Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Centrum handlowe Mercado zbudowane na żydowskim cmentarzu w Hamburgu, a zakaz ekshumacji w Jedwabnem. Analiza wątku Jedwabne z debaty Duda - Komorowski w TVN 21 maja 2015 r.

Najpierw było pytanie postawione przeze mnie Dudzie i Komorowskiemu.

Czy, jako Prezydent RP wycofałby Pan przeprosiny wobec Żydów dane przez b. prez. Kwaśniewskiego i odnowione przez prez. Komorowskiego za rzekomą masakrę Żydów przez Polaków w Jedwabnem w dniu 10 lipca 1941 roku?

Pytanie zostało przejęte przez moderatorów debaty w TVP, i omówione w debacie TVN, czytaj więcej

http://idb.neon24.pl/post/122673,o-jedwabnem-b-komorowski-i-a-duda-merytoryczna-roznica

m. in.:

Duda: - W 2011 roku na uroczystości upamiętniające ofiary w Jedwabnem wysłał pan list, który odczytał tam Pan Tadeusz Mazowiecki. (...) W tym liście m.in. zawarł pan takie stwierdzenie: „naród ofiar był także sprawcą”. Panie prezydencie, proszę mi powiedzieć, jak w takim razie wygląda pana polityka obrony dobrego imienia Polski, jeżeli pan w swoich wystąpieniach używa określenia, które niszczy rzeczywistą pamięć historyczną? – Zadaje kłam temu, co jest niezwykle dla nas ważne, tego żebyśmy nie byli, kłamliwie oskarżani przez innych, że to my uczestniczyliśmy w Holokauście (przyp. K. P. Zagładzie Żydów). Pan dobrze wie, że Naród Polski w Holokauście nie uczestniczył.

Koniec pytania AD,wideo 00: 53: 10 (17 maja 2015 r., godz. 21:03)

Odpowiedź Komorowskiego cytuję w istotnym fragmencie

Komorowski: A wracając, przechodząc Pan do odpowiedzi. O ile wiem i rozmawiałem wielokrotnie także i z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim: zawsze czuł, że jest to rzecz dla straszliwie trudna i bolesna dla Polaków, dla wszystkich, no jednak to, co się wydarzyło w Jedwabnem, KTO TEGO NIE DOSTRZEGA, ten zamyka oczy na prawdę historyczną.

W drugiej debacie Komorowski - Duda  TVN 21.5. znalazłem również wypowiedzi dotyczące Jedwabnego.

Tym razem chodzi też o wstrzymanie ekshumacji przez ówczesnego ministra sprawiedliwości i szefa Dudy, śp. Lecha Kaczyńskiego pod pozorem szacunku dla religii mojżeszowej.

Znaczy Kaczyńskiemu była godność Narodu Polskiego mniej ważna niż mojżeszowe przepisy religijne.

Dla lepszej oceny pozwalam sobie przedstawić b. krótko sprawę żydowskiego cmentarza Ottensen w Hamburgu.

Cmentarz został wywłaszczony w okresie panowania hitlerowskiego reżimu. Po wojnie żydowska społeczność w Hamburgu przy pomocy Jewish Trust Corporation (JTC) przeforsowała zwrot cmentarza. Żydzi zlikwidowali cmentarz, groby i kości przenieśli na centralny cmentarz żydowski w Hamburgu- Ohlsdorf.

Miejsce po cmentarzu Ottensen zostało przez Żydów sprzedane koncernowi Hertie. Ten wybudował na miejscu cmentarza Dom Towarowy. W roku 1990 koncern sprzedał dom i grunt.

Nowy właściciel, firma budowlana Büll & Liedke zaplanowała postawienie w tym samym miejscu centrum handlowego. Przy robotach budowlanych robotnicy znaleźli parę kości i fragmenty nagrobków. Dowiedzieli się o tym Żydzi i ogłosili, że to są kości żydowskiego pochodzenia i że w tym miejscu jest żydowski cmentarz.

Żydowska społeczność nie chciała już słyszeć, że już raz cmentarz sprzedała, a kości wynieśli. Utrzymywali, że mają cmentarz na "wieczność" Zaczęli głośno protestować, że pierwsza sprzedaż była wymuszona i za marne pieniądze.. Tak na początek w roku 1990. W roku 1991 Żydzi nie chcieli już słyszeć o tym, że miejsce po byłym cmentarzu już raz sprzedali. Zaczęli demonstrować.

Demonstracje stawały się coraz bardziej intensywne. Przybywało Żydów z zagranicy, oni zaczęli okupacje spornego miejsca i następnie blokadę budowy. Gdy policja chciała sprawę rozwiązać w sposób siłowy, Żydzi z Hamburga poprosili o pomoc ultrareligijną organizację Athra Kadisha. W latach 1991-92 nastąpiły siłowe przepychanki, blokady i zainteresowanie sprawą całego zachodu, łącznie z USA.

By móc dalej budować, niemiecki właściciel oraz władze Hamburga zaprosili do rozwiązania sprawy naczelnego Rabina Jerozolimy Itzchaka Kolitza, który za odszkodowanie 120 milionów marek niemieckich, w maju 1992 roku orzekł, że trzeba położyć na znalezionych kościach płytę betonową i można dalej budować. Dzisiaj stoi na żydowskim cmentarzu dom towarowy, a we wnętrzu budynku jest umieszczona tablica pamiątkowa z nazwiskami i napisem pod żydowską gwiazdą po hebrajsku i niemiecku:

Dalej nie zbliżaj się, gdyż miejsce te jest święte.

Jak widać żydowskie przekonania religijne rozcięczają się pieniędzmi. Kości do pochowania mogą być wygrzebywane, ekshumowane jak w Hamburgu, a miejsce dwa razy sprzedawane. I o to Żydom zawsze chodzi o pieniądze, o wyciągnięcie jak największej sumy pieniędzy!

Wejście do centrum handlowego w Hamburgu, zbudowanego
na żydowskim cmentarzu.
Ponad tablicą ostrzegającą o świętości miejsca,
znajduje się turecki catering na imprezy

 

Decyzja Lecha Kaczyńskiego o wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem była więc decyzją wskazującą bardziej na jego korupcję w stosunku do żywotnych interesów Państwa Polskiego, niż na religijne cele ówczesnego Ministra Sprawiedliwości.

Kto to naprawi - PiS - Andrzej Duda? Tu wątpię. Na odpowiednie pytanie pani Olejnik Duda też merytorycznie nie odpowiedział. Jego obietnicę o instytucji podobnej do żydowskiej Hasbary, czuwającej nad dobrym imieniem Polski będę od czasu do czasu przypominał.

Szczególnie, że ten trend zainicjowałem przed 5-cioma laty podobnymi żądaniami w stosunku do ministerstwa spraw zagranicznych i jego ówczesnego szefa Radka Sikorskiego: "Uważam, że w interesie Polski leży zwalczanie dyskryminacji Polaków w Niemczech. Polecam więc zorganizować podobną placówkę w Polsce, która by zajmowała się zgłoszonymi przypadkami dyskryminacji Polaków." czytaj więcej http://iddd.de/ListdoMSZs.pdf  

Ze strony polskiej otrzymałem wtedy emaila z podziękowaniem i zapewnieniem "… my to wykorzystamy" - i to było wszystko. Większe sukcesy w kierunku obrony dobrego imienia Polski, patrz "http://iddd.salon24.pl/603533,bucu-z-polskiego-msz-tu-ucz-się"

Natomiast Bronisław Komorowski pokazuje swoimi insynuacjami o winie narodu polskiego wrogość wobec Polaków. Ten człowiek faktycznie nie może być prezydentem RP, to jakiś przechrzt!

Tu tekst z żywej mowy z wątkiem o Jedwabnym z drugiej debaty Duda - Komorowski w TVN  pozostawiony w stanie surowym, tak jak został wypowiedziany.

Monika Olejnik 21 maja 2015 TVN Pytanie o udział w Holokauście 19:49

Często Polska jest oskarżana na arenie międzynarodowej o udział w Holokauście, o udział w zbrodniach. Czy wg Pana Prezydenta i wg Pana nie przyczyniło się to częste przepraszanie i czy wg Panów, słusznie zrobił Lech Kaczyński, który będąc ministrem Sprawiedliwości, zakazał ekshumacji w stodole w Jedwabnym, zakazał ze względów religijnych i czy to nie przyczyniło się do, do tego, że nie wiemy, co naprawdę wydarzyło się w Jedwabnym. Bo Lech Kaczyński powiedział nie, w pewnym momencie, że nie będzie ekshumacji. Tak, że nie wiadomo ile, ile tam osób zginęło.

Bronisław Komorowski:

To rzeczywiście zamyka możliwość dociekania prawdy do końca, ale z drugiej strony jest przejawem szacunku wobec zmarłych, wyznania mojżeszowego. Więc ja się nie dziwię panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Wydaje się, że znalazł się w sytuacji dosyć trudnej, ale wybrał rozwiązanie, które jest okazaniem szacunku dla ludzi, którzy tam zginęli. Problem polskiej, polskiej obrony przed zarzutami nieuzasadnionymi, jest, jest czymś cały czas aktualnym. Temu miała służyć m. in. wielka, wielkie wydarzenie w Auschwitz przypominające wyzwolenie obozu, ale wie.. była to okazja do spotkania się przedstawicieli całego świata, którzy także usłyszeli narrację polską: opowieść o tym, jak to Polska była ofiarą zbrodni niemieckiej, jaki był udział Polaków w ratowaniu Żydów. My wsami Polacy powinniśmy pamiętać także i o tych niechwalebnych wydarzeniach. Ale musimy na zewnątrz opowiadać o tych Polakach, których naprawdę było bardzo wielu, stąd mien, którzy ratowali Żydów w czasie wojny. Musimy wszędzie podkreślać, że Polska i ten rejon, była jedynym miejscem, gdzie była kara śmierci za pomoc udzielaną Żydom. Temu ma służyć pomnik koło muzeum  powst.. muzeum Żydów Polskich na placu Getta. Temu mają służyć wszystkie działania państwa polskiego. Pamiętam zdziwienie wielu moich gości, którzy dowiadywali się ode mnie, że właśnie tak było. Oni mieli zupełnie inną wyobraźnię, ukształtowaną w czasach, kiedy Polska była po złej stronie żelaznej kurtyny.

Monika Olejnik:

Czy wg pana posła Prezydent Lech Kaczyński, ówczesny minister Sprawiedliwości, słusznie zrobił wstrzymując ekshumację w Jedwabnym, bo niektórzy twierdzą, że przez to nie można było dociec prawdy i czy wg Pana częste przepraszanie doprowadza do tego, że jesteśmy oskarżani o udział w Holokauście- udział w zbrodniach?

Andrzej Duda:

No cóż, No cóż, niestety Pani redaktor, to nie, kto inny tylko Pan Bronisław Komorowski w swoim liście do Jedwabnego, użył określenia, że Polacy to naród sprawców, że naród Polski był także sprawcą.

To jest zakłamanie polskiej polityki historycznej. Oczywiście wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, wyrzutki zdarzają się w każdym narodzie, ale to nie znaczy, że naród można w całości oskarżać.

Dzisiaj polska polityka ta właśnie historyczna na arenie międzynarodowej to przede wszystkim powinna być obrona naszego dobrego imienia. Jest potrzeba stworzenia specjalnej instytucji. Ona może istnieć pod auspicjami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ministra spraw zagranicznych i premiera. Najlepiej gdyby to gdyby to było dzieło wspólne.

Ta instytucja powinna monitorować wszelkie publikacje na świecie, które dotyczą tej tematyki historycznej, po to, aby twardo stawać w obronie Polski, bronić naszych interesów, w sytuacji, kiedy używa się określeń zakłamujących prawdę historyczną, takich jak "polskie obozy koncentracyjne", czy takich jak to, że Polacy to "naród sprawców, sprawców Holokaustu", bo przecież o tym trzeba pamiętać.

I to są określenia, które nie mają żadnego uzasadnienia w historii. Dzisiaj próbuje się w ten sposób zrzucać na nas odpowiedzialność. Polska powinna twardo stawać w obronie: naszej, naszego dobrego imienia, naszej historii i naszego narodu.

Dlatego że nie może być tak, żeby na świecie, bezkarnie tego typu określenia powtarzano. I o to trzeba dzisiaj walczyć, dlatego ta specjalna instytucja, która będzie broniła dobrego imienia Polski, broniła przed tzw. dyfamacją, jest absolutnie konieczna i ja taką instytucję ustanowię.

Monika Olejnik:

A teraz pytania wzajemne. Pierwszy zadaje Bronisław Komorowski. Panie Prezydencie do Eurodeputowanego Andrzeja Dudy.

No właśnie, w kwestii Jedwabnego, chciałem spytać czy pan rozmawiał z własnym teściem, który opisał w pięknym wierszu inną dramatyczną historię już powojenną w stosunkach polsko-żydowskich.

To to jest w kwestii Jedwabnego, bo z Jedwabnego Pan robi zarzut o słabej obronie godności Polski, więc ja chciałem zadać Panu pytanie Panie pośle, dlaczego jak była głosowana ustawa w sejmie moja proponowana dotycząca godła narodowego na koszulkach polskiej reprezentacji narodowej w sporcie pan się wstrzymał od głosu?

Andrzej Duda:

[…]- (tekst nie dotyczy Jedwabnego, przyp. Autora K.P.)

Można zacytować wieszcza: Pan śmieszy, Pan tumani i straszy, swoim zachowaniem.

[…]

Ja chcę powiedzieć jedno: polska prezydentura powinna być realizowana z godnością. Polska prezydentura powinna rozumieć, co to znaczy Polska Racja Stanu. Pan odwołując się do mojego teścia a jednocześnie pisząc o narodzie sprawców nie rozumie istoty rzeczy!

[…]

Autor artykułu Krzysztof Puzyna:

Oczywiście ma Andrzej Duda rację, tylko że ja jestem przekonany, że Komorowski dobrze rozumie i na zimno kalkuluje. Jak już pisałem w części 1, jego psychiczne predyspozycje są bardzo wysokie i nie wykluczam, że był zdolny do organizacji zamachu w Smoleńsku.

Dlatego widzę w poparciu Andrzeja Dudy jednak pewną różnicę i parę pozytywnych aspektów: jak dobranie się do sprawców katastrofy smoleńskiej, organizację instytucji ochrony dobrego imienia i godności Polski i Polaków, oraz być może przeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnem. Mogę się mylić, ale postanowiłem się otworzyć na pozytywną niespodziankę.

Czy Duda wystrychnie nas na Dudka, zobaczymy, wyboru nie mamy.

Ale, uwaga! Cały czas istnieje alternatywa prawdziwych przemian przez:

AKT WOLI NARODU

oraz wprowadzenie ustroju Demokracji Kulistej!

http://www.petycjeonline.com/akt

z poważaniem

Krzysztof Puzyna

P.S. Okazuje się że ludzie nie wierzą, że to ja wymusiłem temat. Każdy twitterowicz mógł obserwować pytanie na odpowiednich miejscach jak #wybory2015, #wyboryprezydenckie #wybory no i wszystkie adresy @AndrzejDuda i @Komorowski

Dlatego dla przypomnienia zamieszczam pytanie tak jak było ono przedstawione na twitterze

KOMENTARZE

 • @Autor
  Bardzo ciekawy przykład tego Hamburga. Jest wiele podobnych przykładów. W Kazimierzu Dolnym przez lata cmentarz żydowski był miejscem wypasu kóz i wysypiskiem śmieci. W brzozowych zaroślach poniewierały się potłuczone macewy. Kiedy ostatnio byłam w Kazimierzu dowiedziałam się, że cmentarz uporządkowała gmina. Polska a nie żydowska. To samo dotyczy cmentarza żydowskiego na Bródnie ( kirkut praski) w Warszawie. Na dużym terenie poniewierają się wywrócone macewy, obiekt jest zamknięty. Dawno nie byłam na cmentarzu żydowskim na Powązkach więc nie wiem czy jego stan się poprawił. To co widziałam kilka lat temu była to katastrofa. Również w Sobiborze, (fabryce śmierci zorganizowanej przez Niemców wyłącznie dla Żydów) miejsce kaźni upamiętnia góra popiołów w lesie i maleńkie muzeum w baraczku, które nie jest w stanie utrzymać się z biletów za 2 złote. Nie widać troski o prochy zmarłych ze strony ich pobratymców. Natomiast troska ta okazała się argumentem w kwestii zaanektowania przez Żydów Auschwitz i Birkenau jako miejsca pamięci ich zagłady oraz w Jedwabnym jako argument na rzecz przerwania ekshumacji. Na marginesie- prawo polskie nie zajmuje się przy czynnościach prawnych wierzeniami osób czy grup będących przedmiotem śledztwa.
 • @Autor
  Bardzo dobry tekst: rzeczowy, ciekawy i potrzebny. 5*. BJ
 • @Iza 08:54:19
  Witam Pani Izo.
  Serdecznie dziękuję za Pani pierwszy historycznie wpis u mnie.
  Pani informacyjna argumentacja, to jak Zesłanie Ducha Świętego, jak miód na blogu.

  Przed kilku laty napisałem podobny artykuł po niemiecku, dla gazetki zakładowej. Niemcom z redakcji było bardzo przykro, prosili o zmianę tematu, gdyż on "nikogo tu" nie interesuje. Po co ci "Ärger" pytali? Było im przykro, że dali się dwa razy wystrychnąć na dudka.

  Było to w czasach, gdy do mnie dotarły jakieś żydowskie szykany przy Auschwitz. Chodziło o polski kościół, czy dom towarowy z pamiątkami, czy coś w tym rodzaju.
 • @Autor
  taki szczegół: Lech Kaczyński wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem na wyraźne żądanie rabinów, którzy zorientowawszy się, że w szczątkach pojawia się coraz więcej niemieckich pocisków, poczuli gwałtowny przypływ troski o spokój szczątków swoich zmarłych. Czyli zadbali o to, by ich kłamliwa narracja historyczna nie legła w gruzach. Czy powinien się nie zgodzić a to żądanie i kontynuować prace? Tak, ale być może uważał, że wygeneruje to konflikt, który nie leży w interesie Polski.

  Poza tym absolutnie ma Pan rację: tam gdzie nie nie ma innego interesu, żydzi nie robią obie żadnych ceregieli z jakimikolwiek szczątkami

  pozdrawiam
 • @Bogusław Jeznach 12:04:59
  Też Pana witam po raz pierwszy, to chyba musi być zesłanie ducha świętego. Nie ma ani jednego trolla, ani jednego głupiego komentarza, tylko wpisy 2 gigantów polskiego języka. To mnie cieszy!

  Też chętnie dałbym Panu, Panie Jeznach jakieś gwiazdki i coś od czasu do czasu u Pana skomentował. Nie wiem nawet, dlaczego Pan mnie tak długo blokuje. A może amnestia?

  P. S. ostatnio poleciłem na TT Pana bardzo dyskusyjny, dwuznaczny artykuł z chińskimi kłamstwami i antypropagandą na temat Dalai Lamy i Tybetu. Ja go poleciłem, by ludzie mieli obiektywne spojrzenie z dwóch perspektyw. Niestety nie mogłem go sam skomentować.
 • @Andrzej Tokarski 16:54:32
  >Czy powinien się nie zgodzić a to żądanie i kontynuować prace? Tak, ale być może uważał, że wygeneruje to konflikt, który nie leży w interesie Polski.
  ------------------
  1. Pani Iza już zwróciła delikatną uwagę: "prawo polskie nie zajmuje się przy czynnościach prawnych wierzeniami osób czy grup będących przedmiotem śledztwa."

  Z jej uwagi wynika, że minister sprawiedliwości jest po to by suwerennie egzekwować prawo polskie, a nie nakazy religijne obcych rabinów.

  Lech Kaczyński wyraźnie złamał prawo, przekroczył swoje uprawnienia i to w czasie, gdy Gross pisał swój paszkwil lub drukował już swoją książkę. Jest duże podejrzenie o korupcję Lecha Kaczyńskiego.

  Książka była, być może, już wydrukowana, a wyniki ekshumacji całkowicie by ośmieszyły przygotowaną przez Hasbarę propagandę na całym świecie. Musiały, więc popłynąć duże pieniądze..

  2. Z wypowiedzi Dudy wynika, że gdy nie podejmie obiecanych kroków, to mu Jedwabne spadnie na nogi.

  Jak myślisz czy zrobi nas Duda w dutka?
 • @adevo 16:56:22
  Dawno temu za coś mi Pan podpadł, dałem bana i zapomniałem. Ledwie Pana teraz znalazłem, gdzieś na samym dnie kupki. Odblok nastąpił. Zapraszam na mój blog, bo chociaż czasami potrafi Pan być upierdliwy, ale jest Pan kulturalny i często ma Pan rację. Pozdrawiam życzliwie. BJ
 • @adevo 17:33:28
  odpowiem od końca:
  1.nie wiem w co nas zrobi Duda, wiem w co zrobiłby nas obecny aparat władzy z obecnym prezydentem -więc wolę się dowiedzieć, niż siedzieć jak skończony szczypior i czekać na egzekucję
  2 w miejscu, gdzie prawo styka się z polityką na najwyższym szczeblu, zalecana jest ostrożność i elastyczność - bezgraniczna prostolinijność nie jest w takich grach zaletą. Moim zdaniem rabini mieli prawo żądać przerwania ekshumacji swoich zmarłych, niezależnie od prawdziwych motywów. Minister miał swobodę wyboru reakcji, mógł się uprzeć i spowodować międzynarodowy rejwach - albo zrobić jak zrobił. Dziś wiemy, że wybrał źle - wtedy dopiero co wyszliśmy z systemu, który nas niszczył i weszliśmy do tego, który, jak sądziliśmy, ma nas postawić na nogi, a elementem tego systemu było państwo Izrael. Więc wygenerowanie awantury przy okazji ekshumacji wedle ówczesnej wiedzy było błędem. Teraz wiemy, że tak czy owak zostaliśmy oszukani i nasze umizgi na nic się nie zdały. TERAZ wiemy. Na koniec tego wątku przypomnę, co napisałem w którejś notce: zgładzono go, bo był ich oddanym usłużnym sojusznikiem? A może wreszcie przestańcie myśleć zero-jedynkowo - wtedy zaczniecie cokolwiek rozumieć. Polityka to nie matematyka na poziomie szkoły podstawowej.
  3.1. Pani Iza już zwróciła delikatną uwagę: "prawo polskie nie zajmuje się przy czynnościach prawnych wierzeniami osób czy grup będących przedmiotem śledztwa." - Pani Iza może wskazać numer aktu prawnego z którego pochodzi to twierdzenie?
  Ja zaryzykuję inne: nie istnieje sytuacja prawna, w której prawo jest stosowane bez uwzględnienia kontekstu - w tak delikatnej sferze, jak stosunki międzynarodowe jest to oczywiste, kto tego nie wie....no cóż
  Każdy prawnik to wie i potwierdzi: podstawą rozumienia prawa nie jest jego litera, gdyż ta określa pewien stan ogólny - lecz INTERPRETACJA inaczej wykładnia - gdyż ta dostosowuje zapis ogólny do konkretnych niepowtarzalnych zdarzeń prawnych w ich niepowtarzalnych okolicznościach i uwarunkowaniach. I zakończę jak wyżej: kto tego nie wie....

  Czy jeszcze masz jakieś pytania? Służę odpowiedzią
 • @Andrzej Tokarski 18:21:59
  Nie jestem zwolennikiem tłumaczeń "mądry Polak po szkodzie".
  Dla mnie jest to dowód braku suwerenności. Popieram Dudę, jako mniejsze zło.

  Faktem jest, że dwóch wyśmienitych kandydatów z dowodami własnej uczciwości politycznej i zasług politycznych dla Polski, nie zostały Polakom przedstawione.

  Media ich zablokowały. Po ewentualnym rozczarowaniu z Dudą będzie można pisać, głupi Polacy wiedziały, co brały. Niestety Polacy nie wiedzieli ani o kandydaturze Kornela Morawieckiego ani o kandydaturze Zdzisława Jankowskiego. O czym to świadczy?
  System nie pozwala Polakom na niezbędne informacje.

  Odnośnie krzyku Rabinów. Lech Kaczyński, człowiek bez pardonu wobec drobnych wykroczeń Polaków, okazał sentymenty wobec Żydów na koszt Polskiej Racji Stanu - to była cena zbliżenia do USA.

  Dzisiaj Duda powtarza to samo, chce kupować systemy obronne amerykańskie. Nikt jednak z nich ani Komorowski ani Duda nie mówi, że systemy amerykańskie sprzedawane są wyłącznie z czarnymi skrzynkami.

  Znaczy gdyby Polska chciała kiedyś prowadzić politykę sprzeczną z amerykańskimi interesami to nie będzie miała broni. Gdyż Amerykanie zdalnie unieruchomią swoją wypożyczoną, ( ale sprzedaną) broń.

  Dlatego Duda już teraz po swoich wypowiedziach wyborczych jest w sytuacji "mądry Polak po szkodzie".

  > lecz INTERPRETACJA inaczej wykładnia
  ---------------------------
  Mam pytanie czy wiesz jak jest w Polsce praktyka ekshumacji w stosunku do mordów masowych?

  Czy gdzieś indziej zakazano ekshumacji?
  Zakazano ekshumacji w Katyniu, czy przy innych grobach masowych?
  Ja nie znam innego przypadku.
  Dlatego te wytłumaczenia o wykładni to w tym wypadku możesz włożyć między bajki. Liczy się nie tylko wykładnia, ale praktyka prawa, czyli precedensy prawne- tak mi się wydaje.

  Z Niemiec nie znam takiego przypadku, w którym zakazano ekshumacji zwłok by nie można było ustalić sprawców. Od tego jest sąd najwyższy, czy sąd konstytucyjny by sprawę odpowiednio rozstrzygnąć.

  Natomiast w Polsce posłuchano się decyzji jednego ministra i nikt nie wniósł do sądu, by sprawdzić jego decyzję.

  Tak przyzwyczaili ludzi do niemyślenia, że niestety nie mają dużo szans.
  Oczywiście to było tchórzostwo wszystkich wtedy posłów i senatorów, prawników i obywateli. Kaczyński mógł być przekupiony, mógł się mylić, mógł włazić Żydom do dupy, ale trzeba było jego decyzje kontrolować, stawiać pod znakiem zapytania.
 • Fotka
  A tu jeszcze fotka pomnika Lecha Kaczyńskiego z żydowskiego cmentarza.
  Komentarz do fotki:
  .a tak po zagospodarowaniu terenu, widać tę samą kaplicę i pomniki dookoła niej

  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_c8vCe6hk5nGtv7zE8NtIBZfIdvn0qyk1,w400.jpg
 • @adevo 19:10:53
  "Dlatego te wytłumaczenia o wykładni to w tym wypadku możesz włożyć między bajki. Liczy się nie tylko wykładnia, ale praktyka prawa, czyli precedensy prawne- tak mi się wydaje." - praktyka jest wypadkową wykładni, precedensy prawne w naszym systemie nie są wiążące. Ostatni człon zdania -"tak mi się wydaje"- jest jak najbardziej prawdziwy.

  I w prawie i w stosunkach międzynarodowych są racje ważniejsze i mniej ważne, które trzeba poświęcić dla tych pierwszych. Ocena należy do żywych ludzi, którzy w czasie rzeczywistym muszą podejmować decyzję, których, a również ich skutków, potem nie można już cofnąć. Więc trzeba się trzy razy zastanowić. Istnieje też pojęcie racji stanu, która jest różna w zależności od okoliczności. W tamtych okolicznościach wiele osób mogło taką właśnie decyzję uważać za zgodną z Polska Racją Stanu. Teraz możemy sobie toczyć gry geopolityczne przed komputerem, przesuwać kontynenty, bawić się w biegłych dyplomatów. Nic nas to nie kosztuje, a daje poczucie mocy i nieomylności...blogera. To sobie (na chwilę) wyobraź, że naprawdę jesteś na miejscu prezydenta, jednym telefonem możesz uruchomić setki tysięcy uzbrojonych ludzi, wpłynąć na losy milionów, kreować konflikty międzynarodowe - ale cokolwiek zrobisz, zostanie na wieki, niczego nie wykasujesz ani nie poprawisz. I masz wiedzę o prawdziwych - tych ukrytych - siłach rządzących światem, o ich możliwościach i wynikającym z tego zakresie możliwych zachowań akceptowalnych i tych, które mogą spowodować lawinę wrogich działań, oraz jakie to mogą być działania. Nie chcę dalej przynudzać, ale takie proste czarno-białe postrzeganie tak złożonej sfery jest bardzo wielkim uproszczeniem. To się tak nie da - tzn można, ale żadna głębsza wiedza z tego nie wypłynie.
 • @Andrzej Tokarski 19:41:14
  Nie ustosunkowałeś się do całkowitej zgody sejmu i senatu. To ohydne, gdy opozycja nie działa. Kaczyńskiego tłumaczy wg mnie brak reakcji sądowej np. Trybunału Stanu.

  Ja uważam, że większość podejmuje lepsze decyzje, gdyż przekupstwo jest wykluczone. Oczywiście w sytuacji, gdy wszystko należy do większości-jak np. media.

  Dlatego nie jestem zwolennikiem hierarchii, tylko demokracji kulistej- każdy ma jednakową władzę i jednakowy do niej dostęp. W dzisiejszych czasach trudno jest opanować nawet jeden obszar jak np. prawo.

  W tamtych czasach w Niemczech ministrem spraw wewnętrznych był człowiek, który podejmował bezbłędne decyzje. On posługiwał się super drogim programem, który mu podpowiadał jak ma reagować.
 • W moim mieście
  w samym śródmieściu, wciśnięty w kąt koło dworca jest nieużytkowany już cmentarz żydowski. Jest zapuszczony, mur w jednym miejscu osypał się do połowy. Można zwiedzać go jednego, wyznaczonego dnia w tygodniu. Furta wejściowa przerdzewiała i ledwo się trzyma. Nie widać zainteresowania cmentarzem przez miejscową gminę. Jej członkom nie przeszkadza, że raz do roku dzieciaki ze szkół z okazji katolickiego Dnia Wszystkich Świętych robią porządki i palą znicze.
 • @adevo 19:55:29
  ustosunkowałem się pisząc, że być może w owych czasach większość uważała takie zachowanie za zgodne z ówczesną Polską racją stanu - choć różne osoby mogły różnie to interpretować. My ani nie wiemy wszystkiego o kulisach spraw, ani o motywach różnych działań i zaniechań. Dociekamy - i to jest dobre - ważne by w tych dociekaniach unikać zacietrzewienia i pozornie łatwych, a tak naprawdę wiodących na manowce - uproszczeń.

  ...co do demokracji kulistej - nie mam zdania, choć pierwsze skojarzenie, to czteroosobowy samochód z czterema kierownicami. Koncepcja może i ciekawa... - ale ja bym nie wsiadał....
 • @tadman 20:20:09
  to oczywiste, że w Jedwabnem jedyny wieczny spokój, na którym zależało rabinom, to ten dotyczący niemieckich naboi
 • @Andrzej Tokarski 21:08:34
  Krótko a syntetycznie.
 • Cytaty artykułu na innych portalach
  Cieszę się, że artykuł został zauważony i żyje dalej:

  http://www.wykop.pl/link/2564447/centrum-handlowe-na-kosciach-zydow/

  https://marucha.wordpress.com/2015/05/24/centrum-handlowe-na-kosciach-zydow/

  ------------------------------------
  Natomiast Wykop to dziwny portal:
  wykop oryginalnego artykułu na neonie został usunięty!

  http://iddd.de/rys/usunieteJedwabne.jpg
 • Bardzo ciekawy przykład tego Hamburga
  ..tak ..Żydzi dwa razy sprzedawali teren cmentarza ..
 • @ekoludek 23:28:04
  Ciekawe jest, że Polacy o tym się nie dowiedzieli. Pomimo, że w Hamburgu mieszka przynajmniej 50 tyś Polaków.

  Z drugiej strony minister sprawiedliwości, służby wywiadowcze, minister spraw zagranicznych nic nie wiedziały?

  Jakie to przykre, ale nie wierzę w przypadki. Wstrzymanie ekshumacji nastąpiło z premedytacją.

  A dzisiaj Żydzi w Polsce opowiadają, że Polacy wstrzymali ekshumację, bo zabili w Jedwabnem nie tylko 1600 ale tysiące ponad 6000 Żydów..
 • Ważne cytowanie i pożegnanie..
  Grupa adminów wokół Ruszkiewicza i Opary zablokowała umieszczenie powyższego artykułu na pierwszej pozycji strony głównej. O tym obszernie dyskutowałem w mojej ostatniej notce na neon24. pl
  http://idb.neon24.pl/post/122887,przykrycie-pytanie-do-astry-ruszkiewicza-i-marxa

  Mnie zaciekawiło, dlaczego pomimo, wrogości i fałszu Ruszkiewicza i Astry ten artykuł otrzymał tak dużą popularność na Facebooku i 596 polubień.

  Tyle polubień jednego artykułu to mój osobisty rekord.
  Odkryłem, w drugim obiegu, szukając tytułu notki, wraz z wyrazem "Facebook"- CYTOWANIE z 6 czerwca 2015 roku, historyka, publicysty i działacza społeczno-politycznego Leszka Żebrowskiego,

  https://pl-pl.facebook.com/LeszekZebrowskiNSZ/posts/962195380498380

  "W DEBATACH KOMOROWSKI - DUDA POWRÓCIŁA SPRAWA JEDWABNEGO I NAGŁEGO PRZERWANIA BADAŃ MIEJSCA ZBRODNI. W zasadzie sprawa ta cały czas jest obecna w Polsce i świecie, jako argument na rzecz "polskiego odwiecznego antysemityzmu". Rzekomo nie można przeprowadzić ekshumacji, albowiem zabraniają tego nakazy żydowskiej religii. Takie ekshumacje są jednak przeprowadzane stale, m.in. w samym Izraelu i jakoś nic (?) nie stoi na przeszkodzie...
  A to typowy przykład - na starym cmentarzu żydowskim w Hamburgu postawiono centrum handlowe. Wprawdzie teren został sprzedany dwa razy, ale po "odszkodowaniu" w kwocie 120 mln DM (w 1992 r.) prace mogły być spokojnie kontynuowane...

  Czy w Polsce, w Jedwabnem, to też byłaby tylko kwestia ceny? Jeśli tak, to niech Niemcy zapłacą odpowiednią sumę. W końcu to było terytorium przez nich podbite i ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wszystko, co się działo pod ich panowaniem.
  Przeprowadzenie pełnej ekshumacji i całościowych badań mogłoby przynieść odpowiedzi na podstawowe pytania.

  http://idb.neon24.pl/…/122759,centrum-handlowe-mercado-a-ko…
  Centrum handlowe Mercado, a kości w Jedwabnem - adevo - NEon24.pl
  Centrum handlowe Mercado zbudowane na żydowskim cmentarzu w Hamburgu, a zakaz ekshumacji w Jedwabnem. Analiza wątku Jedwabne z debaty Duda -...
  idb.neon24.pl|Od: www.neon24.pl" - koniec cytatu

  Dlatego pożegnanie z tym portalem wypada jednak optymistycznie pomimo, starań administracji neonu24.pl trzymania ważnych notek w piwnicy lub w śmieciach.

  Bilans promocji moich notek i artykułów od 28 października 2011 roku to tylko 1 notka na jedynce - jeszcze za czasów łaski ŁŁ.

  Poza tym.
  1. Podmieniono fotki w jednym artykule.
  2. Usunięto w stylu cichociemnych
  gościnny artykuł JJ o fluorze, oraz liczne fotki w kilku artykułach - np. z pierwszego artykułu o BRISC w Polsce.

  Przy takim ograniczeniu praw autorskich i wolności duchowej, powyższy artykuł (w odróżnieniu od notki), stał się ostatnim, który tu umieściłem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY