Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3358 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Facebook wysysa dane cz. 3

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BLOKADA KONT Tydzień po wyborach w USA 16 listopada 2016 roku, zablokowano mi jednocześnie dostępy do kont: AKT WOLI NARODU (AWN) na Twitterze i na Facebooku. 27 Listopada zaczął się jakoby "światowy" internetowy atak na routery.

Potem okazało się, że dotyczył on tylko sieci i produktów niemieckiego Telekomu. Telekom poinformował, że zaatakowano furtkę w oprogramowaniu routerów, głównie w Speedport W 723V typu B wyprodukowanych przez tajwańską firmę Arcadyan. W Niemczech chodziło o 900 000 routerów. Dostałem propozycję zamiany mojego starego routera Speedport W 723V typu A produkowanego przez chiński Huawei na właśnie ten wadliwy typ B.

Ten wadliwy router W 723V typu B nawet mi dosłano tak, że musiałem iść na pocztę by go odesłać.

Pomyślałem, że pewnie wciskają ludziom w masowej akcji, nową wersję rządowego trojana tzw. "Staatstrojaner".

Na Twitterze (TT) zablokowano dostęp do konta AWN, a następnie konto pod pretekstem, że nie podałem numeru telefonu. Tylko ten był podany! Zamknęli mi konto na TT z innego powodu. Ale o tym w części 5.

Wprawdzie konta na FB i TT zablokowano mi równocześnie, to termin odblokowania był różny. Na początku 2017 roku, bez zapowiedzi, czy przeprosin dostęp do Facebooka został znowu otwarty. Twitter wpuścił mnie na Konto dopiero po 5 miesiącach i 18 dniach, 4 maja 2017 roku, zapowiadając wydarzenie E-mailem.

Blokady FB mają system.

Polegają one na założeniu, że członkowie Fejsbuka stają się psychicznie od FB uzależnieni.  Nie mogą żyć bez dostępu na FB.  Jeżeli się jest od FB uzależnionym, to ograniczenie dostępu na FB ma wymiar kary. Dla bardzo uzależnionych jest to fejsbukowa tortura, jak CIA "water boarding". Zamiast powietrza, FB ogranicza dostęp do wirtualnej przestrzeni pojmowanej przez chorych na "pejsbuka", jako "wolność i powietrze".

 

Najdłuższa blokada mojego konta na FB trwała 1,5 roku. Tym razem blokada skończyła się już po 7 tygodniach. Facebook to żydowsko-szpiegowski system do ściągania, obserwacji, manipulacji i sprzedaży danych. Całkowita i wieczna blokada  nigdy nie mieściła się w ramach złodziejskiego systemu FB. FB obserwuje, dostarcza dane m.in. dla Mossadu, dla agencji amerykańskiego wywiadu i dywersji internetowej NSA, ale także dla każdego zleceniodawcy, który płaci. Jedną z metod potwierdzenia identyfikacji  zarejestrowanej na Facebooku osoby, jest zmuszenie jej do płacenia drobnych kwot za reklamę na FB. Gdy zapłacisz, to jest to gorzej niż opublikowanie fotki własnego penisa.

Właścicielom Facebooka chodzi o coraz więcej danych, by ludzie rejestrowali się na Facebooku, dlatego udostępnia bezpłatny interfejs do komentowania na innych portalach, m.in. Facebook udostępnił komentowanie dla czytelników notek salonu24.pl.

FB uniemożliwia pisanie, czy czytanie komentarzy, gdy użytkownik wchodzi na FB w modusie prywatnym przeglądarki. Wtedy użytkownik pozostawia po sobie za mało śladów w Internecie. FB nie jest w stanie ustalić ani profilów zachowania, ani poruszania w Internecie, czyli nie ma nic do sprzedania i nic do zarobienia na użytkowniku. Gdy żyd nic z ciebie nie ma to ci też nic nie da.

Moje konto, FB od samego początku szykanował, gdyż byłem zameldowany incognito.  Gdy FB wprowadził obowiązek podawania w awatarze własnego zdjęcia to zamiast twarzy wstawiłem logo AWN. Okrągłe logo AWN było interpretowane przez oprogramowanie FB przez prawie 2 lata, jako twarz. Następnie udoskonalone oprogramowanie do identyfikacji ludzi na podstawie zdjęć twarzy odkryło, że logo AWN to nie twarz człowieka, a osobnik o imieniu AKT WOLI i nazwisku NARODU nie istnieje. W rezultacie zablokowali mi na długo konto. Po ponownym odblokowaniu zamieniłem konto indywidualne na konto organizacji politycznej AKT WOLI NARODU. FB zaakceptował, ale trzyma moje wpisy i komentarze pod kloszem. Strona fejsbukowa nie ma ani widzialności, ani kontaktów.

Konto AWN na Facebooku nie ma zasięgu i jest marketingowo bez znaczenia. Moje małe korzyści z FB ograniczają się do używania logowania FB na innych portalach, do czytania i komentowania obcych wpisów.

Zarząd FB pomyślał, że przynajmniej mnie namierzy i przetestuje nowe oprogramowanie do automatycznej cenzury. Moje wpisy nadawały się do testowania, gdyż promowałem na FB 3 lub 4 tweety o rozruchach mniejszości chińskiej Ujgurów. Miały one niesamowitą wartość, gdyż przedarły się przez cenzurę chińskiego Internetu. Podobnież kontrowersyjne były informacje o działalności Falun Gong oraz zdjęcia torturowanych przez chińskich okupantów tybetańskich dzieci.

 

Samospalenia w Chinach, patrz mapa Rangzen Chowkidar, http://woeser.middle-way.net/2015/01/11.html

 

W ramach testowania automatycznej cenzury FB (podobno zrobionej wcześniej na zlecenie Chin) w listopadzie i grudniu 2016 roku, doświadczyłem technik FB w wyłudzaniu informacji od użytkownika. Cenzura dostępu do konta AWN na FB nastąpiła jednocześnie wraz z blokadą logowania na konto AWN na Twitterze!

Nie sądzę, że to był przypadek.

Jednoczesnej cenzury nie doświadczyli nawet organizatorzy Marszu Niepodległości (MN) 11 listopada 2016. MN mógł swobodnie się reklamować na Twitterze, gdy polski Facebook blokował każdą próbę informacji o MN.

Jednoczesność blokady moich kont na Facebooku i Twitterze,  przecież konkurencyjnym do FB portalu wskazuje, że ci zarządzający Facebookiem i Twitterem potrafią działać wspólnie. Prawdopodobnie za nimi stoją te same służby- jak Mossad, NSA lub CIA. Wg dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena, agenci CIA i NSA korzystają z baz danych Facebooka jak chcą. Zakładając, że FB użył konta AWN do przetestowania reakcji użytkownika na nowy typ oprogramowania do cenzury, jakoby już wprowadzony na zlecenie rządu Chin w Chinach, podaję tu w obrazkach metodę szpiegowania i kradzenia danych użytkownika przez Facebook.

Jest to kradzież po żydowsku: Facebook obiecuje odblokować ci konto, gdy mu się otworzy dostęp do własnego komputera. No zastanówcie się, kto na tym bardziej zyskuje?

Metoda jest psychologicznie wyrafinowana. Facebook chce ci pomóc..

Facebook „troszczy się o mnie i proponuje mi mój komputer uwolnić od złośliwego oprogramowania".

Facebook obiecuje, że mnie wpuści, gdy pozwolę sobie zeskanować komputery, a zebrane dane zabrać do analizy przez FB. Wzruszająca jest ta „szczególna troska FB“, szczególnie, że mam ustawioną na najwyższym poziomie ochronę komputera przed złośliwym oprogramowaniem m.in. przed tzw. RANSOMWARE- Oprogramowaniem do blokowania i uwalniania komputera po zapłaceniu okupu.

Sam FB nie jest w stanie utrzymać na moim komputerze ani swoich „Kukizów“ (Cookies) ani fejsbukowych pikseli (Facebook-Pixel).

Facebook wymaga ode mnie tego, co podczas okupacji hitlerowcy. Jeżeli ktoś z Polaków zapomniał. Podczas okupacji w Generalnej Guberni - tak nazywała się wtedy centralna Polska, też przeprowadzano łapanki i rewizje, niby w poszukiwaniu polskich terrorystów. Różnica polegała na tym, że wtedy niemiecka policja Gestapo wymuszała informacje na siłę, przez więzienie i tortury.

Facebook stara się wykradać informacje przez pozorną pomoc, zakładając, że normalni użytkownicy to głupie bydło. FB działa jak współczesna policja, która pod pretekstem poszukiwania terrorystów, przeszukuje mieszkania i zabiera w imię bezpieczeństwa, co im się podoba. Facebook swoimi akcjami staje wobec zarejestrowanego użytkownika, po stronie państwowego terroru, demaskując się, jako orwellowska maszyna inwigilacji.

Wszystkie propozycje pomocy i ratowania mojego laptopa przez oprogramowanie online Facebooka oczywiście odrzuciłem.

 

Poniżej, ratunkiem ma być przeszukanie mojego komputera przez jakoby firmę "ESET Online Scanner":
Blokada konta pozostaje, propozycje się zmieniają, poniżej dla F-Secure
Blokada pozostaje, psycholog eksperymentuje z tekstami, próbuje nowych nazw, tu "Kaspersky Lab".
Przy ostatniej próbie logowania psycholog z FB proponuje firmę Trend Micro i do tego prawdziwy tekst bez ogródek:
Klikając opcję Pobierz, zezwalasz Facebookowi i firmie Trend Micro na dostęp do Twojego urządzenia w celu gromadzenia, analizowania i usuwania plików,  które mogą być złośliwe, a także na udostępnianie zgromadzonych danych w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na Facebooku i poza nim.

 

 

Po powyższej akcji "troski o moje komputery", na początku grudnia 2016 Twitter i Facebook odblokowali mi pozornie konta. Mogłem się swobodnie zalogować i nic poza tym. Moje Tweety były w dalszym ciągu schowane, nie mogłem ich analizować, ani pisać nowych. Przestały być też widzialne z zewnątrz, bez zalogowania.

Zarządcy kont czegoś ode mnie przez to wpuszczenie oczekiwali. Pewnie moich danych osobowych itd. A ja sobie pomyślałem pies im ich chciwe mordy lizał. Ja ich przeczekam. Faktycznie, gdy na FB zrozumieli, że i tym razem się nie dam nabrać to mi konto otworzyli w całości.

Wystarczyła, więc porcja zdrowego rozsądku i optymizmu, by nie dać się zrobić w konia przez pejsbukowego handlarza.

W następnej części nr 5 napiszę o przyczynach blokady mojego konta przez zarząd Twittera.

Krzysztof Puzyna, 13 Maja 2017 roku

 


Wskazówka: kliknięcie w fotkę powoduje powiększenie lub dodatkową fotkę lub stronę

Linki powiązane:

Facebook wysysa, Twitter wymusza, a Niemcy chcą karać.Facebook wysysa, Twitter wymusza, a Niemcy chcą karać, cz. 2  |  Wstęp do cz. 3, Homo Sapiens- ważny dla Boga i Smartfona.  |  Facebook wysysa dane cz. 3.  |  Facebook wysysa dane cz. 4.

 

Dalsze linki powiązane 

Wstęp do części 3:  http://idb.neon24.pl/post/138255,homo-sapiens-wazny-dla-boga-i-smartfona

http://idb.neon24.pl/post/137965,facebook-wysysa-twitter-wymusza-a-niemcy-chca-karac-cz-2

http://idb.neon24.pl/post/137615,facebook-wysysa-twitter-wymusza-a-niemcy-chca-karac

http://idb.neon24.pl/post/91979,inteligentna-nielojalnosc

http://idb.neon24.pl/post/94541,szpiegostwo-w-internecie-brytyjska-gchq-wykrada-wiecej-niz-nsa

http://idb.neon24.pl/post/88001,agenci-ue-w-internecie-nastroje-antyunijne

http://idb.neon24.pl/post/80654,problemy-techniczne-ne-to-oszustwo-hostingowe-firmy-micfo

http://idb.neon24.pl/post/80914,puscilem-do-internetu-baka

http://idb.neon24.pl/post/80992,fachowe-uzdrawianie-wlasnych-problemow-z-internetem

 

KOMENTARZE

 • @Adevo
  Tu coś dla czytelników .Ave . http://www.spidersweb.pl/2016/08/facebook-inwigilacja.html
 • Komputery to tylko zabawki.Trzeba na glowe upasc by temu ustrojstwu
  ufac.Gdy w latach 80 tych wprowadzano kompy w pracy to obiecywano, ze beda gory przenosic.Tymczasem spowolnily moja prace (projektant maszyn) trzykrotnie.Trzeba bylo przyjac wiecej sekretarek, do ksiegowosci, megikow do ich odwieszania i tony wiecej papieru.Caly czas mowia: nastepna wersja bedzie o wiele szybsza i bez bledow.Tysiace razy slyszalem ta mantre.Diabelski wynalazek.
 • @Repsol 22:01:25
  Tak ten artykuł pokazuje, że dla wszystkich informacji, by nadawały się do sprzedania musi być potwierdzona na 100 procent identyfikacja danej osoby. Dlatego ludzie występujący świadomie bez własnych danych robią inteligentną robotę. Wcześniej też pętałem się od kawiarenki internetowej do kawiarenki. Tylko na dłuższą metę jest to niewygodne.

  Wszedłem więc do polskiego Internetu z moim adresem i telefonem. Poświęciłem się dla petycji, by była wiarygodna. Niestety nic z niej nie wyszło.

  Pozdrowienia z Hamburga
  Krzysztof
 • @adevo 22:56:53
  Ave Amigo , właśnie wróciłem z Poczdamu w Kalifacie Niemieckim . Przerąbane tam macie do kwadratu .Ave Amigo. Saludos .
 • @
  Fejsbuk, fejsbukiem ale po co takie fejki wklejać. Zdjęcia dzieciaka i samospalenia pochodzą z akcji protestu w New Deli. Taki chory fleszmob pod zachodnim patronatem. Rozumiem, że NATO chce swoje bazy w Tybecie ale bez przesady.
  Tybetańczyk podpalił się i biegł 50 metrów w New Delhi podczas demonstracji w pobliżu Parlamentu indyjskiego, protestując przeciwko wizycie prezydenta Hu Jintao do Indii w tym tygodniu ze względu na szczyt. Jamphel Yeshi ma obrażenia 98% ciała i lekarzy szpitala, do którego został dostarczony protestujący, opisuje jego stan jako krytyczny.
  http://katerok88.livejournal.com/512773.html
  Tybetański chłopak przebrany za Panczen lama.
  Tak na marginesie Panczen lama ma już 27 lat.
  http://www.gettyimages.fr/detail/photo-d'actualit%C3%A9/tibetan-boy-dressed-as-the-panchen-lama-watches-over-photo-dactualit%C3%A9/94400662#tibetan-boy-dressed-as-the-panchen-lama-watches-over-those-taking-the-picture-id94400662
 • @fretka 07:39:14
  Okej. link nie działa. Pewnie jakieś krety:)Zrobimy tak.
  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=tibetan-boy-dressed-as-the-panchen-lama-watches-over-photo
 • @fretka 07:45:12
  Zawsze uśmiechnięty luzak Dalajlama zadowolony z protestu. :)
  http://polmedia.pl/wp-content/uploads/2016/10/DALAJLAMA.jpg
  Pozdr.
 • @adevo 22:56:53
  Temat Demokracji to strefa " Tabu " nawet tu. Taki temat w zakładce stresuje dyktaturę większości przy stole.
  A strażnicy wiedzy czuwają i niszczą nośniki edukacji o " Przestrzennej demokracji " swoimi nowymi sposobami.

  Co innego paska demokracja, wygodna dla okrągłego stołu, w skali 3x120 stopni, pięknie w 100% ogranicza granice wolności człowieka.

  Jesteś niebezpieczny z Kulistą Demokracją, która gwarantuje wolność przestrzenną.
  Pozdrawiam
 • @fretka 07:39:14
  Te zdjęcia były też na moim koncie na FB. Ale myślę, że ataki na Tybetańczyków są szeroko znane i pewnie nie o nie chodziło. Powyżej podałem też linka do samospaleń w Chinach. Jest ich bardzo dużo, zdjęć też jest dużo, tylko ja ich nie puszczałem przez FB.
  Chodziło o powstanie i demonstracje Ujgurów we wschodnich Chinach w roku 2015-16.

  Ponieważ nie znam chińskiego, było mi trudno znaleźć te 3-4 notki ujgurskie, wśród tysięcy japońskich tweetów- Japończycy nie porzucają mojego konta na Twitterze nawet po 5 miesięcznej przerwie.

  Uważam, że te 3-4 Tweety z podziemia ujgurskiego, zwróciły uwagę Chińczyków na moje konto na FB. A ponieważ w Chinach właśnie Zuckerberg majstrował automatyczną cenzurę dla chińskiego FB to byłem wdzięcznym królikiem doświadczalnym.

  Niestety, Ujgurzy pisali w chińskim dialekcie, który Google nie był w stanie sensownie przetłumaczyć.


  http://iddd.de/rys/PanchenLama.jpg

  http://iddd.de/rys/FakePanchenLama.jpg
 • @fretka 07:58:24
  Dalaj Lama przestał być przywódcą politycznym. Ale z pewnością chińskiej false flag z Panchen Lama na pewno nie zaakceptuje. Chińczycy podstawili swojego agenta na Panczen Lama. To tak jakby kanclerz Merkel przeforsowała na papieża Donalda Tuska.
 • @goodness 10:25:16
  Masz rację. Ale ludzie, młodzież, dzieci tej szansy dla nich samych nie widzą.
  Demokracja "Płaska" to tylko przenośnia kontrastu do hierarchii. Hierarchia płaska jest podstawą lokalizacji przestrzennej na kuli. Wszyscy są od stołu i koryta równo rozlokowani, czyli równo zbliżeni.
  Pozdrawiam.
 • @adevo 14:10:37
  Polecam:
  Ujgurskie niepokoje: z ropą naftową i gazem w tle.
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://rg.ru/2009/07/08/kitay-suar-site.html&prev=search
 • @fretka 14:32:20
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://russian.rt.com/article/7842&prev=search
 • @adevo 14:17:18
  Owszem, w 2012 roku i od tamtej pory samospalenia ustały.
 • @fretka 14:54:48
  >Owszem, w 2012 roku i od tamtej pory samospalenia ustały.
  ----------------------------------------
  Oj nieprawdziwe to zdanie.

  http://iddd.de/rys/YeshiKhando8April2015.jpg

  self-immolation protest
  10th April 2015

  Protester taken from scene by police; current condition unknown

  A 47-year-old Tibetan woman has carried out a self-immolation protest in Kardze, Eastern Tibet. Yeshi Khando, set herself on fire on Wednesday 8 April 2015 around 9am local time. On the morning of her protest Yeshi Khando, a nun from Ngangang Nunnery, visited Kardze Monastery before carrying out her protest in Kubumshab, near a police station in Kardze County, Sichuan Province.

  Ze strony
  https://freetibet.org/news-media/na/tibetan-nun-carries-out-self-immolation-protest
 • @fretka 14:32:20
  By uciskać ludzi to każdy pretekst jest dobry. Np. Narody i plemiona syberyjskie do których należą złoża gazu otrzymują z Mokswy tylko ochłapy. Podobnie jak Indianie w USA. Ciekawe, że biali ewangelicy, te WASP-y nigdy nie dopuściły do kandydowania na prezydenta USA rodowitego mieszkańca Ameryki - indianina.
 • @fretka 14:39:22
  Jak widać, Ujgurzy są bardziej agresywni niż Tybetańczycy- pewnie to siła Islamu oraz wpływ Dalaj Lamy na Tybet. Dalaj Lama nigdy nie zgadzał się na otwartą wojnę z Chinami. Niestety wobec geopolityki Chin, pokojowość Tybetańczyków również prowadzi do ich zagłady, jak i agresywność Ujgurów do ludobójstwa tej grupy etnicznej. W obydwu konfliktach Chiny stosując wszechstronną politykę ludobójstwa m. in. mordują masowo płody i kastrują kobiety.

  Moja osobista uwaga.
  Polacy przez rozbiory, zabory i okupacje przeżywali wielokrotnie podobne męczeństwa. Dlatego ten, kto szczuje do nienawiści wobec Tybetańczyków, bo są wyznawcami buddyzmu obarcza swój osobisty los ciężkim grzechem! Jest to niestety perwersja katolicyzmu idącego w parze z podatnością na głupotę.
 • @adevo 15:31:29
  Skoro Chińczycy są źli i podmienili Panczen Lamę to dlaczego Dalajlama popiera wybór Chińczyków xvii Karmapy?
 • @adevo 16:05:13
  Jest Pan bardziej antychiński niż protybetański. Czy nawoływanie do buntu przeciwko Chinom pomaga Tybetańczykom?
 • @fretka 17:56:30
  >Skoro Chińczycy są źli i podmienili Panczen Lamę to dlaczego Dalajlama popiera wybór Chińczyków xvii Karmapy?
  ----------------------------------------------------
  Pani Fretka
  Ten konflikt jest z czasów, gdy Dalai Lama był szefem tybetańskiego rządu. Ten konflikt nie jest zrobiony przez Chińczyków, ale przez nich wymuszony.

  Dlatego Dalai Lama, gdy został poproszony przez osobistości ze szkoły Karmapy - Karma Kagyu o uznanie ich wyboru, to zaakceptował kandydata Urgyen Trinley Dorje. Dalai Lama wcale nie chciał się wtrącać w wewnętrzne sprawy szkoły Karma-Kagyu.

  Tybetańczycy wybrali szybko Urgyen Trinley Dorje, bo Chińczycy chcieli jak w przypadku Panczen Lama ustanowić, jako Karmapę swoją chińską marionetkę. Tego obawiali się Tybetańczycy ze szkoły Karma Kagyu.

  Dalai Lama, jako zwierzchnik szkoły Gelug wcale nie musiał się wtrącać. Zrobił to ze względów politycznych - by zamknąć Chińczykom możliwość ustanowienia konkurencyjnego Karmapy.
  Dlatego Dalai Lama i inni z tybetańskeigo rządu na uchodźctwie zaakceptowali szybko Tybetańczyka Urgyen Trinley Dorje.

  Prawdziwa inkarnacja Karmapy została odkryta później. Urgyen Trinley Dorje był jakby ochroną fizyczną prawdziwego Karmapy. Bronił też urzędu dla niego przed zamiarami Chińczyków, którzy chcieli podstawić szkole Kagyu swoją marionetkę. Urgyen Trinley Dorje ma swoje zasługi, przez nie także nadaje się na Karmapę !!!

  Prawdziwa inkarnacja Thaye Dorje mógł spokojnie i bezpiecznie się kształcić.
  Te zamieszanie i zachowanie Tybetańczyków wymusili chińscy okupanci- przez porwanie i uwięzienie prawdziwego Panczen Lama.

  Nie dziwię się więc postępowania Tybetańczyków.

  Fretka, jeżeli potrzebujesz rady w tej sprawie, to postępuj jak radził Gendun Rinpocze. Mistrz odkryty w jaskini, w której medytował przez trzydzieści lat.

  Szkoła Karma Kagyu poprosiła go, jako pierwsza o pomoc, więc działał dla dobra tej szkoły.

  Tashi Delek

  http://iddd.de/rys/tashidelek.jpg
 • @adevo 20:25:52
  Tu coś na pocieszenie.
  http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=784
  Dziękuję za wymianę zdań
  Pozdrawiam
 • @fretka 08:38:49 Zbliżenie ucznia do nauczyciela
  >http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=784
  ------------------------------------------------------

  Podany przez ciebie tekst z 2005 roku, dzisiaj jest nieaktualny, a już w 2005 roku był fałszywy.

  Dalai Lama w 1985 ogłaszał w wywiadach, że od dawna jest za demokracją i że nie chce być polityczną głową państwa, chce pozostać duchową głową swojej szkoły Gelug, czyli Dalai Lamą.

  Chciał oddać całą polityczną władzę, wybranemu demokratycznie, parlamentowi na uchodźctwie. Już wtedy w 1985 (a może i wcześniej) był za demokracją bezpośrednią w polityce!

  Odnośnie hierarchii duchowej.
  Tomek Lehnert pisze jakby nie znał buddyjskich zasad zbliżenia się ucznia do nauczyciela i wyboru nauczyciela. Pisze, więc nieprawdę!

  Zasady zbliżenia ucznia do nauczyciela, są to pierwsze podstawowe buddyjskie nauki nauczyciela od tysięcy lat.
  Brak podania podstaw w jego artykule powoduje, że jest on niewiarygodny, taki buddyjski FAKE.

  P.S.
  Popatrzałem na polecane linki
  Temat zbliżenia ucznia do nauczyciela zarysowuje w swoim przemówieniu nauczyciel Ole Nydhal. Zaczyna on jak to w tej sekcie popularne od końca.

  Mówi o oddaniu się nauczycielowi. Jest to jednak ostatni etap zbliżenia do nauczyciela. Niestety Ole Nydhal też jest przyzwyczajony do tempa zachodniego, chaosu i motta: "Szybko, szybciej, najszybciej".
  Dlatego zaczyna od końca procesu pomijając fazy wstępne.

  Jeżeli ma się świadomość, że jego wykład dotyczy ostatniej fazy zbliżenia do nauczyciela, to można jego wykład przeczytać i polecić:
  http://diamentowadroga.pl/dd51/oddanie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY