Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Najbardziej nie lubię obłudy. Poznaj Niemcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wg doniesień niemieckich mediów Wojciech Pomorski jest Niemcem. Chciałem temat pogłębić, spytałem, a ten mi obłudę sugeruje i moją odpowiedź z komentarzy wycina.

Wycięty komentarz z artykułu Wojciecha Pomorskiego Nie będzie Niemiec pluł mi w twarz...

>Pani wybaczy, ale chyba najbardziej nie lubię obłudy.
 

Pan Wojciech Pomorski sugeruje mi obłudę, gdyż pozwoliłem sobie na pytanie, czy ma dwa obywatelstwa, czy tylko jedno- niemieckie? Miałem prawo spytać, gdyż kiedyś słyszałem w telewizji komentarz, że o co się ten Pomorski kłóci, sam jest przecież Niemcem.
 
Na temat "podania o naturalizację" napisałem artykuł.
 
 
Jak się przysięga przy nadawaniu Obywatelstwa Niemieckiego na Niemcy, to trudno walczyć o Polskość.
 
Właśnie poszukałem i znalazłem artykuły, w których jest Pan określany, jako człowiek z podwójnym obywatelstwem, ale o obywatelstwie niemieckim drugiej klasy, gdyż bez niemieckiego pochodzenia.
 

Hamburger Abendblatt pisze:
 
"Wojciech Pomorski, studierter Germanist mit doppelter Staatsbürgerschaft".
 
Problemamt pisze:
 
„Hier muss noch erwähnt werden, dass meistens der nichtdeutsche Elternteil besitzt auch die Staatsangehörigkeit der BRD, wird aber wie ein Bürger zweiter Klasse behandelt, da er einer anderen (als 100% deutscher) Abstammung ist und auch die eigene Kultur wie auch Sprache dem Kind (als verantwortungsvoller Elternteil) schenken möchte. Sein „Vergehen“ ist, dass er sich nicht vollständig assimilierte, sondern gesund integrierte.“
 
Z opisu petycji o pomoc do Parlamentu Europejskiego:
 
„–Petition 0038/2006, eingereicht von Wojciech Pomorski, polnischer und deutscher Staatsangehörigkeit, betreffend Benachteiligung im Hinblick auf die Besuchsrechte aus Gründen der Sprache.“

 
Dlaczego pan nie zrezygnuje z niemieckiego obywatelstwa, przynajmniej by zaprotestować, lub dać sygnał innym z podwójnym obywatelstwem?
 

Chciałem pokazać, jeżeli Niemcy piszą uczciwie o Pana statusie prawnym, to podawaj pan też Polakom własną sytuację taka, jaka ona jest. Polacy najmniej potrzebują niedomówień i fałszywości. Ma Pan pewną funkcję wychowawczą.

Osobiście uważam, że gdy się posiada 2 obywatelstwa, to żadne z nich nie jest pierwszej klasy. Jak to mawiają w Polsce: spokojna krowa to dwie matki ssie, a to jest dla mnie ta stuprocentowa obłuda, którą mi Pan zarzuca.

Uwagi końcowe

Po przeczytaniu jeszcze jednego tekstu po polsku mogę mocno przypuszczać, że Pomorski dostał obywatelstwo niemieckie za pochodzenie, ale niewkluczone pozostaje, że dostał je za zasługi dla niemieckiego wywiadu. Tu ten istotny fragment:

„Jako 19-latek emigruje do Niemiec bez możliwości powrotu. Zatrzymuje się w obozie dla azylantów pod Berlinem. Przez dwa lata uczęszcza do szkoły językowej, później chce zostać pielęgniarzem. Odbywa praktykę w szpitalu Ochsenzoll.”
 
Wg moich doświadczeń na początku lat 80-tych ubiegłego wieku, azylanci w Niemczech dostawali kursy niemieckiego zwykłe, 2 razy w tygodniu na okres 2- maksimum 6 miesięcy. Kursy intensywne – 5 razy w tygodniu w prywatnych instytutach w Hamburgu były finansowane na okres 2 tygodni, po czym można było je przedłużać też maksymalnie do paru miesięcy (do ilu, nie wypróbowałem).
 
Kursy językowe, 2 letnie były poza możliwościami zwykłych azylantów. Finansowanie takich kursów dostawali uznani azylanci – czyli jedna osoba na 40 tysięcy oczekujących na azyl oraz wszyscy „Niemcy” z Polski. To znaczy ci, którzy po przyjeździe do Niemiec udowodnili swoje niemieckie pochodzenie. 19-latek nie mógł dostać azylu, chyba że miał coś bardzo istotnego do przekazania służbom zachodnim – niemieckim oraz CIA i z nimi w stu procentach kooperował.
 
Dziewietnastolatek mógł wtedy dostać azyl, obywatelstwo, kursy językowe, ale zaznaczam: jego informacje, dokumenty itd., musiały być militarnie szczególnie wartościowe dla CIA i niemieckiej BND.
 
Wyjaśnienie skąd u Wojciecha Pomorskiego niemieckie obywatelstwo i od kiedy, przyczynia się zdecydowanie w ocenie jego wiarygodności i w ocenie jego stosunków z wrogim wobec Polaków, ale bardzo przyjaznym wobec polskich wysiedleńców (Aussiedler, czyli 5-kolumna) urzędzie w Bergedorfie koło Hamburga.

KOMENTARZE

 • Przechszty...
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/poznaj-zyda/pochodzenie-nazwisk-zydowskich/
 • @
  "Obłuda" i ma pan racje. Dawno o tym pisałem na przykładzie Polonii Amerykańskiej. Jednak aby to zrozumieć trzeba być w środku wydarzeń.
  Zdecydowana większość (są wyjątki) jest jak liść na wietrze i z której strony zawieje tam się kieruje. Z takiego egzemplarza chleba nie będzie. Aby znowu wrócić do etykiety prawdziwego Polaka trzeba bezwzględnie zamieszkać w Polsce, tu żyć i oddychać tym samym powietrzem. Na wszystkich którzy przyjęli drugie obywatelstwo należny z punktu widzenia Polaka patrzeć przez pryzmat gdyż nie wszystko jest tak oczywiste. Nie przekreśla to poglądów iż ludzie z Polonii nie są uczciwi lub życzą źle Polsce. Po prostu trzeba zachować ostrożność. Rozumiem iż te kwestie także i mnie personalnie dotyczą!
 • @Adevo
  Masz 5 ode mnie.

  Sprawy trzeba stawiać jasno.
 • Nie zauważyłem w tekstach tego Pana
  Że promuje Niemcy ,a nie walczy z niemiecką butom.
 • @jazgdyni 06:20:47
  Oczywiście, ja bym mu nawet zadał takie pytanie: czy współpracował z wywiadem niemieckim i czy dalej ma z nim związki?

  Wiadomo, przynajmniej z Niemiec, że swego czasu Polacy pchali się drzwiami i oknami by dostać się do współpracy - z jasnego powodu, obalenie reżimu, pieniądze, przywileje itd.

  Pomorski był dyskryminowany w stosunku do matki dzieci przed Sądem Cywilnym wg tutejszych zwyczajów jak wszyscy niemieccy ojcowie, tureccy, syryjscy itd. Dopiero od roku 2012 są tu nowe prawa o równouprawnieniu ojców przed sądem w przypadku rozwodu. O tym Pomorski milczał i milczy.

  Zamiast bluzgać powinien się powołać na nowe przepisy o równouprawnieniu ojców przed sądem.

  Sprawa z mówieniem po polsku. Jedyna w swoim rodzaju. Nie ma podobnych.
 • @Stara Baba 01:40:14
  >Z takiego egzemplarza chleba nie będzie.
  Dlatego jest podstawowy warunek w
  AKCIE WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
  stoi
  ... że chodzi o Obywateli Polskich i tylko Polskich.
 • @liberalkonserwatywny 08:00:37
  Ja nie walczem, ja w nich chodzem.
 • Uzupełnienie
  Uzupełnienie: "Uwagi końcowe" dowartościowało tą skromną notkę do kategorii "Poznaj Niemcy". Dlatego rozszerzyłem tytuł notki.
 • @Skanderbeg 11:17:12
  Nie tylko on, ostatnio blogerzy z sekty rydzykawej, rozwinęli zły obyczaj kasowania merytorycznych wypowiedzi. Chcą nawet zabronić panu Wojtasowi publikacji na nE.

  Pomorski pozostawiając prymitywne wypowiedzi, a kasując merytoryczne komentarze pokazuje, że potrzebuje tylko komentarzy pochwalnych, a dyskusji nie chce. Jego notki mają charakter marketingowy, dla zbierania składek i wybielania osoby własnej- patrzcie, jak mnie uwielbiają, pomimo że tu takie chamy komentują.

  Ustawione przez niego w ten sposób granice dla merytorycznych komentarzy, ujawniają też obszary jego fałszywości.

  No cóż moje zainteresowanie jego sprawą i jego osobą się zakończyło.
 • @Autor
  Bloger, któremu udowodni się wycinanie niewygodnych pytań i komentarzy oraz banowanie ich autorów, staje się w najlepszym przypadku mało wiarygodny.
  5* za dociekliwość.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY