Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Nowe Narzędzie dla Demokracji Bezpośredniej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Festiwal Obywatela, odbędzie się w dniach 19–21 października 2012 r. w Łodzi. Dla fanów demokracji bezpośredniej przedstawione zostanie oprogramowanie, z polskim tłumaczeniem! Link do tłumaczenia ekskluzywnie tylko na blogu adevo!

Mam przyjemność powiadomić wszystkich, że oprogramowanie, które przedstawiłem w grudniu 2011 r. czytelnikom Nowego Ekranu oraz Salonu 24 pt. "Wiecowanie tekstu" doczekało się polskiego tłumaczenia.

Jako pierwszy blog ekskluzywnie 5 dni przed prezentacją przedstawiam link do strony z polskimi tłumaczeniami. Można sprawdzić, czy tłumaczenia są w porządku. Nawet na stronach organizatorów tego linku nie ma!!

https://www.transifex.com/projects/p/adhocracy/resource/adhocracy/l/pl/view/

Można sprawdzić ekskluzywnie jakość tłumaczenia.

 
Będzie ona przedstawiona 19 października 2012 roku w Łodzi patrz poniżej. Dla takiego wydarzenia robię chętnie reklamę, pomimo że mnie  nie zaproszono.. 
Jestem bowiem za referendami, wiecowaniem, głosowaniami z quorum, ankietami, popychaniami.
 
Dla organizacji Demokracji Bezpośredniej przez Internet potrzeba narzędzi i wiele z nich można znaleźć w oprogramowaniu adhocracy.de
 
Dziwne jest tylko dla mnie, że robiłem przecież wielokrotną krytykę dla tego oprogramowania, miałem kontakt z głównym programistą i nikt mnie nie powiadomił.
 

Takie rzeczy jednak są w DB nieważne, gdyż liczy się ruch.

 

 

 

Wstawione ze strony http://demokracjaplynna.org/

https://adhocracy.de/

 

Portal informacyjny poświęcony demokracji płynnej (ang. liquid democracy). Powstaje przy wsparciu Stowarzyszenia „Obywatele Obywatelom”, we współpracy z Liquid Democracy e.V.

Kontakt:
Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”
ul. Piotrkowska 5
90-406 Łódź
soo.org.pl
e-mail: demokracjaplynna@soo.org.pl

Program Festiwalu:

Dzień pierwszy (piątek, 19 października):

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1, ul. Zawiszy Czarnego 39

Spółdzielczy hostel LaGranda, ul. Rewolucji 1905 r. 48

 • 21.30 – Koncert zespołu Fonovel, impreza integracyjna

więcej

 

Like this post
Festiwal Obywatela, organizowany przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, odbędzie się w dniach 19–21 października 2012 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, a jego hasłem przewodnim będzie „Odzyskajmy demokrację!”. W ramach imprezy odbędą się m.in. debaty, prelekcje oraz pokazy filmów. Jednym z gości festiwalu będzie m.in. członek niemieckiego stowarzyszenia Liquid Democracy e.V., który zaprezentuje ideę demokracji płynnej. Podczas imprezy odbędzie się również premiera polskiej wersji platformy Adhocracy. Chcesz wziąć udział? Zarejestruj się już dziś!

Festiwal Obywatela, organizowany przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”, odbędzie się w dniach 19–21 października 2012 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, a jego hasłem przewodnim będzie „Odzyskajmy demokrację!”. W ramach imprezy odbędą się m.in. debaty, prelekcje oraz pokazy filmów.

Jednym z gości festiwalu będzie m.in. członek niemieckiego stowarzyszenia Liquid Democracy e.V., który zaprezentuje ideę demokracji płynnej. Podczas imprezy odbędzie się również premiera polskiej wersji platformy Adhocracy.

KOMENTARZE

 • Możemy założyć na NE i w wielu miejscach sieci spójny profil obywatelskiego ruchu wolnościowego i demokracji bezpośredniej
  Jednak to nie może opierać się o żadną istniejącą organizacje, nie dam się wciągnąć w coś, czego nie mogę sprawdzić, co nie będzie w moim światopoglądzie. Tego typu środowiska są zazwyczaj mocno lewicowe, anarchizujące itp Mam też nieufność do takiego softu jaki przedstawiasz, ale zobaczymy, do zabawy ok.

  Jest nas dwóch w grupie inicjatywnej? Bo jak może zauważyłeś rzbika odrzucam, a konfederacja mnie rozczarowała tak w skrócie, nie wszedłem też w towarzystwo vipów NE mimo iż byłem na grilla do p. Opary zapraszany. Słowem zachowałem niezależność.
 • @Marek Kajdas 18:23:07
  to może tytułem wstępu cykl wykładzików na temat demokracji bezpośredniej,

  ja niestety w taką demokracją, w której mieliby brać udział zamieszkający tu ludzie, nie wierzę,

  trzeba najpierw opracować machinę propagandowo- wychowaczą, która skłoni ludzi do poważnego traktowania rzeczywistości i siebie nawzajem.
 • @Marek Kajdas 18:23:07
  Ja jestem również sceptyczny. Piszę od dawna Demokracja Bezpośrednia nie jest ani lewicowa ani prawicowa, tylko bezpośrednia.
  Ciekawe, że pierwsi, którzy przejęli te hasło była przed laty strona bizz anarchistów. Oni są czujni.

  DB to sprawa legitymacji i takich akcji jak flash mob.
  Znaczy kontakt z FB.

  Zaczyna być coraz ciekawiej.
  Kto ma narzędzie może zacząć działać. Oprogramowanie Adhoc jest za darmo i wolne. Czy wersja polską będzie można wolno wykorzystać o to jest pytanie. Po kongresie będzie wiadomo.
  Wtedy można trzeba zapraszać ludzi.
  Jedziesz do Łodzi na kongres?
 • jakoś nie mogę uwierzyć, że coś mogło być przetłumaczone na polski
  poprawnie.
 • @interesariusz z PL 18:46:42
  Fajnie to Twoje zdanie. Na oprogramowaniu zakładasz temat i czekasz kto jest Twojego zdania. Być może będziemy zmuszeni zmienić miejsce, gdyż NE ma dużo ludzi patrzących wstecz.
 • @Marek Kajdas 18:23:07
  Chodzi również o to, że Adhoc -software nie jest nastawione na DB. Adhoc to rozwiązanie tymczasowe, mi chodzi o inne rozwiązanie tylko, że jeszcze nie poznałem programisty, który by faktycznie coś potrafił w tym kierunku. Mam na myśli P2P.
  Tylko P2P gwarantuje zawsze średnią poprawność wyników głosowań.
 • @interesariusz z PL 19:02:44
  Tak, porównywałem wersję ze strony piratów. Tylko że się nie czepiałem, gdyż oni mnie obrazili to pomyślałem sobie niech robią sobie sami.
 • @adevo 19:01:58
  Do Łodzi mam pół Polski, nie dam rady. Pojedź i powiedz im że NE może w to wejdzie, bo dlaczego nie? Muszą być konkrety, konkretny soft.

  Na pewno DB nie wywalczy partia DB, ale jej rola może być spora w propagowaniu, edukacji.

  http://db.org.pl/?q=node/84

  To powinien być ruch i w ruch wejdę, w partię NIGDY.
 • @Marek Kajdas 19:19:35
  Tak oni są na FB. Ale jak już napisałem FB można manipulować.
  http://idb.nowyekran.pl/post/76585,jow-czy-db-wybor-prowodyra

  Podobnie jak i NE i wykop. Niech Bolek będzie nauczką dla Polaków. Ruch da się najłatwiej zmanipulować. Ja myślę o SPECJALNYM ROZWIĄZANIU budzącym zaufanie wszystkich. Takie rozwiązanie dają siecie P2P.
  Jest, o co walczyć szczególnie w perspektywie wyborów - gdzie PoPis do dzisiaj nie ma zamiaru uwzględnić wykazanych błędów.

  Cytuję z Wiki

  "W sieciach P2P każdy węzeł sieci zwany hostem, czyli komputer użytkownika, może jednocześnie pełnić rolę klienta i serwera. W najpopularniejszej implementacji modelu P2P, jaką są programy do wymiany plików w Internecie, każdy host spełnia rolę serwera, przyjmując połączenia od innych użytkowników sieci, oraz klienta, łącząc się i wysyłając i/lub pobierając pliki z innych hostów działających w tej samej sieci P2P. Wymiana plików jest prowadzona bezpośrednio pomiędzy hostami. Sieć P2P charakteryzuje się zmiennością struktury węzłów sieci, spowodowaną zmiennością liczby i lokalizacji sieciowej aktualnie aktywnych hostów."

  PS
  Ty masz pół Polski, a ja musiałbym lecieć z Hamburga.
  Wydaje mi się, że ktoś tam z NE na pewno się pojawi.
 • @adevo 20:06:21
  Zobaczyłem na zarząd tej partii DB. Jeden młody gość delegowany z PO, druga siksa od Palikota, inicjatywa na fali oburzonych, ACTA. Ech, ale nad programem warto się pochylić, trochę dobrych pomysłów tam jest. Tego na pewno te dzieci nie opracowały, ale starsi-mądrzejsi.

  Widzisz ruch wolnościowy nie narzuca sztywnego programu jak partia, tym samym może zebrać więcej ludzi, więcej środowisk. Mnie nie chodzi przecież tylko o DB, ruch wolnościowy może lansować i inne ordynacje, przecież nie możemy ludziom zabronić wiary w JOW itd

  Fajnie że się zastanawiasz nad fenomenem JOW, środowiska to wspierającego. Co ich łączy od lat mnie to nurtuje, musi być jakaś klamra ich spinająca. Jasne że PO jest ostrożna, bo w obecnej ordynacji zawsze są górą, a w JOW muszą być na fali, inaczej lecą przynajmniej w części, stąd ich obawy, po co niszczyć maszynę trzymającą ich pewnie przy władzy.

  Poza tym staję się zwolennikiem jawnych wyborów, tym samym mogę się zgodzić na internetowe POD TAKIM WARUNKIEM. Oczywiście niezliczone względy bezpieczeństwa do tego, uczciwości.
 • @Marek Kajdas 20:35:19 Jeszcze jest szansa dla NE
  Oni nie są dalej, niż stowarzyszenie "Więcej Demokracji"
  Co oni tam dyskutują na FB nie wiem. Jako niezarejestrowany na FB nie mogę brać udziału w ich naradach, jestem wykluczony.

  Jaki pogląd mają na rotację stołków nie wiem, ale kadencja 6 miesięcy wskazuje że umówili się na rotację. Piszą o ustroju DB, więc właściwie powinienem się tam zapisać. Jak na razie członkowie zarządu są z Krakowa i Warszawy. Wrocław został całkowicie pominięty lub zbojkotował! Tylko że ja tam widziałem na zdjęciu jednego ze stowarzyszenia.

  Ale ruch DB we Wrocławiu był za bardzo przesiąknięty JOW-em. Ciekawostka Ci ludzie z Łodzi angażują się również w stowarzyszeniu "Więcej Demokracji" z Wrocławia.

  Jak widać, żadna z tych organizacji nie posiada obiektywnego narzędzia jak adhocracy.de. Znaczy tworzenie idei następuje poprzez zapożyczanie osiągnięć DB z w/w stowarzyszenia i oczywiście innych np. moich oraz niewidoczne rozmowy.
  Dokumentacji nie ma jest więc tam dużo do roboty.

  Oceniam powstanie tej partii, jako postęp.
  Tam pewnie jest sens pukać.

  NE jak się nie zmieni,
  stanie się przestarzały i nieatrakcyjny dla młodych ludzi.

  Dlatego dla Opary i redakcji NE to szansa wyciągnąć wnioski z oferty adhocracy i szybko zareagować, gdy jeszcze to możliwe.
 • @adevo 21:49:39
  Oni nie wystartują na serio. Polacy nie zaufają partii, którą założyli młodzi działacze młodzieżówek PO, ruchu palikota itp pewnie dzieci udeków, uwoli. Pamiętasz może ruch oburzonych z... liceum Kuronia z ich nauczycielami. Kolejni komandosi nowych czasów wg wzorców 68', teraz w sieci. Słowem nie daj się tak łapać na lep DB, bo nie wszystko złoto co się na DB zaświeci. Możemy ufać tylko ruchowi który sami założymy :)

  Będę analizował ich program, model działania partii, jest dosyć innowacyjny, ale program zostawia istotne elementy systemu i trzeba jeszcze odważniejszych kroków z dobraniem się do podstaw systemu III RP.

  Jeżeli promują JOW, to coś im się pomyliło jak prezydatowi rzbika który też używa hasełka DB, a stworzył klasyczny autorytaryzm, tyle że kabaretowy, bo nie jest szanowany, ani się go nie boją ;)

  Koncesjonowany ruch DB mnie nie interesuje, żadnej poprawności.
 • @Marek Kajdas 23:05:24
  Partia DB to patrząc obiektywnie, krok do przodu. Mamy, więc dwie partie DB i parę stowarzyszeń. Jest, więc konkurencja. Można robić kongres i je łączyć lub zaproponować narzędzie, które ludzi automatycznie zjednoczy - przez ludzką wygodność.

  W programie przejęli moje tłumaczenie, że chodzi o ustrój DB, tylko nie wypełnili go treścią ustrojową - chyba unikają konfliktu z konstytucją RP. Może, dlatego że tego punktu jeszcze należycie nie komunikowałem a im brak w tym punkcie przeglądu.
  Osoby zarządu tej partii są mi nieznane, gdyż pochodzą wszystkie z FB.

  Palikot porusza się właściwie moimi śladami - zaczął popierać przeciwników energii atomowej, przeciwników wydobycia gazu łupkowego, a teraz macza palce w DB.

  To wygląda na zajmowanie i niszczenie (?) tematów.
  Ale te przypuszczenie muszę jeszcze sprawdzić.
  Dobranoc
 • @adevo 01:00:08
  Oni chcą kanalizować niebezpieczne dla systemu i różnych lobbies kwestie. Koncesjonowany ruch oporu, inicjatywy fałszywej raczej flagi. Sama nazwa PO jakże jest myląca. PiS zaś ma odniesienia biblijne co jest chyba też jakimś sygnałem dla wtajemniczonych. Palikot jest spalony, w końcu będą go sami geje popierać.

  Partie zwykle zakłada trefne towarzystwo, podobnie z wpływowymi, dysponującymi kasą organizacjami. Ludzie uczciwi unikają tego z jakiegoś lęku, niewiedzy, chcą mieć święty spokój.

  Chcę ustalić czy godzisz się na tworzenie ruchu szerszego niż sama promocja DB, czy też dajesz sobie wąskie ramy. Ludzie trzeba przekonać, wielki ruch wolnościowy będzie stykał się z ideami DB i tym samym... inaczej los kanapowych projektów internetowych czy salonowych.

  Wypisałem się właśnie z Konfederacji Blogerów (nie dogadam się z Rebeliantką głównie) i jestem wolny, gotowy do nowej inicjatywy. Ewentualnie dwa fronty:

  1. Jeden patriotycznego ruchu wolnościowego

  2. Idei DB

  Połączenie kiedy przyjdzie pora.

  PS. Daj linki do wszystkich partii, organizacji związanych z DB w Polsce.
 • @Marek Kajdas 12:59:38
  "Oni chcą kanalizować niebezpieczne dla systemu i różnych lobbies kwestie."
  Każda duża partia próbuje mieć odpowiedzi na wszystkie pytania - na zasadzie dla każdego coś dobrego.

  "Partie zwykle zakłada trefne towarzystwo, podobnie z wpływowymi, dysponującymi kasą organizacjami."

  Ciekawe, jak łatwo oni spełnili wymagania dla założenia partii. Partia Piratów do dzisiaj nie została zarejestrowana, a zaczęła 26 stycznia.

  "Chcę ustalić czy godzisz się na tworzenie ruchu szerszego niż sama promocja DB"

  W DB chodzi o bezpośredni dostęp do władzy dla wszystkich. W DB najważniejszy jest BEZPOŚREDNI DOSTĘP WIĘKSZOŚCI NARODU DO DECYZJI PAŃSTWOWYCH. To jest ten punkt, o który mi chodzi. Nie widzę sensu popierania wodza, czyli stojącego u góry w hierarchii pionowej.
  Mnie interesuje infrastruktura dla DB.
  Partia DB palikota oczywiście milczy na ten temat i jedzie starymi szynami demokracji parlamentarnej.
  Tu masz więcej o referendach
  O referendum w ustroju demokracji bezpośredniej
  http://www.iddd.de/idb.htm#ref
  Ja z tego widać moje podstawy są antyhierarchiczne.
  Może nie każdy jest tak samo zdolny w obsłudze komputera, ale każdy ma jakieś specjalne zdolności-, dlatego WSZYSCY jesteśmy sobie równi i powinniśmy mieć ten sam dostęp do władzy.
  W tym punkcie nie ma dla mnie kompromisów.

  Nie pozwalam na przejęcie etykietki DB dla reklamy własnej partii i ruchów funkcjonujących na zasadach hierarchicznych.

  Dlatego moja odp. na pytanie carcajou była jasna: to co on organizuje to nie DB ale dyktatura ( pomyślałem dyktatura dowcipkarza).

  Odnośnie mniejszości spójrz na podaną stronę - mam ciekawą koncepcję odnośnie referendów - powinny tam być ważne gdzie jest większość.

  Partie, Stowarzyszenia DB

  -----------------------------------------------
  Jedną znasz- DB w wykonaniu dzieci Palikota i Facebooka przede wszystkim na FB
  http://db.org.pl/?q=node/5

  Demokracja Bezpośrednia
  ul. Wynalazek 3,
  02- 677 Warszawa

  E-mail:
  kontakt@db.org.pl
  -----------------------------------------------
  Partia Piratów

  http://partiapiratów.pl/2012/01/26/startujemy-inicjatywe-stworzenia-partii-piratow/

  -----------------------------------------------
  Polska (Powszechna) Partia Internetowa
  https://www.plpi.pl/
  Polska Partia Internetowa 40-160 KATOWICE Al.W.Korfantego 51/53

  -----------------------------------------------

  http://www.demokracjabezposrednia.pl/kontakt
  http://siec118.pl/
  sieć 118 to nowy projekt - pieniądze ze Szwajcarii
  Stowarzyszenie Więcej Demokracji
  ul. Klasztorna 8
  52-234 Wrocław
  Tel. +48 71 7072731
 • @adevo 19:21:29
  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne

  Powoli ruszam i nietrudno będzie o sympatyków przy otwartym podejściu. Przekonanie ludzi do DB będzie znacznie trudniejsze, generalnie w modzie jest JOW, ustrój prezydencki, republikański, od groma monarchistów.... Generalnie kojarzę te partie za wyjątkiem tego stowarzyszenia, zaraz tam lukne.

  Z każdej coś wyciągnę pozytywnego z programu, podejścia nawet jeżeli to dla mnie "paskudne" towarzystwo. Wg mnie nie ma szans na ruch specjalistyczny postulujący tylko DB, trzeba się otworzyć i promować DB w formie ustrojowej debaty.

  Sojusznikiem są także środowiska koło Janusza Zagórskiego, jego Niezależnej Telewizji, kongresów gdzie DB przedstawiają jako jedni z nielicznych w Polsce.

  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/finanse-publiczne/demokracja-bezposrednia-pomaga-zmniejszyc-wydatki-publiczne/

  To w ramach argumentów za DB, pięknie też wychodzi z kryzysu Islandia i dzięki czemu? Czy nie referendom i woli Suwerena, którego wcześniej oszukiwały elity sprzedajne na rzecz finansjery, NWO?
 • @Marek Kajdas 21:11:53
  Przy początkach zawsze trzeba uwzględnić, typowy dla Polaków słomiany zapał. By, więc się zainteresowanie nie wypaliło, ale rosło skupiam się na szukaniu finansistów, narzędzi i wykonawców. Jak nie znajdę to poświęcę nawet 2 lata i napiszę narzędzia samemu.
  Pozdrawiam i będę śledził.
 • @adevo 16:31:09
  Mnie interesuje też demokracja płynna/bezpośrednia. Zarys systemu mam w głowie, ale wydaje mi się, że to na tyle spore wyzwanie, że potrzeba do tego co najmniej zespołu osób. Ja się na programowaniu nie znam, ale na projektowaniu systemów już tak, mimo, że nigdzie się tego nie uczyłem. Jestem w trakcie skrobania posta i filmiku na ten temat, dziś powinien już zaistnieć na NE.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY