Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Niech zawsze będzie plaża!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Polska nie potrzebuje elektrowni atomowej"-Niech zawsze będzie plaża! Nie dla atomu, energia atomowa droga i niezdrowa-, Lubiatowo chce żyć zdrowo Precz z energią atomową - to niektóre hasła z demonstracji antyatomowej 29 lipca 2012 r. w Gdańsku.

Stanowisko przeciwników energii atomowej w Polsce i na świecie, przeciw atomowemu ciemnogrodowi:

 

1. Energetyka atomowa nie jest lekarstwem  na kryzys energetyczny współczesnego świata.

 

2. Energetyka atomowa jest droga i nieefektywna.

 

3. Technologia atomowa nie jest bezpieczna.

 

4. Energetyka jądrowa nie jest rozwiązaniem problemu zmian klimatu.

 

5. Budowa elektrowni atomowych to  więcej łapówek dla skorumpowanego rządu, więcej uprawnień dla władz i służb bezpieczeństwa, kosztem praw obywatelskich i prawa lokalnych społeczności do decydowania o dotyczących ich sprawach.

 

 

Przeciwnicy budowy elektrowni atomowej przyjechali w niedzielę z pięknej turystycznej nadmorskiej miejscowości Lubiatowo, gdzie mieszkali w obozie antyatomowym.

Dłuższe wideo z demonstracji:

http://vimeo.com/46654614

Lubiatowo to jedna z trzech oficjalnych miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Zdradziecka PGE przygotowuje jednak uaktywnienie lokalizacji alternatywnych. Drżyjcie mohery, drżyjcie lemingi!

Wam mogą też taką lokalizację podrzucić!

Elektrownia atomowa

KOMENTARZE

 • Jak się zdaje obecnie jedynym przeznaczeniem elektrowni atomowych jest perspektywiczne rozwiązanie problemu przeludnienia.
  Bo warto przypomnieć czego dowiedzieliśmy się z Fukuszimy. Reaktora nie da się wyłączyć od ręki, on i tak całkiem dobrze nadal grzeje, grzeje jak szalony wciąż, gotów wszystko wkoło stopić. Ponadto, w związku z tym że nie rozwiązano problemu bezpiecznego magazynowania atomowych odpadów, to ... są trzymane w basenie w budynku reaktora. W basenie, bo też grzeją całkiem dobrze.
  Tam nie doszło do najgorszego, gdy kula radioaktywnej gorącej lawy przepala grunt i dociera do wód gruntowych, co skutkuje gigantyczną eksplozją i wysłaniem tych setek ton radioaktywnych substancji wysoko do góry. Ale to było w warunkach pokojowych, gdy możliwe było zmobilizowanie ogromnych środków, a i tak niewiele brakowało. A co by było w czasie wojny? Uszkodzenie kilkoma bombami budynku reaktora i systemu chłodzenia, to mały problem. Rdzeń się rozgrzewa i zaczyna się topić. Później wystarczy wysyłać czasem samolot z kolejnymi bombami, aby sparaliżować ewentualne akcje akcję ratunkową. Efekt pewny.
 • @vortex 15:59:06
  Od razu bomby, samoloty, można prościej :
  http://archiwum-y.nowyekran.pl/post/46981,a-kuku-latwizna
  Wchodzimy przez szatnię, bejzbolami załatwiamy załogę - przyklad -greenpeace, wodą z hydrantów załatwiamy automatykę chłodzenia-
  przykład - strażacy w Vandelos I. Gołymi (prawie) rękami doprowadzamy
  do wybuchu reaktora.
 • @vortex 15:59:06
  Tak mi przyszło do głowy. W wypadku wojny, ci co nie mają elektrowni atomowych mają przewagę nad tymi co mają, a nie mają broni atomowej. No chyba że ci co mają, wyłączą reaktory kilka miesięcy przed wybuchem wojny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY