Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2765 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Sprawdzanie Dudy, gdybym został królem..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Twitterze przez całą kampanię wyborczą oburzałem się obietnicami wyborczymi nie do spełnienia, cytowałem wielokrotnie ogłoszone przeze mnie prawo" Obiecanki przedwyborcze nie są ważne po wyborach"

Jako novum tym razem w ostatnim dniu kampanii wyborczej, w drugiej debacie w TVN A. Duda i B. Komorowski podjęli krótko temat zakresu uprawnień prezydenta.

Andrzej Duda  cichutko zaznaczył, że to nie będą wprawdzie jego kompetencje, jako Prezydenta RP, ale chętnie na pytania odpowie.

Podobnie jak większość obietnic z kampanii i odpowiedzi na pytania podczas debat telewizyjnych, żaden z nich nigdy nie był w stanie zrealizować, gdyż tematyka nie leży i nie leżała w kompetencjach Prezydenta, tylko Pani Premier Kopacz i jej rządu.
(Mała dygresja może urośnie wspaniały polityczny tandem Duda- Kopacz. Wspólnie mogliby zrobić dużo dla Polski, zniszczyć stare partyjne układy, przebudować własne partie i zjednoczyć Polskę albo przegrać..)

 

Dlaczego więc sztaby wyborcze wszystkich 11 kandydatów bredziły przez cały czas, jakby chodziło o wybór koalicji rządowej i o stanowisko premiera?

 

Otóż konkretnymi rozwiązaniami polepszającymi byt są zainteresowani prawie wszyscy wyborcy, a każdy inteligentny polityk chce ściągnąć ich uwagę. Chyba istnieje niepisana, cicha umowa pomiędzy inteligentnymi politykami w podejmowaniu populistycznych tematów, pozwalających zdobyć jak największą uwagę wyborców i w konsekwencji  największą ilość głosów. Każdy z nich odpowiada jakby pytanie brzmiało: Gdybym ja został królem, to...

 

Natomiast temat Jedwabnego leży całkowicie w zakresie kompetencji Prezydenta i po 6 miesiącach (przejęcie władzy w sierpniu plus zwyczajowe 100 dni na wpracowanie się w nowy urząd) trzeba go będzie z konkretnych posunięć i rozwiązań porozliczać!

 

Polecam o kompetencjach Prezydenta, jak i dla zrozumienia poniższej treści mój poprzedni artykuł 

http://idb.neon24.pl/post/122759,centrum-handlowe-mercado-a-kosci-w-jedwabnem

Tu wymiana z zablokowanym na Neonie Zdzichem, ciekawa w kontekście poszukiwania przez niego kontaktu z Panem Sendeckim.

 


 

 Zdzich

Centrum Handlowe w Auschwitz

Jak pisałem uprzednio w NEon'ie 24, na terenie byłego obozu "Auschwitz" przydałby się buldożer, trawka, oraz pomnik św. ojca Kolbe na środku.
Poza tym, proponuję Centrum Handlowe dookoła.


Budowa kościoła obok też nie byłaby hańbą. W końcu, zginęło tam pięć (5) RAZY więcej Chrześcijan niż Żydów, którzy objęci byli „przypadkami masowych zwolnień”. Zwolnieni Żydzi (jak np. Jozef Szpilman “Cyrankiewicz”, Ochab, Hilary Minc,  Józef "Światło" Fleischfarb, itd.)natychmiast przyłączali się do pracy w organach sowieckiego aparatu terroru i ludobójstwa Polaków.

Nie zdarzył się ani jeden przypadek, aby zwolniono Chrześcijanina, którzy byli rzeczywistymi ofiarami holocaustu i pozostają nimi nadal bez kompensacji, bez muzeum, i bez zwrotu ich majątków przejętych przez Żydów, np. w Jedwabnem i Ukrainie.  


Dlaczego my, Polacy, nie mamy we własnym kraju np. Centrum Kultury Żydowskiej AUSCHWITZ, które to na stałe zaprezentuje pornografie żydowskich Kapo oraz artystów typu Groupe d´Intervention (http://zdzich.neon24.pl/post/24733,tragedie-by-deuxieme-groupe-d-intervention), którzy biegali nago na rynku poznańskim bez przymusu, ani wstydu?


Poza tym, w takim Centrum powinna znaleźć się stała galeria propagandy anty-semickiej, która ukazałaby całokształt sztuki "anty-semickiej", w tym książek, piosenek, oraz dowcipów artystów nie tylko polskich. Ostrzegali nas! Tyle na początek.

Zdzich

2015-05-24 05:22

 

 

@Zdzich

> Budowa kościoła obok też nie byłaby hańbą.
-----
Witaj, o ile sobie przypominam, dyskutowano na ten temat wielokrotnie.

> Poza tym, proponuję Centrum Handlowe dookoła.
-----
W latach 90-tych, ludzie stawiali przy ogrodzeniu obozu w Auschwitz kioski z pamiątkami, a jeden chciał postawić cały dom handlowy w odległości 120 metrów.
Pamiętam też zajście i dyskusję o krzyżu tam postawionym. Czy on jeszcze stoi?

Adevo

2015-05-24 17:12

 


 

@Adevo

Potrzebny "ruch". Warto by zaangażować w to Eugeniusza Sendeckiego.

(PS: Na NEon'ie jestem blokowany przez upartego hochsztaplera Ruszkiewicza.)

Zdzich

2015-05-25 05:53

 


 

@Zdzich

>"ruch"
Teraz czekam na posunięcia nowego Prezydenta Andrzeja Dudy. Obiecał to, na czym mi bardzo zależy: obronę godności Polaków w kraju i zagranicą. Pomimo przeszkód w partii (blokada ekshumacji w Jedwabnem przez L. Kaczyńskiego) i w rodzinie (żydowski szwagier z wierszykami o powojennym Majdanie w Kielcach), podjął odważnie, zaproponowany przeze mnie, temat Jedwabnego. Ten temat mógł mu zaszkodzić, podobnie jak Komorowskiemu. Komorowski odpisał mi na TT standardowo o starym, sfrustrowanym, blogerze bez sukcesów - rzucał inwektywami. Tak, że go zapytałem, czy to on faktycznie tu na TT pisze?

Natomiast A. Duda odważnie zaatakował Jedwabnem Komora - to jest polityka i dialektyka!

Jestem bardzo ciekawy, co on teraz z tym "jedwabnym" fantem zrobi. Ja potrzebuję nowego oficjalnego stanowiska w sprawie Jedwabnego tylko w ten sposób mogę atakować media zachodnie.

Będzie nieuczciwy, nie będzie po 100 dniach prezydentury wyników - to będę pierwszy, który rozpocznie na niego nagonkę.

>Na Neonie jestem blokowany przez upartego hochsztaplera Ruszkiewicza


Ruszkiewicz raczej moich notek nie lubi. Nawet powyższą notkę, która w Polsce przecież stanowiła całkowitą nowość, nie wstawił na czołówkę. Na Neonie nie mam i nie miałem dobrych kart.
Ale wstawię naszą korespondencję na Neon. Może będzie reakcja.

2015-05-25 16:00

Czytaj więcej na: http://idb.prawynurt.pl/polityka/centrum-handlowe-mercado-a-kosci-w-jedwabnem,2144.htm

KOMENTARZE

  • q
    uwaga na tych panów Eugeniusz Sendecki i Andrzej Hadacz, udają Polaków patriotów i obrońców krzyża, bo są kimś innym, zostali zdemaskowani, na stronie, https://dzieckonmp.wordpress.com/, dowiesz sie o nich wiele tylko zjedź niżej na wcześniejsze wiadomości
  • @q
    Dziękuję dobra informacja, podałem dalej :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY