Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
206 postów 2342 komentarze

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Wybory w Niemczech 2013, śląska kolumna wyborcza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy w historii Niemiec w wyborach do Parlamentu, w dniu 22 września 2013 biorą udział Polacy z podwójnym obywatelstwem, ale nigdy niemieszkający w Niemczech.

 W związku z wyrokiem Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z 4 lipca 2012 roku uregulowano na nowo prawo wyborcze dla Niemców żyjących zagranicą.

 
Takich w Polsce jest dużo na Śląsku. Szacuje się w Niemczech, że około 250 000 z niemieckiej mniejszości narodowej na Śląsku i w okolicach Opola ma podwójne obywatelstwo i niemiecki paszport. Niemcy z Polski by brać listownie udział w wyborach w Niemczech 2013, musieli wpisać się na listę wyborców do 1 września i poprosić o formularze.
 
Jak doniosła państwowa telewizja ZDF w programie „Heute in Europa” z 20 września 2013 roku z godziny 16, warunkiem otrzymania formularzy wyborczych było „Wziąć wybory na poważnie i udowodnić, że się ma rozeznanie w niemieckiej polityce.”
 
I tak pani  Gabriele Suchan  została zarejestrowana jako wyborca i  dostała formularze wyborcze, a pan  Bruno Kosak  został odrzucony. Niemieckie biuro wyborcze uważa, że nie ma  związków z niemiecką polityką.
 
Tylko, że pan Kosak, od lat przewodził lokalnej grupie narodowej mniejszości niemieckiej w Polsce i się z niemiecką decyzją nie zgadza, mówiąc: to samowola, odrzucić jego, wiernego autochtona..
 
W komentarzu filmika redakcja ZDF szacuje, że liczba chętnych do wyborów i odrzuconych może osiągnąć połowę uprawnionych do głosowania w Polsce, czyli około 100000 wyborców –czyż to nie jest ważny powód oprotestowania ważności wyborów?
 

Wydaje mi się, że jest, ale niemiecko-śląska kolumna wyborcza z Polski, nawet dopuszczona do głosowania w całości, głosowałaby tylko na swoją rodaczkę po kądzieli, protestantkę Andżelę Merkel i jej „chrześcijańską” partię CDU, czyli stosunków władzy w Niemczech by nie zmieniła. Tu widać  sens ujawnienia dla Polski pochodzenia Andżeli w kwietniu 2013 roku.

 
Ja, jako Polak mieszkający w Niemczech nie będę dzisiaj głosować, gdyż mam tylko jedno obywatelstwo –POLSKIE, ale nie martwię się.
 
Za mnie zagłosuje i ewentualnie wyniki wyborów skoryguje, amerykańska służba od propagandy, dywersji i wywiadu elektronicznego, NSA.
 
Jak prawdopodobnie, przed paru laty w Polsce, patrz http://umtsno.com/

 

http://www.youtube.com/watch?v=9ZAv-7RSYzM

KOMENTARZE

 • znowu wcięło uwagę
  wpisuje się, a ona się w ogóle nie ukazuje.
 • ----------- ten Pan ze zdjęcia ---to
  ------------wasserdojcz - w monenklaturze niemieckiej :)) on może chcieć
 • @ninanonimowa 23:58:49
  Chciałaś powiedzieć wasserdicht deutsch, ale tak się nie mówi.
  Mówi się
  08/15 Deutscher :)
  lub
  von 100 % arischer Abstammung.
  lub
  3/4 Jude...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY