Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Uli Hoeness - podejrzany o oszustwo podatkowe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uli Hoeness: „Podatek od bogactwa to takie populistyczne ględzenie, aby bogatych jeszcze bardziej obciążyć”. Prezydent klubu piłkarskiego FC Bayern Monachium zabunkrował w Szwajcarii setki milionów euro, o których urząd skarbowy nie wiedział.

 Ulli Hoeness jest odpowiedzialny za gospodarcze sukcesy klubu FC Bayern Monachium (FCB).

 
To właśnie Ulli Hoeness przeforsował w klubie zasadę inwestycji bez zaciągania pożyczek w bankach. FCB jest aktualnie najsilniejszym i najzdrowszym gospodarczo klubem piłkarskim na świecie. FC Bayern Monachium nie ma praktycznie długów. Supernowoczesny i piękny stadion Allianz-Arena w Monachium należy do klubu i ma być spłacony do roku 2015. Prezydent Hoeness, syn rzeźnika jest właścicielem fabryki norymberskich kiełbasek.
 
 
20 kwietnia 2013 roku gazeta wieczorna Abendzeitung z Monachium (AZ) podała, że szef bawarskiej chadecji- CSU Horst Seehoferpotwierdził dochodzenie prokuratury przeciwko prezydentowi FC Bayern. Uli Hoeness ma posiadać w Szwajcarii wiele kont na których zabunkrował kilkaset milionów Euro.
 
Gdy umowa niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schäuble (CDU) ze Szwajcarią nie została ratyfikowana (patrz "Gdy Niemcy oszczędzają"), Hoeness za radą prawników złożył dobrowolne oświadczenie podatkowe o milionach w Szwajcarii w styczniu 2013 roku. Wraz z oświadczeniem przelał Hoeness jako pierwszą nadpłatę podatkową -tak pisze AZ, sumę większą niż 5 milionów Euro.
 
Urząd Skarbowy z Monachium przeprowadził naloty na jego mieszkania i biura. Jak podaje Ken Heidenreich z prokuratury II w Monachium, aktualnie przeprowadzane jest dochodzenie, czy dobrowolne oświadczenie podatkowe U. Hoenessa z nadpłatą, dotyczy wszystkich kont, czy zostało złożone w terminie gwarantującym uniknięcie kary (za późno jest gdy podatnik się dowiedział o dochodzeniu przez urząd skarbowy) i jakie mają być dalsze konsekwencje prawne.
 
Przypominam, w pierwszym artykule podałem, że zakup przez rząd Nadrenii-Palatynatu (Rheinland-Pfalz) dysku CD z danymi z 40 000 kont za 4,41 miliona euro nastąpił w lutym 2013 roku. Istnieją więc przesłanki, że ominie kary. 
 
Z drugiej strony ogólnoniemieckie „ostateczne” terminy dla wolnych od kary oświadczeń podatkowych, ustalone po zakupie pierwszych partii wyciągów kont zamelinowanych w Szwajcarii i Luksemburgu upłynęły na jesieni roku 2011.
 
Jaka będzie więc teraz interpretacja lokalnej prokuratury dla członka monachijskiej "buzi-buzi"High Society?
 
Skandal jest duży, gdyż Hoeness chętnie pokazuje się w telewizji jako najuczciwszy z uczciwych i teraz cała ta opinia o jego uczciwości i wyższej moralności, wali się przed meczem gigantów: giganta gospodarczego- FC Bayern Monachium przeciwko gigantowi sportowemu FC Barcelona.
 
Uli Hoeness należał do nielicznych, krytykujących prezydenta FIFA (światowego związku piłki nożnej) Seppa Blattera oraz FIFA, że nic nie robią przeciwko oskarżeniom o ciężką korupcję.
 
Czy prywatna afera podatkowa szefa FC Bayern będzie miała wpływ na wyniki meczu piłkarskiego o finał Ligi Mistrzów?
 
Dzisiaj w niedzielę na pytanie, czy zrezygnuje ze stanowiska prezydenta FC Bayern – Hoeness stanowczo zaprzeczył. Afera podatkowa szefa FC Bayern może zakłócić piłkarzom równowagę przygotowań do meczu przeciwko FC Barcelona i wpłynąć na wynik meczu we wtorek o finał UEFA Champions League 2013 (Ligi Mistrzów)
 

Dodatek do artykułu „GDY NIEMCY OSZCZĘDZAJĄ”  http://idb.nowyekran.net/post/91411,gdy-niemcy-oszczedzaja

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY