Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Demokracja Kulista, pytania Ultima Thule

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zrobić, żeby połączyć ludzi z lewej i prawej strony, którzy są zwolennikami prawdziwej demokracji ?

 Ultima Thule napisał:

 1. Przeczytałem tą stronę: db.org.pl  i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba treść. Jest tam wiele ciekawych pomysłów i nie ma ideologicznego bełkotu, tylko konkrety. Dlaczego uważasz, że DB to partia popierająca obecny układ ?
 2. I co zrobić, jeżeli takich partii powstanie  więcej ?
 3. Może być tak, że w najbliższych wyborach wystartuje nawet kilkanaście takich partii głoszących rewolucyjne hasła, ale każda dostanie po 1-2 % i "banda czworga" będzie się z nas znowu śmiała.  Czy nie lepiej byłoby stworzyć nie tyle partię, co "forum obywatelskie" wzywające do głosowania tylko na tych polityków, którzy zobowiążą się prawnie do wprowadzenia proponowanych zmian do konstytucji i do innych niezbędnych aktów prawnych ?
 4. Jak zrobić, że by połączyć ludzi z lewej i prawej strony, którzy są zwolennikami prawdziwej demokracji ?

Moje odpowiedzi:

Ad 1
 
Na temat db.org.pl to napisałem 2 artykuły.
 
 
W skrócie, chodzi mi o doświadczenia z Niemiec. Od 35 lat obserwuję popieranie Demokracji Bezpośredniej (DB) przez partie będące w niemieckim sejmie- Bundestagu w opozycji.
 
My chcemy DB, ale ci fałszywi chadecy blokują, wyjaśniają socjaldemokraci, gdy są w opozycji. Po następnych wyborach, gdy zmienia się układ polityczny i Socjaldemokracja zaczyna rządzić, zapomina ona o swoich priorytetach i obietnicach: że jak dojdzie do władzy to wprowadzi obowiązujące referenda i inne elementy i narzędzia DB…
 
Wtedy zaczyna się nowy etap tego politycznego cyrku: będący w opozycji chadecy chcą na odmianę demokracji bezpośredniej a blokują socjaldemokraci. Tak to trwa od lat 30-tu w Niemczech.
 
Nie ma, więc w systemie parlamentarnym żadnego zabezpieczenia obietnic przedwyborczych i obietnic partii w opozycji.   Także, po wprowadzeniu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - JOW.
 
O aktualnej fałszywości ludzi sterujących partią DB świadczą takie fakty:
 
A.  Moje artykuły nie zostały opublikowane w ich gazetce, pomimo wstępnych deklaracji.
B.  Faktem jest również, że dwa razy wymazywali linki do artykułów inicjatywy AKTU WOLI NARODU, które sam wstawiałem na ich stronę w Facebooku.
 

Oni z zarządu DB obiecują wszystko by dostać się do Sejmu RP, – czyli do starych struktur. Popierają, stare układy polityczne, ale są ubrani w nowe ubranka DB. To tak jak u ludzi JOW i Palikota, liczy się tylko dojście do koryta.

Ad 3

Odpowiadam też na podstawie 35 letniej obserwacji polityki w Niemczech: takie zobowiązania robili w pierwszych latach niemieccy politycy z partii Zielonych. Chodziło wtedy o rotację w parlamencie. Co roku mieli się wymieniać.

 
Okazało się, że jak wybierzesz posła w kadencji na 4 lata to prawnie nic nie można mu zrobić, gdyż ma immunitet poselski. Ponieważ kasa dla posłów w Niemczech jest duża, to ci wybrani wypięli się na własną partię i powiedzieli my nie opuszczamy naszych miejsc, gdyż to byłaby zdrada wobec ludzi, którzy nas wybrali na 4 lata..
 
Dlatego politycy obiecują, co ludzie chcą, byle by się dostać do państwowego koryta.
 
Ad 4
 
Wg mnie prawdziwa władza narodu  nie może być przedstawicielska. Jest dobry post Wielebnej Circ, który powtarza moje poglądy.
 
W skrócie chodzi o to, że nie ma człowieka odpornego na korupcję.   To znaczy skorumpowanie decydenta to tylko kwestia wysokości łapówki.
 
Dlatego żadna forma władzy wynikająca z przekazanej władzy w ręce przedstawicieli nie funkcjonuje, gdyż nie tępe, nieuczące się owieczki mają na przedstawicieli wpływ, ale ci co sfinansowali kampanię wyborczą i ci co posłów opłacają, w ten, czy inny sposób.
 
Ja walczę o prawdziwą demokrację i nazywam ją kulistą.
 
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jak połączyć ludzi z lewej i prawej strony. Ludzie są tak ślepi, że przy moim ostatnim poście nie potrafili zrozumieć intencji autora, tylko zarzucili mu różne dziwne rzeczy.
 

Jak połączyć głupich z mądrymi, ślepych z widzącymi, wierzących z niewierzącymi?   Takich połączeń to Bóg chyba nie praktykuje, ale chętnie poleca diabeł.

 


AKT WOLI NARODU
RAZEM - Budujemy Nowy Dom

http://www.petycjeonline.com/akt

KOMENTARZE

 • POŁĄCZYĆ SIŁY ...
  Sprawa połączenia ludzi z różnych środowisk (nawet przeciwnych sobie) to nie jest kwestia łączenia "głupich z mądrymi".

  Przecież tutaj mówimy o OBIEKTYWNYCH MECHANIZMACH,a nie o tym, czy władza ma być lewicowa czy prawicowa (cokolwiek by te słowa nie znaczyły).

  Zauważ też, że podział na lewicę i prawicę jest pozorny, jeżeli przyjrzymy się bliżej transferom międzypartyjnym oraz uwzględnimy fakt, że prawdziwym podziałem jest podział na sprawujących władzę i na społeczeństwo.

  Otóż niestety z uwagi na nepotyzm i DZIEDZICZENIE STANOWISK (np. sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy, służby specjalne, wojskowość itp.) doszło do tego, że funkcje społeczne są DZIEDZICZNE !!!

  W efekcie wszyscy mamy interes w tym, by ten zmurszały system rozwalić i umożliwić większej liczbie ludzi partycypację w zarządzaniu państwem.
 • INTERNET ...
  ad 3.

  30 lat temu nie było internetu. Tak naprawdę czas dla Demokracji Bezpośredniej nadchodzi dopiero teraz !!!

  To internet, a konkretnie jego dostępność mobilna dla każdego człowieka powodują, że staje się to możliwe !!!

  Wiele osób zresztą myli sobie ideę demokracji bezpośredniej z jakimiś głosowaniami przez internet.

  TO NIE O TO CHODZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Celem jest PARTYCYPACJA W PROCESIE DECYZYJNYM ON LINE !!!! NON STOP !!!!!

  A nie raz na 4 lata !!!!

  I nowe technologie to własnie umożliwiają !!!

  Dzięki temu każdy obywatel może sobie sprawdzić KAŻDĄ FAKTURĘ, KAŻDY WYDATEK, który został wydany z publicznych pieniędzy !!!

  Może sobie sprawdzić PROCES DECYZYJNY w dowolnej sprawie, osoby odpowiedzialne itp.

  Tak więc demokracja bezpośrednia to nie same wybory, ale coś MILIONY RAZY WIĘKSZE !!!!
 • @Ultima Thule 19:46:26
  W efekcie wszyscy mamy interes w tym, by ten zmurszały system rozwalić i umożliwić większej liczbie ludzi partycypację w zarządzaniu państwem.
  ----------------------------
  W efekcie wszyscy - jak wytłumaczyć to takim miłośnikom ludzi jak ojciec Rydzyk, czy inny prominentny celebryta np. Kukiz?

  Na logikę to JOW nie ma żadnego potencjału by zmienić coś w układach politycznych. A ten Kukiz się tego JOW-u trzyma jak rzep psiego ogona. Trzeba mu uświadomić, że jest przez to NIEWIARYGODNY.
  Niestety, ja do niego nie mam dojścia.

  Informować trzeba wszystkich ludzi, tylko że większość z nich oddała swoją wolę, swoje myślenie przywódcom.

  Ludzie wierzą w delegację kompetencji: my za was zrobimy.

  A przywódcy: my was zrobimy...
 • @autor
  Wprowadzanie nowych nazw powoduje jedynie dezinformację. Proponuję trzymac się demokracji bezpośredniej i nie obciążać ludzi wielością synonimów. Dojdzie do tego, ze będą walczyć ze sobą zwolennicy demokracji bezpośredniej ze zwolennikami demokracji kulistej. Czy o to chodzi?
 • demokracja bezpośrednia to nie same wybory, ale coś MILIONY RAZY WIĘKSZE !!!!
  Tak, nic jak propagować. Trzeba tylko uważać na parlamentarną pułapkę.
  Znaczy zmieniać świadomość jest dobre, natomiast kandydować do Sejmu NIE!!!.

  Widzisz, co się dzieje, Partia DB zamiast publiczności pozwolić dyskutować z moimi argumentami to w/w teksty ocenzurowała.

  Zarząd Partii Demokracji Bezpośredniej i redaktorzy ich pisma to HOŁOTA!!
  Nie może być partia DB w łapach paru cwaniaków, którzy cenzurują już od samego początku niewygodne dla ich planów informacje. Tu GPS by się zdziwił jak można cenzurować, by nawet protesty nie dotarły do jagniątek DB na Facebooku.
 • @ssak 20:50:22
  Nie ma innego wyjścia. O DB mówi Tusk, Kaczyński, Kukiz, partia DB, tu na NE piszą o DB, jako szczególny przypadek "Liquid Democracy" - i jednocześnie we wszystkich tych wypadkach chodzi o utrzymanie się przy władzy starych struktur w starych ramach demokracji parlamentarnej.
  To samo jest w Niemczech, w USA tam też bełkocą o Demokracji Bezpośredniej - a nie mają wpływu nawet na wyrąb lasów, gdy przedsiębiorca ma dobry układ z prawdziwą władzą.

  Uważam, że ten trik z DB przy starych parlamentarnych parametrach jest nie do zrozumienia dla mało doinformowanych wyborców.

  Już lepiej jest tłumaczyć jedną nazwę Demokracja Kulista.

  Demokracja kulista to demokracja, w której każdy jest w tej samej odległości od centrum władzy, czyli w hierarchii podziału władzy ma tyle samo władzy jak i inni.
 • @adevo 21:07:00
  >Już lepiej jest tłumaczyć jedną nazwę Demokracja Kulista.

  Cóż, ja pozostanę przy DB.
 • @ssak 21:19:46
  >Cóż, ja pozostanę przy DB.

  - jako władzy bezpośredniej narodu, czy
  władzy bezpośredniej narodu przy pomocy jego przedstawicieli?
 • Demokracja przedstawicielska jak bezpośrednia?
  http://m.nowyekran.net/2e9cbfe69e8954ead5d0b2fb25961e0b,0,0.jpg
 • @adevo 21:07:00
  Demokracja opiera się na równości, czyli żadną partią być nie może. Szczególnie w układzie 3 władzy; ani DB, ani kulista, ani płynna nie będzie prawidłowo działać. Teraz wiesz już dlaczego mówisz: Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jak połączyć ludzi z lewej i prawej strony.
 • @adevo 21:27:32
  Naród ma mieć zdolność do samodzielnego sprawowania władzy. Wszelkie podejmowane decyzje musza być transparentne i narod w każdej chwili może zdecydować w każdej sprawie, która go dotyczy. Nie wykluczam jednak istnienia przedstawicieli narodu. Dobry władca musi mieć swoich służacych i kierowcę.
 • @ssak 21:47:54
  >Dobry władca musi mieć swoich służacych i kierowcę.
  A widzisz, tak wychodzi czarny gallux z worka-:)
 • @goodness 21:47:35
  >Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jak połączyć ludzi z lewej i prawej strony.
  ---------------------------
  A może przez wstążkę Möbiusa czyli liczbę 8 - osiem-:)

  http://iddd.de/rys/mobiusschleife2.jpg
 • @adevo 22:36:04
  połączyć nas może to, że walczymy z URZĘDNIKAMI, którzy są BEZIDEOWI !!!

  Zauważcie, że Unia Europejska jest właściwie OJCZYZNĄ URZĘDNIKÓW ZE WSZYSTKICH KRAJÓW !!!

  Ci ludzie są całkowicie wynarodowieni i czują ogromne więzi ze sobą nawzajem !!!

  Tak więc wszyscy, bez względu na przekonania musimy dążyć do przekazania władzy w dół, do społeczeństwa. A potem - niech zdecyduje SĄD BOŻY ...
 • @Ultima Thule 08:32:22
  DEMOKRACJA
  przeciwko
  BIUROKRACJI
  na razie wygrywa biurokracja.
  AKT WOLI NARODU to taki projekt metodami biurokracji
  zwyciężyć panowanie rozporządzeń urzędników.

  By to rozumieć to trzeba być wolnym duchowo. Niestety większość Polaków ma dusze zajęte przez demony i wychowanie w kierunku posłuszeństwa swoim panom.
 • @adevo 12:27:18
  no więc co robić ?
 • @Ultima Thule 13:48:44
  Król Macedończyków Aleksander jednak nie mocował się długo z węzłem. „Nieważne – powiedział – w jaki sposób się to rozplącze” – i mieczem przeciął wszystkie rzemienie. Albo zadrwił z wyroczni, albo ją w ten sposób wypełnił. W sprawie wstążki Möbiusa należy przeciąć tę ósemkę na dwie czwórki i zacząć od początku budować demokrację na prawdziwej równowadze liczby parzystej, bo ta urojona trójka jak miecz Damoklesa wisi nad nami.
  http://iddd.de/rys/mobiusschleife2.jpg
 • @adevo 12:27:18
  Robisz postępy. Gratuluję:)
 • @goodness 16:04:02
  >zacząć od początku budować demokrację na prawdziwej równowadze liczby parzystej.

  Początek jest tu:

  AKT WOLI NARODU
  RAZEM - Budujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @Ultima Thule 13:48:44
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
  ma najniższą z możliwych barierę strachu przed Nowym. Nadaje się doskonale dla leni i tchórzy. Trzeba tylko wydrukować na papierze i propagować w ulotkach.
 • @adevo 17:14:27
  Akt jest jeden. A gdzie jest liczba parzysta? To wszystko musi się składać i zazębiać. Samo chcenie nie wystarcza.
 • @goodness 17:37:53
  A co ty proponujesz?
 • @adevo 18:34:57
  Proponuję Jawną Polską Demokrację w cyfrowym porządku, która potrafi się równoważyć, oczyszczać i regenerować. Więc każdy obywatel będzie mógł sprawdzić sam stan demokracji na bieżąco.
  Oczywiście wiąże się to z wieloma szczegółami równowagi, ale wszystkie są realne, np:
  Nie będzie nieważnych głosów wyborczych, możliwość 100% frekwencji
  Główną pracą demokracji będzie wykonywanie konstytucyjnej funkcji art 4. najwyższej władzy ludu w celu ochrony i równej reprezentacji wszystkich warstw społeczeństwa.
  http://nwsn.nowyekran.net/post/92637,cz-i-cechy-rownowagi-polskiej-demokracji-kwantowej
 • @goodness 22:12:44
  >Akt jest jeden
  Pod tym aktem podpisało się już ponad 360 osób.
  Jak chcesz przyciągnąć zwolenników Demokracji Cyfrowej?
 • Moim zdaniem...
  Moim zdaniem demokracjarealizująca prwną biegunkę obecnej "linii rozwoju" - to nieporozumienie.
  Ilość norm prawnych nie może przekraczać ani ilościowo, ani "percepcyjnie" - możliwości ludzi podlegających prawu.
  To kompletny nonsens.
  Sądzę więc, że demokracja oparta na zachłyśnieciu się komputerową "nieograniczonością" - to ślepa uliczka, a nie postęp społeczny.
  Techniczny - owszem, ale społeczny - regres.

  Prawa w państwie powinno być tyle, by żadna "bomba grafitowa", czy inny paraliż wirusowy - funkconowania pństwa zakłócić nie mogły.

  Dla wprowadzenia demokracji w Polsce wystarczy jedna zmiana konstytucyjna: art 104. P.1. - winien przyjąć brzmienie:
  -------------------------------------
  Poseł - jest posłem - niesie do sejmu NASZE (A NIE SWOJE) - POSELSTWO.
  I
  Jest zobowiązany głosować zgodnie z wolą większości wyborców swojego okręgu.
  Głosowanie niezgodne z powyższym podlega reasumpcji, a poseł zwraca całość swego wynagrodzenia i trafia na pół roku do celi z kryminalistami.
  -----------------------------------------
  Interesem i talentem posła jest sposób upwenienia się, czy dostanie pomnik, czy celę.
  Nie ma intuicji i instynktu - organizuje referendum.

  Norm prawnych - przegłosowanych większościowo w okręgach, a potem - większościowo w sejmie - byłoby marginalnie mało wobec dzisiejszej "sraczki legislacyjnej".
  Ale właśnie taka jest "MISJA" DEMOKRACJI - mała ilość - zrozumiałego dla każdego prawa.
  Znika dzisiejsza decyzyjna arbitralność Trybunału Konstytucyjnego.

  Rzymska zasada - "Nie jest usprawiedliwieniem nieznajomość prawa" - ma sens jedynie wówczas, gdy obywatel wie "na pamięć" - czego mu nie wolno i - "co musi".
  W przeciwnym wypadku - ta zasada jest nonsensowna.

  Jeśli ilość większościowo przegłosowanych norm - byłaby wynikiem takiej procedury - żadne komputery do głosowania nie byłyby potrzebne.
  Wspólnie przez Polaków uzgodnionych przepisów - byłoby śladowo mało. I takie powinno być polskie prawo.
 • @BTadeusz 09:47:07
  Niestety to trudna droga - brak zaufania ludzi.
  Partia VVVD ( Virtuelle Volksvertreter Deutschlands) z dokładnie takim samym powyższym programem, próbuje zdobyć popularność w Niemczech od roku 2001.
  patrz pod nr 83
  http://iddd.de/ppp.htm#abstimmen

  Brak zaufania u ludzi, gdyż bez zmian w konstytucji poseł, gdy wejdzie do sejmu to całuje swoich wyborców w dupę. Jego już nie wyrzucisz.
  By przeforsować zmiany trzeba konsensusu wśród posłów, którym przecież chodzi tylko o jedno pozostać u koryta. To bydło jest stale głodne!

  Wydaje mi się, że najważniejsze jest szukać ludzi, którzy chcą się pytać innych, którzy chcą głosować z innymi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY