Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Urzędowy rabunek dzieci w Niemczech - dane statystyczne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby ludzie poznali twarde fakty o niemieckim Jugendamcie, a nie "pisowską" propagandę, poprawiam zbyt bardzo przejaskrawiony przez Wojciecha Pomorskiego obraz sytuacji w Niemczech.

Chodzi o tekst na stronie

 
W wywiadzie z Pomorskim, pyta Robert Wit Wyrostkiewicz z tygodnika  "Nasza Polska":
 
Przez jeden tylko rok zabrano ponad 40 tysięcy dzieci. Część z nich to Polacy. Wam udało się uratować tylko kilka z nich. To sukces czy porażka?
 
Pomorski odpowiada: 40 tysięcy to liczba odebranych dzieci w skali całych Niemiec, a do naszego stowarzyszenia trafia niewielki odsetek tej liczby.
 
Otóż to jest nieprawda!
 
Wstyd powoływać się na niemiecki urząd statystyczny i opowiadać kłamstwa, takiej zabawy nam nie potrzeba. Sprawdzenie danych, to sprawa 2 minut panie Pomorski!
 
Niemiecki urząd statystyczny w pracy „Statistiken der Kinder- und Jugendhilfe, Vorläufige Schutzmaßnahmen”, na którą się powołuje Pomorski, definiuje bardzo dokładnie pojęcie zabrania przemocą dzieci bez zgody rodziców, lub przeciwko woli przynajmniej jednego rodzica, przez słowo  Herausnahme.
 
Tłumaczę poniższy istotny fragment wyjaśnień pojęć używanych przez urząd statystyczny:
 
Wyrazem równoważnym znaczeniowo do ZABRANIA  (Wegnahme) jest uznawany wyraz WYRWANIE (Herausnahme).
 
Wyrwanie następuje wtedy, gdy dziecko lub nastolatek pomimo sprzeciwu rodziców, a więc przeciwko ich woli jest wyrwany (rodzicom- przypowieść tłumacza) z sytuacji zagrażającej jego dobru i zostaje oddany pod ochronę Jugendamtu.
 
W tym względzie chodzi przy wyrwaniu zasadniczo o wzięcie w opiekę (Inobhutnahme), ale w formie szczególnej. Ta szczególna forma (opieki-)  powinna być w statystyce odrębnie uwzględniona.
 
Osobiście za najlepsze tłumaczenie uważam moją własną interpretację: w słowach Herausnahme, czy Wegnahme chodzi o zalegalizowany rabunek dzieci przez urząd do spraw młodzieży.
 
Begrifflich wird „Wegnahme“ synonym mit „Herausnahme“ gewertet. Eine Herausnahme findet statt, wenn ein Kind oder Jugendlicher trotz des Widerspruchs seiner Eltern, also gegen ihren Willen, aus einer sein Wohl gefährdenden Situation heraus und in die Obhut des Jugendamtes genommen wird. Insofern handelt es sich bei einer Herausnahme grundsätzlich um eine „Inobhutnahme“, aber in einer besonderen Form. Diese besondere Form soll auch in der Statistik deutlich werden.[1]
 
A teraz dane z książki urzędu statystycznego ze strony 6:
 
Herausnahme, czyli wyrwanie dzieci z rąk rodziców:
 
Wyrwanie, w sumie ................... 862
unter 3, poniżej 3 lat .................. 262
 3 - 6 …………………............... 153
 6 - 9 ........................................... 125
 9 - 12 ........................................... 84
12 - 14 .......................................... 68
14 - 16 .......................................... 98
16 - 18 .......................................... 72
Deutsch, niemieckie .................744
Nicht deutsch, nie niemieckie...118
 
Na stronie 7 mamy wyszczególnienia, kto wnioskował o zabraniu dziecka rodzicom:
Dla rubryki Wyrwanie (Herausnahme) przez Służby społeczne/Jugendamty (soziale Dienste/Jugendamt)  czytamy:
 
Wyrwanie, w sumie ................... 679
Unter 3, poniżej 3 lat .................. 237
 3 - 6 ………………………........139
 6 - 9 ............................................107
 9 - 12 ............................................68
12 - 14 ...........................................48
14 - 16 ...........................................52
16 - 18 ...........................................28
Deutsch, niemieckie ..................593
Nicht deutsch, nie niemieckie ..   86
 
 
Podsumowanie:
Pomorski i tygodnik "Nasza Polska" pisze o ponad 40 tysiącach dzieci zabranych rodzicom, faktycznie wg danych urzędu statystycznego Jugendamty zabrały 118 dzieci bez niemieckiego obywatelstwa, w tym 86 dzieci na wniosek Jugendamtów.
 
Z tych 40 227 objętych różnymi formami działań z urzędu (opieka na życzenie własne, pomoc stacjonarna, pomoc ambulatoryjna itd.) 118 dzieci bez obywatelstwa niemieckiego to 0,3 procenta dzieci poddanych procedurom urzędowym.
 
Ile z zagranicznych dzieci to polskie dzieci wskazują wyniki działań związku Pomorskiego: parę.
 
Przy tak małej ilości zagranicznych przypadków, istnieje duże prawdopodobieństwo, że oddzielenie dziecka od rodziców nastąpiło w większości prawidłowo i dla dobra dziecka. Ile z tych 118 dzieci odebranych czasowo rodzicom to były polskie dzieci urząd statystyczny w wymienionej pracy nie podaje.
 
Pomorski sugeruje w tytule „Złoty interes Niemców na polskich dzieciach”. Jeżeli interes jest taki złoty to musi się dać zarobić przynajmniej milion Euro. Jaki jest więc udział polskich dzieci w liczbie zrabowanych 118?
 
27 sierpnia podano aktualne liczby odnośnie nowych obywateli niemieckich w roku 2012 –w sumie 112300 obcokrajowców otrzymało obywatelstwo niemieckie.
 
Najwięcej nowych Niemców pochodzi znowu z Turcji – 33200, następnie z Serbii, Czarnogóry, oraz z Kosowa – 6100, a z Polski – 4500. W przypadku byłych Polaków nastąpił największy wzrost w stosunku do roku 2011, aż o 82 procent!
 
Przy założeniu, że chodzi tylko o jedno dziecko w rodzinie z grupy 118 dzieci o obcym pochodzeniu, wyrwanych na siłę przez Jugendamt, możemy policzyć na podstawie udziału najliczniejszych narodowości w pozyskiwaniu niemieckiego obywatelstwa prawdopodobny udział ilościowy dzieci polskich.  
 
Trzeba wiedzieć, że dzieci nowych Niemców nie dostają obywatelstwa niemieckiego. One muszą do 18 roku życia pozostać przy pierwotnym obywatelstwie i dopiero po uzyskaniu pełnoletności samodzielnie decydować.
 
Także nowi Niemcy z Polski posiadają zwykle dzieci o obywatelstwie polskim i należą w sprawozdaniu urzędu statystycznego do grupy 118 tych legalnie zrabowanych dzieci bez obywatelstwa niemieckiego.
 
Licząc, więc stosunkowe udziały nowych Niemców za rok 2012 otrzymujemy, że Turki mieliby porwanych przez Jugendamt 35 dzieci na 118, a Polacy tylko 5 dzieci z tych 118, w skali całych Niemiec.
 
Dlatego jeżeli już „złoty interes” to przede wszystkim na dzieciach byłych Turków..
 
Szanowni czytelnicy widzicie sami, że interes nie może być taki duży i złoty na polskich dzieciach, gdyż nie jest ich aż tak dużo, jak sugeruje Pomorski. Ciekawe, dlaczego on tak przesadza?
 


Seite 3,  Erläuterungen
Art der Maßnahme
Eine Inobhutnahme ist die vorläufige Unterbringung von Kindern oder Jugendlichen durch das Jugendamt. Herausnahmen sind geregelt in § 42 Absatz 1 letzter Halbsatz SGB VIII. Danach umfasst die Inobhutnahme die Befugnis, im Fall von § 42 Absatz 1 Satz Nummer 2 auch ein Kind oder einen Jugendlichen von einer anderen Person wegzunehmen, wenn eine dringende Gefahr für das Wohl des Kindes oder des Jugendlichen die Inobhutnahme erfordert und
– die Personensorgeberechtigten nicht widersprechen
oder
– eine familiengerichtliche Entscheidung nicht rechtzeitig eingeholt werden kann.
Begrifflich wird „Wegnahme“ synonym mit „Herausnahme“ gewertet. Eine Herausnahme findet statt, wenn ein Kind oder Jugendlicher trotz des Widerspruchs seiner Eltern, also gegen ihren Willen, aus einer sein Wohl gefährdenden Situation heraus und in die Obhut des Jugendamtes genommen wird. Insofern handelt es sich bei einer Herausnahme grundsätzlich um eine „Inobhutnahme“, aber in einer besonderen Form. Diese besondere Form soll auch in der Statistik deutlich werden.

KOMENTARZE

  • Rozwinięcie
    Na powyższy temat i o Panu Pomorskim trwa ciekawa dyskusja pod
    http://iddd.salon24.pl/529919,urzedowy-rabunek-dzieci-w-niemczech-dane-statystyczne
  • Wstrząsający list
    Niesamowita prawda?
    https://groups.google.com/forum/#!topic/tolerare/VtFPcsqc8cI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY