Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

WOLNE MEDIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

28.09. Radio to po części muzyka, przynajmniej tak miało być. Czy dzisiaj tak jest?... Oto jest pytanie. Jeśli teraz będzie pełno ludzi na ulicach wszczynających burdy, bo ich ulubiona rozgłośnia czegoś tam nie dostała w tym gąszczu elektronicznym,

to Polska spadła na psy. Nie obrażając psów.

Skąd w ogóle pomysł na to, by istniała jakaś rada, komisja czy inne kolegium, które przyznaje rozgłośniom prawo do nadawania o jakieś inne kryteria niż to czy jest wolna częstotliwość w eterze i czy ta zapłaci za prawo do użytkowania eteru i nie łamie prawa? Skąd ten pęd do tworzenia instytucji rozdających przywileje, gdy eter w Polsce nie jest tak gęsto upakowany, jak by mógł być. Przyczyny techniczne niczego tu nie przesądzają, bo jest stale dość miejsca dla wielu stacji, które nie dostają pozwolenia do nadawania, bo nie spełniają jakichś dodatkowych kryteriów – na przykład mają za mały stan posiadania.
 
Natomiast robienie burdy o to, maszerowanie po ulicach tylko dlatego, że ktoś arbitralnie stwierdza, że dana rozgłośnia to wolne media i rzekomo tego się teraz broni, to rozsadzanie kraju.
 
 
A kto powiedział, że ta lub owa telewizja to wolne media? W Polsce nie ma wolnych mediów. Jedne są zależne od starego układu władzy, postnomenklatury jeszcze z zeszłego systemu, inne od rachitycznego i chorego polskiego biznesu, który także jest wplątany w różne ciemne powiązania a inne zależą od Kościoła Katolickiego, a ściślej od wąskiego grona z tego kościoła. W Polsce wolne media trzeba dopiero stworzyć.
 
Najbardziej przykre jest to, że wielu z tych broniących wolnych mediów sami z siebie najchętniej zaprowadziliby w Polsce ścisłą cenzurę: a to obyczajową, a to kulturową a to wizerunkową. I stale pletliby, że to nie jest cenzura a tym bardziej zakazana Konstytucją cenzura prewencyjna. Na własnej skórze sprawdziłem, że tak jest. A teraz wolnych mediów bronią. Kpiny sobie urządzają. Są i tacy, którzy należą do stowarzyszeń wolnego słowa, ale ich widzenie wolności słowa jest takie: Jak im się gębę zamyka, to jest naruszenie wolności, ale jak oni komuś gębę zamykają, to jest dobrze i wolno im, bo mają prawo. To szczególne pojmowanie wolności słowa i wolności. Sienkiewiczowskie prawa z buszu i dzicz umysłowa.
 
Brzydzę się obecnym układem władzy w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – jego zepsuciem i zgnilizną. Jaki jest ten układ, świadczy to, co pokazał odnośnie energetyki jądrowej, gdzie cały skłócony establishment nagle okazał się taki zgodny, bo wyczuł w tym interes dla siebie, prowizję od tego monstrualnego tortu. Obojętnie, która partia (po staropolsku znaczy to dokładnie to samo, co banda) dorwie się do władzy, odetnie swoje prowizje od tego misia.
 
A rozgłośnie – rzekomo takich wolnych mediów – zatrudniają lobbystów tego gigantycznego przekrętu finansowego, jakim jest energetyka jądrowa w dzisiejszych czasach, gdzie o jej ekonomicznej opłacalności nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie już nawet wspominał.
 
A radio to po części muzyka, która w Polsce traktowana jest jak zapchajdziura między głupawymi programikami dla gawiedzi. Bo Naród traktowany jest jak stado baranów i daje się tak traktować. I taki Naród idzie potem głosować na byle kogo i byle jak wybierając kandydata. Najczęściej biorąc spośród chętnych do władzy tych, którzy są jak pusty i stłuczony garnek... I to pełen łajna. Tacy nie będą zbyt ostro oceniać zgnilizny samego wyborcy i ten będzie czuł się bezpieczny, bo sam chce żyć w tym półmroku.
 
I zaraz potem ulice wypełniają się gawiedzią, która udaje rodzinę, a na tym bogaci się konsorcjum lub jakaś osoba, której zależy nie na wolności słowa, ale na stanie swojego konta. Sieje przy tym ciemnotę tak samo jak inne rozgłośnie, pomimo tego, że czasem wykaże się większą rzetelnością dziennikarską.
A przecież rzetelność dziennikarska to dziennikarski obowiązek. Trzeba, zatem przede wszystkim namawiać do poprawy tych, którzy nie umieją jej zachować, nie powiedzą słowa prawdy, chyba, że przez przeoczenie, albo świadomie i z premedytacją kłamią. Tam trzeba iść i tym bandytom od zapychania eteru byle padliną dać popalić, aby przestali łżeć.
 
Ale przede wszystkim trzeba zmienić prawo w Polsce na takie, gdzie wszelkiej maści przywileje, rozdawnictwo dóbr, albo jest zależne wprost od Narodu albo zostanie zniesione. Zamiast rad, komisji i innych grup, proste i czytelne kryteria podejmowania decyzji przez Naród, który ma prawo podejmowania decyzji, gdy chce się wypowiedzieć, bez zgody i woli zdemoralizowanych polityków. Inaczej uśmiercimy i ten nośnik muzyki.
 
Andrzej Marek Hendzel

źródło: Dziennik Muzyczny 

 

 Powiązane linki 

 

 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • StM ...
  Ale zauważ, ze to Radio Maryja zaprasza regularnie Stanisława Michalkiewicza !!! który mówi o Wolnym Rynku !!! (pomimo, że w Kościele wiele osób jest Wolnemu Rynkowi przeciwnych, utożsamiając obecny interwencjonistyczny burdel z Wolnym Rynkiem.

  Samo Radio Maryja na pewno nie wyedukuje ekonomicznie wszystkich Polaków, ale na pewno zrobi to lepiej, niż Tusk Vision Network ...
 • @Ultima Thule 18:11:33
  Zauważ, że chodzi o masowe demonstracje, które jeśli odniosą skutek to Ci, którzy demonstrują zapłacą za nowy dekoder ponad 300 zł, w większości wypadków zostaną zmuszeni też do wymiany anteny - gdyż sygnał będzie za słaby dla DVB-t. I to nie wszystko - za parę lat jak zaczną masowo wprowadzać DVB-t o podwyższonej jakości HD to ludzie zostaną zmuszeni do kupna nowego dekodera DVBT+.

  Wprawdzie wystarcza dla eksperymentalnych programów w HD standard DVBT, ale masówka będzie nadawana w DVBT plus. To znaczy znowu nowa antena, nowy dekoder i dla większości nowa telewizja - jeśli chcą mieć HD.

  Do dzisiaj nikt nie podejmuje w Polsce pytania, co zrobili z dotacjami UE przeznaczonymi dla użytkowników by mogli nieodpłatnie przejść na standard DVBT
 • @rip LunarBird CLH 10:57:18
  -Niestety musimy się odniejść jeszcze do jednego nieprzyjemnego wydarzenia. Podczas realizacji materiału o Marszu poświęconego obronie wolnych mediów nasza reporterka Carcinka została arogancko wyproszona przez ochroniarza: "Dla Nowego Ekranu nie ma tu miejsca".

  - Z dzisiejszej relacji NE o marszu. Dlatego trzeba powiedzieć, że są wyjątki np. moja osoba mimo licznego wsparcia kręgów maryjnych związanych z RM nigdy nie została zaproszona do przedstawienia tematu szkód zdrowotnych związanych z napromieniowaniem mikrofalami np. nadajnikami telefonii komórkowej i nadajnikami radiowymi RM.

  Nawet jak prof. Dakowski miał swój historyczny występ w TV-TRWAM i RM o energii jądrowej i mnie osobiście zaprosił do telefonowania i brania udziału w audycji to jakoś moje połączenie było odkładane i następnie uporczywie przerywane - próbowałem chyba z 10 razy.
  No skąd się to bierze? - z tolerancji? Z filozofii wolnych mediów?
 • @rip LunarBird CLH 00:25:15
  Jest masa ludzi poszkodowanych, uczulonych na mikrofale, oraz chorych na chorobę mikrofalową. Posłowie w roku 2002 zdjęli na życzenie komisarza do spraw integracji Europy wschodniej z UE Güntera Verheugen chorobę mikrofalową z listy chorób zawodowych, w roku 2004 w Pradze rozpracowali współpracownicy kierownika wydziału EMF w WHO pana Repacholi zasady oszukiwania społeczeństw świata.

  Obecni w warsztatach naukowcy mieli te zasady przybliżać swoim rządom. W Polsce udało się to w 100 procentach.
  http://www.iddd.de/umtsno/odpsejm/Johanssoninfo.htm#scan

  (Moim sukcesem było zainicjowanie wyrzucenia Repacholi z WHO. Co nam się udało - społeczności międzynarodowej, komunikującej przez Internet.)

  Podobnie postąpili posłowie polscy przed miesiącem w przypadku szczepionek. Posłowie zmienili bez naukowych dyskusji definicję epidemii, na taką, jaką sprzedawcy trucizn potrzebują i jak im lobbyści koncernów szczepionkowych kazali.

  Ja oczekuję od ruchu duchowego jak sekty Rydzyka, zasad postępowań opartych na Przykazaniach Bożych, a nie na celach politycznych i regułach rynku. Działalność oj. Rydzyka nie różni się od działalności jego przeciwników politycznych i gospodarczych.
 • @rip LunarBird CLH 11:23:59 - patrz Colonia Dignidad
  Widzę, że chcesz mi znowu dołożyć i to bez sensu. A ja wreszcie po czterech latach, dopiero od mojego ostatniego artykułu o Rydzyku wyrobiłem sobie własne zdanie o koncernie Rydzyka. Jak były podchody do RM o wywiad lub audycję w roku 2008,

  http://www.iddd.de/umtsno/odpsejm/radioRMrydzyk.htm#sluz

  to wcale nie wiedziałem, że Rydzyk jest właścicielem Lux Veritatis, że nie ma prawdziwego poparcia w Episkopacie, że jest tylko tolerowany, że są odważni biskupi jak biskup Pieronek, który mówi jak to jest z pozycją Rydzyka.
  Patrz
  http://idb.nowyekran.pl/post/70127,bp-t-pieronek-versus-oj-dyr-t-rydzyk
  - tam komentarze rozjaśniają dodatkowo sytuację sekty Rydzyka.

  Do sekty należą fanatyczni członkowie, walczący o własne ostrzyżenie i ogolenie à la Tusk. Z takimi nie sposób wymienić argumenty, gdyż je natychmiast odrzucają! Do sekty należy też fama o wolnych mediach. Jak wiesz, od marca stoi moja propozycja w Internecie, w imieniu kół katolickich przedstawić oddolne informacje i problemy związane z hydraulicznym szczelinowaniem.
  Patrz list do Rydzyka

  http://idb.nowyekran.pl/post/55217,mikrofale-i-lupki-ojcze-rydzyku-pomoz-polsce

  Także w tym wypadku Rydzyk NIE DOPUSZCZA by jego owieczki dowiedziały się PRAWDY o polskich zasobach wody pitnej, ich zagrożeniu, niszczeniu środowiska, niszczeniu obszarów turystycznych przez rabunkową inwazję obcych firm. Także w tym decydującym dla pokoleń Polaków sprawie - idą media Rydzyka konformistycznie z marionetkami Tuska i oczywiście z PiS-em ręka w rękę. I w tym wypadku media Rydzyka dają plamy i nie broni ani swoich wiernych ani Polski - w imię władzy i politycznych celów PiS-u.

  ZAWODZI NA CAŁEJ LINII, a oślepieni wyznawcy Rydzyka dostrzegają tylko wirtualną bzdurę "Nie oddamy wam telewizji TRWAM".

  Rydzyk działa podobnie jak przywódca każdej innej dowolnej sekty: by było więcej pieniędzy i by otrzymać jeszcze więcej władzy. W tym aspekcie nie różni się on od innych przywódców chrześcijańskich sekt jak Paula Schäfera szefa Colonia Dignidad, czy Davida Koresha, szefa Branch Davidian.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY