Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
222 posty 2705 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Domagam się od Żydów przeprosin, Reich-Ranicki o Polakach.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

We wczesnych latach 80-tych ubiegłego wieku, słuchając niemieckiego radia, dziwiłem się jak to możliwe, że Niemcy tak gorliwie rozpowszechniają materiały o jakoby dyskryminującym zachowaniu polskich władz w stosunku do Żydów.

W radiowych wywiadach z  żydowskimi emigrantami, siedzącymi w Szwecji, Kanadzie, Niemczech, jakoby po 1968 roku "wypędzonymi" z Polski, było niepokojąco dużo, obelg i nieprawd wobec Polaków. Zauważyłem je, gdyż słuchałem stacji lokalnej NDR.

Znacznie później zrozumiałem, że regionalne media telewizji publicznej w Hamburgu NDR, były wtedy pod wpływem żydowskiej gminy.

Do dzisiaj programy w NDR, świadczą, że gmina żydowska podporządkowała sobie media publiczne w Hamburgu dla swojej propagandy. Media publiczne opłacają ze swoich podatków wszyscy Niemcy.
 
Narzekania żydowskich emigrantów z Polski o ich prześladowaniach nie były moimi doświadczeniami z Żydami w Polsce. Przypuszczałem wtedy, że chodziło o niemiecką propagandę – o jątrzenie Polaków.
 
Znani mi Żydzi z Gdańska, mieli się wtedy cały czas dobrze, pracowali na wysokich stanowiskach w zarządach miast Gdańska, Gdyni i Sopotu, ale ich dzieci szukały w latach po 68 pretekstu do wyjazdu, by zarobić więcej. Poszła wieść, że można było się w Szwecji dobrze i łatwo obłowić.
 
Ze zgorszeniem słuchałem na emigracji w Hamburgu płynące z radia wieści o nieprawdopodobnych krzywdach, które im rzekomo Polacy robili, ale wtedy myślałem, że to Niemcy tak manipulują.
 
Aż dowiedziałem się o podłym zachowaniu zmarłego Żyda, z reportażu niemieckiej telewizji państwowej ZDF.
 
Zastanawiałem się długo, czy podawać tę informację dalej, uważam jednak, że trzeba reagować i dać też innym, szansę do odpowiedzi na pytanie, czy się jest Polakiem, oraz do ukształtowania dystansu do niegodnych naszej pomocy.
 
Tylko wtedy będziemy mieli respekt naszych wrogów, gdy będziemy pokazywać im granicę.
 
Najlepiej jest reagować na zło natychmiast, gdy się je zauważy.
 
Tak jak w przypadku obozów koncentracyjnych. Obóz Auschwitz-Birkenau, uzgodniono w UNESCO, powinien być nazywany „niemieckim, nazistowskim obozem koncentracyjnym i zagłady” dwie petycje  [1] przekazały światu, że zbrodnie popełniali Niemcy, a nie Polacy.
 
Bełkot Debbie Schlussel w temacie “Poles Were Complicit in Holocaust: Outrage Over Obama “Gaffe” is Fraudulent, Ignorant” niestety dalej jest dostępny w sieci.
 
W przypadku kłamstw na temat zbrodni w Jedwabnem zanotowałem mój mały sukces. Zablokowaną stronę z dowodami przeciwko Niemcom udało się po moich artykułach odblokować.
 
Dużym sukcesem jest usunięcie w Wikipediach haseł "polskie obozy koncentracyjne". Teraz trzeba to zrobić w sprawie Jedwabnego i Ejszyszek
 
Za przykład poprawnej reakcji Polaka na obczyźnie, uważam też mój list do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
http://iddd.de/ListdoMSZs.pdf

Jako odpowiedź dostałem emeila, że oni moje informacje "wykorzystają".
 
Uważam więc, że trzeba również zareagować  na cytat zmarłego 18 września we Frankfurcie słynnego żydowsko-niemieckiego publicysty  Marcela Reich-Ranickiego. 
 
Piszę  "żydowsko-niemieckiego", gdyż w niemieckim wydaniu Googla podsuwają go pośmiertnie Polsce. Patrz zrzut ekranowy. To wolę lepiej Bolesława Leśmiana, którego niemieckie zmioty w Internecie, próbują Polsce ukraść. Bolesław Leśmian pisał polską poezję z neologizmami, których nikt, nie był i nie jest w stanie przetłumaczyć na prostsze języki – jak angielski, niemiecki, czy hebrajski.
 
O jego obelgach wobec Polaków też nic nie wiadomo, gdyż Leśmian był Polakiem, kochał polski język, pisał po polsku, miał polskie obywatelstwo i mieszkał w Polsce.
 
 
 
Wypowiedź  Reich-Ranickiego  została zrobiona w podeszłym wieku, kiedy jego szpiegowska działalność, werbowanie agentów dla polskiego wywiadu była już znana, także jego polskie pochodzenie było publicznie znane, nie można, więc jego obelgi wobec Polaków, usprawiedliwić maskowaniem własnych celów, czy ukrywaniem polskich korzeni.
 
Jego obelga wobec Polaków została ujawniona dopiero teraz po jego śmierci. Dlatego nie miałem możliwości wcześniej protestować. Obraził on mnie, jako Polaka i dlatego od teraz, od każdego Żyda, który będzie chciał coś ode mnie, także od znajomych i przyjaciół z Izraela, będę wymagał, by mnie za obelgę Reich-Ranickiego przepraszali.
 
Domagam się przeprosin od każdego Żyda na portalach, na których bloguję:  od Żydów na salonie24.pl i od Żydów na neonie24.pl
 
Tłumaczenie cytatu filmowego, mówi Marcel Reich-Ranicki:

Niemcy chcieli Żydów wymordować, natomiast Polacy nie chcieli ich mordować tylko szantażować i wykorzystywać.

http://youtu.be/oOMItzHkZLY[1]  Jedna na forum Fundacji Kościuszkowskiej, druga na forum Białego Domu (chodziło o Petycję do administracji prezydenta Obamy:, w której domagano się oficjalnych przeprosin w sprawie nazwania omyłkowo przez Obamę hitlerowskich obozów koncentracyjnych w okupowanej przez Niemców Polsce „polskimi obozami  śmierci”29 maja 2012 roku podczas ceremonii wręczania Prezydenckiego Medalu Wolności dla świadka Holocaustu, Jana Karskiego.)

KOMENTARZE

 • Notka z s24 usunięta
  Ta sama notka "Domagam się od Żydów przeprosin, Reich-Ranicki o Polakach." została na salonie24 usunięta!

  od: AdministratorS24.I
  data: 2013-09-24 10:34:04
  Szanowny Panie,
  wpis stanowił naruszenie regulaminu VI p. 1 (naruszał zasady współżycia społecznego) i został usunięty ze stron salon24.pl.
  Administracja salon24.pl
 • Marceli Reich Ranicki był od 1948r szefem cenzury w PRL po Tadeuszu Zabludowskim uratowanym z lubelskiego getta
  przez Antoniego Pelczarskiego (przechowywany w jego warsztacie odlewniczym) i później Zofię Pelczarską Referentkę Wojskowej Slużby Kobiet AK w Lublinie. Nadgorliwością także w zbędnym jako dodatkowe ulatwianiu otrzymywania paszportow zagranicznych kandydatom na palestyńskich nowohebrajczykow Reich Ranicki naraził sie Gomulce i za karę został tylko szpiclem w środowiskach "hańby domowej" (publicyści i literaci) a następnie oficerem wywiadu w polskiej ambasadzie w Londynie skąd wyjechał do bardziej ojczystych Niemiec gdzie jako "Papież niemieckiejm krytyki literackiej" (jakby niemiecki odpowiednik Michnika z zainteresowaniami krytyka literackiego) byl protektorem nobilitacji Mkiłosza i Szymborskiej.
 • Znam więcej obelg tego pana.
  Ponieważ prowadził Kwartet Literacki i uchodził za "Literaturpapsta"m iał często okazję dać upust emocjom kosztem swojej złości na Polskę. Tymczasem jako wysłannik polskiego rządu rezydował tuż po wojnie w Londynie i inwigilował polską emigrację.
  Obrzydliwa postać.
  Jego wiernym akolitą jest Thomas Gottschalk. Moderator i gwiazda showbiznesu.Od kiedy kłamał w mowie pogrzebowej, dla mnie nie istnieje.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY