Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
223 posty 2768 komentarzy

Inicjatywa Demokracji Kulistej

adevo - Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Popieram wszystkie referenda lokalne na wniosek mieszkańców, rozpowszechniam terminy!! Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu.

Polskę zalewają niemieckie śmiecie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Magazyn ARD Europa, z polskimi napisami. Tłum. własne. Wreszcie zauważyli ten fakt oficjalnie Niemcy. Nie ma się co łudzić to krokodyle łzy.

Pozwalają one skanalizować dochodzenie polskiej prokuratury i jakieś tam protesty na wredną antypolską działalność.

Niemcy chętnie sortują swoje śmieci na papier, tworzywa wartościowe, czy odpady organiczne. To wszystko. Biznes odpadowy nie interesuje się szlachetnym sortowaniem odpadów przez zwykłych Niemców. Większość z wysortowanych odpadów znajduje swoje miejsce na ogólnych składowiskach. Taka jest prawda.

Wywóz śmieci w państwach UE, czyli też w Polsce i w Niemczech jest uregulowany przez zarządzenie 1013/2006/EG, będące rozwinięciem umowy z Basel z 22 marca 1989 roku "O kontroli transportu i utylizacji niebezpiecznych odpadów" oraz przez postanowienie Rady Państw OECD o kontroli eksportowanych śmieci. Zasadniczo z tych umów wynika, że wywóz śmieci ("materiałów do recyclingu") jest tak długo dozwolony, dopóki w kraju odbierającym śmiecie nie zagraża ludziom i środowisku. Polska swoich odpadów nie eksportuje. Natomiast to Polacy cierpią na złe powietrze. Brak blokad niemieckich śmieci świadczy o niskich potrzebach życiowych przeciętnego polskiego wyborcy. Co tu pisać o G5. W Polsce ludzie piją zatrutą metalami wodę, oddychają powietrzem z pyłami, gorszymi niż w kopalni węgla i nie robią nic postępowego politycznie. To stan pomroczny całego narodu.  

Podobnie w Malezji, ale z Happy End. Tam wyeksportowały Niemcy w roku 2018 ponad 130 000 ton. Ale gdy organizacje pozarządowe z Niemiec zrobiły sobie wycieczki do rajskiej Malezji i tam znalazły na wysypiskach Kuala Lumpur resztki plastiku z Niemiec. To okazało się że i tym razem Niemcy na śmieciach zarobili. Dochody ze skandalizujących artykułów w poczytnych magazynach zarobiły na wycieczkę. Nastąpiły naciski opozycji na rząd Merkel i poszły deklaracje, że oczywiście zabiorą swoje odpady z Malezji. Z Polski oczywiście, nie zabiorą, gdyż nie ma w ogóle nacisków, a PiS postępuje jak w komentarzu na Wykopie:

"PiS ma to w dupie, grunt że mówią że nie wpuszczą żadnego uchodźcy. Śmieci luz.. "

Poniżej filmik o składowiskach dla niemieckich brudów w Polsce. Wyświetlony w niedzielę 8 września o najlepszej porze. Pokazuje miejsce Polski w niemieckiej hierarchii. Niemcy mają w  Polsce zaplecze ludzkie dla łamistrajków, pracowników w uboju, na budowach, dla opieki nad chorymi, oraz przestrzeń i pozwolenie do składowania niemieckich, trujących śmieci.

Wyjaśnia się dlaczego w wielu polskich miastach palą się hałdy śmieci. W ubiegłym roku paliło się na 117 wysypiskach śmieci. Tu początek tekstu na filmiku:

Niemcy są uważani za mistrzów świata w eksporcie.
W rzeczy samej Niemcy eksportują nie tylko maszyny, samochody, czy elektronikę ale także śmiecie, np. do Polski. Gdyż tam można się ich tanio pozbyć. Jeżeli państwo myślą to śmierdzi do nieba, to macie prawdopodobnie rację, jak pokazuje dziennikarka śledcza Mathea Schüle
Przed ponad rokiem, 25 maja wybuchł w Zgierzu na wysypisku duży pożar. Ogień pochłonął 50 tysięcy ton śmieci, w tym dużo odpadów z tworzyw sztucznych. Straż pożarna walczyła z pożarem przez wiele  dni. Chmura dymu stanowi olbrzymie niebezpieczeństwo dla zdrowia, wyjaśnia specjalista chorób płucnych z Warszawy dr Tadeusz Zielonka. Bezpośrednim następstwem mogą być choroby dróg oddechowych i astma. Dr Zielonka: Te "dymy" (tł.: Mikropyły) przedostają się do naszego układu krążenia i mogą powodować zatory, udary, zawały serca oraz uszkadzają centralny układ nerwowy.
W ten sposób można podnieść ryzyko zachorowalności na przedwczesny zespół otępienia (tł.: Chorobę Alzheimera).
Miasto Zgierz nie jest wyjątkowym przypadkiem.

Przetłumaczyłem filmik "Polska: niemieckie śmieci na polskich wysypiskach" (Polen: Deutscher Müll auf Polens Kippen), trzeba wcisnąć na wideo "napisy" -czwarta ikonka u dołu, od prawej krawędzi.

KOMENTARZE

 • śmieci, czy śmiecie?
  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;3966

  Szanowny Panie Profesorze!
  Jesteśmy uczniami liceum i dobrze znamy Pana program. Nurtują nas pewne wątpliwości... Otóż, czy powinniśmy mówić śmieci czy śmiecie i kiedy można mówić w dany sposób. Drugie pytanie dotyczy pewnego niuansu językowego – czy powiedzieć nie wiem nic czy nie wiem niczego. Wydaje się nam, że druga możliwość jest poprawna. Nie mamy pewności.
  P.S. Mamy nadzieję, iż znajdzie Pan trochę czasu na poświęcenie uwagi i odpisanie nam. Serdecznie pozdrawiamy. Życzymy zdrowia.
  Z wyrazami szacunku,
  Dominika i Michał.
  Ze śmieciami jest śmiesznie. Mamy liczbę pojedynczą: ten śmieć (jakiś jeden odpadek, czasem niestety przenośnie i wyjątkowo agresywnie o czymś lub nawet kimś, czyli człowieku – stanowczo odradzam!), od którego liczba mnoga to zarówno te śmieci, jak i te śmiecie. W użyciu bezpośrednim, gdy mówimy o odpadkach, obie formy liczby mnogiej są poprawne, gdy używamy tego słowa przenośnie, wtedy raczej śmiecie.
  Oprócz tego mamy jeszcze słowo śmiecie, rzeczownik pojedynczy rodzaju nijakiego, bez liczby mnogiej (tzw. collectivum, odnoszący się do zbioru, podobnie jak np. listowie) – więc to śmiecie. Oznacza, oczywiście, też resztki i odpadki. Możemy więc powiedzieć „Leżały tam śmieci”, „Leżały tam śmiecie”, „Leżało tam śmiecie” – i będzie to mniej więcej to samo. No i jest wreszcie czasownik śmiecie, czyli 'macie odwagę'. Trochę to skomplikowane, ale i na tym urok języka polega.
  Pozdrawiam
  — Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski
 • "Polskę zalewają niemieckie śmiecie."
  --------------
  Pomyślałem sobie kiedyś, że zrównanie Warszawy z Ziemią i masowe mordowanie bezbronnych Warszawiaków w 1944 roku - to takie uwieńczenie mordowania Polski i Polaków za 1920 rok.
  Otóż myliłem się - bo ową, wspomnianą wisienka są miliony ton śmieci składowanych na trupie - wcześniej zamordowanej Polski. Braknie śmieci niemieckich - to znajdą się śmieci skąd indziej. Wspomniane miliony ton śmieci przyozdabia warszawskie g*wno w Wiśle - które tak do końca też nie jest g*wnem polskim. Nie jest - ponieważ w Warszawie uwiła sobie kiedyś gniazdko - pod okiem samego Stalina - wspólnota rozbójnicza - co to Polaków szatańską nienawiścią nienawidzi.
 • skoro pozwalamy obcym rządzić u siebie
  takie są konsekwencje,

  a obcy rządzą nie tylko przez agenturę, ale i przez narzucaną obcą kulturę, która wprowadzana "puntowo" rozkłada spójność społeczeństwa.
 • @demonkracja 08:51:38
  "w Warszawie uwiła sobie kiedyś gniazdko - pod okiem samego Stalina - wspólnota rozbójnicza - co to Polaków szatańską nienawiścią nienawidzi"

  Wskazywanie palcem na Stalina, na jakieś obce grupy, Żydów, Ruskich, dzieci i wnuków komuchów, nawet Amerykanów czy Niemców itd ... jest świetnym sposobem na odwrócanie uwagi od realnych szkodników, czyli zwykłą korupcję, sitw cwaniaków udających światowych reprezentantów postępu czy siermiężnych patriotów.

  Zalew śmieci ułatwili, ci co opanowali instytucje powołane do ochrony środowiska, w imię jakże pobożnego "czynienia ziemi sobie poddanej". Kasa i tylko kasa.
 • @Pedant 10:04:01
  Tak, tylko Ci, co zaistalowali się po 44roku w Polsce też posiadali potomstwo, a teraz to i wnuki mają. Wystarczy spojrzeć na MSZ.
 • @zbig71 10:14:02
  "Tak, tylko Ci, co zaistalowali się po 44roku w Polsce też posiadali potomstwo, a teraz to i wnuki mają. "

  I będą mieli prawnuki, praprawnuki, których liczba będzie wzrastać w postępie geometrycznym.

  Każdy ma wśród swoich przodków jakiś łajdaków i złodziei, wystarczy dobrze poszukać. Co nie znaczy że takie skazy są zawsze dziedziczne.

  Należy się skupiać na tych co psują i oszukują teraz, a szczególnie na tych co krzyczą "łapaj złodzieja, żyda i komucha" oraz machają flagą i krzyżem. Uczciwi ludzie brzydzą się takiego zachowania.
 • Autor
  Oprocz niemieckich smieci do utylizacji Polska dostaje tez smieci jako karme w supermarketach i smieci medialne(ktore pompuja g.. prosto do mozgu)
 • @Pedant 10:20:48
  Zgadzam się z panem.
 • @ Autor - 5*
  Ministerstwo Środowiska informuje, że procedury i zasady dotyczące wydawania decyzji na przewożenie odpadów między państwami opierają się na przepisach unijnych!!!!!!!!!!!!

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2018/07/dh0mno2x0aa5yh7.jpg
  Poseł PO K.Brejza na Twiterze podzielił się informacją Ministerstwa Środowiska dotyczącą gospodarki odpadami (skan pisma z MŚ)

  Z Traktatu Akcesyjnego:

  1. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej 15). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.
  2. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.

  PIS chciał zatuszować aferę śmieciową:
  Większość sprowadzanych śmieci nie może być poddana recyklingowi.
  Co więc się robi? Odpady się składuje, a kiedy upływa termin ich składowania są podpalane, aby obniżyć koszty utylizacji odpadów.
  Czy ratowanie budżetu państwa przez zbieranie śmieci można uznać za dobry krok?
  za: https://pikio.pl/kolejna-afera-pis-smieci/
  __________________________________________

  Co za paskudna teoria spiskowa – ?

  A więc Polaczki, macie tu po 500+ i sp…cie – Dobra (syjonistyczna) zmiana

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/01/2r6igeo.jpg
 • @Rzeczpospolita 12:15:41
  https://programwps.files.wordpress.com/2018/05/33767901_825593017634103_6345486830317600768_n.jpg
 • @Rzeczpospolita 12:18:26
  https://niewygodne.info.pl/artykul9/04867-Rosnie-import-smieci-do-Polski.htm

  https://niewygodne.info.pl/gify7/smieci-import-2015-2018-px550.jpg

  To na pewno kłamstwa bezbożnych lewaków, ekologów i marksistów kulturowych, łasych na pieniądze. Tak wielkie autorytety patriotyczno-leśniczo-myśliwskie nie mogą się mylić.
 • @Deutche Wirtschaft-nabrudzić, wysłać do sąsiada
  Już wiadomo czemu Szyszko wycinał Puszczę Białowieską: na nowe wysypiska, z których po podpaleniu śmiercionośny smrodek poleci nad Rosję :D I śmieci znikną, i Rosja a kasa w kieszeni od UE zostanie.

  Dorzucę 3 grosiki.

  Dane o śmieciach z UE za 2017 r.
  GUS, "6.4. Międzynarodowe przemieszczanie odpadów" z

  https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/srodowisko-energia/srodowisko/ochrona-srodowiska-2018,1,19.html

  "W 2017 r. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) wydał 152 pozwolenia na przywóz odpadów do Polski z zagranicy, na ponad 658 tys. ton, w tym 136 zezwoleń na przywóz z krajów UE na łączną masę
  622 tys. ton oraz 16 zezwoleń na przywóz spoza Unii Europejskiej na łączną masę 36 tys. ton.

  Najwięcej zezwoleń dotyczyło importu odpadów z terytorium Niemiec (33), Litwy (23), Włoch (16) i Grecji (12).

  Z Niemiec pochodziło 43% ogólnej ilości odpadów przywiezionych na teren Polski. Znacząco zwiększyła się w 2017 r., w porównaniu do roku 2016, ilość importowanych odpadów z Niemiec (12-krotnie) oraz z Holandii (ponad 2-krotnie)."

  Ciekawe jak to wpływa na zdrowie mieszkańców Polski... "e tam, przecie ŁUNEja chce tylko naszego dobra".
 • @kowalskijan584 21:54:00
  >
  Ciekawe jak to wpływa na zdrowie mieszkańców Polski... "e tam, przecie ŁUNEja chce tylko naszego dobra".
  -------------------------------------------

  Oprócz produktów z dzikiego spalania przedostających się do powietrza jak mikropyły powodujące choroby jak podane powyżej w wideo, przechodzą do środowiska setki związków nieorganicznych i organicznych, cała chemia !

  Na przykład w odpadach z plastiku jest wiele niebezpiecznych chemikaliów, zastosowanych do ich produkcji.

  Z upływem czasu wydzielają się zmiękczacze, opóźniacze palenia zawierające brom, organiczne związki jak Bisfenol A z grupy fenoli. Są one przyczyną wielu chorób, jak uczulenia, otyłość, zaburzenia działania hormonów, bezpłodność, choroby serca, nowotwory złośliwe.

  Wszystko to jest znane na świecie. Wątpię jednak, że dotarło, czy dociera do ludzi żyjących z korupcji. Mnie się otworzyły oczy na polską politykę, gdy w roku 2011 PIS z PO wspólnie przegłosowało haniebną nowelizację prawa atomowego, o składowaniu odpadów radioaktywnych i przewożeniu ich przez Polskę. Od tego czasu wiem o układzie POPiS.
  https://www.iddd.de/umtsno/bocianatomowy2.htm#budo
 • @adevo 23:39:54
  http://kworum.com.pl/galeria/1/4368.jpg
 • @Pedant 10:04:01
  "Zalew śmieci ułatwili, ci co opanowali instytucje powołane do ochrony środowiska, w imię jakże pobożnego "czynienia ziemi sobie poddanej". Kasa i tylko kasa."
  ----------------------
  To jak wyżej też - jednak główny powód - to koczownicza mentalność - jak już zasrałem wszystko wokół siebie - to przenoszę się tam - gdzie jeszcze nie zasrane. Ponadto kłania się też mentalność pasożyta - która żywicielowi jest obca.
 • @demonkracja 08:04:03
  5*
  _______
  DK
 • @kowalskijan584 21:54:00
  Przecież za tym Polacy głosowali w tym i za śmieciami. Coś za coś. Ja byłem przeciw.
 • @Rzeczpospolita "Ministerstwo Środowiska informuje, (że) "Polskę zalewają niemieckie śmiecie."
  .


  http://lemanski.neon24.pl/post/150677,bojkot-jest-po-to-by-poczuc-sie-wolnym#comment_1583507  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY