Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
220 postów 2694 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Fachowe uzdrawianie własnych problemów z internetem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polecam wszystkim, którzy mają trudności z dostępem do portalu Nowy Ekran lub w ogóle do Internetu. Jest to wszechstronny program analizy sieci internetowej, prosty w obsłudze, nadający się nawet dla kobiet, wystarczy nacisnąć przycisk START.


Krzysztof Puzyna, 26.11.2012
Ciąg dalszy artykułów:

http://idb.neon24.pl/post/80654,problemy-techniczne-ne-to-oszustwo-hostingowe-firmy-micfo


Program jest na najwyższym poziomie technicznym i dydaktycznym, z obszernymi radami i wyjaśnieniami. Każdy z was może zostać ekspertem od sieci informatycznych!
 
Blokuje dostawca Internetu porty lub wymusza ruch przez swój proxy? Czy gdzieś po drodze filtrowane są treści internetowe, czy przechodzą wirusy? Są manipulowane zapytania DNS? IPv6 działa podobnie jak IPv4? Czy przepustowość jest taka, jak opłacana?
 
Obciążeni wiedzą informatycy mogą łatwo siać stracha, gdy trafią na wyhodowane w paranoicznych spiskach stadko internautów z Nowego Ekranu.
 
Parę zdjęć, tu fachowo o manipulacji routerów w sieciach głównych, tam o ataku spoofing IP i już stadko trzęsie się ze zgrozy i z samouwielbienia, jacy my jesteśmy ważni!
 
Wysoko wykwalikowani specjaliści służb specjalnych zadają sobie trud dyskretnego zamknięcia dostępu do Nowego Ekranu. Pomimo, że banda u władzy może na zdrowy rozum prościej - zamknąć portal ze względu na podjudzanie do obalenia konstytucji, czy wyzywania na osoby urzędowe.
 
Odpowiednia ustawa została na początku roku  przegłosowana w sejmie. Nikt jakoś o tym szeroko nie informował, ja przyjąłem tą ustawę do wiadomości, ale też nie będę innym robił stracha, jak widzę z jak dużym tłumem, zarażonym chorobą smoleńską na NE mam do czynienia.
 
Pomimo że nie jestem informatykiem, widzę, że mogę ludziom lepiej pomóc, gdyż wychodzę z założenia, że wszystko potrzebne w sieci już jest wymyślone. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Byłbym idiotą gdybym uważał, że muszę najpierw zrozumieć temat warstw modelu OSI, bym samemu mógł rozwiązywać problemy komunikacji w Internecie.
 
Dlatego zamiast uczyć się modelu OSI, spędziłem czas w sieci i znalazłem REWELACYJNE ROZWIĄZANIE!
 
Wiodący instytut informatyczny w USA-The International Computer Science Institute (ICSI) we współpracy z University of California at Berkeley przeprowadził projekt badawczy nazwany The ICSI NETALYZR.
Wynikiem projektu jest program pomocy, który potrafi każdy uruchomić i zrozumieć.
Warunkiem jest zainstalowane oprogramowanie Java Runtime Environment  (java.com/pl/).
 
 
Wchodzimy na stronę http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/ programu NETALYZR wybieramy język angielski lub niemiecki, przyciskamy Start analysis >> i czekamy parę minut.
 
W efekcie mamy wyczerpującą analizę sieci własnego dostępu do Internetu z omówieniem w wybranym języku. Omówienie jest normalnie zwinięte, trzeba wtedy puknąć w znaczek plusa.
 
Tłumaczenie zapewnia Google lub można zapytać w komentarzach pod tym artykułem. Polecam gorąco wszystkim czytelnikom NE, którzy mają trudności z dostępem do NE lub do Internetu!
 
 
Ten program może państwa obiektywnie i indywidualnie przekonać, z jaką paranoją wzmacnianą przez politykę redakcji NE macie do czynienia.
 
Powodzenia w uzdrawianiu swojego dostępu do sieci!
 
Przyczyny załamania się ruchu na NE były bardzo prozaiczne -żadne ataki czy dywersje! 
 
Olbrzymi ruch na stronie, przeciążenie starych sieci, bardzo zły dostawca usług internetowych Micfo  to najważniejsze zewnętrzne przyczyny w bardzo wolnym ładowaniu olbrzymiej (3,2 MB) strony głównej (SG).Przyczyny indywidualne czytelnika może świetnie wyjaśnić program  NETALYZR
 
NIE MA I NIE BYŁO ATAKÓW złych, agentów, cichociemnych, były natomiast "ataki" czytelników i reklamy na Nowy Ekran.
 
Każdego dnia o każdej porze odbywa się skanowanie portów w komputerach przyłączonych do sieci internetowych, w większości  bez wpływu na obciążenie ruchu i komputera. Są to normalne wydarzenia w sieci.
 
Hakerzy szukają stale możliwości do wdarcia się w niezabezpieczone serwery, czy komputery. Młodzież uczy się przez zabawy, w drobne hakerskie ataki, włamania do serwerów praktycznie informatyki sieci.
 
Z tym liczy się i pracuje, na co dzień każdy komputer podłączony do sieci Internetu.
 
Asadow miał prawo sobie swoje artykuły o "O ataku na NE (pewnie swojego kolegi) " napisać, ale robić z eksperymentu widły i umiejscawiać jego nieadekwatne informacje do sytuacji NE na środkowej kolumnie, pokazało mi kierunek polityki redakcyjnej.
 
Do dzisiaj nie wiem, kto jest odpowiedzialny za kolumnę w środku strony głównej NE. Jest to jednak jednoznaczny atak na moją osobę. Zarządowi NE chodziło o odwrócenie uwagi od własnych niedociągnięć, a kto prawdę pisze, tego chowa na ruchomym pasku z prawej strony, prowadzącym w niebyt.
 
Parę rozwiązań zostało już w  pierwszym, czy drugim artykule lub komentarzach do nich podane. Wykonano nową konfigurację serwera internetowego. Potrzebna jest jednak zmiana usługodawcy na lepszego. Może nawet zmiana na specjalne rozwiązanie dla koncernów - Akamai.
 
Bez analizy poważnych testów nie powinno się podejmować żadnej decyzji o zmianie dostawcy. Oprócz jednej:
 
doradcy i pośrednicy dostawcy usług internetowych Micfo, USA powinni zostać przynajmniej krytycznie przepytani i ograniczeni w możliwościach podejmowania błędnych decyzji.
 
Cześć!

 
AKT WOLI NARODU
Petycja do Narodu Polskiego
Podpisz we własnym interesie
 

KOMENTARZE

 • chodzi o przynajmniej 288,- $
  Nie wiem, czy przeczytałeś oryginał testu. Firma po okresie maksymalnie 3 miesięcy (Money Back Guarantee) nie zwraca pieniędzy. Trzeba zapłacić za 4 lata czyli np 6 $/miesiąc x 12 x4 to 288 $

  Jeden z tricków jest podawanie serwisu w takich jednostkach które robią duże wrażenie to znaczy zawsze download i nie upload i w Kbit/s
  Ja płacę za DSL i 6000 kbit/s. Ponieważ mój dostawca internetu rozbudował sieć to nie mogą mi tak ograniczyć i w rezultacie mam więcej :)

  U mnie też jakbym miał problemy to muszą natychmiast naprawić. Inaczej nie płacę!
 • @adevo
  "Przyczyny załamania się ruchu na NE są bardzo prozaiczne - za duży ruch, za mało zapłacone, zły dostawca, zła polska sieć."
  ============

  Czy choć jedna osoba poza Tobą uwierzy że przypadkowo stało się to DOPIERO od 11 listopada? Nawet jeżeli wtedy był ruch większy (jak mógł być skoro NE praktycznie padł, osoby zniechęcone dały sobie spokój z kolejnymi próbami), to w kolejnych dniach już nie i dalej są problemy. Dzisiaj idzie nieźle z rana, otworzyły się wszystkie okna NE, ale problemy zapewne będą później jak zwykle. To są wszystkie przyczyny, a może nawet to nie jest główna przyczyna problemów.

  Co mogę takiej Netii zrobić? Nic. Umowa na dwa lata, zerwanie to koszty i kłopot. Nie powiedzą mi prawdy nawet gdyby 10 służb siedziało mi na łączu, nawet gdyby 100 filtrów i ograniczników zainstalowali. Pieprzony reżim dla żartu zwany demokracją. Wolność to była za PRL, bo mieli ograniczone możliwości techniczne. Faktycznie to co można ustalić, to tylko odpowiednim softem, ale mnie nie interesuje ta tajemna wiedza, mnie ma działać NE jak przed 11 listopada i tyle. Świadomość inwigilacji (choćby białej) to musimy mieć wszyscy.

  Proszę mnie też zaliczyć co chorych na "chorobę smoleńską", a nawet też "chorobę na moskala" jednocześnie. Rozumiem że poczucie pewności iż mamy Zamach Smoleński odrzucasz stanowczo? Wypadeczek? Przyczyny prozaiczne - za duży ruch, za mało zapłacone, zły dostawca, zła polska sieć ;)
 • @Nathanel 04:40:49
  Nikt nie ma problemów z internetem, ale z użytkowaniem stabilnym NE. Skarżą się praktycznie wszyscy z terenu Polski od 11 listopada, wcześniej problemy były wyjątkami. Został w jakiś sposób ograniczony dostęp do NE, głowimy się jak to zrobiono, kto to zrobił, jakie są tego przyczyny, bo Autor uważa że bredzimy snując teorie spiskowe o "ataku na NE".

  Ciekawe np jest czy GOŚCIE mają takie problemy, tzn osoby bez konta komentatora nawet. Prawdziwi goście, bo już samo posiadanie konta przy namierzeniu skąd klika użytkownik może być istotne, jeżeli to np jakiś sprytny wirus w serwerze, sofcie wg mnie trefnego kodu portalu, bo jak można było wejść w soft podobny do Salonu24 tej samej firmy, grzech założycielski, zaproszenie dla trojanów, tylnych wejść dla służb. Czasy są takie że nie ufa się dużym firmom, szpiegowanie, gromadzenie danych, tylne furtki to powszechne praktyki.

  Może atak jest selektywny tylko w stałych użytkowników i szczególnie czynnych jak ja?
 • @gosc hotelowy 07:52:24
  dysonansem poznawczym?
 • Do redakcji wymówienie, cześć.
  To była ostatnia perła, którą wam rzuciłem.
  Widzę, że to portal dla paranoików.

  Ataków nie ma i nie było, oprócz symulowanego.
  Wasi informatycy, nawet nie korygują, że to jest fake od Asadowa, po polsku fałszywa interpretacja ruchu.

  Trzymać jego zabawę całymi dniami w czołówce i dezinformować niekumających ludzi. Mi wystarczy, miałem jeszcze tutaj podjąć 3 ważne tematy. Ale ochota mi przeszła.

  Nie potraficie odróżniać gówna od złota, dlatego nie ma sensu.
  Wydaje się, że można sobie zepsuć tylko opinię, gdy się na NE publikuje.

  Do widzenia.
  Krzysztof Puzyna
  webmaster@iddd.de

  Działalność w Internecie

  http://iddd.de/ - telefonia komórkowa, demokracja bezpośrednia.
  http://umtsno.com - sfałszowane wybory 2011.
  http://bejda.iddd.de - gaz z łupków.
  http://iddd.salon24.pl - próby blogowania.
  http://www.petycjeonline.com/akt - AKT WOLI NARODU.
 • Ja nie mam i nie miałem ŻADNEGO problemu z Nowym Ekranem
  Oprócz tego że strona główna jest wręcz idiotyczna.
  Zajęło mi 10 miesiecy by się przyzwyczaić i nie rzucać pomidorami w ekran po każdym wejściu na NE.
  Kolumna środkowa - artykuły.
  Kolumna prawa - TE SAME artykuły!
  Kolumna lewa - teraz coś innego niż w środkowej i prawej, ale dawniej praktycznie to samo.
  I tak jedziesz w dół, i jedziesz, i jedziesz bez końca, tracisz czas i cierpliwość by coś znaleźć. Żadnego składu, ładu i logiki...
  A to wszystko na jednej stronie która ma kurde megabajty zdjęć.
  W całym swoim życiu nie widziałem gorszego portalu informacyjnego. To znaczy gorzej zorganizowanego i zajmujacego więcej pamięci na wejściu.

  Tyle chciałem powiedzieć o formie tego portalu. Reset!
 • @night rat 10:19:25
  Nowy Ekran, czyli jak brednie kompromitują opozycję i czynią ją bezsilną
  http://www.gazetapolska.pl/22216-nowy-ekran-czyli-jak-brednie-kompromituja-opozycje-i-czynia-ja-bezsilna

  (...) Według Darskiego "manipulacja Nowego Ekranu polega przede wszystkim na kanalizowaniu dążeń i poglądów niebezpiecznych dla systemu i przyprawianiu im gęby kompromitujących słuszne żądania, umożliwiających ich sprowadzenie do absurdu i wyśmianie".
  adevo 28.11.2012 18:47:58
  ----------------------
  Tu wymieniłem się z ŁŁ. Widać jak mu temat staje w gardle.
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/81202,zawiadomienie-o-przestepstwie-sluzb-specjalnych-w-sprawie-olewnika#comment_686918

  Niektóre wypowiedzi:
  @Łażący Łazarz 18:58:40
  Lepiej byś napisał, kto moje ostatnie bardzo dobre 3 teksty zablokował na prawym pasku SG, czy to ten sam, który ukradł mi na początku lipca z mojego bloga pomysł na fotomontaż, zniszczył go i wstawił długiego nosa od Pinokia Tuskowi - u mnie w oryginale miał go Rydzyk.

  http://idb.nowyekran.pl/post/67363,klamstwa-maja-krotkie-nogi-i-dlugie-nosy#comment_534586

  Czy etyka dziennikarska na NE powinna być pielęgnowana, a przynajmniej szanowana? Temat o zagrożeniu NE zapoczątkowałem ja. Jako dowód manipulacji zablokowano moje artykuły na ten temat na SG.
  ---------------------------------------------------------------------------
  NIECH TEN, CO MNIE WIELOKROTNIE ZABLOKOWAŁ NA PRAWEJ STRONIE SG, SIĘ POKAŻE I PODA SWOJE POWODY.
  ---------------------------------------------------------------------------
  Czy nie uważasz, że posty oryginalne poważne, powinny być ważniejsze od takich jak FAKE o ataku od Asadowa, czy od kradzionych lub przetrawionych jak wiadomości Pińskiego?
  ----------------------
  • @adevo 19:27:26
  Nikt nie blokował, były też po środku, staramy się nie epatować czytelnika tekstami dotyczącymi kłopotów NE
  Łażący Łazarz 28.11.2012 20:03:56
  • @adevo 19:27:26
  I nie zmieniaj tematu, wykazałem Ci powtarzanie kłamstw konkurencji. Powołującej się na swoje własne pomówienia.
  Łażący Łazarz 28.11.2012 20:06:10
  ----------------------

  @Łażący Łazarz 20:03:56
  Niestety nie piszesz o SG. Ja napisałem o SG. Wszystkie trzy ostatnie moje posty dotyczące NE poszły tylko prawym paskiem strony głównej. Za to lepszy komentarz, który mógłby stać też w Pudelku zrobiliście sensacją dnia.
  To GP nazywa kanalizowaniem i słusznie.

  Mnie obrzydziliście takim zachowaniem ostatecznie pisanie wartościowych artykułów. Byle komentarz może być na NE wartościową notką - gdy wam to pasuje. Kradzież jest też dozwolona, gdy wam to pasuje. Pokazać mi odpowiedzialnego za tą dywersję kreta też nie macie odwagi. To nie jest wiarygodne. Może właśnie i innych ten kret w podobny sposób zniechęcił do NE. Wziąłbym go na serio pod ścianę i przepytał!

  Czego można się na NE nauczyć, gdzie te wyższe wartości potrzebne do odnowienia Polski? Wcale tym zachowaniem nie różnicie się od GP.
  Dlatego GP ocenia was tą samą miarką w stopniach łajdactwa.

  Przesłania szlachetności w Ruchu Narodowym w praktyce nie widzę. Pamiętaj do pudelka wam bardzo daleko (miejsce Pudelek 20 w stosunku do miejsca NE 457), a poziom NE zmierza w tym kierunku.

  Ja się z tą degrengoladą medialną nie zgadzam i dlatego straciłem ochotę u was pisać fundowane artykuły. To też jest w diagnozie Darskiego.

  Poza tym dostęp do artykułów GP to zrobił nam M. Kajdas, za co jemu dziękuję.
  adevo 28.11.2012 21:22:11

  PS
  Najbardziej mnie zabolało, że Fake Asadowa "Atak na NE" ponad 4 tysiące ludzi przeczytało i go oceniali, ale nikt z tych lemingów nie zastanowił się jaki to atak jak każdy może jego tekst czytać?
  Uważam, że w Polsce nie ma moherów są tylko lemingi i ta prawda bardzo mnie boli.

  Podobnie myśli ŁŁ: "I pewny jestem, że ta Polska, która kupuje każde gówno owiniete we właściwy papierek kupi i to."

  "Ta Polska" pokazuje też na NE jak trudno przebić się do niej z jakością i prawdą..
 • @rip LunarBird CLH 15:54:11
  Witaj, ja ciebie nie muszę wyrzucać z pracy, ale teraz wiem nie tylko byłeś arogancki do swojego szefa, ale pewnie nie miałeś racji. Dlatego zostałeś zwolniony w trybie natychmiastowym. Wydaje mi się, że ci coś brakuje. Może pójdziesz do psychologa.

  Ten program przedstawiony u góry, potrafię nie tylko ja obsługiwać, ale tysiące internautów, on jest wielkim sukcesem uniwersytetu w Berkeley. Na jego prezentację dla Polaków nie stać było żadnego uczonego informatyka. Stoi on jednak na najpoważniejszych internetowych portalach - co informatycy w Polsce nie czytają fachowych stron w Internecie?

  Fakt jest, że to dzięki mnie wiedzą o nim nieliczni polscy internauci, także ci, co mają pojęcie teoretyczne o informatyce. Tak pisać o studiach uniwersytetu Berkeley to może tylko sfrustrowany, bo wywalony z pracy rip LunarBird.

  Informatyków brakuje wszędzie, więc myślisz, że możesz dalej tak lecieć? Przekonasz się i z nowej pracy wylecisz jak się nie nauczysz kontrolować własnych wybuchów. Pewnie, dlatego nie masz żony i dzieci, gdyż od takiego to kobiety szybko uciekają chyba, że je przywiązuje do ściany łańcuchem.

  W jednym masz rację, nie będę już pisał artykułów dla NE za dużo tutaj bezmyślnych lemingów.
 • @Marek.Lipski 11:00:35 - BAN Marka Lipskiego. Propozycja dla red. NE
  Okaleczanie języka Polskiego i do tego z premedytacją, jest u mnie na blogu przyczyną blokady pana postów. Na tematy okaleczania języka, lekceważenia polskich znaków diakrytycznych, dyskutowałem z panem na tyle często, że nie muszę nawet ostrzegać przed zablokowaniem.

  Wielokrotnie obiecywał pan, "że się poprawi". Blokada wprawdzie ma małe znaczenie, gdyż nie zamierzam jeszcze długo pisać nowych postów na NE. Redakcja i admini NE muszą najpierw ujawnić podział pracy w firmie.

  Panie Lipski, ja nawet rozważałem napisanie notki by pana przyciągnąć i zablokować, by dać przykład postępowania przeciwko niemieckiej dywersji kulturowej.

  Dlatego jestem szczególnie uradowany, że sam pan przyszedł i to bez pisania przeze mnie nowej notki. Jest to jedyna prawdziwa wartość - wypełnił pan mi ciche życzenie:)))

  Pana sposób pogardy dla języka polskiego - typowy dla Niemców, okaleczanie języka, podawanie fałszywych informacji, wpisuje się w niemiecką strategię dywersji kulturowej.

  Nowy Ekran- niby narodowy portal zmienia się przy aktywnym udziale Marka Lipskiego w śmietnik paserskich tekstów.

  Zamulanie NE tekstami poniżej poziomu dna to wina redaktorów NE widzących tylko statystyki i rankingi portalu. Pana teksty są bardzo złymi przykładami dla młodych Polaków. Ludzie powinni być chronieni przed gwałtem nad polskim językiem i pismem, które rozpowszechnia w swoich komentarzach Lipski.

  Szczególnie niebezpieczne są teksty okaleczające język Polski dla Polaków za granicą, poza obszarem języka Polskiego. Ci z braku kontaktu z językiem, sami nie wiedzą jak prawidłowo pisać i mówić.

  Pana kradzież artykułu ze strony rosyjskiej i teraz bezczelne odpyskowywanie po zatarciu śladów, świadczą bardzo źle o redakcji NE, że pozwala na taki sposób wzbogacania portalu poprzez kradzież - definiowaną, jako przejęcie i publikację obcych tekstów pod własnym nazwiskiem bez podawania źródła tekstu.

  PANIE LIPSKI, POPRAW SIĘ PAN.

  Propozycja dla Redakcji NE
  wyczyścić wszystkie komentarze bez polskich znaków diakrytycznych.
  Z noworocznym pozdrowieniem dla roku 2013
  Krzysztof Puzyna

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY