Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
212 postów 2515 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Żurawlów, łupki, policja wspiera koncern Chevrona.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Policja kryminalizuje okolicznych protestujących. Minęło dziś 2 tygodnie od początku letniego protestu w Żurawlowie (od 2 czerwca 2013 roku).

Po obu stronach miedzy stoją namioty.

Zainteresowanie sytuacją wykazał miejscowy poseł PIS  Sławomir Zawiślak. 8 kwietnia, wystosował zapytanie nr 4264 do Ministra Środowiska. 13 czerwca odpowiedział Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.
 
Zapytanie nr 4264 można znaleźć na stronach sejmowych, ale odpowiedzi Ministerstwa Środowiska już nie. Sprawdziłem odpowiedź jest pisemna i krótka. Nie wnosi nic i nikt o niej w Sejmie nie wie, nie ma jej na stronach Sejmu i nie ma na stronie posła Zawiślaka (PiS).
 
 
To jest pozorowanie wsparcia, a nie konkretne wsparcie.
 
Mieszkańcy Żurawlowa i wspierający ich Francuzi są kryminalizowani przez policję.
 
Policja finansowana przecież z podatków tych rolników, zamiast trzymać z okoliczną ludnością, popiera amerykański koncern Chevron i zaczyna nękać protestujących.
 
Jak podaje zamosc.naszemiasto.pl  z 15 czerwca 2013 r.
 
W piątek przyjechali policjanci z posterunku w Miączynie, przywieźli ze sobą wezwania dla 46 osób stawienia się na posterunek policji, powiedział Andrzej Bąk, jeden z protestujących.  – Na komisariacie jest mało policjantów i wątpię by udało się przesłuchać 46 osób w ciągu jednego dnia.

Protestującym zarzuca się między innymi użycie materiałów budowlanych bez zezwolenia oraz nieusłuchanie wezwania policji.
 
Jak tłumaczą protestujący, wezwania na posterunek otrzymali, bo dotykali słupków do budowy ogrodzenia. – Gdy przedstawiciele firmy Chevron przywieźli słupki do budowy ogrodzenia, grupa protestujących wrzuciła je ponownie do samochodu, którym je przywieziono – opowiada Bąk.

– Na szczęście mamy wsparcie od osób mieszkających za granicą. Otrzymujemy sporo pozdrowień dotarły do nas nawet z południowej Afryki. Teraz wesprze nas również czeski eurodeputowany – cieszą się protestujący.

Tu kamera monitorująca protestujących: //cam4net.pl/%7B033D343D-E010-4D3C-AE2B-4B74E3013AC4%7D?cc=1

KOMENTARZE

 • cytat od Kysego
  (...)Henryk Matej ich Starosta,
  - to jest oszust sprawa prosta.
  Bo tereny te rolnicze,
  - chce obrócić w pustelnicze. (...)
 • Niestety już jest za póżno na ropę i gaz głupkow z łupków teraz czas na zimną fuzję.
  Napisał Wiktor () 20/01/2012 - 13:32. na niezależna.pl
  "Dowód, że to działa.
  28 października 2011 roku przeprowadzono test generatora E-cat
  o mocy 1MW opartego na zimnej fuzji niklu z wodorem. Test w trybie samo-podtrzymania trwał 5 i pół godziny.Wytworzono w tym czasie 2635 kWh w postaci ciepła.Test przeprowadzono w obecności ekspertów klienta (prawdopodobnie DARPA USA) który kupił ten generator za 2 mln $
  To jest koniec ery gazu,ropy,wiatraków oraz zwykłych elektrowni atomowych wykorzystujących uran a także węglowych.

  Szczypta informacji naukowych
  To czytać mogą wyłącznie osoby dla których nauka fizyki i chemii była przyjemnością a nie katorgą.
  Do tej fuzji potrzebny jest izotop niklu zawierający 28 protonów i 34 neutrony czyli (62)Ni. Po przyłączeniu jednego protonu (i elektronu) wodoru powstaje izotop miedzi zawierający 29 protonów i 34 neutrony czyli (63)Cu. Oba izotopy są stabilne. Izotop (62)Ni stanowi prawie 4% niklu występującego na Ziemi. Związki niklu należą do dosyć rozpowszechnionych w przyrodzie. Skorupa ziemska zawiera 0,016% niklu. Nikiel ma szczególną właściwość - absorbuje wodór. Jedna część objętościowa rozdrobnionego niklu potrafi wchłonąć aż 19 części wodoru. To powoduje, że atomy wodoru są gęsto upakowane pomiędzy atomami niklu. W wyższej temperaturze atomy wodoru i niklu w wyniku drgań
  zderzają się z sobą - gdy zderzenie jest wystarczająco silne następuje fuzja. Energia wytwarza się zgodnie ze znanym wzorem E=mc2. Wartość 'm' to ubytek masy jaki następuje w wyniku fuzji. Suma mas atomu niklu i atomu wodoru jest odrobinę większa od masy atomu miedzi.

  E-cat'y już w tym roku trafią pod strzechy.
  Aktualnie prowadzone są badania aby generatory o mocy 10 kW dostosowanej do ogrzewania domów i ciepłej wody uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa europejskiego. Równolegle trwają przygotowania do ich produkcji w ilości 1 miliona rocznie. Już 10 listopada 2011 r. Andrea Rossi podpisał porozumienie z National Instruments (NI to duży producent zautomatyzowanych urządzeń i kart pomiarowych) na opracowanie i sprzedaż automatyki do jego generatorów E-cat. Całkowicie zautomatyzowane linie produkcyjne powstają w USA oraz produkujące na rynek europejski w Szwecji. W Szwecji produkcję przygotowuje firma Hydro Fusion. Jesienią 2012 roku pierwsze generatory ciepła do użytku domowego
  mają się pokazać w sprzedaży w cenie 4 tys. euro. To ma być cena początkowa, która po rozwinięciu produkcji ma spaść do 1 tys. euro. Roczny koszt eksploatacji (wymiana 100g niklu wzbogaconego o izotop (62)Ni) to 100 euro.
  To obniży koszty ogrzewania domów dziesięciokrotnie !

  Najświeższe wiadomości.
  Andrea Rossi napisał, że pierwsze generatory do ogrzewania domów pojawią się już w sierpniu tego roku a nie w październiku jak zapowiadał wcześniej.

  To nie fantastyka.
  To się dzieje naprawdę.
  Twórca e-cat liczy tylko na przychody ze sprzedaży działających urządzeń.
  Więcej informacji w Internecie po wpisaniu do wyszukiwarki : e-cat andrea rossi
  link :
  http://www.zimna-fuzja.pl/ "
 • A ty obywatelu co z tego bedziesz miał ?
  "Dzięki łupkom amerykańscy przedsiębiorcy zbijają majątki, ludzie mają pracę, a władze pieniądze z podatków. W tym samym czasie Europa pogrąża się w recesji, bo wydobycie paliwa z łupków zagraża ekologii, sektorowi atomowemu i przyjaźni z Gazpromem.

  Bułgaria popierająca dotąd eksploatację gazu łupkowego nagle zmieniła front. Parlament Bułgarii zabronił poszukiwania i eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej ze skał łupkowych. Za złamanie zakazu grozi 50 mln euro kary i konfiskata sprzętu. "(niezależna.pl)

  Tylko być możne niewolniczą prace i zrujnowane środowisko na setki lat ?
  ....................czas na zimną fuzję.......................
  ....................czas na myślenie o przyszłości .....
 • European Parliament ITRE committee meets over Fleischmann-Pons Effect
  "European Parliament’s Industry, Research and Energy "(ITRE) komisja pod przewodnictwem Amalii Sartori spotkała się wczoraj(Tuesday, June 4, 2013) w Brukseli z naukowcami i biznesmenami , to nowa wspólnota energetyczna w celu omówienia anomalii ,stanu Fleischmann-Pons Effect (FPE), generacja nadmiaru ciepła z reakcji między wodorem i różnymi metalami przejściowymi.
  http://coldfusionnow.org/european-parliament-itre-committee-meets-over-fleischmann-pons-effect/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY