Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Krzywoprzysięstwo biskupa Limburga, a bogactwo kościoła.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PRAWDY nie powinno się przekręcać! Zamieszczam "niepokazane" dokumenty. Piszę ten tekst na zlecenie "czerwonych", jestem agentem "Gazpromu", moi przyjaciele to "Timur i jego drużyna", a moją ulubioną piosenką jest "Кипучая, могучая, страна моя".

 Szanowna Pani Circ, dziękuję za wklejenie 10.11.2013 o 05:11  artykułu z "Naszego Dziennika"(ND) pod własnym tytułem "Radio Erewań o ''pałacu biskupa '' w Limburgu". [1]

 
Bez Pani kopii nie wiedziałbym, jakie jest nastawienie mediów Rydzyka w temacie bogactwa kościoła. Zaprzeczenie cytatu z artykułu ND wystarczy by pokazać jak się katolikom robi wodę z mózgu. Cytat z artykułu ND:
 
"Wypada przypomieć, że wszystko zaczęło się od publikacji niemieckiej gazety „Frankfurter Allgemaine Sontagszeitung”, która powołując się na dokumenty budowlane, zarzuciła biskupowi rozrzutność. Dokumentów jednak redakcja nie pokazała.  Temat podchwyciły inne media, na podstawie plotek skutecznie dezinformując odbiorców, również w Polsce."
 
Zamieszczam więc te "niepokazane", najciekawsze dokumenty opublikowane po raz pierwszy przez Frankfurter Allgemeine Zeitung - F.A.Z., 2 tygodnie przed publikacją na Naszym Dzienniku.
 
Poczytajcie oryginalne dokumenty: - warto postudiować oryginalną ofertę oraz oryginalne kosztorysy pokontrolne by dowiedzieć się, ile kosztowała np. fontanna, podziwiać wannę dla biskupa z Limburga za 15000 Euro, czy rozwiązać zagadkę wianku adwentowego za 100000 Euro..
 

http://iddd.de/umtsno/koscioly/LimburgAusschreibung.pdf (783,3 KB)

http://iddd.de/umtsno/koscioly/LimburgKostenkontrolle.pdf (9,78 MB)

 
Dokument o ofercie wskazuje, że poprzednik biskup Franz Kamphaus rozpisał ofertę budowy mieszkania skromnie na maksymalnie 0,5 miliona Euro. Natomiast jego następca biskup Franz-Peter Tebartz-van-Elst wywindował koszty budowy prywatnego mieszkania sześciokrotnie, na prawie 3 miliony Euro miliony (2987863,53 Euro).
 
 
Całość dokumentów w artykule FAZ  "Die Akte Tebartz-van Elst"
Różnica w stylu życia tych dwóch biskupów ilustrują ich samochody: van Elst ma ich wiele m. in. służbowego BMW, natomiast poprzednik nie miał służbowego samochodu, jeździł własnym GolfemVW.
 
Prywatny BMW biskupa van Elsta
VW Golf poprzedniego biskupa Limburga Franza Kamphausa
VW Golf Papieża Franciszka
 
 
Papież Franciszek  nie zwraca uwagi na bogactwo i władzę. U niego liczy się pielęgnacja duchowości u wiernych, a nie majątków kościelnych. Papież Franciszek sądząc po jego wypowiedziach i zachowaniu w przeszłości i przyszłości jest uczciwym człowiekiem Boga i religii.
 
Dlatego z napięciem oczekiwana była reakcja Papieża Franciszka na biskupa szpanującego na niemieckiego, absolutnego świeckiego księcia. Papież jak wiemy, skazał go na trzy miesiące pobytu w klasztorze.
 
Ale parafianie już go nie chcą: "My tu go nie chcemy, niech zostaje w klasztorze", "miarka się przebrała, całe jego urzędowanie opiera się na kłamstwach i to nie tylko przez kłamstwo o kosztach budowy."- (Miało być budowane za 3 miliony będzie kosztować ponad 31 milionów - gazeta Springera Bild pisała nawet o przynajmniej 41 milionach Euro); Teolog Holger Dehn: "Panie Biskupie niech pan ustąpi ze stanowiska!"
 
Tebartz-van Elst (53 lata) ma w Hamburgu proces sądowy z powodu podwójnego krzywoprzysięstwa. Biskup z Limburga skłamał dwa razy w swoich pisemnych zeznaniach pod przysięgą przed Sądem Krajowym w Hamburgu. On zeznał, że nie odpowiadał w wywiadzie, że leciał do Indii klasą biznesową, aby odwiedzić dzielnicę biednych, tylko, że leciał klasą pierwszą.
 
Istnieje jednak wideo, gdzie zaprzecza, że leciał luksusową klasą pierwszą - klasyczne mataczenie sprzeczne z wiarą katolicką "prawdy się nie przekręca"  Podobnież wykupił sobie bilet pierwszej klasy, ale przysięgał, że leciał klasą biznesową.[2]
 
Prokuratura z Hamburga po naciskach ze strony Sądu Najwyższego by umorzyć śledztwo za karą grzywny, (klasyczne postępowanie wobec uprzywilejowanych osób z wyższych kast społecznych), przeszła do kontrofensywy i zaostrza w tych dniach akt oskarżenia o zarzut premedytacji.
 
Znaczy biskup nieprzypadkowo wykupił bilet pierwszej klasy w locie do Indii, nieprzypadkowo kłamał w oświadczeniu złożonym pod przysięgą. Różnica pomiędzy fotelem w biznes-klasie, a apartamentem z łazienką i sypialnią w klasie pierwszej w jumbo jecie jest nie do przeoczenia. Wersję dziennikarzy "Der Spiegel" dokumentują materiały filmowe, m. in. reportera z polsko brzmiącym nazwiskiem Wensierski Peter.
 
Oj redakcjo Naszego Dziennika, tak jak w waszych artykułach na temat gazu z łupków, pedofilii u księży (gwałcenie dzieci przez księży to u was długo nazywało się "molestowaniem"), telefonii komórkowej itd. także w temacie rozpisanym na całe Niemcy w setkach gazet, w setkach artykułów piszecie bezczelnie nieprawdę.  
 
Wg jasnych zaleceń kościoła katolickiego PRAWDY nie powinno się przekręcać!  To nie tylko wstyd, to już hańba dla was!
 
Informacje na temat biskupa z Limburga Tebartza-von Elst, są poparte dziesiątkami filmów, reprezentują zdania setek ludzi z niemieckich gazet, poparte są wystąpieniem z kościoła w parafii Limburskiej przez ponad 23 procentów wiernych. Zresztą gdyby nie kłamstwa Naszego Dziennika to bym nic nie napisał, gdyż temat nie jest w głównym zasięgu moich reflektorów.
 
 
Jak bogaty jest kościół niemiecki?
 
Wg ostatnich wyliczeń, nieuwzględniających historycznej wartości zabytkowych kościołów, posiadłości rolnych i lasów oraz dalszych nieruchomości, kościół niemiecki dysponuje 177 miliardami Euro.
 
Tu niektóre biskupstwa:
Kolonia: 166,22 milionów Euro (w tym 15,4 milionów Euro udziału w mieszkaniach prywatnych)
 
Trier: 84 milionów ­ (w tym 14 budynków mieszkalnych i 24 obiektów kościelnych)
 
Hamburg: 27 milionów (w tym udziały w 3 szpitalach, aktualnie biskup Hamburga zrewidował majątek po artykułach dziennikarzy na 156 milionów)
 
Limburg: 100 milionów
 
München-Freising: 27,6 milionów - też w opracowaniu, generalnie podobnież nie mają pojęcia, jaki mają majątek.
 
Dziennikarze wyliczają.
 
Kościół Katolicki w Niemczech jest właścicielem:  
 
TV-Firmy „Tellux“ (100 zatrudnionych) w Monachium produkuje ona dokumentacje filmowe, filmy pełnometrażowe i filmy telewizyjne (m. in. „Tatort“, „Polizeiruf 110“). Agencji informacyjnej („KNA“), wydawnictwa „Weltbild“ (1,6 miliarda obrotu), udziałów w "Radio Dom", fabryki zabawek ­„Kidoh“.
Browaru Klosterbrauerei Andechs oraz  winnic  w Trier i Rüdesheim.
30 spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających nieruchomościami. Tylko firma "die Aachener" zarządza 24 000 mieszkań.
10 banków (m. in.  Pax Bank, Liga Bank) oraz wielu ubezpieczalni (Bruderhilfe, Ecclesia).
70 hoteli, 160 Kolping Houses, oraz różnych schronisk w klasztorach.
 
 
Kościół niemiecki jest finansowany przez podatek kościelny - w ostatnim roku wyniósł on 5,2 miliardów Euro, co daje wzrost dochodów o 15 procent w ciągu ostatnich 10 lat.
 
Do tego dochodzi stałe roczne odszkodowanie w wysokości 200 milionów Euro, które płaci państwo, (czyli znowu obywatele) za wywłaszczenie kościoła w 19 wieku. Np. z tej  dotacji jest opłacanych 68 biskupów, (Tebartz-van Elst dostaje miesięcznie na łapę 8000 Euro).
 
Oni wszyscy głoszą chleb i wodę, a jeżdżą mercedesami. Także w Polsce?
 


[1] 26-27 października 2013, Nasz Dziennik, Sebastian Karczewski, "Niemieccy biskupi pod ostrzałem"
 
[2] Dazu versicherte Tebartz-van Elst an Eides statt: „Es trifft auf keinen Fall zu, dass ich die Antwort gegeben hätte, dass ich nicht erster Klasse geflogen sei.“
Der Reporter allerdings hatte das Gespräch aufgezeichnet. Jeder kann das Video im Netz betrachten („Bischof von Limburg: Ein Drama in fünf Akten“). Dort antwortet der Bischof auf den Vorhalt, er sei erster Klasse geflogen: „Nein.“ Weiter nahm der Bischof auf seinen Eid: „Es gab auch keine erneute Rückfrage des Redakteurs mit dem Vorhalt ,Aber Sie sind doch erster Klasse geflogen‘. Ich habe auch nicht auf einen solchen Vorhalt die Antwort gegeben ,Businessklasse sind wir geflogen.‘“ Handschriftlich unterzeichnet mit Kreuz-Signatur. Im Video hört man den Reporter sagen: „Aber erster Klasse sind Sie geflogen.“Der Bischof antwortet: „Businessclass sind wir geflogen.“

KOMENTARZE

 • @night rat 02:52:45
  Właśnie tacy ludzie jak ty niszczą Kościół. Kościół to wszyscy jego członkowie, nie biskupi czy kapłani. Kościół ma służyć wszystkim wiernym a kapłan nie opływać w bogactwa a właśnie służyć. Kościół jest dziś zagrożony i to nie tylko rozwijającym się w Europie islamem ale przede wszystkim zapomnieniem o podstawowych celach Kościoła. Nie jest nimi na pewno zaspokajanie swoich potrzeb cielesnych, seksualnych przez kapłanów. Proces uświadamiania im tego jest na pewno długi i bolesny, książęta Kościoła starają się bronić starych układów. Rydzyk mówi, że rozrzutność nie jest rozrzutnością. Michalik, że dzieci gwałcą księży. Papież Franciszek mówi wyraźnie. Macie myśleć o sprawach wiernych a nie bogactwie. Do potrzebującego znacznie łatwiej dojechać Golfem niż sportowym BMW. Bo przyjeżdżając golfem można skupić się na potrzebie wiernego, przyjeżdżając sportowym BMW myśli są gdzie indziej, choćby tam, czy ktoś mi tego BMW nie uszkodzi.

  Zbyt dużo jest nieprawdy w polskojęzycznych mediach zagranicznych konsorcjów w tym właśnie redemptorystów, by tych kłamstw nie ujawniać.
 • @Zawisza Niebieski 07:11:07
  Dziękuję za normalny głos rozsądku i patriotyzmu. Trzeba mieć bielmo na oczach by tak komentować jak night rat.

  Zaślepienie ludzi, związane jest z wychowaniem, a właściwie programowaniem od małego przez kościół, szkołę i zwykle telewizję.

  Ten dobry, demaskujący i wychowujący ludzi artykuł, z unikalnymi dokumentami, został całkowicie pominięty przez redakcję neonu, podobnie jak i moje 2 poprzednie.

  Widać, że administratorzy neonu24.pl to dzieci lub prymitywne patałachy. Nie chcę zresztą występować w towarzystwie ludzi gardzących polskim pismem takich jak ślepa mańka, czy Barbara, czy Ranger.

  W związku z tym do końca roku OD ZARAZ neon24.pl staje się dla moich publikacji portalem nr. 3 Mój osobisty ranking jest aktualnie następujący:

  najpierw publikuję (aż do odwołania) na
  1. http://idb.prawynurt.pl/

  prawie równolegle na
  2. http://www.iddd.salon24.pl/

  dopiero w trzeciej kolejności tydzień po premierze, (publikuję lub nie) na
  3. http://idb.neon24.pl/
 • @night rat 02:52:45
  >rozdmuchujesz w Polsce niemiecką aferę, komu to służy?
  -----------------------

  Też mi katolik - w obronie kłamców i złodziei.
  Olbrzymią smutną polską aferą jest, że Polacy są właściwie odcięci od prawdziwych wiadomości. Na neonie Ranger i Nathanel królują by zaśmiecać wgląd na bieg wydarzeń na świecie. Naiwni Polacy utożsamiają prostą propagandę i fałszywki z rzetelną informacją.

  Zresztą cały portal jest pełen fałszywych wiadomości zagranicznych. Tylko Bogusław Jeznach w miarę swojego formatu i wiadomości, przekazuje streszczenia istotnych wiadomości z oficjalnego, światowego nurtu wydarzeń. Ale on tłumaczy z mediów głównego nurtu, pod dyktando największych mediów. Dobre i to, ale niestety mało krytyczne jak jego postawa polityczna. Gdy go raz poprawiłem, to mnie zablokował.

  Pracujesz, jako szczur katolicki, do kogo jest twoje posłanie, do mnie?
  Podaję prawdę, jaka ona jest. Trzeba się wstydzić, że dla jakieś rzekomej solidarności z KK, bronicie kłamstwami i cenzurą kłamców, złodziei i zboczeńców. To nie jest samodzielna postawa, tylko zaprogramowana. Nie świadczy dobrze o możliwościach samodzielnej oceny.

  PRAWDA o tym biskupie jest taka i cenzurując i kłamiąc uczciwe wiadomości, szkodzicie sobie samym, a czasy się zmieniają..
 • @adevo 13:13:42
  Dziękuję z ciekawe materiały źródłowe...

  Jakie wnioski z nich wyciągną wierni katoliccy ?
  Prawdopodobna jest odpowiedź w stylu "...nie twoja sprawa , jaszczurze z oriona..."

  Mam jednak nadzieję , że, tak jak ja przed kilkoma laty, niektórzy zaczną łączyć fakty i nie wystarczy im wyjaśnienie, że to są wyjątkowe przypadki

  I jeszcze jedno...
  Moim zdaniem @night rat 02:52:45 zwyczajnie ośmiesza metody bronienia funkcjonariuszy kościelnych stosowane przez osoby bardziej papieskie niż Pan Jezus.

  Pozdrawiam

  X X X

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • autor
  Jest Pan jednym z nielicznych blogerów, którzy potrafią napisać prawdę.
  Kapitalne zdjęcie, jeden obraz wart tysiąca słów.
  Pozdrawiam
 • ---------------------------wspomnienie ----------------
  ---- gdy ludzie jeszcze się odwiedzali , spotykali , gdy kobiety zebrane w wielkich kuchniach zimą darły pióra - a dzieci ich siedziały pod wielkim stołem i słuchały opowieści ! - różnych wspomnień --nawet wspomnień o wspomnieniach prapradziadków

  --pewnego wieczora wśród kobiet ZAWRZAŁO -głośno było -gorzko było -żal i głośne łkanie wypełniało całą wielką kuchnię --to płakały matki -babki - Polki umęczone zsyłkami syberyjskimi , zawieruchą wojenną ,wypędzeniami z Kresów ,mordami UPA , wdowy po AKowcach --płakały bo zniknęły ich pieniądze -TE !!! ocalone na czarną godzinę -- a zniknęły z Plebanii, bo tam !! był bank- powojennego Narodu polskiego

  ---nie było ani Plebana ani pieniędzy -NIKT nie zgłosił na milicję -nie uchodziło
 • @night rat 18:32:01
  "od oceny mojej wiary- wara"

  Więc dlaczego Wy SEKCIARZE nie robicie WARY od wiary niewierzących w opowieści dziwnej treści wytrzepane z mchu i paproci opisane w Mitologii Żydowskiej potocznie zwanej biblią?
  To Wy SEKCIARZE jak obesrani nie potrafiąc podać jednego jedynego konkretnego i logicznego wytłumaczenia (nie wspominając o faktach) zaraz zapłakani zasłaniacie się swoją/żydłacką/watykańską wiarą i biegniecie do Sądu w którym macie układy z komuchami jeszcze z Magdalenki.

  Chesz Wary od Twojej sekty - nie ma problemu tylko nie wciskaj jej kitów siła innym i utrzymujcie ją ze swoich partyjnych/sekciarskich składek
 • @adevo 17:14:26
  Jeśli prawda jest niewygodna to tym gorzej dla prawdy...
 • @night rat 18:32:01
  "... od oceny mojej wiary- wara." - czy ta (słuszna) zasada obowiazuje jedynie w stosunku do ciebie czy ma szerszy zasięg?

  PS. Przypominam, że temat tego ascety z Limburga wywołała cyrkówa...
 • @night rat 18:32:01
  "zapraszam do sądu. pozwij ND swoimi wypocinami a mnie za nazwanie tego manipulacją. skoro to prawda i twoja misja to postaw swoj majątek czy choć pare latek a moze i zycie jak masz honor."

  O tym właśnie wspomniałem.
  Zero argumentów a jeszcze mniej dowodów.
  Do sąduuuu......., od razu do sąduuuuuuuuuuuuu.
  Wszak tam w przepisach sa dodatki wynegocjowane z komunistami w postaci ogólnika o "obrazie uczuć sekciarskich".

  A wtedy majątek, bądź parę latek - tak jak piszesz. Po to to jest: uciszyć/zamieść/schować.

  Ale widzę że oszołomom sekciarskim już i to za mało.
  Za dużo ludzi przejrzewa na oczy i zaczyna widzieć przekręt.
  Teraz zaczynacie już straszyć "Życiem".
  SEKCIARZE
 • @adevo 13:13:42
  "Widać, że administratorzy neonu24.pl to dzieci lub prymitywne patałachy. Nie chcę zresztą występować w towarzystwie ludzi gardzących polskim pismem takich jak ślepa mańka, czy Barbara, czy Ranger."

  Niestety ale ja zawiodłem się strasznie na tym portalu.
  Na początku naprawdę uwierzyłem ze to jest TO COŚ na co czekałem.
  TA ISKRA na którą czekają nieomotani..........

  A tu DUPAAAAAAAAAAAAA.

  To kolejny zaPISdziały i KATOLSKI - ŚCIEK.
  Trudno.
 • @zbigniew1108 17:23:52
  "Jakie wnioski z nich wyciągną wierni katoliccy ?
  Prawdopodobna jest odpowiedź w stylu "...nie twoja sprawa , jaszczurze z oriona...""

  Niekoniecznie.
  Musisz zacząć odróżniać "wiernych normalnych katolików" (którzy wierzą i są praktykującymi), od:
  "katoli sekciarzy"

  To są dwa zupełnie inne byty choć z takimi samymi "symbolami identyfikacyjnymi"
 • @night rat 19:24:07
  "nie rozumiem tego, co napisałeś."

  Wcale mnie tym nie zaskoczyłeś.
  Jeśli to jest prawdą to oznacza że jesteś ślepym sekciarzem fanatykiem a nie dodatkowo płatnym agitatorem.

  Własne rozumowanie nie jest mocną stroną sekciarzy
 • @night rat 19:24:07
  "a sekciarzy to se znajdź pod świętowidem i na forach degeneratów"

  Nie wiem czy nie pisze się Światowid a nie Świętowid.

  Na fora degeneratów UBecji czyli m. inn. zaPISdziałej sekty poza NE nie wchodzę. A i tutaj coraz rzadziej.
  I tutaj też widzę masę sekciarzy.
  Jest ich masa: KK, PIS, Smoleńsk....................

  Lecz mnie to nie rajcuje a żenuje.
 • @night rat 19:24:07
  "dla normalnego człowieka wiara innych nie jest problemem póki nie atakuje."

  Ooooooooooooooo....
  I tutaj w pełni się zgadzamy.

  Lecz sekta KK atakuje od lat.
  Wwala się do życia z buciorami ubabranymi w szambie...
  Na dodatek zasłaniając się przepisami karnymi i łupiąc celnymi oraz podatkowymi.
 • @night rat 19:24:07
  "Na ulicy też podchodzisz z żalami takim stylem?"

  Generalnie chodzę uśmiechnięty.

  Tym bardziej że nie jestem sekciarzem chodzącym ze spuszczoną głową "cierpiącym za grzechy obecne i przyszłe - czy jak tam te głupoty idą.
 • @night rat 19:53:18
  Do niczego nie "piję". Zastanawiam sie tylko jak sie ma to co słusznie zauważyłeś (wara od wiary) do praktyk stosowanych przez niektórych blogerów, którzy mienią się bardziej "katoliccy" od innych katolików.

  Twój spor z adevo mnie nie interesuje, to wasza sprawa.
  Jednak stwierdzenie "(tak sie składa, że wiem troche o nim)" jest tzw. nielojalnym chwytem erystycznym, sugeruje bowiem, ze masz jakieś kompromitujace informacje na jego temat. Jeśli nie chcesz ich przedstawić publicznie to publicznie nie powinienes o nich wspominać. To nie fair.
 • @rabszak 17:30:59
  Dzięki za słowa otuchy, motywują do artykułów o prawdzie.
  Wiedza jest wszędzie, trzeba ją tylko brać i podawać dalej.
  Mój następny artykuł (na prawynurcie najpierw) będzie o wspaniałym wynalazku Słowian.
  Pozdrawiam.
 • @SpiritoLibero 19:04:13
  >Jeśli prawda jest niewygodna to tym gorzej dla prawdy...
  ------------
  Masz rację,
  prawda w oczy kole, trzeba zasłonić oczy.
  A najlepiej zamknąć usta, zasłonić oczy, zatkać uszy.
  --------

  Czy można poniższe małpy nazwać kato..?

  http://iddd.de/rys/DreiechteAffen.jpg
 • @night rat 21:26:15
  Manipulacje?
  Może jakiś przykład podparty cytacikiem? Tak dla wiekszej wiarygodności :)
 • @night rat 22:06:05
  Sorki ale niewiele z tego zrozumiałem...
 • @night rat 21:33:21
  "jaki obraz szerzysz, komu to pasuje?"

  Zapewne dziwnie Ci to zabrzmi ale czasami ludzie przekazują różne fakty "dla okazania prawdy".
  Nie dla zysku, nie dla sławy, nie dla klakierów a dla okazania faktów takimi jakimi one są - i właśnie nie dopasowując ich do tego aby jakiejkolwiek stronie sympatii to bardziej pasowało.

  Ale nie wmawiam sobie że to zrozumiesz.
  Przynajmniej nie na tym etapie/poziomie sekciarstwa na jakim jeszcze jesteś.
  Choć muszę przyznać że jak na sekciarza to jesteś jeszcze w miarę "strawialny". Nie zauważyłem póki co wyzwisk od heretyków, Ruskich, Żydów, Germańców itd...
  Kto wie... może jest jakaś szansa że kiedyś się obudzisz i zaczniesz myśleć samodzielnie a nie tak jak Cię od kołyski zaprogramowano.
  Na początku zaboli ale lepsze bolesne fakty niż błogi nieświadomy sen na jawie.
 • @SpiritoLibero 22:18:33
  "Sorki ale niewiele z tego zrozumiałem..."

  A czego w jego wpisie nie zrozumiałeś?
  Przecież to SEKCIARZ a temat to jego "konik" i drzazga w fiu.....e

  W skrócie jesteś:
  kłamca, sekciarz, nie dałeś menelowi drobnych, kumpel jezusa, masz ciulowy nick, sam jesteś więc ciul, jesz cukierki, palisz więc zarazem jesteś niemoralny i śmierdzisz, jesteś żydem i pachołkiem, pijakiem, złodziejem, nie katolikiem, satanistą, rodzina to oligarhowie bo jeździ samochodem a nie biega w sandałach, ............

  Zwykłe "katolickie" "uprzejmości"
  :D
 • @night rat 22:22:11
  "@SpiritoLibero 22:18:33
  chciales zabawy, to masz...

  /Sorki ale niewiele z tego zrozumiałem../

  ''Wcale mnie tym nie zaskoczyłeś.
  Jeśli to jest prawdą to oznacza że jesteś ślepym sekciarzem fanatykiem a nie dodatkowo płatnym agitatorem.

  Własne rozumowanie nie jest mocną stroną sekciarzy''"

  I ten Twój wpis w którym jedyne co pokazałeś to umiejętność wykonania kombinacji "KOPIUJ - WKLEJ" pokazał że samodzielne wykonanie czegokolwiek dla sekciarza jest zbyt trudne.
  Powielić zasłyszane/przeczytane da się ale wymyślić coś samodzielnie to już mały problem. :D
 • @ALIK 22:43:03
  Ok. Ja wymiękam. Ja tylko zwykly katolik... :))
 • @night rat 23:03:50
  >...i jeszcze każą WAS kochać za to wolno wykazywać WAM błędy
  -----------------
  Katolikom wolno też.

  Diecezja z Limburga została ukształtowana przez poprzedników van Elsta: Biskupa Franza Kamphausa oraz jego poprzednika Wilhelma Kempfa. Franz Kamphaus był 25 lat biskupem diecezji Limburga. Wprowadził i praktykował kulturę wspólnego, bezpośredniego zarządzania parafiami przez katolickie grupy świeckich.

  Dzisiaj te grupy nie chcą człowieka, który w sposób radykalny nadużył ich zaufania. Ja się im nie dziwię. Ludzie tutaj nie lubią popełniać tych samych błędów wielokrotnie.

  Ja uważam, że byłoby lepiej dla Polski i Polaków wyciągać z oczywistych błędów wnioski i ich nie powtarzać!!!

  Np. Zebrał Ojciec Dyrektor Rydzyk pieniądze od słuchaczy Radia Maryja na ratunek Stoczni Gdańskiej, ale pieniędzy nie przekazał to każdy inteligentny katolik drugi raz by mu nie zaufał.

  Prosta nauka na błędach własnych, by przeżyć nie można robić tych samych błędów w kółko. Natomiast wierni Rydzyka powtarzają ciągle te same błędy, a to jest jak w KZ Auschwitz-Birkenau - piekło na ziemi!!!
 • @adevo 00:15:04
  "Np. Zebrał Ojciec Dyrektor Rydzyk pieniądze od słuchaczy Radia Maryja na ratunek Stoczni Gdańskiej, ale pieniędzy nie przekazał to każdy inteligentny katolik drugi raz by mu nie zaufał. "

  I tak też było w tym przypadku.
  Duża część ludzi zgłosiła się do niego po zwrot swojego wkładu lecz pokazał im wypro-SS-towany środkowy palec, na dodatek krzycząc że "te pieniądze nie są na przeżarcie".

  Nie pamiętam czy ze zgłoszenia przywłaszczenia przez okradzionych, czy z urzędu za nielegalną zbiórkę, ale było dochodzenie i na tyle ile pamiętam tłumaczył się bodajże że tych pieniędzy już nie ma bo chciał je powiększyć w zakładach czy kasynach ale przegrał....
  Coś takowego bodajże było. Ale nie pamiętam bo to masę lat temu już było. Jeśli ktoś ma chęć to musi sam poszperać.
  W każdym bądź razie OKRADŁ ludzi i gów....o mu zrobili bo chłop w czarnej sukience kraść może a baba np. cyganka już nie.
  Takie "nasze" "prawo"
 • @night rat 23:03:50
  "nas sekciarzy watykańskich nie szkolą tak dobrze"

  ooo widzisz...
  Mówiłem że być może jeszcze coś z Ciebie będzie.

  Już przeanalizowałeś Swoje poczynania i światopogląd i zrozumiałeś że nie tylko jesteś sekciarzem ale i w tym celu szkolonym.
  Małymi kroczkami ale zawsze do przodu.

  Po woli.
  Nie spiesz się.
  Bo im więcej będziesz widział i rozumiał tym bardziej będzie bolało.
  :D :D
  Ale głowa do góry.
  Powodzenia
 • @night rat 20:11:02
  Powstało ciekawe pytanie:
  A kogo to Rydzyk broni?
  Stoczniowców?
  Rencistów? - dał za darmo ludziom bez środków, możliwość komunikacji przez komórki organizując krąg użytkowników telefonii komórkowej "w Rodzinie".
  -----------
  Ja jestem za odwagą katolików. Ta jest przez nich np. w Limburgu praktykowana i w przeciwieństwie do krzywoprzysięstwa, kłamstwa, złodziejstwa, pedofilii nie jest ani grzesznym ani niepożądanym zachowaniem u uczciwych ludzi.
 • Zdjecie biskupa w ...luksusowym kabriolecie !
  znaczy więcej niż 1000 słów..
 • @night rat 21:33:21 do @adveo
  "...czy że Kościół to banda złodziei, kłamców i zboczeńców? jaki obraz szerzysz, komu to pasuje?"

  >>> A Tobie jak rozumiem pasuje obraz 'biskupa' w luksusowym kabriolecie i pałacu oraz kościoła prowadzącego liczne biznesy i handelki ?
  Nie pomyślałeś JAKI obraz kościoła szerzy taki biskup i jego postawa?? (nie adveo przecież)
 • @night rat 05:31:05
  >czyli adevo to cie kręci?
  >wszystko to, gdzie jest antyklerykalizm plus demokracja bezpośrednia
  -----------------------------
  Swego czasu był tu na NE taki bloger, co miał metodę przekręcać, co drugie zdanie. Łatwo go było rozpoznać, nawet, gdy używał drugiego nicka.

  Masz za zadanie mnie rozpracować, czy co?
  Obojętnie, o jakie treści chodzi, czepiasz się mojej osoby. Nie potrafisz inaczej? Stare metody służb to ataki ad personam, nowe to analizy komputerowe. Ale wam pewnie NSA programu do analizy nie sprzedała..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY