Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

We własnym interesie. I bez strzelania.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wątpliwości czytelników odnośnie AKTU WOLI NARODU POLSKIEGO skłoniły mnie do rozszerzenia tematu.

AKT WOLI NARODU

We własnym interesie

I bez strzelania.

 
Umowa społeczna jest środkiem do dobra ogółu i jest uzasadniona tylko wtedy, kiedy przynosi powszechne korzyści.  W głównym dziele Rousseau Umowa społeczna chodzi o ludzi wyzyskiwanych i gnębionych przez szlachtę, przez arystokrację w ustroju monarchicznym.
 
Tradycje i zasady społeczne epoki absolutyzmu, zniewalającej ludy w interesie klas pasożytniczych były dla większości piekłem na ziemi!!

Jean-Jacques Rousseau proponował uwolnić ludzi w akcie nowej umowy społecznej potwierdzonej wolą narodu. On proponował zerwać wszystkie dotychczasowe zobowiązania, umowy, zależności, dając obywatelom naturalną, pierwotną wolność - suwerenność myślenia, działania i posiadania.

Rousseau widział w umowie społecznej zobowiązanie ludzi wobec ludzi i nazywał wektor wypadkowy woli ludzi - ogólną wolą narodu - "volonté générale" warunkującą suwerenność narodową.

Krótko mówiąc chciał on przez ogólne porozumienie narodu w akcie volonté générale zlikwidować struktury państwowe. Sprowadzić państwo do fundamentów, nowoczesnego "ground zero", ale bez gwałtu, tylko na drodze biurokratycznych rozporządzeń. Aktualnie, tak postępują biurokraci w Unii, wobec narodów, ale bez demokratycznej legitymacji, czyli nielegalnie.

W Polsce od roku 1988 neoliberalizm i wrogowie Polski wewnętrzni i zewnętrzni, wymusili odrzucenie umowy społecznej, czyli coraz więcej ludzi klepie biedę na korzyść warstwy cwaniaków, przestępców i kolaborantów.
 
W dobie rozwoju błyskawicznej komunikacji internetowej, możemy łatwo uwidocznić i zweryfikować w referendach ogólnopolskich absolutną wolę narodu i ustanowić wspólnie nową umowę społeczną na zasadzie podziału władzy opartego o ustrój demokracji bezpośredniej.

Współczesny trójpodział władzy i parlamentaryzm, oparty o idee Charles-Louis de Secondat, baron de La Brède et de Montesquieu imituje i realizuje prawa dżungli.  Grupy u władzy argumentują często, że Naród nie jest w stanie podejmować skomplikowanych decyzji. Ale skomplikowane decyzje powstają tylko wtedy, gdy brakuje informacji, gdy się chce innych okradać, gdy się lud okłamuje i wykorzystuje.
 
Dla Narodu, dla woli narodu - nie ma skomplikowanych decyzji, wszystko jest bezpośrednie i proste.
 
Trójpodział władzy - znamy zresztą z przykrych doświadczeń historycznych od tysiąca lat. Został on dziesiątki tysięcy razy narzucony, wymuszony, często z tragicznymi konsekwencjami w wielu systemach ostatnio w monarchicznym, republikańskim, kapitalistycznym i komunistycznym.

Dzisiaj skorumpowany, pozorny parlamentaryzm praktykujący prawo dżungli w połączeniu z globalnym gospodarzeniem, powoduje gwałtowne wzbogacanie się nielicznych, największych złodziei i oszustów na koszt całych narodów.
 
Można ten rozbój zmienić w drodze pokojowej jak w Islandii, poprzez NOWĄ UMOWĘ SPOŁECZNĄ tak chciał już Jean-Jacques Rousseau.


 
AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
 
Tylko wola całego narodu może w jednym akcie zlikwidować wszelkie wymuszone zobowiązania i przejąć kontrolę w kraju. Ustrój, który buduje na Woli Narodu nazywa się Demokracją Bezpośrednią.
 
Popieram, jako Obywatel Polski w bezpośrednim akcie Woli Narodu Polskiego"volonté générale" wystąpienie z Unii Europejskiej, NATO i od wszelkich zobowiązań i regulacji prawnych, politycznych, bankowych, notarialnych po 14 października 1988 roku (za wyjątkiem Polsko-Niemieckiego traktatu granicznego z 14 listopada 1990 roku między Rzeczpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec, dotyczącego uznania granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej).
 
Popieram podporządkowanie sądownictwa, władzy ustawodawczej i wykonawczej Woli Narodu Polskiego.
 
Z aktem Woli Narodu, jeżeli zostanie on podpisany przez większość uprawnionych do głosowania, czyli przez przynajmniej 15 milionów głosów Obywateli Polskich, wykupy bogactw naturalnych, ziemi, gospodarki, przemysłu, banków, ubezpieczeń, kultury, lecznictwa, po 14 października 1988 roku, staną się nieważne.
 
Sprzedaż wyżej wymienionych dóbr polskich nastąpiła nielegalnie począwszy od roku 1988 - od początków rządu  Mieczysława Rakowskiego.
 
Narzucone Polsce rządy zdrajców, podszywających się pod polskich patriotów, sprzedawały dobra należące do Narodu Polskiego bez prawdziwej legitymacji prawnej do wyprzedaży i bez ważnej autoryzacji przez Naród Polski na podstawie oszustw politycznych, a następnie wyborczych.
 
Stan zerowy Polski, umożliwi Narodowi Polskiemu zbudowanie od podstaw Ustroju Demokracji Bezpośredniej opartego na władzy Obywateli Polskich i tylko Polskich w większościowych głosowaniach suwerenów w referendach miejscowych, lokalnych lub ogólnokrajowych przy pomocy bezpiecznych, szybkich i wygodnych narzędzi sieci internetowych i intranetowych.
 
Popieram i zgadzam się z przesłaniem mojego podpisu pod tym aktem do organów Unii Europejskiej.
Do podpisu http://www.petycjeonline.com/akt

KOMENTARZE

 • ----FANTASTYCZNA SPRAWA -podpisuję się -oburącz
  -- tylko ?? w którym miejscu zostaje w tej demokracji -ulokowany kościół ??
 • @ninanonimowa 10:13:24 tłumy niezależnych psychicznie, uczciwych Polaków.
  To jest ciekawe pytanie. Odpowiedź zależy od obywateli. Czy wszystko, co zostało wyłudzone, ukradzione ma wrócić do pierwotnych właścicieli? Do jakich? Nie wiem.

  Poza tym, co będzie, jak ludzie będą mieli wpływ, władzę jak raptem zrozumieją, że NIE MUSZĄ się bać, gdyż to oni są podmiotami i oni decydują?

  Ja nie wiem. Przypuszczam, że potrzeby, zaspakajane przez kościół są bardziej istotne dla społeczeństwa niż ziemie i budynki, ale czy naprawdę kościół w sprawach przestępstw ma stosować samoobsługę i się samemu sądzić?

  Papież widzi to jednoznacznie - złodziei wsadzamy do więzień i do tego do tych brudnych włoskich, a nie luksusowych w Watykanie.
  Poza tym, tyle wolnej przestrzeni to Słowianie nie mieli od czasu wędrówek przez nieskończone stepy pomiędzy Gangesem, a Bugiem.

  Czy tam jeszcze coś z wolności w genach pozostało?
  Jakaś drobna część? Nie wiem, czy kiedyś zobaczymy tłumy niezależnych psychicznie, uczciwych Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY