Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Syria – Obama nie ma dowodów, tylko poszlaki!! Pokój z USA przez przypadek?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Możliwa Petycja na stronie Białego Domu o pokazanie Światowej Opinii Publicznej DOWODÓW na winę Assada w zastosowaniu broni chemicznej przeciwko własnemu narodowi, stała się szczęśliwie nieaktualna.

Apel o taką petycję wstawiłem na neon24.pl o godzinie 14:09 oraz na salon24.pl o godzinie 15:06. 8 września 2013 roku.

O godzinie 16:28 czasu letniego środkowoeuropejskiego w Hamburgu, czyli około 2 godziny później (– 10: 28 AM ET - Eastern Time) przeprowadzono w telewizji CNN wywiad z doradcą Obamy do spraw bezpieczeństwa Denisem McDonough.
Denis McDonough, przyznał, że USA nie ma niezbitych dowodów, ale niezależnie od informacji wywiadu, zdrowy rozsądek mu powiedział, „… że to zrobił reżim".
 
Na ponowne pytanie dziennikarki CNN, szef sztabu odpowiedział pytaniem: "Czy mamy zdjęcie lub niezbity dowód ponad wszelkie wątpliwości?, Szanowna Pani tak wywiad nie pracuje, to nie sąd"
 
Oryginalny tekst wypowiedzi McDonougha poniżej w przypisach [1] – z niego przejąłem sens stanowiska McDonougha.
 
Teraz rozumiecie, USA mają tylko poszlaki, a nie dowody! Putin i Lawrow [2] mieli rację żądając od Obamy prezentacji prawdziwych dowodów winy Assada.
 
Opinia publiczna w USA rozumie brak dowodów jak każdy logicznie myślący człowiek, jak ja, Putin i miliony innych i jest w większości przeciwko nowej wojnie.
 
Dzień później 9 września w konferencji prasowej w Londynie, Minister Spraw Zagranicznych, John Kerry  powiedział, że jeżeli dowództwo Syrii odda broń chemiczną pod międzynarodową kontrolę, bombardowania Syrii nie będzie.
 
Dodał, że on w takie posunięcie Assada nie wierzy. Oświadczenie ministra Kerry było skierowane na przekonanie wątpiącej amerykańskiej opinii publicznej.
 
Miało pokazać jak to Kerry i rząd robi wszystko dla pokoju. Tą drobną szansę podchwycił jednak Prezydent Rosji Wladimir Putin i Prezydent Syrii Baschar al-Assad.
 
Putin się zgodził, a w imieniu Assada gotowość do przekazania broni chemicznej wyraził Minister Spraw Zagranicznych Syrii Walid al-Moallem. W ten niezamierzony przez ministra Johna Kerry sposób, dyplomacja dostała szansę wynegocjowania pokoju z USA dla Syrii.
 
 

Wycofanie propozycji Kerry'ego dzisiaj, 10. września w nocy.
 
Dzisiaj w nocy rzecznik prasowy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wyjaśnił, że minister John Kerry  zrobił uwagę retoryczną, mającą na celu pokazanie opinii publicznej, nieprawdopodobieństwo zdarzenia, że Assad mógłby oddać broń chemiczną.
 
Rzecznik kontynuował: "On (Kerry) chciał przez to powiedzieć, że temu dyktatorowi, który od lat manipuluje fakty nie można zaufać, że odda broń chemiczną. W innym wypadku już dawno by to zrobił."
 
Prostym językiem autora bloga: jest to zrobienie przez Kerry'ego z gęby cholewy – chodziło mu tylko o propagandę i przekonanie kłamstwami własnych wyborców.
 
Cała nadzieja teraz w Prezydencie Rosji Putinie, który będąc wyćwiczonym judoką przejął po wycofaniu się USA propozycję Kerry'ego. Assad zgadza się oddać broń chemiczną, a Putin go popiera.
 
Atak USA na Syrię stał się w najbliższym czasie nieprawdopodobny i to przez przypadek lub jak kto woli przez szybką reakcję Putina i Assada…


[1]  CROWLEY:  So when the president speaks on Tuesday night, do you have and will he reveal a direct link between, um, Hafez Al-Assad - Bashar al-Assad and these chemical weapons being used?

Mcdonough:  Well, I'm not going to pre - I'm not going to front run the president's, uh, address.

But here's what we do know...

CROWLEY:  Is there one?

And does the intelligence show a direct link?

MCDONOUGH:  Here's, uh, here's what we know.  Here's the common sense test.  I'm not going to talk to you about intelligence.  Here's the common sense test.  The material was used in the eastern suburbs of Damascus that had been controlled by the opposition for some time.  It was delivered by rockets, rockets which we know the Assad regime has and we have no indications that the opposition has.

And you've now seen - uh, CNN, in fact, ran these videos yesterday.  You've seen the, uh, video proof of the outcome of those attacks.

All of that leads to, as I say, a quite strong common sense test, irrespective of the intelligence, that suggests that the regime carried this out.

Now, do we have a picture or do we have irrefutable, beyond a reasonable doubt evidence?

CROWLEY:  Yes.

MCDONOUGH:  This is not a court of law.  And intelligence does not work that way.
 
[2]  Sergej Lawrow, rosyjski minister spraw zagranicznych powiedział 31 sierpnia: "pokazano nam wyciągi, nie zawierające żadnych konkretnych danych, ani współrzędnych geograficznych ani nazw, nie było też dowodów, że próbki zostały pobrane przez profesjonalistów." - patrz Podobieństwa kłamstw Nerona i Obamy, do niemieckiej propagandy.

KOMENTARZE

 • cóż łatwiejszego, jak pod ostrzałem, nawet rakietowym
  odkręcić termos z sarinem ?

  Przecież o swoich się nie dba. Ofiary dla fanatyków nie mają znaczenia.
 • @Amarant 08:03:05
  >>>Na takim poziomie decyzyjnymi i politycznym nie ma przypadków..
  ------------
  Życie jest piękne, poczytaj aktualizację u góry. Wydarzenia z dzisiejszej nocy.
 • @
  Putin uratowal swiat od III wojny swiatowej.
 • Sprawa tajemniczego transferu głowic atomowych rozwija się w kierunku który był trudny nawet do przewidzenia.
  Zdaje się że senator Graham musiał dużo wiedzieć, albo jest wróżką. Bo mniej więcej w czasie gdy te nieoficjalne głowice jechały nieoficjalnie do Południowej Karoliny, on wyprorokował że Persowie dokonają atomowego ataku terrorystycznego w porcie Charleston. Ten port jest akurat w Południowej Karolinie.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/amerykaski_senator,p140464145

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY