Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
208 postów 2412 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Wybory w Niemczech 2013, śląska kolumna wyborcza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy w historii Niemiec w wyborach do Parlamentu, w dniu 22 września 2013 biorą udział Polacy z podwójnym obywatelstwem, ale nigdy niemieszkający w Niemczech.

 W związku z wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z 4 lipca 2012 roku uregulowano na nowo prawo wyborcze dla Niemców żyjących zagranicą.

 
Takich w Polsce jest dużo na Śląsku. Szacuje się w Niemczech, że około 250 000 z niemieckiej mniejszości narodowej na Śląsku i w okolicach Opola ma podwójne obywatelstwo i niemiecki paszport. Niemcy z Polski by brać listownie udział w wyborach w Niemczech 2013, musieli wpisać się na listę wyborców do 1 września i poprosić o formularze.
 
Jak doniosła państwowa telewizja ZDF w programie „Heute in Europa” z 20 września 2013 roku z godziny 16, warunkiem otrzymania formularzy wyborczych było „Wziąć wybory na poważnie i udowodnić, że się ma rozeznanie w niemieckiej polityce.”
 
I tak pani  Gabriele Suchan  została zarejestrowana jako wyborca i  dostała formularze wyborcze, a pan  Bruno Kosak  został odrzucony. Niemieckie biuro wyborcze uważa, że nie ma  związków z niemiecką polityką.
 
Tylko, że pan Kosak, od lat przewodził lokalnej grupie narodowej mniejszości niemieckiej w Polsce i się z niemiecką decyzją nie zgadza, mówiąc: to samowola, odrzucić jego, wiernego autochtona..
 
W komentarzu filmika redakcja ZDF szacuje, że liczba chętnych do wyborów i odrzuconych może osiągnąć połowę uprawnionych do głosowania w Polsce, czyli około 100000 wyborców –czyż to nie jest ważny powód oprotestowania ważności wyborów?
 

Wydaje mi się, że jest, ale niemiecko-śląska kolumna wyborcza z Polski, nawet dopuszczona do głosowania w całości, głosowałaby tylko na swoją rodaczkę po kądzieli, protestantkę Andżelę Merkel i jej „chrześcijańską” partię CDU, czyli stosunków władzy w Niemczech by nie zmieniła. Tu widać  sens ujawnienia dla Polski pochodzenia Andżeli w kwietniu 2013 roku.

 
Ja, jako Polak mieszkający w Niemczech nie będę dzisiaj głosować, gdyż mam tylko jedno obywatelstwo –POLSKIE, ale nie martwię się.
 
Za mnie zagłosuje i ewentualnie wyniki wyborów skoryguje, amerykańska służba od propagandy, dywersji i wywiadu elektronicznego, NSA.
 
Jak prawdopodobnie, przed paru laty w Polsce, patrz //umtsno.com/

 

//www.youtube.com/watch?v=9ZAv-7RSYzM

KOMENTARZE

 • znowu wcięło uwagę
  wpisuje się, a ona się w ogóle nie ukazuje.
 • ----------- ten Pan ze zdjęcia ---to
  ------------wasserdojcz - w monenklaturze niemieckiej :)) on może chcieć
 • @ninanonimowa 23:58:49
  Chciałaś powiedzieć wasserdicht deutsch, ale tak się nie mówi.
  Mówi się
  08/15 Deutscher :)
  lub
  von 100 % arischer Abstammung.
  lub
  3/4 Jude...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY