano zidentyfikować, mój prywatny adres wstawiono do Internetu, oraz zawiązano grupę dyskusyjną - członkowie mieli potwierdzać materiały o mnie.

  Słowa "ciemnogród" nie stosowano, gdy naród zaczął blokować w początkach lat 90-tych Żarnowiec.

  Pozdrawiam :))
 • @rip LunarBird CLH 15:39:24
  Jeśli chodzi o energetykę jądrową - Pan Ziobro nie jest autorytetem. Wykształcenie humanistyczne z pewnością nie jest na tym polu mu pomocne. Jemu przypisywać przegląd w energetyce i poglądy eksperta to mogą tylko bardzo prości ludzie lub służby.

  Nawiasem mówiąc podobnie jest z Westerwelle - też adwokat, też absolutnie w polityce niemający ani funkcji ani zainteresowań ani własnych poglądów związanych z energetyką.

  Poza tym reprezentujący upadającą partię neoliberałów FDP. Gdyby w niedzielę 27.07.2012 były wybory to by wyborcy wybraliby następujące partie:
  --------------------------------
  Instytut przeprowadzający ankietę: Forsa w dniu 27.07.2012
  CDU SPD GRÜNE FDP LINKE PIRATEN Sonstige
  26 % 25 % 18 % – 10 % 13 % 8 %

  Czyli partia FDP, którą od wielu miesięcy wybierają 1-2 reprezentatywne procenty ludności, tym razem NIKT z ankietowanych nie wybrał..
  --------------------------------
  Ziobro ma prywatne poglądy, każdy ma prawo mieć swoje, obojętnie czy jest wykształcony, czy ma przegląd, czy nie ma. Przypadkowo jego poglądy w temacie energetyki jądrowej są słuszne. Nie trzeba być specjalistą od energetyki by wyrobić sobie własny pogląd.

  Po to tacy ludzie jak Dakowski, Jaśkowski, Bojarski i wielu, wielu innych w kraju i zagranicą, organizacje antyatomowe trąbią od lat, piszą od lat, by człowiek niedouczony, też wyrobił sobie własne prywatne zdanie. Każdy ma prawo się uczyć.

  Ponieważ mnie od 1996 roku wyzywają też różnie w Internecie zależnie od języka angielskiego, hebrajskiego, niemieckiego, czy polskiego oraz zależnie od tematu, wiem, że Ziobro sobie poradzi.

  Jak on się wycofa z całkowicie, szkodliwego, wrogiemu Polsce i mieszkańcom poszukiwań gazu łupkowego i zareaguje właściwie na sensacyjne wiadomości o znalezieniu olbrzymich zasobów gazu konwencjonalnego to można by go nawet popierać i bronić. Przekaż mu: powinien żądać nacjonalizacji tych nowo znalezionych zasobów gazu.
 • @rip LunarBird CLH 18:00:03
  A może byś ty też się doszkolił?
  Polecam
  Wywiad z prof.dr hab. inż. Zbigniewem Wrzesińskim - prezesem Ligi Konsumentów Energii (LKE)
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/69795,czy-stac-nas-na-suwerennosc-energetyczna
 • @rip LunarBird CLH 18:14:45
  Przegląd mają ludzie, którzy siedzą w energetyce. Główną zasadę podaje w wywiadzie profesor Wrzesiński: jest to zasada taniej energii, będąca warunkiem podstawowym rozwoju gospodarczego i bogactwa państwa. Obojętnie skąd taka energia pochodzi, ona MUSI być tania dla lokalnego przemysłu i mieszkańców.

  Wiercenie za gazem w łupkach,
  Informuję: nie opłaca się. Może jeszcze nie zauważyłeś:
  Zasoby gazu na lat 3 zniszczenie wód pitnych na lat 20000
  http://bejda.blogspot.de/2012/07/zasoby-gazu-na-lat-3-zniszczenie-wod.html

  ExxonMobile już zrezygnował.
  Odnośnie praw koncesyjnych to te na odwierty próbne są takie, że prawa się półautomatycznie przekształcają w wydobywcze jak się coś znajdzie.
 • @rip LunarBird CLH 19:02:52
  ExxonMobile to tylko jeden koncern są też inne. Każdy z nich jest w stanie stosunkowo krótkoterminowo wpuścić do zbiorników podziemnych wody pitnej silne trucizny i zatruć zasoby podziemne dla dziesiątek tysięcy mieszkańców.
  Firma est też w stanie łatwo taką dewastację ukryć. Wystarczy, że ją nie zamelduje.

  Mój pomysł na następny artykuł to aktualne problemy z wodą gruntową w Texasie. Politycy wciskają ludziom, że to znowu susza winna. A przecież to firmy wyssały całą wodę gruntową w celach hydroszczelinowania.

  Dla ogłupiałych, bo zatrutych ludzi to można na okrągło powtarzać te same bajeczki.
 • @rip LunarBird CLH 20:02:20
  --, Jakim cudem temu jednemu się nie opłacało, a innym się opłaci? --
  Na razie to jedyne, co się opłaca to sprzedawanie koncesji. ExxonMobil chyba sprzedał swoje - mówią, że swojemu partnerowi firmie Rosnieft z Rosji.
  Odnośnie wykrywania zatrucia w wodach podziemnych rozprzestrzenionych na kilkanaście kilometrów to właśnie, że jest bardzo trudno udowodnić sprawcę zatrucia i samo zatrucie. Jest ponad 300 związków chemicznych używanych przy hydroszczelinowaniu.

  http://iddd.de/rys/gazlupkowy/Fracking/chemicalsinfrac.png

  Nawet w "pracy badawczej" w Łebieniu operowali nazwą płyn szczelinujący, nie podając składu chemicznego. Nie ma składu chemicznego to nie wiadomo, na jakie składniki analizować, czego szukać.

  Jak np. szuka się ogólnie w wodzie ołowiu, wapnia, jakiś grup azotowych to nie znajdzie się wyrafinowanych środków dezynfekujących jak biocydy, które są silnymi truciznami. Woda wtedy jest określana, jako "czysta i pitna", a nie jest.

  Ludzie umierają na raka i nie wiadomo, jaka była przyczyna oraz czy był sprawca. Patrz tematykę fluoru opisaną przez pana Jaśkowskiego.

  Dopiero niedawno udało się sądowi w USA udowodnić i przyporządkować jednoznacznie pewne substancje chemiczne do firmy wiertniczej, gdyż firma używała chemię, której żaden inny proces w okolicy skażenia wody nie produkował.
  Takie przyporządkowanie jest jednak bardzo trudne i pracochłonne - znaczy bardzo drogie.

  Np w Głąbinie to badali odpady wiertnicze, a nie płyn szczelinujący.
  NIE MA prawdziwej kontroli, nie ufam tym niby akcjom zainicjowanym z powodu akcji medialnej czujnej mieszkanki. Tam gdzie takiej wyjątkowo czujnej osoby nie ma, to urzędy też nie działają. To jest sprawa obywatelskiej czujności i odpowiedzialności mieszkańców.

  Jestem przekonany, że w Głąbinie był przekręt. Tam nie zbadali, jakości wody zbiornika podziemnego tylko stwierdzili, firma nie robiła w ogóle hydroszczelinowania. Przecież takie wyjaśnienie to tylko dla głupoli i leniwych- ach niech zdychają. Ah, gdzie tylko dokładniej się przyglądnąć to syf.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY