Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

GDY NIEMCY OSZCZĘDZAJĄ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stosunkowo duże zainteresowanie tematem zamorskich melin finansowych „Kosmiczny ocean pieniędzy”, skłonił mnie do napisania tekstu o poczynaniach wywiadu skarbowego w Niemczech.


Zdjęcie tytułowe: w roku 2008 szefem niemieckiej poczty i następcą oszusta podatkowego dr Klausa Zumwinkel (z prawej) został Frank Appel (z lewej).

Artykuł z serii [ 1 ]  Poznaj Niemcy, poniedziałek, 22 kwietnia 2013r.


Chodzi o zakup przez niemieckiego fiskusa dysków CD z informacjami o nieopodatkowanych miliardach.

W starym tysiącleciu niepłacenie podatków, oszustwa podatkowe, było sztuką i wiedzą dla sprytnych i mądrych, niezależnych przedsiębiorców, partyjnych szefów, milionerów itd. Na przyjęciach bogaci wymieniali się radami, jak uniknąć płacenia podatków. Licytowali się, kto i na ile potrafi oszukać państwo. Oficjalnie się mówiło w mediach, że najbardziej ulubionym sportem w Niemczech, nie jest piłka nożna, tylko niepłacenie podatków.

Po szeregu artykułów w mass mediach o niemieckich fundacjach w Luxemburgu, nastąpiła stopniowa zmiana nastawienia urzędników i polityków do przestępstw podatkowych ludzi ze sfery nowobogackiej. Ojciec słynnej tenisistki Steffi Graf, zarządzający milionami córki został skazany na 3 lata i 9 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe (karę odsiedział).

W nowym tysiącleciu ocena uczciwości podatkowej zaostrzyła się dalej. Po przejściu na Euro od 1. stycznia 2002 roku, subiektywnie nastąpiło podrożenie towarów o 100 procent. Ten sam obiad w restauracji kosztował, w przeliczeniu na Deutsche Mark podwójnie.

Wtedy Niemcy zaczęli naprawdę oszczędzać. Od czasu wprowadzenia Euro, przestępstwo podatkowe zaczęło być poważnie traktowane, jako możliwość dużych dochodów dla skarbówki niemieckiej.

W styczniu 2006 roku po raz pierwszy rząd niemiecki zakupił dysk CD z danymi o ukrytych milionach w Liechtensteinie. Zwolniony pracownik prywatnego banku LGT Group  sprzedał z zemsty za zwolnienie, niemieckiemu wywiadowi BND wyciągi kont bankowych 800 osób. Cena tego zakupu nie została podana. Wśród znanych osobistości, które znajdowały się na pierwszej CD oszustów podatkowych był dr Klaus Zumwinkel, szef Deutsche Post i Deutsche Telekom, siedzący w radach nadzorczych koncernu ubezpieczeniowego Allianz, koncernu lotniczego Deutsche Lufthansa oraz banku Morgan Stanley. Odznaczony był on m. in. orderem Bundesverdienstorden.

Zamek Tenno Castello przy Gardasee (Włochy) niemieckiego oszusta podatkowego dr Klausa Zumwinkel

Jemu udowodniono przestępstwo podatkowe na kwotę 1,2 miliona Euro, ale ponieważ wpłacił pewną sumę na sędziów, to dostał wyrok w zawieszeniu. W roku miliardowych strat koncernu Deutsche Telekom, jej szef przelał sobie na konto premię w wysokości 20 milionów Euro, zrezygnował z wszelkich funkcji i wyemigrował do Włoch do swojego zamku nad jeziorem Gardasee. W Niemczech bogaci z kręgów służb specjalnych mieli i mają zwyczajowe prawo kupować sobie wyroki sądowe.  

Niemcy nie ratyfikowały do dzisiaj Konwencji ONZ przeciwko korupcji.

Najwięcej danych o oszustach podatkowych kupił kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia (NRW). W lutym 2010 roku rząd NRW zakupił za 2,5 miliona Euro dysk CD z danymi klientów banku szwajcarskiego Credit Suisse. W październiku 2010 roku inspektorzy kontroli podatkowej NRW zakupili dane klientów szwajcarskiego banku Julius Bär,  a w październiku 2011 roku dane 3000 kont z Luxemburga.

Nordrhein-Westfalen (NRW) zebrał bardzo pozytywne doświadczenia z pierwszych zakupów w roku 2010. Zakup 10 dysków CD z danymi o nieopodatkowanych pieniądzach za 10 milionów euro zaowocował dochodami w wysokości 670 milionów euro. Z tej sumy 400 milionów euro stanowią w trybie samooskarżenia nadpłacone podatki 8000 podatkowych winowajców. W ramach ustalonych przez Fiskusa terminów można było się samemu zgłaszać do urzędów skarbowych i  w ten sposób ominąć karę –w wysokości podatku do zapłacenia.

Każdy, kto wiedział, że oszukał Fiskusa, miał więc uczciwą szansę wyrównać podatki bez płacenia kary. Dochody z tej partii dysków CD mają do dzisiaj teoretyczną wartość wielu miliardów euro. Zawierają one dane o zamelinowanych pieniądzach podatników z innych krajów związkowych Niemiec, które ochraniają oszustów twierdząc, że CD zawierają kradzione dane, a państwo nie może stosować tak niskich moralnie metod.

Kraj związkowy Dolna Saksonia (Niedersachsen) zakupił 35000 zapisów o potencjalnych oszustach podatkowych. Zakup tych danych doprowadził do licznych dyskusji prawnych i kontrowersji politycznych pomiędzy Niemcami, Liechtensteinem i Szwajcarią.

Rząd landu związkowego Baden-Württembergii odmówił w sierpniu 2010 roku kupna dysku z informacjami o dalszych kontach nieopodatkowanych pieniędzy ze względów „moralnych”. Wg Szwabów (to znaczy Niemców mieszkających głównie w B-W i mówiących w szwabskim dialekcie) to nie przystoi rządowi oskarżać uczciwych, zasłużonych obywateli na podstawie kradzionych danych.

Biznes z zakupem dysków z wykradanymi przez pracowników banków danymi o kapitale klientów, rozwijał się coraz lepiej. Urzędy skarbowe miały 100 – 200- krotną przebitkę na inwestycji w jeden dysk CD. Wydał Fiskus na  CD dysk o zamelinowanym kapitale 1 milion Euro to można było się spodziewać zysków z podatków, nadpłat i kar przynajmniej w wysokości 100 milionów Euro.

Obiekt pożądania skarbówki: dysk CD z tajnymi danymi
W roku 2012 kraj związkowy NRW zakupił następny zbiór dysków. W grudniu 2012 roku rząd NRW zakomunikował, że jeden z dysków zawiera dane z kont szwajcarskiego banku olbrzyma UBS o 750 fundacjach i 550 konstrukcjach finansowych na sumę 2,9 miliarda euro.

W lutym 2013 roku rząd Nadrenii-Palatynatu (Rheinland-Pfalz) po wielomiesięcznych badaniach otrzymał wspólnie z rządami krajów związkowych Bawarii (Bayern), Hesji (Hessen), Nadrenii Północnej-Westfalii (Nordrhein-Westfalen - NRW) i (Badenii-Wirtembergii (Baden-Württemberg) dysk z 40 000 kont za 4,41 miliona euro. Minister Finansów Rheinland-Pfalz oczekuje wpływów z zakupionych danych w wysokości 500 milionów euro. W tym wypadku nie ma już możliwości poprzez samooskarżenie uniknąć kary.

Wszyscy ci wyrafinowani oszuści podatkowi, którzy się nie zgłosili dobrowolnie w pierwszej fali pokuty po zakupie CD-s w roku 2010, będą teraz płacić podwójnie.

Mając potrzebne dane oszustów podatkowych aparat wykonawczy wywiadu skarbowego, wspomagany przez służby celne i oddziały policji związkowej przeszedł do twardej egzekucji pozyskanych danych.

 
 Po zakupie CD naloty w 201 mieszkaniach w NRW

Od 13 kwietnia 2013 roku trwają w Niemczech skoncentrowane naloty na potencjalnych oszustów podatkowych, są przeszukiwane mieszkania prywatne i budynki firm. W pierwszym dniu przeszukano 201 mieszkań i zebrano tony dokumentów do analizy. Naloty mają tak długo trwać, aż zostanie wszystko sprawdzone. Znaczy, nie będzie tym razem możliwości uniknięcia kary poprzez zapłacenie podatku z własnej inicjatywy, przez tzw. samooskarżenie i opodatkowanie.

Podział dochodów dla CD z roku 2013 został ustalony już z góry: połowę, czyli około 250 milionów euro ma dostać rząd federalny w Berlinie, resztą dzielą się zaangażowane w poszukiwaniach kraje związkowe.

Niemcy idą za ciosem i kopią leżącą w gruzach tajemnicy bankowej Szwajcarię.

W lecie 2012 roku niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble (CDU) osiągnął na własną rękę, bez konsultacji z Komisją Europejską, porozumienie ze Szwajcarią gwarantującą niemieckim klientom banków szwajcarskich zachowanie anonimowości, a bankom tajemnicy bankowej. Banki szwajcarskie miały anonimowo, zależnie od wysokości zarządzanego majątku wybierać grupę podatkową pomiędzy 21 i 41 procent i odprowadzać automatycznie podatki od dochodów do niemieckich urzędów skarbowych. Inicjatywa ministra Schäuble została zastopowana w listopadzie 2012 roku, w drugiej izbie, radzie federalnej (Bundesrat). Wg Socjaldemokracji i Zielonych byłyby to zbyt duże straty dla skarbu państwa, a oszuści byliby nieukarani i pozostaliby do tego anonimowi.

Teraz, gdy oficjalnie już wiadomo o zamorskich melinach finansowych i dysku z 260 gigabajtami danych, patrz opracowanie „Kosmiczny ocean pieniędzy”, widać jak przebiegle przy pomocy fałszywego ministra Schäuble, bogaci chcieli ochronić swoje nielegalne dochody i uniknąć kary.

Od pierwszych publikacji na początku kwietnia 2013 roku Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ), Szwajcaria zgodziła się informować niemieckie urzędy skarbowe o kontach ich obywateli, jeżeli skarbówki będą o to prosić i ma nie przyjmować nowych pieniędzy bez zaświadczeń o ich opodatkowaniu.

Prokurator generalny miasta Koblenz oświadczył, że przeprowadza dochodzenie wobec nieustalonych pracowników szwajcarskich banków Credit Suisse AG, byłego Clariden Leu AG, nowego Aargauer Bank oskarżonych o współudział i pomoc niemieckim obywatelom w niepłaceniu podatków.

Międzynarodowy widok na tajemnicę bankową

Komisarz UE Algirdas Semeta jest przekonany że tajemnica bankowa Szwajcarii i Austrii zostanie całkowicie zlikwidowana, gdy Komisja Europejska otrzyma upoważnienie od wszystkich członków Unii do pertraktacji ze Szwajcarią, może już 22 maja b.r. podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Luxemburg zobowiązał się od roku 2015 meldować dochody osób z poza UE do USA wg umowy z USA nazywanej FACTA.

W sobotę, 13 kwietnia poinformowano, że do wielkiej piątki „Big Five” Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania) popierającej automatyczny transfer informacji finansowych w granicach UE dołączyła Polska. Wzorem ma być tu amerykańska ustawa podatkowa FACTA (wg FACTA banki są zobowiązane do meldowania fiskusowi wszystkich kont. Ustawa UE ma zobowiązywać państwa UE do dopuszczenia innych państw, członków UE do takich samych praw jakie ma USA.)

Francuski Minister Skarbu Pierre Moscovici

Francuski Minister Skarbu Pierre Moscovici podczas zbiorowej konferencji prasowej 6 państw będących za wprowadzeniem automatycznego transferu informacji o wszystkich dochodach kapitałowych: „Nikt nie zaprzeczy, że tajemnica bankowa nie odpowiada już duchowi naszych czasów.”

Z tym zgodził się też 18 kwietnia Uli Hoeness, (lub nie miał innego wyjścia). Dzisiejszy Focus, magazyn przyjaciela i członka rady nadzorczej Bayern Monachium Helmuta Markworta publikuje historię o zamelinowanych w Szwajcarii milionach szefa klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Patrz notkę  "Uli Hoeness podejrzany o oszustwo podatkowe"


Skończ czytelniku ze złudzeniami o uczciwych "reprezentantach narodu" poprzyj lepiej nowoczesną zmianę w duchu aktualnego czasu:

AKT WOLI NARODU

http://www.petycjeonline.com/akt

Demokracja Kulista

Krzysztof Puzyna

webmaster@iddd.de


  [ 1 ]

http://idb.neon24.pl/post/64451,poznaj-niemcy-dlaczego-niemcy-wybielaja-swoja-historie-material-zrodlowy

http://idb.neon24.pl/post/61090,poznaj-niemcy-wywiad-z-horstem-k-hlerem-material-zrodlowy

KOMENTARZE

  • @ AUTOR
    "aparat wykonawczy wywiadu skarbowego, wspomagany przez służby celne i oddziały policji związkowej przeszedł do twardej egzekucji pozyskanych danych."

    A u nas...
  • @ulak-U.Krzyżanowska 17:40:50
    Nie wiem ilu milionerów trzyma swoje pieniądze w Polsce. Na ten temat się nie pisze. Komorników w akcji można obserwować wobec zwykłych ludzi i wobec biednych. Ciekawe jak radzi sobie aktualnie pan Opara?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY