Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Akt Woli Narodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko WOLA CAŁEGO NARODU może w jednym akcie zlikwidować wszelkie wymuszone zobowiązania i przejąć kontrolę w kraju. Ustrój, który buduje na Woli Narodu nazywa się Demokracją Bezpośrednią.

petycjeonline.com/akt

 
PETYCJA DO NARODU POLSKIEGO
 
Popieram, jako Obywatel Polski w bezpośrednim akcie Woli Narodu Polskiego"volonté générale" wystąpienie z Unii Europejskiej, NATO i od wszelkich zobowiązań i regulacji prawnych, politycznych, bankowych, notarialnych po 14 października 1988 roku
 
(za wyjątkiem Polsko-Niemieckiego traktatu granicznego z 14 listopada 1990 roku między Rzeczpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec, dotyczącego uznania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej).
 
Popieram podporządkowanie sądownictwa, władzy ustawodawczej i wykonawczej Woli Narodu Polskiego.
 
Z aktem Woli Narodu, jeśli zostanie on podpisany przez większość uprawnionych do głosowania, czyli przynajmniej przez 15 milionów głosów Obywateli Polskich, staną się wykupy bogactw naturalnych, ziemi, gospodarki, przemysłu, banków, ubezpieczeń, kultury, lecznictwa, po 14 października 1988 roku,  nieważne.
 
Sprzedaż wyżej wymienionych dóbr polskich nastąpiła nielegalnie począwszy od roku 1988 - od początków rządu Mieczysława Rakowskiego. Narzucone Polsce rządy zdrajców, podszywających się pod polskich patriotów, sprzedawały dobra należące do Narodu Polskiego bez prawdziwej legitymacji prawnej do wyprzedaży i bez ważnej autoryzacji przez Naród Polski na podstawie oszustw politycznych, a następnie wyborczych.
 
Stan zerowy Polski, umożliwi Narodowi Polskiemu zbudowanie od podstaw Ustroju Demokracji Bezpośredniej opartego na władzy Obywateli Polskich i tylko Polskich w większościowych głosowaniach suwerenów w referendach miejscowych, lokalnych lub ogólnokrajowych przy pomocy bezpiecznych, szybkich i wygodnych narzędzi sieci internetowych i intranetowych.
 
Popieram i zgadzam się z przesłaniem mojego podpisu pod tym aktem do organów Unii Europejskiej.
 

Do podpisu petycjeonline.com/akt

KOMENTARZE

 • @autor
  Czas petycji się skończył - trzeba działać, budować ...
 • @Prezydent RzBiK 00:44:39 PETYCJA DO NARODU
  Lieber Carcajou,
  przeczytaj ten akt to nie jest petycja, lub jeśli jeszcze raz muszę napisać to jest to PETYCJA DO NARODU, czyli żadna zwykła petycja.
 • @adevo 00:47:23
  Nevermind, ludzie chcą czynów, konkretnych działań - nie odezw i think-tanków. No i kwiki do UE - wiesz gdzie oni to mają? Tam gdzie Putin ma tych co zginęli w Smoleńsku.
 • @adevo 00:47:23
  Popieram, acz wolałbym ograniczenie zakresu do samej UE na razie.
 • @Marek Kajdas 01:32:03
  Znaczy wyjście z NATO skreślić?
 • @Prezydent RzBiK 01:20:39 AKT PRAWNY
  Dlatego to jest AKT. Takimi czynami to Unia zagarnęła Polskę. Zrobili traktat, zrobili referendum, a przede wszystkim zrobili tak, że przy minimalnym udziale ludzi te akty prawne zostały przez bandy wyprzedające Polskę uznane za obowiązujące.
  Takie zdanie racji próbuję wygenerować. Zależy ono tym razem nie od układów, ale od popularności tego aktu.
  Ludzie nie muszą nic robić tylko zaistnieć w swojej części, jako Wola Narodu Polskiego.
  Chodzi o to by świadomość o prawach obywateli do Polski zaczęła docierać także do zakutych łbów itd.
 • @adevo 02:09:44
  Mylisz się. Traktat zawierała Polska - państwo, która posiadało zgodę jej obywateli na zawarcie traktatu. Taki akt może tylko Polska - a dokładnie jej władze (po referendum w tej sprawie zgodnym z jej prawem obecnym) - skutecznie wypowiedzieć i to w porozumieniu z UE (nie może UE zasłaniać się przepisami o ew. braku reguł wyjścia), bo to z nią podpisywała traktat. Inaczej się Polska stawia w roli bardzo łatwego celu do przeprowadzenia na jej terytorium akcji militarnej (poprzedzonej sankcjami, co już jej wielu obywateli skłoni do zmiany zdania).

  Piszesz o "zaistnieniu" - gdyby to "zaistnienie" było dziś nie trzeba by wychodzić z UE - wystarczyłoby dobrze rozgrywać, co też starał się robić (mimo podpisania traktatu) L. Kaczyński.
 • @Prezydent RzBiK 07:57:15
  >Mylisz się. Traktat zawierała Polska - państwo, która posiadało zgodę jej obywateli na zawarcie traktatu.
  W krótkich komentach to zawsze dochodzi do nieporozumień.
  Ty myślisz o ref. wejścia do UE
  Natomiast ja piszę o Traktacie z Lizbony.

  >Łatwy cel - nie wiem, na razie popierani są zakute łby, tchórze, złodzieje i mordercy. W ten sposób to Polacy sobie szykują zagładę. Zakuty Łeb nie jest alternatywą.

  Zakuty Łeb miał swój wspaniały moment - ale w Polsce nikt tego momentu nie zrozumiał, nawet on sam.
  Poza tym zapoczątkowanie wszystkich nieszczęść, przeciwko którym ja walczę zaczęło się właśnie wtedy. PEM, EA, shale gas.
  Pozdrawiam :)
 • @adevo 15:47:32
  Myślę, że forma tego aktu, acz kierunek jest słuszny, jest niewłaściwa.

  Jednoznaczne jest stwierdzenie o przerwaniu ciągłości władzy.
  Tym samym byłoby to nawiązanie do II RP, jako państwa samodzielnego. Bo czy przed 1988 rokiem to wszystko było OK?
  Z kolei Stawianie niektórych kwestii w sposób jednoznaczny - wyklucza możliwość negocjacji. A w pewnych kwestiach będą potrzebne.

  Sugeruję rozważyć postępowanie Ekwadoru wobec pożyczek zaciągniętych w sposób sprzeczny z interesem narodowym i racją stanu.

  Taka deklaracja jest potrzebna, ale forma i zakres wypowiedzi - powinien być przedyskutowany.
  Jutro?
 • @adevo 15:47:32
  Na jedno wychodzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:39:09
  Witaj, fajnie, że chcesz dyskutować. Tylko my nie stosujemy odpowiednich narzędzi. Jakbym chciał ze wszystkimi dyskutować to nie napisałbym nic.

  Dlatego robię reklamę dla dyskusji przez program, który proponuje https://adhocracy.de/
  Zaletą takich programów jest REZULTAT.
  W dyskusji na NE rezultatów zwykle NIE MA.

  Istotne jest, że każdy ma mało czasu, nowoczesne rozwiązania przyjdą. Ty niestety jeszcze nigdy nie dyskutowałeś ze mną.
  Szkoda że tak późno, jutro mam dużą imprezę i nie mogę nic zaplanować. Po jutrze. Jak na razie potrzebna jest dalsza reklama NE, Salon nie wystarcza.
  Pozdrawiam :)
 • @mambatyodtaty 17:17:49
  Na stronie petycji podałem link do otwierającego tą problematykę artykułu Opary. Odkąd na blogu Wałęsy przeczytałem jego interpretację drugiego Bolka to mi się wszystko ułożyło. W roku 1967 chodziłem jeszcze do 1 LO a w roku 1968 to ja odwiedziłem tą szkołę w czerwcu. Barierki z łańcuchami na wysokości 50 cm dookoła bramy wejściowej, które można by przeskoczyć lub obejść już nie było, tylko mury.

  Wyczyszczenie z robactwa musi być, więc dokładne, w innym wypadku rozmnaża się znowu.
  Stan zero, gdy ludność ma narzędzia referendalne i ustrój Demokracji Bezpośredniej na pewno nie będzie stanem niesprawiedliwym.
  Ważne jest aktualnie to, co robią ludzie w Islandii - ich doświadczenia, a nie doświadczenia komuny.
  Wg Opary po 1988 roku to był przekręt komuny - ciekawe w jego liście Rakowskiego nie ma.

  Ja byłem w Gdańsku w 1988 r chciałem sobie kupić kamieniczkę Gdańską - ale wszystko już zostało wyprzedane współpracownikom i kolesiom Ubowców! Nic nie można było kupić, nawet mieszkańcy, którzy tam mieszkali nie mogli nic przejąć jak się Ubowiec już w nowych układach uwziął. Myślę o mieszkańcu, moim znajomym z ulicy Piwnej.
  A więc rozwiązania szczegółowe, to niech ludzie rozstrzygają nowymi narzędziami na bazie głosowań w ustroju DB. Uwierz mi, ludzie do dzisiaj wiedzą, kto zasłużył na odebranie niby "zarobionego". Ludność jest mądra tylko trzeba jej pozwolić swoją mądrość zastosować.

  Tak nawiasem mówiąc Rydzyk ludzi opętuje i robi z nich barany i owieczki. Ale jak się znajdzie większość w okolicy, która chce tych mediów słuchać to ludzie będą słuchać - TO JEST DB!
 • @adevo 18:17:58
  Ten akt pojawił się wśród pism KNP; czyja zatem to inicjatywa i kto ma ją rozpowszechniać i propagować?
 • @adevo 01:55:04
  "Znaczy wyjście z NATO skreślić?"

  To Twoja akcja, ja na razie krokami tworzę postulaty, najbardziej nam szkodzi UE i tu trzeba Polaków przekonywać do potrzeby, do nieuchronnej potrzeby jej opuszczenia bez względu na cenę, konsekwencje.
 • @
  Zapomniałem podać dla wszystkich link do mojej akcji. Na razie postuluję opuszczenie UE.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77384,unia-europejska-a-obywatelski-ruch-wolnosciowy
 • @Autor
  Sorry,ale po zastanowieniu zgadzam się z retoryką mam baty od taty,
  dlatego nie podpisałam petycji,bo nie mogę być głosem decydującym o tym,by komuś coś zabrać,tym bardziej,gdy może to być dorobek wielu lat życia i co - tym,którym się nie należy kopa w tyłek i na bruk?
  Nie ja nie umiem w ten sposób.To jest podobne działanie jak z P.Rowińską
 • @mambatyodtaty 19:20:55
  Czytaj artykuł rozszerzony, chodzi o szanse polityczne dla nowej umowy społecznej, o zbudowanie nowego Ustroju DB. Ja nie dzielę i ty też nie powinieneś dzielić. Pozostaw ten typ myślenia ja dzielę, ja mam lepsze poglądy, ja proszę hierarchię o uznanie - poza.

  Kto ma dzielić? - nie ten kto ma lepsze poglądy, czy sprawiedliwsze tylko Naród ! Naród to nie tylko w małej części Ty i twój rozsądek, ale wola wszystkich Polaków.
 • @Niespodzianka 20:15:13
  Wyzerowanie to nie zabranie to szansa na nowy podział i na nową umowę społeczną :)
 • @mambatyodtaty 19:04:29
  Widzę, że lubisz polemikę, dobrze, że adwokaci będą w mniejszości przy referendach. To jest tylko Twój punkt widzenia.

  Wyzerowanie, które ja proponuję jest potrzebne by zainstalować ustrój DB nie po to by ludziom zabierać. Jak będzie można zbudować infrastrukturę do ustroju DB, to ludzie będą dzielić sobie jak będzie chciała większość.

  Natomiast osobowe uprzedzenia i wspaniałość nie będą miały takiego znaczenia jak dzisiaj. Nowe rzeczy jest trudno przyjmować. Widzę jak mało ludzi z NE podpisało ten akt. Lepiej się wymądrzać.
 • @adevo 20:33:51
  Również jestem za D.B. ale naród nie ma pojęcia czym to się je. A więc być za tym czego się nie rozumie, i nie zna jest podobnie jak przed r1988r. a potem pobudka z ręką w nocniku. Jako mieszkaniec Niemiec pewnie nie znasz konstytucji, w której jest perełka:

  Art. 4.

  Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

  Powiedz polakowi że już dziś może sprawować władzę bezpośrednio? Że ma konstytucyjne prawo stanąć w Sejmie i natychmiast przejąć władzę, jak wynika z tego zapisu, i nie musi zwracać się z tym o pozwolenie do kogokolwiek. Co on ci odpowie, usłyszysz to co w tych komentarzach. W rzeczywistości nawet nie wstąpi na mównicę, spałowany przez ochronę rządu. A może ty także jako Polak chcesz spróbować, masz właśnie takie prawo, więc wystąp i obal to co opisujesz. Z małym zastrzeżeniem, granice Polski sprzed 1988r ustalono w Jałcie, przy podziale łupów wojennych. Więc dla czego mamy je poprzeć?
 • @Pyton357 20:02:52
  Nie zadałeś sobie trudu ani przeczytać 2 linków, ani sprawdzić co ja już na temat napisałem. Dlatego nie podejmę dyskusji z anonimem. Polecam
  http://idb.nowyekran.pl/post/54374,dajcie-mi-referendum-a-dzwigne-swiat

  Na temat uznania granicy z Niemcami 1988 niestety wiem, że większość Polaków nie ma pojęcia o tej umowie ani nie ma przeglądu systuacji. Trzeba poczekać na moje artykuły. W każdym razie te granice to faktycznie jest osiągnięcie i tylko ludzie bez wiedzy lub prowokatorzy chcą na ten temat dyskutować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY