Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2522 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Niech zawsze będzie plaża!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Polska nie potrzebuje elektrowni atomowej"-Niech zawsze będzie plaża! Nie dla atomu, energia atomowa droga i niezdrowa-, Lubiatowo chce żyć zdrowo Precz z energią atomową - to niektóre hasła z demonstracji antyatomowej 29 lipca 2012 r. w Gdańsku.

Stanowisko przeciwników energii atomowej w Polsce i na świecie, przeciw atomowemu ciemnogrodowi:

 

1. Energetyka atomowa nie jest lekarstwem  na kryzys energetyczny współczesnego świata.

 

2. Energetyka atomowa jest droga i nieefektywna.

 

3. Technologia atomowa nie jest bezpieczna.

 

4. Energetyka jądrowa nie jest rozwiązaniem problemu zmian klimatu.

 

5. Budowa elektrowni atomowych to  więcej łapówek dla skorumpowanego rządu, więcej uprawnień dla władz i służb bezpieczeństwa, kosztem praw obywatelskich i prawa lokalnych społeczności do decydowania o dotyczących ich sprawach.

 

 

Przeciwnicy budowy elektrowni atomowej przyjechali w niedzielę z pięknej turystycznej nadmorskiej miejscowości Lubiatowo, gdzie mieszkali w obozie antyatomowym.

Dłuższe wideo z demonstracji:

//vimeo.com/46654614

Lubiatowo to jedna z trzech oficjalnych miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Zdradziecka PGE przygotowuje jednak uaktywnienie lokalizacji alternatywnych. Drżyjcie mohery, drżyjcie lemingi!

Wam mogą też taką lokalizację podrzucić!

Elektrownia atomowa

KOMENTARZE

 • Jak się zdaje obecnie jedynym przeznaczeniem elektrowni atomowych jest perspektywiczne rozwiązanie problemu przeludnienia.
  Bo warto przypomnieć czego dowiedzieliśmy się z Fukuszimy. Reaktora nie da się wyłączyć od ręki, on i tak całkiem dobrze nadal grzeje, grzeje jak szalony wciąż, gotów wszystko wkoło stopić. Ponadto, w związku z tym że nie rozwiązano problemu bezpiecznego magazynowania atomowych odpadów, to ... są trzymane w basenie w budynku reaktora. W basenie, bo też grzeją całkiem dobrze.
  Tam nie doszło do najgorszego, gdy kula radioaktywnej gorącej lawy przepala grunt i dociera do wód gruntowych, co skutkuje gigantyczną eksplozją i wysłaniem tych setek ton radioaktywnych substancji wysoko do góry. Ale to było w warunkach pokojowych, gdy możliwe było zmobilizowanie ogromnych środków, a i tak niewiele brakowało. A co by było w czasie wojny? Uszkodzenie kilkoma bombami budynku reaktora i systemu chłodzenia, to mały problem. Rdzeń się rozgrzewa i zaczyna się topić. Później wystarczy wysyłać czasem samolot z kolejnymi bombami, aby sparaliżować ewentualne akcje akcję ratunkową. Efekt pewny.
 • @vortex 15:59:06
  Od razu bomby, samoloty, można prościej :
  http://archiwum-y.nowyekran.pl/post/46981,a-kuku-latwizna
  Wchodzimy przez szatnię, bejzbolami załatwiamy załogę - przyklad -greenpeace, wodą z hydrantów załatwiamy automatykę chłodzenia-
  przykład - strażacy w Vandelos I. Gołymi (prawie) rękami doprowadzamy
  do wybuchu reaktora.
 • @vortex 15:59:06
  Tak mi przyszło do głowy. W wypadku wojny, ci co nie mają elektrowni atomowych mają przewagę nad tymi co mają, a nie mają broni atomowej. No chyba że ci co mają, wyłączą reaktory kilka miesięcy przed wybuchem wojny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY