Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2515 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Odciąć od cycka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Napiszę to prostym językiem. Nie po to organizowałem ten protest i referendum w Gminie Mielno, by spasła się na tym jakaś partia polityczna.

Uwaga redaktora K.P. - polecam czytać w oryginalnej, starej, polskiej czcionce, którą niestety jest w stanie przekazać tylko format pdf - Drodzy Państwo, 32 KB

Drodzy Państwo...

Napiszę to prostym językiem. Nie po to organizowałem ten protest i referendum w Gminie Mielno, by spasła się na tym jakaś partia polityczna.
 
Przecież to politycy oszukali Państwa podając Gąski jako lokalizację elektrowni jądrowej. Udzielili przy tym praw inwestorowi, który w tej sprawie zachowuje się jak suweren w Polsce. A Suwerenem w Polsce jest Naród. Dlaczego? Bo to gwarantuje ludziom Konstytucja.
 
Wiem, że ludzie w większości (tak jak w całym naszym regionie) poparli w tej gminie PO i to właśnie politycy PO oszukali ich najbardziej, bo w 100% są za energetyką jądrową.
 
I to politycy PO sprowadzili to nieszczęście nam na głowy w rejon Koszalina. Ale jeśli ktoś skutkiem tego zamierza paść w ramiona PiS lub innego ugrupowania, bo to z kolei naobiecuje mu gruszek na wierzbie, to skutkiem tego ponownie zostanie oszukany i będzie się czuł tak jak teraz.
 
Dlaczego? Bo żadne ugrupowanie nie potępiło oficjalnie energetyki jądrowej a większość polityków partii obecnych w parlamencie jest za energetyką jądrową.
 
Trzeba zorganizować powszechny i otwarty bojkot poparcia dla polityków, aby wreszcie wiedzieli, że nic nie zdobędą na tym, że ludzie się sprzeciwili ich krętactwom.
 
Idąc do ludzi w tej bulwersującej sprawie nie chciałem, aby jakaś klika zaczęła ludźmi manipulować. Poszedłem do ludzi, bo bliskie mojemu sercu jest to miejsce. Tu się urodziłem i tu mieszkam większość swego życia. I to miejsce zostało teraz potraktowane ponownie jak miejsce na słomę do misia.
 
Z ludzi zrobiono przedmioty, jakby ich tu wcale nie było, choć w rejonie potencjalnie zagrożonym awarią obiektu jądrowego mieszka tu najmniej 350 tysięcy a w sezonie może nawet drugie tyle.
 
Ale – Drodzy Państwo – my sami jesteśmy winni tego, że ta polityczna zgraja, która rozkrada i frymarczy Polską, tak sobie tu z nami poczyna.
 
Popierając ich, sami na siebie ściągają Państwo to nieszczęście. A ja... Jaki jest w tym mój udział? Mam żal do siebie i sam siebie obwiniam o to, że nie zrobiłem wystarczająco dużo, by ukrócić swawole tych zepsutych do szpiku kości polityków. Ich partyjniactwo, ich brak rozumu i wreszcie ich ciasna interesowność doprowadzi nas w Polsce do ruiny.
 
Wszelkie poparcie dla polityków skończy się tym, że na koniec zrobią „co zechcą” nie licząc się z nikim i niczym. O nic nie proszę i do niczego nie nawołuję, co by mogło posłużyć mi do czegokolwiek prywatnie, bo nie robię kariery politycznej.
 
Proszę tylko o rozsądek i umiar w postępowaniu, by ludzie nie popełnili ponownie tego samego błędu, ufając oszustom tym razem z innego ugrupowania.
 
Trzeba polityków – wszystkich bez względu na to, do jakiej partii należą – odciąć od cycka nie dając im poparcia. Skoro zaraz po wyborach, zapominają o ludziach, jedynie bojkot wyborczy będzie dla nich kubłem zimnej wody na głowę.
 
Z Bogiem.

Andrzej Marek Hendzel

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY