Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 2420 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

O mordach podziemnej, nazistowskiej grupy NSU/2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na plakacie: "Bóg, który pozwolił rosnąć żelazu, nie chciał sług." Mordy nazistowskiej grupy NSU mogą uprzytomnić całemu światu, a przede wszystkim młodym ludziom jak funkcjonuje niemiecka nienawiść przeciwko obcym.

O mordach podziemnej nazistowskiej grupy NSU/1

O mordach podziemnej nazistowskiej grupy NSU/3

Z jednej strony gospodarka niemiecka potrzebuje do ciężkich prac, taniej siły roboczej. Ciężko pracować za marne pieniądze to Niemcy odmawiają. Sprowadza się do Niemiec ludzi z zewnątrz, aktualnie z otwartej w tym celu Europy wschodniej: z Polski, z Rumunii, z Bułgarii.

 
Gospodarka niemiecka żyje z eksportów towarów i usług i musi się troszczyć o rynki zbytu. Aby zorganizować nowe rynki, Niemcy chętnie organizują kampanie ratunkowe, kursy nauczania języka niemieckiego (Goethe Instytuty), kursy dla policji i wojska tam gdzie wejdą.[1]
 
Są to akcje marketingowe nawiązujące nieformalne kontakty handlowe z kolonizowanymi tubylcami, szpiegujące na rzecz Niemiec, utrwalające, oraz umożliwiające przeprowadzanie pozytywnego Corporate Identity dla firm, produktów i usług "made in Germany".
Nawiasem mówiąc najlepszym rynkiem zbytu dla Niemiec pozostaje w dalszym ciągu Unia Europejska.
 
Z drugiej strony mamy tą niezniszczalną nienawiść wobec obcych.
 
W roku 1979 znajomy Niemiec zacytował mi ze sztuki Bertolta Brechta[2] ważny cytat: Zamiast się gapić uczcie się […] To łono z którego to wypełzło jest jeszcze płodne.[3]
 
Po 35 latach mogę powiedzieć, że nic się w Niemczech nie zmieniło.
Członkowie konspiracyjnej grupy NSU[4]Uwe Böhnhardt, Uwe Mundlos i Beate Zschäpe działali w środowisku nazistowskim Turyngii od początków lat 90-tych. Tam należeli do wspólnoty Turyńska Ochrona Ojczyzny – THS.[5]
THS współpracowała z nazistowską NPD[6].
 
THS utrzymywała ścisłe kontakty z lokalnym Urzędem "Ochrony Konstytucji"[7]. Dziesiątki członków stowarzyszenia THS było zwerbowanych na tajnych współpracowników i było opłacanych z państwowej kasy Urzędu "Ochrony Konstytucji".
 
W styczniu 1998 w Jenie policja zlikwidowała warsztat do produkcji bomb, zorganizowany przezUwe Böhnhardt, Uwe Mundlos i Beate Zschäpe. Warsztat był przy domu w garażach. W obławie policyjnej brali udział też pracownicy zabezpieczający przy pomocy kamer wideo stronę wizualną akcji, niestety okazało się później, że kamery się popsuły w momencie, gdy mieszkańcy domu uciekali.
 
Drugim nieszczęśliwym przypadkiem podczas tej akcji była okoliczność, którą widzom opowiedział jeden z przeniesionych w stan spoczynku wyższych urzędników służby specjalnej z Turyngii: na pytanie, dlaczego nikt nie zajął się będącymi pod obserwacją podejrzanymi, gdy oni sobie wsiedli w samochód i odjechali w nieznane, a spóźniona Beate Zschäpe miała czas zamówić taksówkę i wyjechać z obławy?
 
Odpowiedź byłego urzędnika: oni mieli auto, a Pani Zschäpe wsiadła do taksówki, czym więc mieliśmy ich gonić? (śmiech na sali).
 
Po tym incydencie z policją trójka budująca bomby zeszła do podziemia i działała 13 lat w ukryciu, nie będąc ani podejrzewana, ani poszukiwana przez niemieckie organy bezpieczeństwa wewnętrznego.Dlaczego, napiszę innym razem.
 
Zschäpe - ty dziecko Hitlera, będziesz musiała zapłacić za te mordy.
 
Dzisiaj 14 maja 2013 roku zaczyna się 2 dzień procesu. Zarzuty o stronniczość składu sędziowskiego na wniosek obrońców głównej oskarżonej Beate Zschäpe zostały przez Sąd Apelacyjny w Monachium odrzucone.
 
Gremium adwokackie składające się z trzech obrońców zaprotestowało, że na podstawie zarządzenia sędziego przewodniczącego Manfreda Götzls oni mają być kontrolowani w każdym dniu procesu, natomiast strona skarżąca oraz urzędnicy sądowi nie będą przeszukiwani.
 
Obrońcy pani  Zschäpe uważają decyzję sędziego Götzls za dyskryminującą stronę oskarżenia.
 
Drugi zarzut o stronniczość przedstawili adwokaci byłego członka NPD Ralfa Wohlleben. Sąd Apelacyjny był jednak zdania, że nie ma żadnych wątpliwości w neutralność składu sędziowskiego. Także jego adwokaci będą każdego dnia procesu przeszukiwani. Jego podanie o trzeciego obrońcę zostało również odrzucone.
Cdn.


[1] Jedyną odmowę, jaką miałem okazję zaobserwować nastąpiła podczas katastrofy w Fukushimie. Przetransportowany na samozaproszenie do Japonii niemiecki zakład pomocy technicznej został przez Japończyków skierowany w miejsce, gdzie nie było co ratować. Wzburzeni Niemcy musieli zwinąć swoje przyrządy i wracać po dniu pobytu w Japonii z powrotem do domu.
[2]"Der aufhaltsame Aufstieg des Arturo Ui"
[3]„Ihr aber lernet, wie man sieht, statt stiert. […] Der Schoß ist fruchtbar noch, aus dem das kroch.“
[4]Nationalsozialistischer Untergrund
[5]Thüringer Heimatschutz -THS
[6]Nationaldemokratische Partei Deutschlands -NPD
[7]Thüringer Landesamt für Verfassungsschutz

 

KOMENTARZE

 • Nie mogę odpowiedzieć Ci u mnie na blogu
  bo nie wchodzi komentarz , sprawdzam więc czy u Ciebie w porządku.

  Dzięki Adevo za nadzwyczaj łaskawe komplementy i obronę przed jednopałowcami !
  Zawsze można na Ciebie liczyć.
  :)

  A co do rysunku z demokracją przedstawicielską to traktuję Twoją krytykę jako zachętę do dyskusji. Ja myślę, że rysunek ten jest wyjątkowo trafny. Spójrz na niego nieco inaczej. Jest inspirowany protestami we Francji przeciwko legalizacji homo "małżeństw" ale to tylko pretekst - chodzi o wszelkie, masowe protesty społeczne. W miejsce gangstera muzułmanina, Ukraińca itp. wstaw sobie po prostu bardzo bogatego człowieka albo masona żyda lub cyklistę i wówczas schemat stanie się bardzo jasny: przedstawiciele społeczeństwa w rzeczonej demokracji wykonują polecenia kogoś kto stoi ponad społeczeństwem. Z głosem społecznym się nie liczą.
  :)
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY