Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
220 postów 2694 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Problemy techniczne NE to oszustwo hostingowe firmy Micfo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Problemy techniczne Nowego Ekranu są denerwujące i zniechęcające. Strona Nowego Ekranu jest wprawdzie już w pełni dostępna, ale jak jestem na stronie i chcę się cofnąć to zdarza się meldunek:

że przeglądarka nie może się połączyć ani ze stroną nowyekran.net ani ze stroną  admin.nowyekran.net


Ciąg dalszy artykułów: http://idb.neon24.pl/post/80914,puscilem-do-internetu-baka

http://idb.neon24.pl/post/80992,fachowe-uzdrawianie-wlasnych-problemow-z-internetem


Po takich meldunkach odświeżam stronę i ona się jednak ładuje. Internauci mający wolne łącze do Internetu nie będą w takich warunkach mogli strony NE w ogóle załadować! A to jest już przecież tragiczne dla nas wszystkich.

 

 
Serwer wysyła krótką, ale dużą paczkę informacji i jak komputer nie jest w stanie jej w pełni przejąć, bo ma za wolne połączenie i nie funkcjonuje przez Proxy[1] to ładowanie strony się zatrzymuje.

Takie trudności w ładowaniu strony prowadzą gwarantowanie do zniechęcenia i ludzie zaczną omijać stronę NE.
 
Widoczne trudności techniczne z portalem NE zaczęły się 11 listopada na początku Marszu Niepodległości, ale dzisiaj jest już 11 dzień po marszu. Zaczynam tracić cierpliwość i w myślach bluzgać. Te ciągłe przerwy naprawdę denerwują!
 
Redaktor Naczelny NE Łażący Łazarz  widzi okazję do zwiększenia popularności i rozgłasza w Internecie:  
         
19.11.2012. (...)Ewentualny atak wiążemy z naszymi publikacjami na temat prowokacji policyjnej oraz pobicia dzieci przez policję na Marszu Niepodległości, a także z opublikowaniem wywiadu z Włodzimierzem Olewnikiem odnośnie możliwości dokonania porwania i zabójstwa przez polskie służby specjalne.(...)
Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Nowego Ekranu"
 
 
Jedyne co z prezentacji strony Nowyekran.pl  jest w Polsce to administracja serwera DNS. Czy chodzi o częściową blokadę DNS-u[2] w Polsce? To jest ten możliwy "wpływ służb" jak chce Tomasz Parol.
 

Byłoby to bardzo wyrafinowane i dla laika trudne do udowodnienia, ale logiczne przypuszczenie przy tak niezwykłej kombinacji, że jeden serwer  DNS jest w Polsce, a drugi w USA.

Nameserver        ns1.netart.pl
DNS admin         biuro@netart.pl
Reverse DNS       rdns-199.189.249.113.micfo.com
 
Jeżeli polski DNS serwer jest stale manipulowany to do włączenia się amerykańskiego serwera upływa trochę czasu: strona jest na serwerze w Nowym Jorku, zapytanie z Niemiec gdzie jestem, idzie upraszczając, najpierw do Polski, następnie do USA. Droga:  Niemcy - Polska - USA.
 
Jeżeli usługa serwera DNS w Polsce jest częściowo ------ przerywana to włącza się serwer zapasowy w USA, wtedy droga do ładowania się wydłuża.
Droga:  Niemcy - Polska - USA - USA.
 
Uwaga to jest tylko wirtualne rozważanie, niepoparte jeszcze dowodami.
 
By znaleźć dowody zaczynam badać sprawę, jak potrafię na ZDROWY ROZUM. Nie jestem przecież informatykiem. Na szczęście nie muszę niczego wymyślać, wszystko jest w sieci.
Np. co piszą inni o tej firmie w sieci. Znalazłem cały test z lipca 2012 r.
 
O szybkości na serwerach administrowanych przez Micfo piszą tak:

Po pierwszych 30 dniach, gdy upłynie gwarancja zwrotu pieniędzy zaczyna się koszmarny spadek prędkości na serwerach Micfo. Doświadczysz, że prędkość ładowania stron internetowych znacznie spada, gdyż Micfo zmniejsza ilość czasu CPU i zarezerwowanej pamięci dla twojej strony internetowej. Jeśli używasz dla zarobku takich usług jak Google, AdWords, czy Google / Yahoo Search, hosting z Micfo to tylko marnowanie pieniędzy.
 
Żaden czytelnik nie może być tak cierpliwy i czekać ponad 10 sekund na załadowanie strony. Zrobiono test porównywujący i niezależnie od rodzaju obciążenia, czy to wyszukanie z bazy danych, generacja stron, czy renderowanie stron, prezentacje na serwerach Micfo były o 560 procent wolniejsze niż na serwerach BlueHost.
 
Micfo Przegląd - szybkość ładowania
Samodzielnie zbieram parametry z headerów serwerów i je analizuję. Widzę dystrybucję biurową Linuxa - zadaję pytanie konkursowe: Czy to jest odpowiednia dystrybucja Linuxa dla serwera internetowego?
 
HTTP/1.1 200 OK
Server: nginx
Date: Wed, 21 Nov 2012 22:31:02 GMT
Content-Type: text/html
Connection: close
Vary: Accept-Encoding
X-Powered-By: PHP/5.3.6-13ubuntu3.9
Expires: Wed, 21 Nov 2012 22:31:05 GMT
 
Bardzo to egzotyczne dla mnie. Zwykle używa się serwera Apache lub Windows. A tu raptem serwer "nginx" i dystrybucja biurowa Linuxa ubuntu 3.9 z PHP 5.3.6-13
 
Czy to funkcjonuje na Micfo?
 
Okazuje się, że NIE panowie informatycy! Czy to może u was siedzi ta pluskwa, która dezinformuje w sprawie firmy Micfo? 
 
(dlatego wszystkie inne firmy korzystające z serwerów Micfo używają PHP niższe np. PHP/5.2.17 (bacantoh.com) 
 
Wg wspomnianego już testu:
 
These are the reasons why you shall not choose Micfo on the web hosting features:
 • Micfo Boundless hosting only supports 1 domain on 1 account.
 • Micfo doesn’t support Shell (SSH) Access and customized PHP.ini.
 • Micfo only supports PHP 5.2.x but not the latest 5.3.x.
 • Micfo doesn’t support Ruby on Rails and Python websites.
 • Micfo doesn’t support custom Cron jobs that a ton of WordPress plugins may not work properly there.

Zadaję sobie pytanie JAK radzą sobie inni klienci w firmie "bez problemów" Micfo, LLC?

Odwiedzam firmę Micfo, LLC. Firma obsługuje aktualnie (w hostingu)[3] astronomiczną ilość 62 domen: 62 słownie sześćdziesiąt dwie! - dużo stron hinduskich i arabskich, oraz polską narodową :). Firma hostingowa mojej strony, dzisiaj już z bardzo zniszczoną reputacją, pakowała w najlepszych czasach na jeden adres IP[4] do 300 klientów (za 60 Euro/rok).
 
Widzę, że wszyscy klienci Micfo, LLC teraz na jesieni od września mają zmiany na serwerach, co widać np. strona o wielokrotnie większym obciążeniu niż NE- gprchecker.net musiała startować na nowo serwer od 27 października 10-krotnie!
 
Inny klient firmy Micfo, LLC- savethebabygirl.com też ma przerwy w ładowaniu - nie funkcjonuje bezbłędnie.
 
 
Następny klient Micfo, LLC.

maronitology.com ma taki header:

"Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later."

Widać, że klienci się starają, ale im nie wychodzi u Micfo.

Dalszy wyciąg z omawianego testu[5] dostawcy usług internetowych Micfo:

"Ocena opiera się na rzeczywistym doświadczeniu usług z Micfo, Micfo hosting uptime jest gorsze niż ich gwarantowane 99,9%. W większości skarg klientów i naszego prawdziwego doświadczenia z hostingiem, Micfo uptime działa tylko przez pierwsze 30 dni. Po tym czasie możesz zacząć dostawać pierwsze zakłócenia w przedziałach tygodniowych lub dwutygodniowych.
 

Gdy zgłosisz reklamacje, pracownicy Micfo zawsze powiedzą, że to nie jest wina ich firmy. "Ich obsługa nie obejmuje obszarów, w których Micfo nie ma bezpośredniego wpływu, takich jak awarie udostawców Backbone, w światłowodowych sieciach liniowych, u dostawców usług DNS lub zagadnień związanych z rejestracją domen i poddomen, denial of service attacks lub awarii połączeń pomiędzy lokalizacją klienta a serwerownią firmy Micfo."

W rezultacie, niezależnie od kwestii dla witryn umieszczonych z Micfo, to jest to na pewno problem, ich kontroli i nie może być liczony do przestojów.

W minionym pół roku, monitorowaliśmy uptime strony dla próbki strony na WordPress w firmie hostującej Micfo. Rzeczywisty wykryty uptime dla naszej strony był tylko 99,1%. Oznacza to, że klienci mają prawie 6 ~ 10 godzin przestoju w każdym miesiącu. To sprawia, że biznes z takich stron obiektywnie słabnie.

Micfo Not Recommended XXX

 

Tylko hipotetycznym dodatkowym sprawcą awarii w ładowaniu strony NE może być też ulokowanie pierwszego serwera DNS w Krakowie (NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. Cystersów 20a, 31-553 Kraków), a drugiego w Nowym Jorku.

 
Gdy są zakłócenia w kablu pod Atlantykiem lub serwer DNS w Krakowie jest bojkotowany, to strona Nowy Ekran.pl będzie miała problemy, aż do ostatniego blogera, który ją odwiedza!
 
Jeżeli strona http://nowyekran.tv funkcjonowała cały czas poprawnie (nie mogę tego ocenić, gdyż za rzadko ją odwiedzałem, ale zawsze funkcjonowała poprawnie, gdy ją odwiedzałem) to mielibyśmy wtedy dowód, że winny jest serwer DNS w Krakowie.
 
Strona Nowyekran.tv ma hostowanie serwera DNS w mserwis.pl  (MSERWIS, ul. Kazimierza Wielkiego 27, 50-077 Wrocław) oraz alternatywny serwer DNS (Reverse DNS) również w firmie Micfo w Nowym Jorku (Micfo, LLC. 154 Grand Street New York NY US 10013)
 
Mój wniosek dla ludzi, którzy mają jeszcze mniej pojęcia niż ja, dla pana dr Opary, dla zarządu firmy NE, oraz dla pracujących dla NE informatyków -specjalistów:
 
wybraliście drogą, złą firmę hostingową i wpadliście na obiecanki marketingowe. Reklama, jak to reklama jest do 90 procent nieprawdą - tyle błędów na większości stron hostowanych przez tą firmę świadczy, że jej usługi są główną przyczyną awarii strony NE.
 
Narzucają się panie dr Opara mi osobiście następujące wnioski:
 
trzeba tą czteroletnią opłatę na firmę Micfo spisać na straty i zamienić natychmiast firmę Micfo, LLC na lepszą!
 
Polecam hosting bluehost oraz trzeba zmienić firmę administrującą DNS Nowego Ekranu w Polsce- gdyż jak przypuszczam, polecenie dziadowskiej firmy Micfo wyszło od Krakowiaków z Netart.

Alternatywnie polecam zmienić nazwę strony na końcówkę.com i wyemigrować ze stroną NE w całości do USA (gdyż pan to tam lubi).
 
 
Krok do Ustroju Demokracji Bezpośredniej:
 
AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
Podpisz we własnym interesie
 


[1] Serwer pośredniczący, patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Proxy
[2] DNS to złożony system komputerowy oraz prawny. Zapewnia z jednej strony rejestrację nazw domen internetowych i ich powiązanie z numerami IP. Z drugiej strony realizuje bieżącą obsługę komputerów odnajdujących adresy IP odpowiadające poszczególnym nazwom. Więcej w Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System
[3] Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni, patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Hosting

KOMENTARZE

 • @autor
  Z tego co wiem problem ma być w niedługim czasie rozwiązany i będzie już dobrze.
 • Potwierdzam są problemy z ładowaniem się NE
  Czasami trzeba po kilka razy odświeżać.
 • @
  Bardzo dobrze napisane !
  Ja próbowałem wyjść od internauty z wolnym internetem, lub takiego
  któremy celowo obniżono transfer (szykana ) do tego portalu.
  Powstało wygodne narzędzie selekcjonowania , wystarczyło obniżyć
  transfer do nE (jest to możliwe bo w ramach rekompensaty transfer do
  S24 mam 2M ! a umowa na 1M więc dostawca średnio uczciwy ;-))))
  Na razie tyle bo nie wejdzie !
 • Wczoraj ze względu na mój artykuł sporo siedziałem na NE i sporo pisałem
  Oceniam że straciłem ZE DWIE GODZINY tylko wczoraj na bezowocne klikanie, próbowanie połączenia, to niebywały gnój w jaki wpakował się NE, albo jak jest skutecznie niestety sabotowany. Tłumaczenie ŁŁ o jakimś pieprzonym huraganie w USA nadaje się do przedszkola. Huragan zaczął się 10 listopada przed MN co i trwa nadal? Bajki, może linie mają napowietrzne, bądźmy poważni. Zatem co jest grane? Nie wiem, może tu Autor coś odsłonił, a może nie.

  NE ma działać jak kiedyś, teraz to zgroza jak chodzi i trwa to już 13 dni.

  Żeby wysyłać komentarz, czy nawet artykuł, to najpierw należy skopiować tekst, bo na 50% przepadnie. Tak nie może być. Nie mam już tak wolnego łącza, ale ale przebież były czasy na NEO 128 i też chodził internet, fora.

  Cała sieć chodzi normalnie POZA NOWYM EKRANEM, kompromitacja niebywała, albo udajecie że jest spoko, bo nie wiecie co jest grane, gdzie tkwi ISTOTA SABOTAŻU, ataku cybernetycznego. Serwer przenieście, zerwać umowę, stracić kasę, nie ma na co czekać i już jedna przyczyna będzie wyeliminowana, pozostaje DNS (bo są takie komunikaty, więc coś jest chyba na rzeczy) i kod samego portalu. Mówiliśmy od początku żeby nie wchodzić w wiadome firmy związane z Salonem24 i ich skrypty. Nigdy nas k... nie słuchacie!!!

  Oczekujemy wreszcie rzetelnej informacji. Straciłem przez te 13 dni żywcem prawie dobę na problemy techniczne NE, bo nie rezygnuję zazwyczaj, ale klikam do skutku. Nieraz po 20 razy odświeżam, wklejam link, różnie kombinuję!!! Były dni 11-12 że w ogóle NE u mnie nie chodził.

  Czy możliwe jest żeby kluczowi użytkownicy NE mieli zawirusowane komputery, zmodyfikowane jakoś, żeby tu był też problem? Chyba nie, to się wydaje za duża operacja nawet jak na służby.
 • @Marek Kajdas 11:19:17
  Praktycznie wycięło "starych" w/g klucza ! Były momenty że nowiutkie,
  jednodniowe trolle na szybkich maszynach (służb.) obsiadły jedynkę,
  i dobre artykuły poszły do piwnicy bo nie dało sie wtrącić.
  Nie mam problemu z amerykańskimi stronami uniwersyteckimi okolic NY.
  Sprawdź czy masz obniżony transfer tylko do nE.
  Mam niepokojace sygnały że jest to jakaś akcja w stosunku do pewnej
  grupy internautów.
  Jak pisałem do S24 mam transfer lepszy niż zakupiony!
  O dziwo do "niezależnej" w zasadzie transfer pozostał w normie.
  O zmarnowanych dyskusjach, materiałach na notki szkoda pisać !
 • @cyborg59 11:51:23
  "Mam niepokojace sygnały że jest to jakaś akcja w stosunku do pewnej
  grupy internautów."
  ===============

  Jak to sprawdzić, zweryfikować, przecież to będzie prawdziwa bomba i musi za to zapłacić reżim PO. Chińskie i sowieckie metody. W każdym razie z innymi www nie mam problemu, nawet kochająca żydów Bubla strona działa ;) śmiga. To jest ukierunkowane (jeżeli coś jest na rzeczy) na odcięcie wybranych, aktywnych osób od NE.
 • @Marek Kajdas 12:20:38
  To nie jest nowa metoda . Kilka osób, fachowców wysokiej klasy, plus moja
  skromna osoba i paru kulturalnych komentatorów miało w ten sam cwany
  sposób najpierw obrzydzany a potem złośliwie blokowany dostęp do
  portalu "niezależna" . Trwało to około 9 miesięcy, do mojego zaistnienia
  na nE i S24 . Potem powolutku część ludzi miała szanse na powrót.
  Niewielu to zrobiło choć zaglądają.
 • Tego artykułu NE nie promuje..
  Nie dość, że dobry artykuł leci tylko z prawej strony. To jeszcze wchodzą tu chamy co nie dają mu 5 gwiazdek.
  Dla tych mających jakieś problemy z tekstem, to proszę skomentować.
  Co nie podoba, że piszę o karaluchach prawdę?
  O co chodzi?
  Wytknięcie błędów jest u mnie mile widziane, mogę się wtedy czegoś od cichociemnych nauczyć.
 • To nie DNS
  wynik zapytania DNS jest cache'owany w systemie.
  Gdyby był problem z rozwiązywaniem nazw, to kiedy już raz się ono uda, następne otwarcia stron byłyby bezproblemowe.

  Dla laików:
  adresowanie w Internecie odbywa się za pomcą adresów IP.
  Obecnie ciągle najpopularniejsze są adresy wersji 4, składające się z czterech oktetów, czyli liczb ośmio-bitowych (np. 199.189.249.113). Ponieważ 8 bitów pozwala zapisać liczby od 0 do 255, zatem nigdy nie pojawia się większa liczba niż 254 (255 ma specjalne znaczenie w adresowaniu).
  Aby nie musieć pamiętać mało znaczących ciągów cyfr, wprowadzono system nazw domenowych oraz ich rozwiązywania na adresy IP.
  Dzięki temu możemy w każdym miejscu na świecie dowiedzieć się od systemu serwerów DNS (domain name service), jaki jest adres IP serwera, do którego chcemy się dostać:

  C:\>nslookup www.nowyekran.pl
  Server: [172.16.1.253]
  Address: 172.16.1.253

  Non-authoritative answer:
  Name: www.nowyekran.pl
  Address: 199.189.249.113


  Aby nie pytać o to za każdym razem, nasz system zapamiętuje te znalezione adresy, dzięki temu następne otwarcia stron są szybsze, bo nie czekają na odpowiedź serwerów DNS. Zwykle zawartość tej podręcznej pamięci jest kasowana przy wyłączeniu systemu i odświeżana, co zadany czas (aby nasz system nadążał za zmianami, które mogą zachodzić w sieci, bo jest ona tworem dynamicznym).
 • Apache to serwer http
  czyli inaczej - www.
  Ubuntu to rodzaj systemu operacyjnego (jak Windows, Solaris, BSD itd.).

  Serwer Apache może działać zarówno na Windows jak i na Linuxie (np. Ubuntu) i na innych systemach.

  To, że serwer ma Ubuntu nic nie znaczy, bo Linuxa można tak dostosować (nawet skompilowąć dostosowaną wersję rdzenia systemu z kodów źródłowych), że może on stać się systemem "heavy duty", z wszelkimi zabezpieczeniami itd.

  Napisałem notkę o moich doświadczeniach z otwieraniem NE, które wskazują, że wina raczej nie leży po stronie firmy hostingowej.

  Stawiałbym na routery po naszej stronie oceanu (lub wręcz - po naszej stronie granicy).

  Pozdrawiam.
 • Rada Gargamela
  Tor
  Niedawno, łącząc się "normalnie" też nie wyświetlały mi się strony NE. Odkąd przeglądam sieć przez tor-a nie miałem takich problemów - tor nie tylko przepuszcza ruch przez ileś tam swoich serwerów, ale też go szyfruje (lokalizacje i treść). Używam przeglądarki z https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en i każdemu radzę, zanim będzie za późno.
  nadużycie link skomentuj usuń
  gargamel 22.11.2012 18:08:35
  http://asadow.nowyekran.pl/post/80701,dziala-nie-dziala#comment_681488
 • @Asadow 17:50:43
  >wynik zapytania DNS jest cache'owany w systemie.

  Zgadzam się, ale DNS można pomimo tego rytmicznie zmieniać i ograniczać dostępność strony NE.

  Sam mam domeny i dostęp do zapisów DNS. jako amator, uczę się eksperymentalnie. Jak zmienię adres domeny, czyli zmienię wpisy DNS to strona znika z internetu.
  Dlatego z tym cache to nie zawsze funkcjonuje. Z tym cache to funkcjonuje tylko dla tych co właśnie są w necie.

  Te tysiące internautów, którzy włączyli komputer po zmianie np IP lub innego zapisu DNS jak MX lub tylko "priority" z 10 na 2 lub inne zmiany to strony nie znajdą. Więc wydaje mi się, że manipulowanie zapisami DNS nie jest wykluczone.
 • @Asadow 17:58:01
  DNS
  Widzę winę Netart tylko wtedy, gdyby to jej ludzie pośredniczyli w umowie z firmą Micfo.
  >Stawiałbym na routery po naszej stronie oceanu (lub wręcz - po naszej stronie granicy).
  Tylko, że ja siedzę w Hamburgu, inni są w Angli, czy USA wszyscy mieli do wczoraj problemy z NE.

  To co Marek Kajdas pisze o innych stronach uniwersyteckich z Nowego Jorku, które latają - muszą to być strony hostowane przez firmę Micfo.

  Wina leży na pewno w firmie Micfo.
  Test (5) wydaje się być staranniej zrobiony niż robią to nawet eksperci niemieccy. Od stycznia do 24 czerwca obserwować uptime to jest dowód ważny statystycznie - czyli dowód naukowy. Różnicy w osiągalności pomiedzy 99,1 a 99,9 procent normalny śmiertelnik w ciągu jednego dnia nie zauważy. Szczególnie, że dzisiej to NE u mnie w Niemczech też nie chodzi tylko lata.

  Mam zapisy z roku 2005 już wtedy ludzie ostrzegali przed tą firmą. Przy poważnych zakupach to się zaciąga niezależnych opinii.
  Czyli ten jest winny, który namówił Oparę na firmę Micfo.
 • @Asadow 18:25:05
  Polecam też Tor - ale proszę uważać, moja pierwsza dystrybucja Toru była zapluskwiona. Jak Tor to też musi być na wyposażeniu bardzo dobry spy-ware scaner.
 • @cyborg59 11:51:23
  >Nie mam problemu z amerykańskimi stronami uniwersyteckimi okolic NY.
  Z jakimi, czy są hostowane przez firmę Micfo?
  Podaj adres uniwersytetów to można zobaczyć, gdzie są hostowane.
  Ja uważam, ten znaleziony test jest miarodajny do oceny sytuacji.
 • @adevo 19:33:29
  Trzeba jeszcze brać pod uwagę, że mieliśmy lub mamy doczynienia z kilkoma sprawami. Zniknięcie komentarzy to jedno, a niemożność wczytania strony - to coś innego.
  Micfo może być niesolidne i kiepskie technicznie i może to być kolejnym, niezależnym kamyczkiem.
  Moje doświadczenia w każdym razie niemal na pewno wykluczają problemy z DNS i samym serwerem.
 • Komentarz nie na temat został przeniesiony.
  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  OBYWATELSKI RUCH OPORU
  riama 22.11.2012 21:21:24

  Ze znanych tym paniom względów, zakończyliśmy kontakty w kwietniu 2012 roku i ma tak być.
  Poważne Listy nie na temat wstawiam do bloga http://zakop.blogspot.de/
  Ten list ma adres
  http://zakop.blogspot.de/2012/11/podwojne-dno.html
 • @Asadow 20:19:05 wywalić z pracy!
  Redakcja mnie zbojkotowała, twój lepszy komentarz został wypromowany jakby był artykułem, teraz dostałem, jako następny, typowy trik od zagłuszania informacji olbrzymi komentarz NIE NA TEMAT 2 pań, który musiałem oczywiście usunąć.

  Asadow nie masz racji, test poważnej instytucji opublikowany nie możesz brać tak samo na poważnie jak własne nieudowodnione jednodniowe impresje, czy fantazje SF. To niepoważne.

  Strony amerykańskie jak cyborg59 i inni zauważyli śmigają. Ja też nie mam problemów ze stronami amerykańskimi. Więc nie wmawiaj rzeczy.

  Przekonałem się osobiście, że inne strony administrowane przez firmę Micfo mają również problemy. Sytuacja jest jednoznaczna.

  To z przerywanymi wpisami DNS to z kolei moja fantazja - na to nie mam dowodów. Ale wygląda na to, że jeden z tych administratorów NE mający dostęp do zapisów DNS strony NE mógłby teoretycznie takie Crone-zadanie (periodyczną zmianę wpisów DNS) napisać i skrypt podrzucić na serwer. To moja fantazja.

  Natomiast przedstawiłem wyniki 6 miesięcznego badania i to zostało potraktowane jak zero. Chamy w redakcji NE.

  Uważam za świństwo takie potraktowanie mojego artykułu i opublikowanego testu. Dowodzi to jednoznacznie, że chcą odwrócić uwagę od jednoznacznych błędów i manipulacji.

  Jak sobie tak myślę to zawsze szef jest za wszystko odpowiedzialny..
  Ale w tym wypadku nie będę się tak daleko posuwał. Uważam, że Opara powinien od doradcy, który go wciągnął w 4 letnią opłatę i w firmę Micfo zażądać zwrotu pieniędzy lub go wywalić z pracy.
 • pozew zbiorowy o utrudnianie
  heheheh :) adres państwo POlskie...
 • TCP Limit
  jeśli łączycie się spod windy, to jest taki sposób, żeby trochę sobie pomóc. Właściwie ograniczenie o którym chcę powiedzieć, występowało boleśnie głównie pod xp, ale zauważyłem, że pod "7" tez można trochę poprawić.

  Chodzi o modyfikację ilości połączeń poprzez tcpip.sys a konkretnie o half-open tcp connections limit. W win7 wartość ta wynosi 10 poł.

  Program nosi nazwę: "UniversalTcpipPatch-x86.exe" lub "UniversalTcpipPatch-x64.exe". Odpowiednio: win7-32bit, i 64bit.

  tu jest więcej (od autora):
  http://deepxw.blogspot.com/2008/12/on-internet-there-are-all-kinds-of-tcp.html

  Nie należy przesadzać z wartością, bo niektóre serwery mogą zinterpretować nasze zapytanie jako atak ;)
 • @Witch 02:04:56
  >Właściwie ograniczenie o którym chcę powiedzieć, występowało boleśnie głównie pod xp, ale zauważyłem, że pod "7" tez można trochę poprawić.

  Przy czym poprawić? - Przy P2P to tak, ale przy stronie NE?
  Czy nie lepiej jest wyłączyć ładowanie obrazków, flash, oraz java-scripts?
  Można też odłączyć, na upartego arkusz stylów CSS - liczy około 100 - 1000 KB :))

  Można też eksperymentować z przeglądarką opartą tylko na tekście Lynx. Dla jakich download?
  Przy połączeniach modemem chyba nie ma sensu.

  Ja mam na swoim innym laptopie przeglądarkę, w której mogę sobie ustawić dowolną ilość downloads. Przeglądarka nazywa się icab.

  Moje DLS w download to około 800 KB/s
  Wszystko mi się ładuje, gdy strona funkcjonuje. Niektóre strony się zawieszają, ale myślę, że to, dlatego, że mam starą, ale dobrą wersję Adblock Lite. Można nią filtrować, co się chce.
 • @Asadow 20:19:05
  >Jednak przypadkiem przypomniałem sobie, że mam możliwość przejścia przez atlantyk łączem szyfrowanym i wyjścia na świat (otwarty Internet) przez lokalne połączenie w Stanach.

  No to niech pan poda proszę ten numer telefonu lokalny w Stanach przez który można się połączyć bezpośrednio z Internetem. Mam USA ryczałtem.
  Inna sprawa, że nie mam od wczoraj problemów oraz że idąc przez proxy w USA osiągam ten sam efekt.

  >Zniknięcie komentarzy to jedno, a niemożność wczytania strony - to coś innego.

  Admini trzymają komentarze pewnie osobno na innym dysku lub w innej teczce - to była sprawa 2 godzin i nie powtarza się regularnie jak zakłócenia od czasu przejścia na serwery w Nowym Jorku.
 • @adevo 03:43:36
  //No to niech pan poda proszę ten numer telefonu lokalny w Stanach przez który można się połączyć bezpośrednio z Internetem. //
  To nie numer telefonu, tylko połączenie VPN mojego pracodawcy. Niestety nie mogę się nim podzielić.

  //Inna sprawa, że nie mam od wczoraj problemów oraz że idąc przez proxy w USA osiągam ten sam efekt.//
  O właśnie! I jak Pan to wyjaśni? Bo ja nadal, jeśli normalnie łączę się przez Netię lub TP (DSL 10/2 Mbps - odpowiednio) - to udaje mi się otworzyć jakąś strone NE raz na dziesieć prób! Gdyby to PHP, lub cokolwiek po stronie serwera, użycie amerykańskiego Proxy nic nie miałoby do rzeczy.

  Czy ten proxy ma otwarty dostęp? Bo właśnie pomyślałem, że byłby to sposób na poprawienie dostępu. Znaleźć jakiegoś polonusa ze stałym IP i namówić na wystawienie proxy, np. squida. W ten sposób na jakiś czas można by ominąć wilcze doły, które ktoś wykopał.
 • @adevo 01:35:35
  "Przekonałem się osobiście, że inne strony administrowane przez firmę Micfo mają również problemy. Sytuacja jest jednoznaczna. "
  ===============

  Nie całkiem, zasadniczy cykl problemów zaczął od 10-11 listopada, a wcześniej działało. Jak to wytłumaczysz logicznie? NIE DA SIĘ bez teorii spiskowych, które w tym przypadku są prawdziwe. Ktoś zainicjował te problemy.
 • @Marek Kajdas 11:55:47
  >NIE DA SIĘ bez teorii spiskowych, które w tym przypadku są prawdziwe. Ktoś zainicjował te problemy.

  Ja nie lubię teorii spiskowych - wg mnie nie są one potrzebne, gdy istnieją fakty. Jak tylko napiszę coś z fantazji, jako przypuszczenie to mi tu ludzie zaprzeczają jakbym coś uparcie twierdził.

  Np. faktem jest bardzo zła technicznie transmisja TV z imprezy przed rokiem i że nie wyciągnięto żadnych wniosków dla poprawy sytuacji. Faktem jest, że konkurencyjna transmisja na salonie była bezbłędna.

  W tym roku zapowiadana transmisja NE z MN była źle przygotowana ( nie można było się zalogować) urwała się na samym początku, inni mogli swobodnie przekazywać.

  Wpakowanie Opary w 4 -letnią opłatę u najgorszej firmy to też jest znamienny fakt. Tu bym wyciągnął wniosek, że jest kret w firmie NE. Dlatego było by zadanie dla jedynego samodzielnego Prezydenta na NE Carcajou podać, kto, za co w firmie NE jest odpowiedzialny.
  Pan Opara chce startować do naprawy RP, a nie daje nawet wglądu na swoje ekranowe kółko współpracowników.

  Jest firma zarejestrowana to nawet darmowi współpracownicy powinni wiedzieć, kto tam, gdzie siedzi i za co jest odpowiedzialny. Wtedy można szybciutko wydedukować, który z nich jest pajacem, durniem, a który z nich robi robotę specjalną.

  Wniosek:
  Redaktorzy odpowiedzialni za kolumny SG powinni być podawani na SG u dołu strony.
 • @Asadow 09:45:13 Proxy dla wszystkich
  Najłatwiej jest przez już skonfigurowane Proxy np na stronie
  http://hidemyass.com/
  Tam też są proponowane usługi VPN.

  Tylko, że ja od dzisiaj w nocy nie mam problemów z wejściem na NE!
  W usługach micfo pokażą się one znowu przy większym ruchu. Takie to dziadostwo, czuwa automatycznie by strona NE nie rosła.

  Jeśli macie w dalszym ciągu stałe utrudnienia w otwieraniu strony NE to na razie trzeba iść przez proxy.

  http://hidemyass.com/

  To jest bardzo ciekawa strona, gdzie jest podana lista wolnych proxy z całego świata do indywidualnego wykorzystania. Wtedy można sobie wybierać lub dokupić Proxy Switcher, wczytać całą listę wolnych Proxy i wygodnie wypróbowywać, który z nich najlepiej chodzi. Trzeba zrobić ustawienia w polu kontrolnym Internet oraz ewentualnie w przeglądarce (firefox).

  Na szybkiego dla circ, jadocenta, M.Kajdasa i innych najprostsze rozwiązanie jest najlepsze tu nie trzeba nic ustawiać, wpisuje się w pole adres NE i już jest pewna anonimowość:

  http://hidemyass.com/
 • @adevo 14:59:46
  //Tu bym wyciągnął wniosek, że jest kret w firmie NE.//

  Przyjrzałabym się na ich miejscu Kacprowi Gizbo.
  Przepytała go.
 • @circ 15:51:04 pseudofachowy szum
  Oczywiście trzeba się przekonać, czy Kacper Gizbo jest wiarygodny :)

  Swoją drogą wg mojej teorii i testu bestwebhosting360.com nie powinno być już tyle zaburzeń w ładowaniu strony NE.
  10 godzin przestoju w tym miesiącu zostało już dla micfo wypracowane. Wszystko powyżej 10 godzin można zapisywać na konto cichociemnych.

  Tylko meldunki o przestojach w Polsce dzisiaj są NIEWIARYGODNE. To jakieś anonimy.

  Prawdziwa akcja już poszła od redakcji i to jest spisek:
  naukowy test bestwebhosting360.com ma być przykryty pseudofachowym szumem.

  Ten, co opowiada na blogu Asadowa o wybiórczej blokadzie IP strony NE na węzłach zapomina, że być może ( nie wiem na pewno) tam wszędzie są zainstalowane światłowody- wtedy nie da się wybiórczo kontrolować bez osłabiania ruchu - niestety wiem tu za mało.

  Anonim, który to pisze, też nie wydaje się być wiarygodny. Stawiam, więc spekulacje przeciwko spekulacji i wtedy nie można wyciągać wniosków, że to służby Tuska pacyfikują.
  Zobaczymy czy coś się zmieni.
  Jedyny Prezydent na NE zapowiedział, że ma się coś zmienić.

  Szczęść Boże
 • @adevo 20:48:16
  //Ten, co opowiada na blogu Asadowa o wybiórczej blokadzie IP strony NE na węzłach zapomina, że być może (nie wiem na pewno) tam wszędzie są zainstalowane światłowody- wtedy nie da się wybiórczo kontrolować bez osłabiania ruchu - niestety wiem tu za mało. //

  Da się bardzo łatwo.
  Tak właśnie działa routing, czyli "kierowanie ruchem" w sieci, że każdy pakiet analizowany jest indywidualnie, a wtedy router "decyduje", do jakiego interfejsu go skierować.
  Dzięki temu możliwe są np. usługi QoS - quality of service, gdzie transmisja otrzymuje priorytet w zależności od rodzaju danych, które przesyła.
  Można także przydzielać pasmo w jednym fizycznym łączu na podstawie adresów źródłowych i docelowych tworząc wirtualne "rury" o różnych średnicach - dla różnych użytkowników łącza.
  Nawet proste routery pozwalają na tworzenie reguł typu: "jeśli ilość na sekundę pakietów pewnego rodzaju przekroczy ustalony próg, zablokuj ich przesyłanie". Rodzaj fizycznego łącza (światłowód, połączenia galwaniczne, radio, dźwięk) nie ma tu nic do rzeczy, bo rzecz odbywa się na poziomie logicznym, gdzie pakiet wygląda tak samo, niezależnie od medium po którym się porusza. W modelu komunikacji sieciowej DoD oznacza to warstwy od Internet w górę, w ISO-OSI, od Network w górę:

  http://www.gtcc-it.net/billings/images/dod_vs_osi.gif
  (obrazek ze strony http://www.gtcc-it.net/billings/osi1.htm )
 • @Autor
  Generalni zgadzam się z krytyką, ale muszę jedną rzecz sprostować. Serwer nginx nie jest żadnym dziwadłem, tylko najszybszym obecnie serwerem webowym, coraz częściej używanym w profesjonalnym hostingu.
  Co do Ubuntu - są też wersje serwerowe, ale rzeczywiście w tego typu zastosowaniach raczej nie spotykane.
  Te 5 zarzutów wobec providera byłoby bez znaczenia, gdyby hosting działał bez zarzutu.

  Sam pomysł wynajęcia serwera w USA to moim zdaniem jeden z przejawów paranoi twórców NE (tak jak wyjmowanie baterii z komórki).
 • @Asadow 23:08:13
  Witaj, podajesz przykład ograniczania ruchu w sieci, jest to już bardzo specjalistyczne. No trudno zaznajomiłem się z tematem Internet backbone. Nie chciałem, gdyż dotyczy to dużych koncernów i informatyków.

  Faktycznie istnieją routery dla Internet-backbone. Ten poniżej od firmy Cisco CRS-3 osiąga 322 Terabit na sekundę.

  http://iddd.de/rys/backbonerouterCiscoKL.gif

  Czytam, że stały się popularne ataki na protokół Cisco Hot Standby Routing Protocol (HSRP) - Denial of service proof of concept code Pozwalają one na ponowny start, oraz przekierowanie ruchu IP. Wszystko jest więc w sieci możliwe!

  Ale w omówieniu testu Micfo na stronie bestwebhosting360.com stoi, że to są też znane wymówki pracowników firmy Micfo by nie ponosić odpowiedzialności. Zresztą podałem to samo w artykule u góry.

  Dlatego powtarzam: złą obsługę to można udowodnić statystycznie znacząco i z odpornością na ewentualny proces o odszkodowanie tylko przez tak rewelacyjnie długą obserwację, która została zrobiona w teście. Wg mojego krytycznego doświadczenia zrobili to bardzo solidnie.

  Znalazłem poza tym w Internecie teksty z forów nawet z roku 2005 gdzie ludzie narzekają i wymyślają micfo od oszustów.
  W Niemczech nie znam przykładów tak długotrwałych testów poszczególnych dostawców.
 • @Jerzy Wawro 23:29:42
  >Serwer nginx nie jest żadnym dziwadłem, tylko najszybszym obecnie serwerem webowym, coraz częściej używanym w profesjonalnym hostingu.

  Witam,
  Jak wszedłem na stronę prowidera to popatrzyłem, co mają inni klienci. Może nginx jest najnowszy. To tak jak z najnowszą wersją PHP używaną przez NE. Ja się tylko zdziwiłem, dlaczego inni klienci firmy Micfo takich rozwiązań nie używają. Serwer nginx to musi być jeszcze niedopracowany, gdy inni go nie używają. Tu widać ochotę chłopców z NE do eksperymentów.

  Odnośnie software to odpowiedź znalazłem w teście - gdyż prowider nowego oprogramowania nie wspomaga, chodzi o PHP - pewnie mu za drogo:), Ale to płatni specjaliści NE powinni uwzględnić!

  >Sam pomysł wynajęcia serwera w USA to moim zdaniem jeden z przejawów paranoi twórców NE (tak jak wyjmowanie baterii z komórki).

  Nie wydaje mi się, że chodzi o paranoję, ja działam w Polsce od roku 2003 i przeżyłem dużo - np. bomby e-mailowe poniżej progu blokady serwerów wtedy próg był 5000 sztuk.

  Ataki DoS, ataki DDoS
  Bezpośrednio skoncentrowane z akademików warszawskich po wykładzie profesora Kraszewskiego. Zapisy na forach z akademików świadczyły o tym, że napuścił studentów na moją stronkę iddd.de

  Mam ogólnie rzecz biorąc złe doświadczenia, z cenzurą w Polsce e-mailów itd. W pierwszych latach w polskim Internecie na prawdę nie było łatwo. Dlatego w pełni rozumiem takie fora jak, NE, Wolne Media i inne, że z Polski uciekły.
 • @Adevo
  Na jakiej podstawie twierdzisz że w redakcji jest kret, i co miałby ten kret robić?

  Problemy z załadowaniem się portalu mają także administratorzy Nowego Ekranu, co niestety bardzo utrudnia pracę.
  Zauważyłem dziwną zależność, problem z załadowaniem się portalu nie występuje dla IP spoza polski, co zresztą sygnalizowało kilka osób, a sprawdziłem na własnym przykładzie. Gdy korzystam z IP polskiego, załadowanie się Nowego Ekranu to loteria, NE ładuje się raz na 10 czy 15 razy, ale gdy korzystam z transparentnego proxy, gdzie IP jest spoza polski to Nowy Ekran ładuje się poprawnie.
 • @adevo 02:14:10
  Ja nie neguję Twoich argumentów, co do niesolidności firmy Micfo,
  tylko wskazuję, że nie da się na ich podstawie wyjaśnić zachowania się ruchu do serwera www.nowyekran.pl.
  Do obrazu najbardziej pasuje hipoteza ataku na routerach brzegowych polskich sieci szkieletowych.
  Jest jeszcze możliwość, że mówimy o zupełnie innych problemach!
  Pisałeś, że łączysz się w Hamburgu, więc prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego w jakim stopniu i sensie NE nie działa na terenie Polski. Wg mnie sytuacja jest dramatyczna, bo jeśli potrwa, będzie nieuchronny odpływ czytelników.

  Btw. - Skrypt NE z tego, co się orientuję w ogóle nie korzysta z PHP
 • @adevo 02:47:16
  1. Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że "nginx to musi być jeszcze niedopracowany"? Bo "inni go nie używają"?
  Ja go używam (a raczej używa go mój provider).
  A poza tym takie "dziadowskie" firmy jak Facebook, czy github (http://www.nginx.com/company.html).

  2. To jest paranoja i to skrajna, oparta na niskich kompetencjach technicznych. Owszem - cenzura w Polsce kwitnie. Ale jest ona domeną właścicieli portali, a nie dostawców. Niby jaki interes miałby taki dostawca, by bawić się w coś takiego? Pomijam już kwestię, że nie jest to łatwe.
  Co do cyberataków - to one są nieuniknione w takim biznesie. Ale w Polsce można przynajmniej liczyć na przyzwoity serwis i wsparcie dostawcy. Z moich doświadczeń (może niezbyt dużych, ale jednak niezerowych) wynika, że Amerykanie mają generalnie w d... mniejszych klientów.
 • Dziękuję za ostatnie inspirujące komentarze:))
  Odpowiem dzisiaj do 24 na wszystkie zapytania w nowym artykule z wieloma obrazkami.

  Dlatego już teraz proszę redakcję by nie blokowała w moim następnym artykule możliwości wstawiania obrazków w formacie JPG - jak w komentarzach tej notki.
  Jak widać powyżej, format GIF nie nadaje się do fotografii.
 • @adevo 14:59:21
  Redakcja Nowego Ekranu nie blokuje możliwości wstawiania obrazków :P, ale zastrzega sobie możliwość podjęcia działań w przypadku publikowanych obrazków łamiących regulamin Nowego Ekranu.

  Gif - może mieć zastosowanie w przypadku prostych grafik o ograniczonej palecie kolorów.
 • Przesunięcie
  Uwaga przepraszam za wydłużenie. Potrzebuję jeszcze 1 h lub 2 h zacząłem już wpisywać, ale to jeszcze troszkę potrwa. Cierpliwości :)
 • @adevo 14:53:07
  "Dlatego było by zadanie dla jedynego samodzielnego Prezydenta na NE Carcajou podać, kto, za co w firmie NE jest odpowiedzialny."

  To bardzo dobre pytanie.

  Za serwery, itp. odpowiada zasadniczo Mariovan (mnf), ale to też nie jest tak, że on wszystko może.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY