Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Żurawlów, łupki, policja wspiera koncern Chevrona.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Policja kryminalizuje okolicznych protestujących. Minęło dziś 2 tygodnie od początku letniego protestu w Żurawlowie (od 2 czerwca 2013 roku).

Po obu stronach miedzy stoją namioty.

Zainteresowanie sytuacją wykazał miejscowy poseł PIS  Sławomir Zawiślak. 8 kwietnia, wystosował zapytanie nr 4264 do Ministra Środowiska. 13 czerwca odpowiedział Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
 
Zapytanie nr 4264 można znaleźć na stronach sejmowych, ale odpowiedzi Ministerstwa Środowiska już nie. Sprawdziłem odpowiedź jest pisemna i krótka. Nie wnosi nic i nikt o niej w Sejmie nie wie, nie ma jej na stronach Sejmu i nie ma na stronie posła Zawiślaka (PiS).
 
 
To jest pozorowanie wsparcia, a nie konkretne wsparcie.
 
Mieszkańcy Żurawlowa i wspierający ich Francuzi są kryminalizowani przez policję.
 
Policja finansowana przecież z podatków tych rolników, zamiast trzymać z okoliczną ludnością, popiera amerykański koncern Chevron i zaczyna nękać protestujących.
 
Jak podaje zamosc.naszemiasto.pl  z 15 czerwca 2013 r.
 
W piątek przyjechali policjanci z posterunku w Miączynie, przywieźli ze sobą wezwania dla 46 osób stawienia się na posterunek policji, powiedział Andrzej Bąk, jeden z protestujących.  – Na komisariacie jest mało policjantów i wątpię by udało się przesłuchać 46 osób w ciągu jednego dnia.

Protestującym zarzuca się między innymi użycie materiałów budowlanych bez zezwolenia oraz nieusłuchanie wezwania policji.
 
Jak tłumaczą protestujący, wezwania na posterunek otrzymali, bo dotykali słupków do budowy ogrodzenia. – Gdy przedstawiciele firmy Chevron przywieźli słupki do budowy ogrodzenia, grupa protestujących wrzuciła je ponownie do samochodu, którym je przywieziono – opowiada Bąk.

– Na szczęście mamy wsparcie od osób mieszkających za granicą. Otrzymujemy sporo pozdrowień dotarły do nas nawet z południowej Afryki. Teraz wesprze nas również czeski eurodeputowany – cieszą się protestujący.

Tu kamera monitorująca protestujących: http://cam4net.pl/%7B033D343D-E010-4D3C-AE2B-4B74E3013AC4%7D?cc=1

KOMENTARZE

 • cytat od Kysego
  (...)Henryk Matej ich Starosta,
  - to jest oszust sprawa prosta.
  Bo tereny te rolnicze,
  - chce obrócić w pustelnicze. (...)
 • Niestety już jest za póżno na ropę i gaz głupkow z łupków teraz czas na zimną fuzję.
  Napisał Wiktor () 20/01/2012 - 13:32. na niezależna.pl
  "Dowód, że to działa.
  28 października 2011 roku przeprowadzono test generatora E-cat
  o mocy 1MW opartego na zimnej fuzji niklu z wodorem. Test w trybie samo-podtrzymania trwał 5 i pół godziny.Wytworzono w tym czasie 2635 kWh w postaci ciepła.Test przeprowadzono w obecności ekspertów klienta (prawdopodobnie DARPA USA) który kupił ten generator za 2 mln $
  To jest koniec ery gazu,ropy,wiatraków oraz zwykłych elektrowni atomowych wykorzystujących uran a także węglowych.

  Szczypta informacji naukowych
  To czytać mogą wyłącznie osoby dla których nauka fizyki i chemii była przyjemnością a nie katorgą.
  Do tej fuzji potrzebny jest izotop niklu zawierający 28 protonów i 34 neutrony czyli (62)Ni. Po przyłączeniu jednego protonu (i elektronu) wodoru powstaje izotop miedzi zawierający 29 protonów i 34 neutrony czyli (63)Cu. Oba izotopy są stabilne. Izotop (62)Ni stanowi prawie 4% niklu występującego na Ziemi. Związki niklu należą do dosyć rozpowszechnionych w przyrodzie. Skorupa ziemska zawiera 0,016% niklu. Nikiel ma szczególną właściwość - absorbuje wodór. Jedna część objętościowa rozdrobnionego niklu potrafi wchłonąć aż 19 części wodoru. To powoduje, że atomy wodoru są gęsto upakowane pomiędzy atomami niklu. W wyższej temperaturze atomy wodoru i niklu w wyniku drgań
  zderzają się z sobą - gdy zderzenie jest wystarczająco silne następuje fuzja. Energia wytwarza się zgodnie ze znanym wzorem E=mc2. Wartość 'm' to ubytek masy jaki następuje w wyniku fuzji. Suma mas atomu niklu i atomu wodoru jest odrobinę większa od masy atomu miedzi.

  E-cat'y już w tym roku trafią pod strzechy.
  Aktualnie prowadzone są badania aby generatory o mocy 10 kW dostosowanej do ogrzewania domów i ciepłej wody uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa europejskiego. Równolegle trwają przygotowania do ich produkcji w ilości 1 miliona rocznie. Już 10 listopada 2011 r. Andrea Rossi podpisał porozumienie z National Instruments (NI to duży producent zautomatyzowanych urządzeń i kart pomiarowych) na opracowanie i sprzedaż automatyki do jego generatorów E-cat. Całkowicie zautomatyzowane linie produkcyjne powstają w USA oraz produkujące na rynek europejski w Szwecji. W Szwecji produkcję przygotowuje firma Hydro Fusion. Jesienią 2012 roku pierwsze generatory ciepła do użytku domowego
  mają się pokazać w sprzedaży w cenie 4 tys. euro. To ma być cena początkowa, która po rozwinięciu produkcji ma spaść do 1 tys. euro. Roczny koszt eksploatacji (wymiana 100g niklu wzbogaconego o izotop (62)Ni) to 100 euro.
  To obniży koszty ogrzewania domów dziesięciokrotnie !

  Najświeższe wiadomości.
  Andrea Rossi napisał, że pierwsze generatory do ogrzewania domów pojawią się już w sierpniu tego roku a nie w październiku jak zapowiadał wcześniej.

  To nie fantastyka.
  To się dzieje naprawdę.
  Twórca e-cat liczy tylko na przychody ze sprzedaży działających urządzeń.
  Więcej informacji w Internecie po wpisaniu do wyszukiwarki : e-cat andrea rossi
  link :
  http://www.zimna-fuzja.pl/ "
 • A ty obywatelu co z tego bedziesz miał ?
  "Dzięki łupkom amerykańscy przedsiębiorcy zbijają majątki, ludzie mają pracę, a władze pieniądze z podatków. W tym samym czasie Europa pogrąża się w recesji, bo wydobycie paliwa z łupków zagraża ekologii, sektorowi atomowemu i przyjaźni z Gazpromem.

  Bułgaria popierająca dotąd eksploatację gazu łupkowego nagle zmieniła front. Parlament Bułgarii zabronił poszukiwania i eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej ze skał łupkowych. Za złamanie zakazu grozi 50 mln euro kary i konfiskata sprzętu. "(niezależna.pl)

  Tylko być możne niewolniczą prace i zrujnowane środowisko na setki lat ?
  ....................czas na zimną fuzję.......................
  ....................czas na myślenie o przyszłości .....
 • European Parliament ITRE committee meets over Fleischmann-Pons Effect
  "European Parliament’s Industry, Research and Energy "(ITRE) komisja pod przewodnictwem Amalii Sartori spotkała się wczoraj(Tuesday, June 4, 2013) w Brukseli z naukowcami i biznesmenami , to nowa wspólnota energetyczna w celu omówienia anomalii ,stanu Fleischmann-Pons Effect (FPE), generacja nadmiaru ciepła z reakcji między wodorem i różnymi metalami przejściowymi.
  http://coldfusionnow.org/european-parliament-itre-committee-meets-over-fleischmann-pons-effect/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY